Vánoční stromeček doma dřív

Od: Datum: 18.12.16 11:11 odpovědí: 11 změna: 18.12.16 16:42

Mám několik známých (nemají děti, jde o starší osoby) a mají stromeček už od adventu. Přemýšlela jsem o tom, co to udělat taky, jsem sama, tak co si neudělat radost už dřív, zobat už teď třeba cukroví, prostě pohodička. Ale mám z toho takový divný pocit. V obchodech to je sice normální, ale doma? Jaký máte na to názor? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.12.16 11:21

Ať si to každý udělá podle sebe .Pokud máte divný pocit ,tak to asi nebude nic pro Vás... slavit a hodovat dříve...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.12.16 12:21

My zdobíme stromeček tak kolem 10.prosince, prostě už to tak nějak máme zavadený leta. Těšíme se na Ježíška, povídáme si u stromečku, snad obden máme s dětmi černou hodinku *andel*. Pak příjde Štědrý den a po něm se mi zdá, že kouzlo Vánoc je fuč. Takže si stromeček užíváme už teď.

Datum: 18.12.16 14:24

Děkuji za Vaši krásnou odpověď.

Od: hm®
Datum: 18.12.16 13:05

Když máte divný pocit, nedělejte to. Ale těm lidem se moc nedivím. "Celý svět" je plný Vánoc teď, do Štědrého dne. Pak jsou už jen dva svátky s pohádkami v TV a tím je s Vánoci konec, už všichni řvou a chystají se na Silvestra. Takže kdo čeká se stromečkem až na Štědrý den, vlastně začne slavit, až když už "všichni kolem" s oslavami končí.

Ale mně by to taky připadalo divné. Zatím.

Od: maky®
Datum: 18.12.16 13:06

Nedivím se, že z toho máte divný pocit. Naše tradiční české Vánoce jsou v nás hluboko uloženy již od dětství. Ale at každý jedná dle svého cítění, záleží také na okolnostech. Ač to bylo divné, v určitém období jsme i posouvali Štedrý den, nebot dcera se svojí početnou rodinou dva roky žila v cizině, přiletěli a vzápětí odjíždeli na hory, všechny babičky se s dětmi chtěly setkat, tak to bývalo dost náročné, já si připadala jako závodní vývařovna, nakonec se vše vydařilo, hlavní bylo štastné setkání každého s každým.

Datum: 18.12.16 13:06

No proč ne. V každém obchodě mají vánoční atmosféru už několik měsíců, to se dá pochopit. Ale proč města zdobí už začátkem řijna, to tedy nevím.

Datum: 18.12.16 13:50

my máme vánoční výzdobu už od druhého adventu.Dědek s bábou nemusí čekat,až si děti ustrojí stromek,ale mohou mít pohodu i dřív.Ani stromeček nemáme,ale velkou jedlovou větev věšíme na stěnu a patřičně nazdobíme.vůně vánoc je tu a jedle bohatě vydrží až do Tří králů.

JABRAKA

Od: boba®
Datum: 18.12.16 14:17

Já mám ze všeho nejraději adventní čas a to těšení se na Ježíška. Letos se těším obzvlášť, protože mám prvního, ročního vnoučka:)

Od první adventní neděle mám světýlka na balkonu a v oknech. Stromeček strojíme den před štědrým večerem, protože na štědrý den bych neměla čas a jsem víc v kuchyni.

Ale je to věc každého z nás, jak si vánoce oslaví a kdy si stromek vyzdobí. Třeba moje maminka ho měla někdy taky do půlky února a nepadal, protože jsme měli v baráku zimu:)

Krásné vánoce vám všem, u nás právě silně chumelí*hej*a hraju si Rybovu vánoční mši, jako každý rok dřív, o vánocích je jiných činností a programů.

Od: lm®
Datum: 18.12.16 14:51

Mně to s s prominutím přijde ujeté.Ale ať si to každý doma udělá jak chce.Vadilo by mi mít stromek nazdobený i jen o den dřív. Prostě ráno na štědrý den se u nás zdobí stromek a NIKDY to nebude jinak. A nebylo tomu jinak ani když jsem před 21 lety trávila štědrý den v porodnici,páč se nám právě v ten kouzelný a nejkrásnější den v roce narodil mladší syn.Jen ho ozdobil tehdy 5letý starší syn s manželem a babičkou,která u nás tenkrát vánoce trávila. Nikdy jsme to neměli jinak.

Vánoční šílenství a konzum v obchodech se asi dá pochopit,ale vadí mi že prakticky od září na nás blikají vánoční světýlka ,aby pak do velikonoc probíhaly pro změnu povánoční výprodeje..*zed*.Ale proč si tu nesmyslnost tahat domů?A to nemluvímo tom,jak musí stromek opadávat za takovou dobu ve vytápěném prostředí.*ee**bzum*

Jak píšu výše, ať si to každý udělá jak chce.Ptáte-li se na názor tak za mne rozhodné NE .

Datum: 18.12.16 16:27

Pěkný den všem, za mě také NE.

Datum: 18.12.16 16:42

Já jsem doma také sama, ale stromeček, říkám mu bakeliťáček, si nazdobím až na Štědrý den. Vždycky jsme zdobili na Štědrý den a uklízel se na Tři krále. Dodržím to.

Dám vtip, který už tady vloni byl. Neva? :) Tři králové se přišli poklonit miminku. Baltazar byl chlapisko a křáp! bouchnul hlavou do futer. Zařval: "Jéééžiši Kriste" a Josef řekl: "Vidíš, Marie, to je krásné jméno a ty furt Hogo Hugo!" :-D

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.