Dosti velkej problém

Od: Datum: 15.12.16 15:46 odpovědí: 5 změna: 17.12.16 23:41

Bydlíme v pronájmu . Majtel domu nám nechce dát potvrzení že platíme nájem. Moje matka je samoživitelka a výplatu má 9000 kč měsíčně což 8000 platíme nájem . Co máme dělat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 15.12.16 15:50
avatar

Pokud máte uzavřenou smlouvu a v ní uvedenou částku, kterou měsíčně platíte, měla by smlouva sloužit, jako potvrzení. Nedávejte smlouvu z ruky, jen si udělejte kopii, popř. si kopii nechejte potvrdit na Matrice, pak má kopie hodnotu originálu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.16 15:56
avatar

Proč majitel nechce úhradu nájemného potvrdit, čím to zůvodňuje?

Jak maminka hradí nájemné? Jestli hotově, pak je majitel povinen potvrzení vystavit.

Pokud platíte příkazem z účtu, mohli byste doložit výpisem z účtu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 15.12.16 17:07
avatar

Dobrý den, patrně toto potvrzení potřebujete pro úřad na vyplacení nějaké dávky (např. příspěvek na bydlení). Nájemní smlouva (a tam uvedená výše nájmu) je základ, ale není z ní patrno, že je skutečně v termínu nájemné placeno. Pokud majitel domu pronajímá legálně a příjem zdaňuje, tak jediný důvod, proč to nechce udělat, je snad časový. "Můj" nájemce si toto potvrzení napíše vždy sám a já ho již jen zkontroluji a podepisuji (lze to i čtvrtletně, resp. tři "papíry" najednou). Takže, dohodněte se s majitelem a takto mu to usnadněte. Zdravím!


doplněno 15.12.16 17:20:

Problém je, že i když je nájem placen na účet, tak úřad to potvrzení vyžaduje. Zda je to požadavek všeobecný nebo rozmar jedné úřednice netuším, ale v tom mém případě to chtějí potvrdit majitelem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.16 17:15
avatar

Pokud mám malý příjem a žádám o sociální podporu,tak po mě úřad vyžaduje výpis ze SIPO,jimž se obvykle hradí nájem a jeho složky.Pak musím doložit nájemní smlouvu a rozpis nákladů.Doplní se to vlastními přijmy.Takže pokud platím SIPO z peněžního účtu a banka mi posílá výpis,je to potvrzení o placení nájmu.

JB

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.16 23:41

Na sociálku jsem jim dával výpis z účtu,kde bylo jasné,kolik a za co jsem zaplatil.Pokud platíte hotově,měl by vám majitel vždy dát nějaké potvrzení,že částku přijal.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.