Ruské hackerské útoky na USA

Od: Datum: 02.01.17 20:14 odpovědí: 18 změna: 02.01.17 22:07

Nedávné události mě donutili k napsání této úvahy a následné diskuzi. Věc je jednoduchá,dle dosluhující politické mrtvoly baracka obamy,ruští hackeři přímo ovlivnili výsledek voleb ve prospěch donalda trumpa. Vyskytly se dokonce spekulace,že celou akci řídil osobně putin. USA na základě nepodložených obvinění vyhostili 35 ruských diplomatů a uzavřeli nějaké objekty patřící rusům,plus vyhlásili nové sankce.

V této souvislosti,u mě velmi stoupl v ceně prezident ruské federace putin,který se rozhodl zdržet se nějaké pomsty,a dosluhujícího amerického prezidenta a jeho fantasmagorie dokonale potupil. A jsem si jistý že americký prezident musel dupat jak křeček.

A teď se dostávám k jádru tomu proč jsem napsal slovo FANTASMAGORIE. Rusko je v očích sluníčkářů a západních médií vykreslováno doslova jako stát ožralých mužiků,zastaralé a zaostalé techniky,snad i lidí umírajících hladem pod náporem sankcí,se zdevastovaným zdravotnitvím,veřejnými službami. Je líčeno jako chudá velmoc dávno za zenitem,která už nemá na nic vliv a jen si léčí svůj sovětský komplex na ukrajině,vedená nevyspitatelným totalitním diktátorským šílencem putinem?. Jistě bych našel i lepší přirovnání.

A konečně se dostáváme k jádru pudla. Jak je možné,že parta nějakých ruských hackerů někde z prdelákova na sibiři,posilněných vodkou dokázali porazit takové všemocné organizace jako FBI,CIA a nevím co ještě? Organizace které se neštítili sledovat i své spojence,organizace které určitě mají k dispozici velmi pokročilé technologie. Vždyť tím si vlastně dokonale nakadili do úst a zcela otevřeně přiznali porážku*haha*

A nebo je to všechno jinak? Rusko je silnější než si celý západ myslí. Poprvé se v roli světového policajta ztrácí USA a novou dohodu o příměří v sýrii dojednali jen rusové s turky?-a tím defakto totálně zesrabili celé USA a EU,jakožto světové velmoci? Není to prostě jen tím že mubarack hnusein obama prostě neunesl porážku že jeho agresivní politiku a podporu teroristů už nechtějí ani prostí američané,tak se musí najít nějaký viník a na někoho to prostě hodit? Nepřipadá vám to také jako posmrtné křeče vyřízené politické mrtvoly obamy?

Prosím budu rád za jakékoliv přínosné názory ať pro či proti. Morální zoufalci a urážeči,prosím táhněte do***


avatar
administrátor uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.17 20:43
 
avatar

Zbytečně to dramatizujete. Obama je naprosto mimo hru. Jde pouze o peníze. György Sörös kalkuloval s vítězstvím Clintonové a společně s ní prohrál. Protože se mu ani náhodou nechce odepsat veškeré ztracené investice, hledá každou skulinu, jak by je ještě mohl zachránit. Rusko je jen vhodná zástěrka. Není tedy jediný důvod k jakýmkoliv emocím. *slunce*


doplněno 02.01.17 21:53: V roce 2011 podepsal v Soči šéf EXXONu Rex Tillerson s firmou Rosněfť (za přítomnosti Putina) smlouvu o společném průzkumu a těžbě ropy, oceněnou na půl bilionu dolarů. Určitě víte, jak se jmenuje nový (Trumpův) ministr zahraničí USA. ;)
doplněno 02.01.17 22:03:

- speciální agent Gibbs: Znáte tento konzervativní web?

 
Od: fik
Datum: 02.01.17 21:28
 

Mě spíš celá ta kampaň přišla k smíchu. Slavné celebrity,předvolební průzkumy výrazně favorizující clintonovou. Zahraniční,a třeba i naše televizní debaty,kde zcela demokraticky a nestraně,nezakrytě fandili clintonové. Kolik do toho tenhle nový světový řád-alias bankovní kartel NWO musel nalít strašných nekřesťanských miliard a ono to bylo celý k ničemu. Hraní na antinacistickou notu,vyhrožování ruskem a podobný hovadiny. To se nedivím že se musí na někom zahojit,politická mrtvola mubarack,killary a soros. A tenhle nápokus o likvidaci nových americko-ruských vztahů to je tak neuvěřitelně trapný že se právě divím že se k tomu vůbec odhodlali. Protože putin je setřel takovým stylem,že mi těch zouflaců bylo i částečně líto,jakej mají z ostudy kabát.

Američanům už zkrátka došla trpělivost,s podporováním nesmyslných válek a podporou terorismu. Hraní si na světovýho policajta,přičemž onen rezavý pás ameriky,zavřené ocelárny a továrny-já nevím já být američanem tak toho mám taky dost

Datum: 02.01.17 20:51
 
avatar

Někde v těch západních médiích, pravděpodobně, jsem četla kolik peněz cpe Rusko do armády na úkor většiny ostatních oblastí. Takže o jejich vojenské síle, tedy o tom, že představují bezpečnostní riziko, nikdo nepochybuje. Ale vy jste nenapsal důvod toho, proč si teda myslíte, že je to fantasmagorie. Tajné služby mluví o konkrétních lidech a jejich činnosti...jaký je teda důvod toho, že o tom pochybujete? To, že média Rusko nějak vykreslují s tím souvisí jak?

 
Od: fik
Datum: 02.01.17 21:13
 

Pochybuju o tom následovně. I kdyby byla pravda co říkáš že rusko dává na armádu na úkor svých lidí,pořád se to dle dostupných čísel nedá prý srovnat s tím co dává na armádu USA. Z toho logicky vyplývá následovné. FBI a CIA by měli mít logicky daleko lepší technologie aby odvrátili případný ruský hackerský útok. Servery demokratické strany by přece měli být logicky a tím pádem,zabezpečné tak že by je žádný ruský hackerský mužik neprolomil. Zvlášť po té,co by měli mít informace,že rusům by se daleko více hodil v úřadu prezidenta trump. A třeba zvlášť po tom,že zřejmě disponují takovými technologiemi,že německé tajné služby vůbec nedokázali zaznamenat,že jsou odposloucháváni. Tím přece přímo přiznali porážku?

A mimo téma. Novodobé rusku vzniklo tuším roku 1991. Podle tebe představují hrozbu. Z čeho soudíš že rusko pro nás představuje hrozbu? zaznamenala jsi snad někdy z jejich strany na naši adresu třeba byť jen jedinou výhružku? Podle některých pomatenců je prý rusko pro nás nesrovnatelně větší hrozbou než islámský stát..to už mluví za vše a něco takového by zcela jistě nevymyslel ani pacient po lobotomii

Datum: 02.01.17 21:34
 
avatar

Nemůžete říct- nejvíc peněz na ochranu systému = neprolomitelnost. Takhle to nefunguje. Každý systém je chráněný jenom do té doby než někdo přijde na to, jak ho prolomit, pak se ten systém může proti tomu zase zabezpečit...a takhle dokola. Jsou více chráněné systémy a méně chráněné, nikdy nikdo neřekne "naprosto zabezpečené". Do toho se systémy pořád obnovují, takže se v nich snadno udělá chyba, i kdyby je tvořil sebevětší génius. Nikdo není dokonalý. Nejsem si ale přesně jistá o co konkrétně šlo v tomhle případě- nebylo to kvůli emailům Clintonové? Nebyly ukradeny? Jí samotné se vyčítalo, že nedostatečně zabezpečila svojí oficiální komunikaci, tak se pak není čemu divit...


doplněno 02.01.17 21:43:

Nepsala jsem, že si myslím, že Rusko je hrozbou, ale že se o tom v "západních médiích" nepochybuje a nepochybovalo jako se nepochybuje o tom, že mají peníze na vojenský arzenál.

Ale když jsme u toho- zabrání cizího státu vám nepřijde jako důvod k tomu, považovat je za hrozbu? Nebo jejich obrovský počet diplomatů u nás nebo jejich dezinformační weby?

 
Od: fik
Datum: 02.01.17 21:42
 

Fajn,přijměme tvoji teorii že si killary špatně zabezpečila svoji emailovou komunikaci. Ale proč jí to tak hrozně ublížilo? kdyby měla čisté svědomí a myslela to s amerikou dobře,bylo by jí přece zcela jedno že nějaký ruský mužik prolomil její schránku a vystavil její emaily. A na druhou stranu,co by z toho ten ruský mužik měl-to by asi od putina nedostal pochvalu kdyby zveřejnil něco co by killary pomohlo. Obsah těch emailů jsem nečetl,takže nevím co tam bylo,ale asi to bylo něco dost odpornýho když jí to údajně tolik ublížilo.

A na druhou stranu,přece kdyby rusové předložili falešné nebo upravené emaily,proč by se jí vloupávali do schránky? prostě by vypustili nějakou falešnou informaci a její schránka by jim mohla být zcela jedno


doplněno 02.01.17 21:51:

Když jsme u těch hrozeb. USA jich má na svědomí jistě mnohem více. Od Vietnamu,přes grenadu,panamu,irák,afghánistán,sýrii,lybii(i když pardon,tam to víc řezali soudruzi z EU). Jestli se ti agrese do těchto suverénních státu nezdá jako hrozba tak nevím.

Stejný to bylo i s ukrajinou. Společná akce soudruhů USA a EU. Vyvolat euromajdan,svrhnout proruskou vládu. Zase neříkám že když někdo dráždí medvěda tak že po něm nerafne. Když rusákům hrozila ztráta jejich hlavní černomořské základny na krymu,tak už prostě jednali..v ruským stylu. Ovšem příčinu hledej opět jinde-v rádoby demokratickém západě. Teď se na ukrajinu z vysoka,posloužili jim jako návnada a nárazníkové pásmo,a že se teď potácí od bankrotu k bankrotu a na východě se válčí,to už je nezajímá

Datum: 02.01.17 21:52
 
avatar

Jí to ublížilo a byla kvůli tomu myslím souzená z toho důvodu, že narušila bezpečnost země- nezabezpečila oficiální komunikaci, která se týkala třeba tajných státních záležitostí. Je možné, že tím bylo zveřejněno i něco kontroverzního, to už nevím...o Hillary si iluze nedělám (to snad minimum lidí). Ale o to, jaká ona je, přece vůbec nejde.

Ale další věc je - nejde o to, jaký byl výsledek (Obamovi a spol. teda určitě). Rusko je obviňováno z toho, že ovlivnilo volby...to samotné stačí - jde o samotný fakt, že se Rusko mohlo na tom výsledku nějak podílet.


doplněno 02.01.17 21:57:

Já si o USA taky iluze nedělám...ale my jsme s USA v NATO a jsme členy EU. Těžko se bát toho, že se budou snažit napadnout svého vlastního spojence. Co by z toho měli?


doplněno 02.01.17 22:03:

Byla to zábava, ale už půjdu. Tak třeba zase někdy...;)

 
Od: fik
Datum: 02.01.17 22:07
 

Takže jako to kdybych já napsal před americkými volbami,že je hillary blbá-dejme tomu,tak taky na mě vlítne americký komando za ovlivňování amerických voleb? přece třeba jeden člověk si to mohl přečíst a změnit názor. Je přece i demokratické právo ruska mít na to svůj názor. A že hillary řeší svoji zabepečenou komunikaci přes nějakou pofidérní schránku,za to už taky nejde vinit rusko,ale může se za to vinit jen sama. A i tak dobře to mohl zveřejnit kdokoliv jiný. Třeba opravdu nějaký ruský mužik rádobyhacker,co s nějakou ruskou vládou nemá nic společnýho

Že jsme členy NATO a EU se hluboce stydím..ale to mimo mísu. Přece to že někdo není členem NATO,automaticky neznamená že nás chce napadnout? nebo ano?

 

Datum: 02.01.17 21:08
 
avatar

Proč je to celé fantasmagorie? Nejsem žádný počítačový expert. ale u.s.a. vyhostilo ty diplomaty a obvinilo je z přímé účasti na ovlivňování voleb. Vzpomeňte si, čím údajně rusko ty volby ovlivnilo. Pomohlo zveřejnit jakési negativní informace, které ty volby ovlivnilo. Proč by tuhle záškodnickou hru, provozovali přímo z území u.s.a? Vždyť se taková činnost dá provozovat z každého místa na zemi, kde se dostanete do sítě. Naopak, podmínky připojení do sítě, jsou daleko horší ve státech než jinde, a možnost odhalení daleko větší. Byli by debilové, kdyby to byla pravda. Nevěřím, že by lidi, kteří dokážou hacknout cokoliv v síti, byli debilové. Notabene když by to byla skupina řízená Moskvou.

Pak se objevila ještě jedna dezinformace, že kdosi naboural počítačovou síť sloužící přímo k volbám. Což je blbost, protože specielně tahle síť, není nikde připojená do internetu. Je to naprosto autonomní síť.

 
Od: fik
Datum: 02.01.17 21:19
 

Pravdu díš. Když se nad tím zamyslí člověk s mozkem,musí mu dojít že je to tak neuvěřitelná hovadina,že to snad ani není možný*haha* Něco jak ty údajný zbraně hromadnýho ničení v iráku.

Jestli je putin diktátor,má se ještě od USA v demagogii hodně co učit

Datum: 02.01.17 21:20
 
avatar

Však ti diplomaté přece nemusí být hackeři, aby v tom byli zapojení. Jestli je pravda, že si USA (americké tajné služby) celé tohle obvinění vymyslelo jenom proto, aby odvedlo pozornost od vlastních chyb nebo aby prostě zase vyostřilo vztahy s Ruskem, tak nevěřím, že by vymyslelo tak stupidní teorii, kterou by každej druhej lajk, co ví, že k internetové síti se člověk může připojit odkudkoliv, dokázal vyvrátit. Jistá jsem si jednou věcí- nejsou to amatéři. :)

 
Od: fik
Datum: 02.01.17 21:31
 

Amatéři nejsou,to určitě ne,ale zkus se vžít do jejich kůže. Jak už jsem psal výše,co miliard nalili do kampaně killary,kolik museli uplatit médií,kolik museli proinvestovat a všechno k ničemu. Pan soros a kartel NWO. To je prostě gesto lidí co to psychicky neunesli,jako malé děti-spadl nám hrad z písku,tak ti aspoň rozšlápneme bábovičku.

Jak s něma putin vy*ebal,svědčí o tom jaká to je zoufalost

Datum: 02.01.17 21:38
 
avatar

Ne, pardon, ale vážně nebudu věřit tomu, že by se americké tajné služby začaly chovat jako "malé děti" a zveřejnili by obvinění, které by nedávalo smysl. Jak říkám- ti diplomaté, co byli vyhoštění, nebyli obvinění doslova z toho, že jsou to hackeři. Takže to, co napsal "nikdo" není argument.

 
Od: fik
Datum: 02.01.17 21:45
 

Kdo mluví o tajných službách? Já říkám triumvirát tří amerických pašů. Obama,Killary a Soros. V americe máš prezidentskou demokracii,prezident může nařizovat co se udělá a koho vyhostí. Ne jako u nás

Datum: 02.01.17 22:01
 
avatar

Hillary? Ta je teď tak trošku mimo mísu, ne? A Soros s tím má společného co? Prezident má možná velkou moc, ale nerozhoduje o všem sám.

 
Datum: 02.01.17 22:03
 
avatar

klero, čtěte pořádně co jsem napsal. Proč mi vkládáte do úst něco co jsem nenapsal, v podstatě vaše domněnky. Já nikde netvrdím, že jsou to hackeři. Já napsal, že je u.s.a. obvinilo z přímého ovlivňování voleb. A taky jsem napsal, co mělo být podstatou toho ovlivnění. Vše to jsou tvrzení z jejich, tedy amerického tisku. Jak asi by těch 40 lidí mohlo napomáhat případným hackerům? Ti nepotřebují vůbec žádnou fyzickou pomoc. Naopak. Potřebují být co nejméně viditelní a dělají pro to vše.

Co se asi tak mohlo najít v těch dvou objektech, která fbi rusům zavřela? Podle ruska rekreační objekty. Proč se nikde neobjevilo, co bylo uvnitř? Protože by vyšla najevo další blamáž tajných služeb. Protože kdyby něco našli, určitě by se pochlubili. Já netvrdím téměř nic. Jen skládám k sobě veřejné informace.

 
Datum: 02.01.17 21:51
 
avatar
Špičky demokratické strany přece nemůžou přiznat, že za jejich neúspěch a prohru můžou sami. Proto byla vytvořena pohádka o ruských hackerech.
 
Od: offroader
Datum: 02.01.17 22:02
 

Taky si myslím. A i kdyby byla pravda, že je to dílo ruských hackerů, tak se asi na ty rusy nebudu zlobit a to jednoduše proto, že vím, co si židé a rusové za 2. světové války vytrpěli. Izrael provádí preventivní vojenské údery proti potenciálním hrozbám(POCHOPITELNĚ) a jestli rusko si pomocí hackerů vybralo jim nakloněného Trumpa, nedivím se tomu.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.