Sádrová omítka vs. štuk

Od: Datum: 15.12.16 09:17 odpovědí: 5 změna: 15.12.16 16:59

Zdravím, mám takové trochu dilema a chtěl bych Vás požádat o názor.

V kanceláři bych na toaletě potřeboval udělat novou omítku na cca 13m2. Podklad je panel a pórobeton. Původně tam byly obkladačky, které jsem sundal včetně většiny lepidla. Udělal jsem si poptávku na nejremeslnici.cz a zůstali mi dvě nabídky, mezi kterýma se rozhoduju.

1. Nabídka je na sádrovou omítku za cca 3500Kč. Problém je, že dotyčný nemá na daném portálů žádnou referenci, takže je to tak trochu loterie. Navíc není zrovna výřečný, takže na dotaz odpoví jedním, dvěma slovy atd. Což samozřejmě není vyloženě nevýhoda, řemeslníci asi zrovna nemají čas se vykecávat někde na netu. Každopádně na mě jako kancelářského člověka to působí divně. :)

2. Nabídka je od ověřeného řemelsníka se spoustou kladných referencí.Problém je, že mi nenabízí sádrovou omítku, ale klasický štuk. Konkrétně penetrace + perlinka s lepidlem + jemná omítka. Komunikace s ním také bezproblémová, působí dobře. Cena je prakticky stejná.

No a teď k mému rozhodování. Začínám přemýšlet, zda trvat na sádrové omítce. Jak jsem zjistil, moc lidí s tím zrovna nedělá a jak jsem pochopil, tak aby byl výsledek dobrý, musí to daný člověk opravdu umět. Na druhou stranu si říkám, proč odmítnout něčí nabídku jen proto, že nemá žádnou referenci na daném portálu. Každý nějak musel začít. Ta druhá nabídka je naopak taková sázka na jistotu.

Jak byste v dané situaci postupovali vy?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: krtek*
Datum: 15.12.16 09:20

13m2 není žádná hrůza...když se dobře udělá štuk tak je pěknej...kdo to neumí tak udělá mapy...sádrová je hladká a lehce opravitelná...já bych šel do sádrové..

Datum: 15.12.16 09:20

Bral bych to co chci a reference bych nehledal, pokud se mi odvedená práce nebude líbit, nechám řemeslníka na jeho náklady opravit.

Datum: 15.12.16 13:12
Jen aby ten druhý zázrak s referencema byl tak dobrý jak se to tváří. Dobrý zednik perlinku v interiéru nepoužívá. Leda by to zdůvodnil tím že je to popraskané a že by byl problém na přechodu mezi dvěma různými materiály zdi. Jestli zeď ani neviděl a už ví že tam bude dávat perlinku tak z vás už předem tahá zbytečně peníze ještě a to ještě na nic nešáh.
Od: krtek*
Datum: 15.12.16 14:39

záleží na podkladu a stavu...ne na tom jestli je dobrej on nebo ne..

Od: mathesius
Datum: 15.12.16 16:59

Hlavně myslím, že si tím moc lámete hlavu. Ať už vám udělají jakoukoli variantu omítky, pokud to bude kvalitně, budete spokojen s oběma variantami. Já osobně bych volil řemeslníka, který na mě působí důvěryhodně a věřím jeho práci. Metoda provedení je sekundární. Také jsem hledal nedávno někoho na sádrovou omítku a nikoho nenašel a když tak třeba 100km od místa rekonstrukce. Popravdě to vcelku nechápu, protože když si člověk něco načte o sádrových omítkách, jsou to samá superlativa - ALE, KDE JSOU ŘEMESLNÍCI, KTEŘÍ TO DĚLAJÍ(A UMÍ) :D? Trochu to vypadá, jakoby někdo mediálním prostorem tlačil sádru, jako materiál vpřed ale nejsou lidi, profíci na provedení(kteří materiálu mj. věří) a to trochu smrdí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.