Proč slovanské národy se pomlouvají

Od: Datum: 12.12.16 22:35 odpovědí: 20 změna: 13.12.16 10:57
Češi koukají špatně na slovany z východu a moc je nemusí, spíše trochu podřadně na gastarbeitery co nám berou práci. Poláci zase nemají radi u nich rusáky, snad kvůli tragedii ve Smolensku. Nebylo náhodou v historií větší spojenectví slovanů, kteří mají k sobě kultůrně, geograficky i jazykově velmi blízko? Karty se obrátily a slovani se klaní a lezou do řiti kapitalistickému západu, který jim diktuje a nepovažuje ekonomicky za rovnocenného partnera. Už jen rozdíl platový, země bývalého východního bloku a bohatý vyspělý západ.
doplněno 12.12.16 22:53: Určitě si němec u nás pomyslí, jak jsme blbí, když mu za pakatel prodáme v restauraci oběd za 3.eura po přepočtu na naše a pivo za 1euro. To by se na zápaďě jinde tak levně nenajedl. Možná tak párek v rohlíku. Jednou jsem slyšel dvě němky, jak se mezi sebou bavily "nejříve Vás vyžereme a pak Vás vyženeme" Cítí se u nás nadřazeňe a dívají se na nás jako my na úkrajince. Tak pojdme se slovani spojit ať nejsme žádní másla, co si vyspěle kapitalistické země o nás myslí. Platy je doženeme, protože jsme pracovitý národ.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: radarbrdy*
Datum: 12.12.16 23:12

Prozradím vám proč jsou západní země bohaté. Není to proto, že by tam makali víc než u nás. Je to proto, že v minulosti tak trochu "podváděli" a kolonizovali jiné "rozvojové" země např. v Africe a Asii a díky tomu levně získali veliké bohatství.

Podobně po pádu RVHP investoři ze zahraničí nakupovali podniky, které byly prodávany pod cenou v privatizaci. Pamatujete éru Václava Klause a jeho privatizaci? Pro privatizaci musel vzniknout speciální zákon, který "zlegalizoval" velký státní výprodej.

Nejvíce se bohatne na spekulacích, to vám potvrdí každý ekonom. Vezměte si např. firma ČNB s.r.o. vydělala na intervencích desítky miliard.http://ekonomika.idnes.cz/int…=A140113_141157_ekonomika_fih

Ohodnoceno: 2x
 
Od: petanek
Datum: 12.12.16 23:29
Němec by nevstal z postele za český průměrný plat 700 euro.To by raději seděl za ty samé peníze na pracáku. Nejleší čich na dobré ekonomicke zázemí a finance mají uprchlíci. Ti vědí, jakým směrem jít a kde se budou mít nejlépe. My jen zapaďáky se snažíme napodobovat a oni si z nás utahují, jsou o 20let v náskoku. Spojenectvím chudších slovanských národů, dokážeme ve spolupráci mezi sebou dobře ekonomicky prosperovat.
Od: janm*
Datum: 13.12.16 00:31

Slovani bohužel ztratili kontakt se svými kořeny, jejich civilizace nebo chcete-li kultura byla založena na chápání světa jako celku a směřování člověka k úplnosti a dokončenosti tedy "dokonalosti", dokončenost a úplnost byla jednou z hlavních hodnot slovanského okruhu a je velmi blízká ne-li totožná s převážným duchovním odkazem i soudobé Indie. Jde o velmi ušlechtilý přístup k životu a světu, na rozdíl od "západního kulturního okruhu" který je orientován na "partikulární" omezený a tím i velmi "ubohý" a "věčně lačný" přístup ke světu, jehož výplodem je věčný "pocit nedostatku" který se zaplňuje právě konzumním přístupem k životu a to je také důvod proč např. kapitalismus je vlastnějším systémem západu než východu, východní povaha je jiná ačkoli zároveň dnes vlastně netuší "proč". Řešením je tedy jít zpátky ke kořenům naší mentality uvědomit si daleko vyšší nazírání na svět návrat k původním hodnotám získat tak ztracené sebevědomí a přestat se nechat "ohlupovat" hmotnými západními "cingrlátky".

Problém slovanský východ / západ (zjednodušeně vzato) je v tom, že se slovani snaží přiblížit západu ale prostřednictvím "západního systému" tedy kapitalismu což se daří s obtížemi protože slovan je v jádru "nekapitalistický" (vykořisťování a otroctví , vyvyšování se, nadřazování, zneužívání jakéhokoliv druhu bylo slovanům původně cizí ) kapitalistou se stává teprve tehdy když ztratil své kořeny získal onu západní nenaplněnost lačnost jako zápaďan a vydá se tedy "nepravou cestou" navenek to "jakoby funguje" kdesi v jádru ale cítí že to není "pravá cesta". Jak můžete být dobrý v něčem co uvnitř cítíte jako "cizorodé"? Není to možné. Nejlépe se podívat na současné Rusko, zkrátka oni s tím západním kapitalismem stále "zápasí" sice "je tam" ale je provázen řadou negativních jevů a lapsů je to zkrátka něco "cizorodého" s čím se na nejvnitřnější úrovni těžko srovnávají. Intuitivně tedy hledají své kořeny intenzivně se šťárají v předkřesťanských dějinách hledají to "pravé slovanství" vědí totiž že prosperovat budou až tehdy když získají plně svou identitu. Také vědí že budou "vždy jiní" pokud budou chtít zůstat slovany, to je důvod proč celá západní polokoule Rusku "nerozumí" a rozumět asi nikdy nebude, jsou prostě "jiní" což neznamená "horší" a vědí že nemohou jiní nebýt protože pak by už nebyli slovany.

V dnešním světě je to zvlášť složité protože vše se dnes přepočítává pouze a jen "hmotným úspěchem a hodnotami" se západními vlastnostmi jako je vnitřní nenaplněnost a lačnost budete zajisté jako ryba ve vodě a budete "prosperovat" ne tak s východními protože kdo se dotýká a má za cíl dokončenost úplnost a dokonalost již nemá potřebu a touhu odírat kořistit vykrádat vylhávat rabovat ovládat zneužívat zotročovat a tudíž nebude po hmotné stránce úspěšný z čehož západ vyvodí slovan="out" ani neví jak velmi se mýlí...

Až budete někdy "meditovat" nad úspěchem toho kterého podniku (firmy) či celého státu na západě, zkuste se podívat také do minulosti anebo i současnosti (ale do např. jiné ale vzdálené země) zjistíte že pod "hmotným úspěchem" se většinou skrývá i pěkná hromada špíny např. Obch. řet. Tesco a jeho "levné svetříky" =zneužívání zotročování šiček v Barmě (celodenní mizerně placená práce nedostávali ani tamní minimální mzdu a když jim chtěli odejít "zavařili" dveře provozovny) další např. nokia zeptejte se kde berou vzácné prvky do svých kvalitních mobilů (nechtějí o tom mluvit) zeptejte se němců jak je to s majetky jež vyrabovali vykradli za války, proč by neměli být úspěšní? Kolonie už byly jmenovány... Na tváři úsměv pod kobercem zameteno svinstvo= to je ten úspěch kterým nás "ohlupují"...O dalších zemích prorostlých mafií jež se na venek tváří více než "seriozně" raději nemluvit...Co to je úspěch?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: slovan
Datum: 13.12.16 09:12

Chápu a sdílím Vaše postřehy o kapitalismu, ale pobavila mě naivita této formulace : "...s převážným duchovním odkazem i soudobé Indie. Jde o velmi ušlechtilý přístup k životu a světu".

Milý, zlatý, víte vůbec něco o soudobé Indii? To je brutálně kapitalistická země, kde žijí miliony lidí v tak extrémní bídě, že i čeští bezdomovci se mají lépe. Ti lidé jsou celoživotně uzavřeni v pasti sociální třídy do které se narodili a nemají šanci se z ní nějakou "pracovitostí" nikdy vyhrabat. S ekologií jsou Indové taky na štíru, jak nakládají s odpady, nebo drancují přírodu ( i když to je zčásti způsobeno právě jejich chudobou, ale je to i určitý postoj k životu a světu ). Nic ušlechilého na tom každopádně nenacházím...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 13.12.16 10:01

slovan

Ne to je nepochopení, Indická "hmotná" bída je mi známa, co jsem psal se týká duchovního směřování jde o proud filosofický myšlenkový "tok" "směřování" který nekoresponduje s tím v jakých "hmotných podmínkách Indové žijí" není odvislý od kapitalismu či socialismu či čehokoliv jiného jde o "vnitřní směřování" byť částečně ta "bída" je způsobena i tím, že tento přístup k životu je zaměřen více "dovnitř" introspektivněji...Ušlechtilostí je zde tedy míněno vnitřní směřování člověka to v jakých hmotných podmínkách žije je věc druhotná a nebyla předmětem mého posuzování v této souvislosti. Jde o "axiom" nikoliv "hmotné podmínky".


doplněno 13.12.16 10:13:

Ušlechtilý přístup k životu a světu je míněn i tak, že Slované původně vycházeli z jiného "axiomu" jež se dochoval (ale ne ve všech tamních duch. školách) do dnešní doby právě především například v té Indii šlo o přístup který tam stále ještě je ovšem netvrdím že je dnes stále naplňován tak jako tomu bylo původně. Jde o poukaz na jistý "relikt" který se tam "zachoval" posuzování tamní soudobé společenské nebo politické situace nebylo předmětem mého příspěvku a ani to tak není možné brát protože i tam jsou již přítomny nové a jiné vlivy které mohou někde i převládat tudíž "globálně paušálně" vztahovat tento relikt k jednání a chování celé soudobé Indie je úplně mimo a i z historického hlediska to tak nelze brát na 100% neboť i v minulosti (a to i dávné) byla Indie soustavně vystavována jiným vlivům které zároveň měnili její společenské uspořádání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: slovan
Datum: 13.12.16 10:36

Dobře, tak pro méně chápavé znovu a pomaleji : hmotné podmínky jsou v kapitalismu také sociálními podmínkami. Tam je prostě rovnítko. Čili bídné hmotné podmínky také znamenají nemožnost projevit zájem a zejména soucit. Což je parametr etický, tedy ušlechtilý. Když někdo hyne hlady nebo se třepe zimou, tak mu moc nepomůže, když za ním příjde někdo v péřové bundě, s hamburgerem v ruce - pohladí ho po vlasech a popřeje mu dobrou noc.

Z vnějšího pohledu pak může chudoba vypadat jako krutost ( "jak to, že nekoupí dětem pořádné boty, proč nejdou k dentistovi když mají křivé zuby, proč nejely v létě tábor nebo v zimě na lyžák, to jim ani nekoupí dárky jen tak pro radost, proč neuspořádají oslavu a nepozvou příbuzné, proč si nekoupí větší byt když se tam tak mačkají", atd. atp. )

Z pohledu pravičáků, pak vypadá chudoba i jako lenost - aniž by těm sedmilhářům vůbec docházelo, že v situaci, kdy je na jedno pracovní místo 15 lidí, tak se tam asi všichni nevejdou ... a v situaci kdy firmy i živnostníci krachují jeden za druhým asi nemá smysl se vrhat do podnikání...

Obecně mám po přečtení té neuvěřitelné, bezobsažné vaty, těch kostrbatých blábolů, co tu píšete, pocit, že vám asi prodali nějaký hodně silný matroš, protože střízlivý člověk by něco takového prostě slepit nedokázal. To neberte jako urážku, mám o vás opravdu strach.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 13.12.16 10:57

slovan

Nedokážu to asi lépe vyjádřit ale je vidět že si zkrátka nerozumíme. Ještě to zkusím jinak. Jakémukoliv hmotnému konání předchází nějaký "záměr" ten vychází z nějakého ještě hlubšího "pojetí" základního přístupu k realitě "axiomu" chcete-li a ten je prostě u slovanů nebo také lidí spíše z východu jiný než ten u lidí ze západu. To že tento "vnitřní přístup nasměrování" ovlivňuje druhotně realitu a hmotné podmínky je jasné ovšem je-li v menšině celkové podmínky jsou určovány něčím jiným v tomto případě např. surovým kapitalismem 19 století snad je to i horší (soudobá Indie). A možná ta Indie nebyla dobrým příkladem protože byť tam zajisté ten původní a slovanství blízký prvek myšlení byl a ještě je, přece jen to není úplně totéž, když to chcete na "hmotné úrovni" tak jde např. o to že slované již odedávna organizovali svůj život a práci spíše ve smyslu "družstva složeného z autonomních sobě rovných lidí kteří vzájemně spolupracují kooperují" zatímco na druhé straně jak víte byl a stále přežívá "kastovní systém" ačkoli každý Ind moc dobře ví, že jde o rozdělení na té nejhrubší úrovni.

Celistvost úplnost dokončenost= dokonalost blaženost naplnění absolutní dosažení podobně jako je to obsaženo i v Buddhismu (zajisté více méně mlženo dle směrů apod.) a zase i v některých proudech Indie. Slované toto věděli znali a prý i tím žili protože jedině z úplného celku může povstávat vše ostatní. Chcete-li to zase hmotně tak muž+žena=celek =jedině tak povstane dítě nový život se tedy rodí (byť na vegetativní úrovni) z "úplnosti a dokončenosti". Všimněte si, že dnes zdá se roste a je ve velké oblibě "homosexualita" lesby, gajové kteří by chtěli také "nedokončení neúplní" mít "děti" Tato homosexualita a směřování je pouze "vnějším " projevem ztráty vnitřního poznání jež bylo zejména Slovanům vlastní. Neberte to ale zase doslovně nezabývám se gajy a lesbami, (z medicínského hlediska jde-li o výstřelek nemoc či cokoliv jiného) je mi to lhostejné jde pouze o "příklad", pochopitelně v duchovní rovině každý gaj i lesba může jako kdokoliv jiný dosáhnout "dokončenosti úplnosti."


doplněno 13.12.16 11:34:

A ještě jedna věc, my dneska již nejsme schopni "myslet jiným způsobem" myslíme tím "pokřiveným" západním způsobem (nepřesně řečeno ale nemá smysl "opisem" psát daleko sáhlé statě) Co to v praxi znamená? Například badatel vědec "vysoce erudovaný" v dané problematice shromáždí jistá "fakta" například ze života Slovanů, má hromadu "střepů" a tak se pokusí "slepit celý rozbitý džbán" a ve výsledku ho "slepí" ale používá při tomto lepení stále stejný současnou civilizací "pokřivený" způsob "myšlení" takže to co ve výsledku slepí je sice "rozbitý džbán" ale je buďto slepen špatně takže vypadá že je originál jako původně byl, ale není, anebo je slepený přece jen dobře ale je vadná "interpretace" čili bádání se "mine cíle" to je to oč tu běží. Lze si to představit asi jako když středověký člověk se svým způsobem myšlení najde součásti spalovacího motoru a dle svého způsobu je "sestaví" "cosi vznikne" ale nebude to dobře sestaveno, anebo bude ale interpretace bude "špatná" = z čehož vyvodí "relevantní výsledek" který je ale ve skutečnosti nic neříkající v podstatě "chybný". Až v současné době se pomalu přichází na to, že chceme-li pochopit jistou kulturu není možné ji chápat "dnešním způsobem myšlení" tedy po výtce "hrubohmotně západně materiálním."

Zajímavá věc je "socialismus" vznikl jako reakce na kapitalismus ovšem narazil a zkrachoval právě na tom že byl nejen "vytvořen" "západní myslí" ale zejména že se nepodařilo "změnit" zaběhnuté myšlení na úrovni jednotlivců, proto to v jistých směrech nefungovalo ačkoli vykazoval jisté známky "odklonu" od dosavadního západního způsobu myšlení, tedy jisté pozitivum tam bylo. Aby "jiné" zřízení a pojetí než soudobý "euroatlantický" kapitalismus mohlo fungovat muselo by se kontinuálně pěstovat vědomí poznání a přístup jež byl slovanům vlastní, vlivem "přetržení" však dnes není zcela možné restaurovat plně "jiný přístup k realitě a tím i jiný lepší a lépe fungující systém". Přesto však je zřejmé že i ten socialismus byl v jistých ohledech slovanství bližší nebyl ovšem přesto "plně kompatibilní," svět byl doslova "zamořen" "pokřiveným způsobem nazírání na realitu" který prakticky ovládl celou zeměkouli jedno jestli jde o USA, ČR, INDII, TURECKO, či RUSKO, byť např. v tom Rusku se ještě zachovalo jisté "povědomí" o tom, že současný "celosvětový trend" není jaksi "vpořádku" a vykazuje četné "chyby".

Nejsem asi schopen to "lépe" přesněji vyjádřit, proto používám příměrů a nepřesných vyjádření čehož jsem si vědom, jde ale o uvědomění si "podstaty problému", ne spekulaci nad užitými příměry.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 12.12.16 23:41

Souhlas s radar brdy, plus je faktem, že jsme prohráli studenou válku. Stala se z nás kolonie. Většina "našich" firem nám de facto nepatří a jejich zisky jsou vyváděny na západ. Proto veškerý efekt usilovného "dohánění západu" je takový, že západ z nás více a více bohatne. Prostě čím usilovněji vy budete pracovat, tím příjemnější bude mít Němec důchod. A pokud se v nějaké zemi objeví vláda, která tento německý diktát nechce respektovat, dopadne například jako Řekové.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 12.12.16 23:55
avatar

Dobrý den, ta slovanská vzájemnost je nabízena a prosazovaná už staletí. Někomu se tato myšlenka líbí a někomu zase ne. Já se považuji za "křižovatku" Slovana západního a Kelta - takže, východní Slovany zrovna nemusím, resp. nemám potřebu se k nim hlásit a milovat je. Pokud jde o Němce, tak se chovají přirozeně, pochopitelně, sebevědomě a ekonomicky (u nás i v Polsku) - nic více v tom není. Pochybuji, že je vhodná doba na izolované spojování Slovanů (nebo proletářů). Evropa musí držet při sobě jako celek. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: slovan
Datum: 13.12.16 09:20

Skoro se mi nechce věřit, že něco takového může někdo napsat dobrovolně a zadarmo...

Že by eurohujerští trollové měli i noční šichtu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 09:35
avatar

Trochu empatie, prosím...některé rány se hojí dlouho. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.16 23:55
avatar

- my nikdy nebudeme rovnocenní západním zemím, tak jako pro nás budou méněcenní třeba Poláci, Bulhaři, nebo Rusové. Neměli jsme rovnocenné postavení ani v Rakousku-Uhersku. Je to dáno hospodářskou, sociální i kulturní úrovní a ten ruský "komunismus" nám na vážnosti taky nepřidal. Neměli jsme holt kolonie a přístup k moři.

Ale teď se stejně situace v Evropě změní - západní státy se pomalu stávají muslimskými zeměmi a mocenské rozdělení světa ovlivňuje kromě USA taky Rusko a Čína, takže uvidíme - měli bychom se zařadit zavčas tak, abychom zase nedopadli jako "blbci" - takže asi není dobře vymezovat se proti Rusku a Číně, jak si to přejí "neklidní" umělci a politikové. Pokud bychom měli být vstřícní k Arabům a Afričanům, nechápu, proč bychom se neměli snažit spolupracovat i s Ruskem a Čínou... tyto země by nám snad mohly jedině pomoct na rozdíl od těch Arabů a muslimů. Ale asi mne tady všichni seřvou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petanek
Datum: 13.12.16 01:22
A neprojevuje se český umělý kapitalismus vykořisťováním a různými podvody? Nemusíme jít daleko např. 2500 pracovních agentur, které si svůj blahobyt staví na neštěstí lidí, kteří ze zoufalství jim odvádí 30-50% provize. Tito lidé nikdy poctivě pracovat nebudou. Jejich heslo je za málo dřiny vydělat balík peněz. Platí v kapitalismu, místo s poctivostí nejdál dojdeš, tak s poctivostí nejdřív pojdeš. Vyčuraní lidi makat nikdy nebudou a mají za sebe své nevolníky.
Datum: 13.12.16 03:15

Přesně o tohle západu jde.Potřebují , aby se slované mezi sebou nesnášeli, aby jim se lépe diktovalo, aby bylo kam vyvážet jejich smetí- vše co jejich člověk nepovažuje za kvalitní. Do pěti let budeme na jejich úrovni, hezké řeči po revoluci, nikdo ale neřekl, že na té druhé straně jsou také ekonomové, kteří nepřipustí, aby nebyl na východě levný trh, kam se dají ukládat všechny nepotřebné věci, potraviny. Strašně mi vadí, že češi jsou tak prodejní , pro korunu jsou schopni udělat i ten největší podraz. Proč se udělali u nás takové třídní, platové rozdíly mezi jednotlivými lidmi? Aby lidi nesnášeli jeden druhého a tudíš nebyli jako celek nebezpeční a lépe se s nimi manipulovalo.Hádáme se v republice, abychom se potom nehádali se sousedy za hranicí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: slovan
Datum: 13.12.16 08:29

K čemu je nám dobré, že jsme "pracovitý" národ, když tu není práce? Resp. nejsou tady placené místa na kterých by člověk mohl vůbec prokázat svoje schopnosti a vytvořit nějaké hodnoty? Pražská kavárna a pár dalších rentiérů nebo sluníčkářů z ostatních měst samozřejmě bude do omrzení tvrdit, že "kdo chce, tak si práci najde" nebo něco o tom jak se tu česi "válejí na sociálních dávkách", ale nikdo z těch chytrolínů neumí vysvětlit, jak by se asi tak mohly statisíce nezaměstnaných čechů někde uchytit, když počet volných míst je zhruba 5x menší, než počet nezaměstnaných. V některých regionech je to i 20 lidí na jedno místo. K čemu je lidem na Bruntálsku jejich "pracovitost"? To za prvé.

Za druhé, výzvy typu "pojďme se spojit" sázejí na určitou uvědomělost, solidaritu, znalost historie, čest, atd. Kde tyhle vlastosti chtete u dnešních čechů najít, když jsou v nich úmyslně, již celá desetiletí, potlačovány?

Co udělali Češi, když NATO bombardovalo Srbsko? Co dělají, když se teď srocuje kolem Ruska? Jak pomáhají, když teď mají Makedonci a Bulhaři čím dál větší problémy s běženci? Jak se projevila "slovanská vzájemnost" čechů, když tady v roce 2015 a 2016 přijeli s podanou rukou přátelství ruští motorkáři, aby položili květiny u hrobů svých dědů, kteří tu houfně padli za nás? Nejde o to, že je tu s nadávkami "přivítala" hrstka placených ( nebo zdarma pitomých ) provokatérů. Jde o to, že tito ubožáci nebyli početně zastíněni desítkami tisích obyčejných lidí. Miliony obyčejných čechů ignorují nejen to, co se děje s ostatními slovanskými národy. Oni už dokonce ignorují i svoji vlastní zkázu. V takové situaci je výzva "pojďme se spojit" opravdu jen hlasem, který volá na poušti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 09:19
avatar

Panslavismus je téma na román...ale k těm Germánům: Současní Němci a Rakušané jsou ryzí hňupové, nebo chcete-li fešáci, aby to neznělo tak děsivě. Nicméně zkontrolujte skutečný význam těchto lidových slov. Doma v Islámské republice Německo lížou rektální otvory Turkům a Albáncům a tady si chtějí vyskakovat. Jsou k smíchu. Stačí na ně zvýšit hlas a už poctivě klopí hlavičky. Jejich historie pomalu končí. Již polovina dětí, které se v současnosti rodí na území Islámské republiky Německo, jsou potomci cizinců, převážně Turků. Přitom dle nejodvážnějších odhadů tvoří cizinci 22% obyvatel Německa. Spíše ale méně. *vtip*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 09:22

Když tady čtu dalekosáhlé diskuse, tak jen koukám. Já si myslím, že jakékoliv nadřazování někomu jinému se projevuje jen u zakomplexovaných lidí, kteří mají pocit, že jsou úplné nuly, takže jediné, co jim zbývá je to, že jsou z nějakého národa. Já jsem asi divná, ale kromě určitých vyžírek a tzv. uprchlíků mi nikdo nevadí. V každém národě jsou fajn lidi i šmejdi, za které se ostatní stydí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petanek
Datum: 13.12.16 10:05
My češi nemáme nedostatek pracovních míst, právě naopak k nám proudí na práci hlavně do českých montoven aut naši bratři slované z východních zemí. V tom táhneme s nimi za jeden provaz. Ale tam ta spolupráce končí, něco perspektivního, slovanského vzájemně budovat. Ale pardon, kdo by chtěl ještě něco vytvářet z národních hodnot po celodenní dřině. Tak je jasný cíl odmakat, jít se na ubytovnu vyspat a poslat naši rodině část výplaty. Ale, my prece chceme nějakou vzájemnou spolupráci a stmelení našich slovanských kořenů a říct nahlas STOP.diktátu z Bruselu. Jsme na to slabí i naše Višegrádská čtyřka. Naši slovanští bratři si odmakají svoji šichtu a budování lepších vztahů za poraněnou Evropu a hledání řešení ve spoustě otázek chybí. Takže jednota celistvá bohužel není u slovanů. Ale pojdme to vzít z druhé strany vyspělé západní země evropy spolu udržují jakýsi cit národnostní hrdosti a větší spolupráce mezi sebou. Proč asi přemýšlejí o mini schengenu, kde my bysme nepatřili slovanské národy. Myslí si o sobě, že jsou nadřazená germánská rasa. Dejte němcovi přes pracovní agentůru práci v montovně za 700 euro. Tak vezme nohy na ramena a uteče pryč. Není zvyklý na nízkou životní úroveň a ponižovalo by ho to u nás dřít.v
Datum: 13.12.16 10:18

Ano, u nás není nedostatek pracovních příležitostí, ale nedostatek normálních lidí. Všude se hledají nějací zaměstnanci, ale jak jsem si všimla, jsou 2 skupiny lidí, kteří prostě dělat nepůjdou - naši tmavší spoluobčané, protože to nemají v genech a pak jedinci, kteří vystudovali díky pseudosystému dnešního školství a přitom jsou pro praktický život nepoužitelní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petanek
Datum: 13.12.16 10:46
Ano, jsou skupiny lidí kteří dělat nepůjdou za podhodnocenou mzdu. Vžebřícku EU. jsme 2 nebo 3 od konce s nejnižší mzdou. Za námi jsou Bulhaři apod. Ani doktoři u nás nechtějí pracovat, odcházejí do zahraničí za vyšším příjmem. To se nedá jednoznačně říct, že nechuť u nás pracovat je zaviněná leností, spíše chybí finanční motivace a odměňování zaměstnanců. Dejte 2.5tis.euro výplaty čechům a nezaměstnanost klesne na 0,01%. A to už by nám nevadil aní přechod na euro měnu. Vše co české ručičky vyrobí odchází pryč z ČR. a zbytek se rozkrade vytunelováním.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.