Dobry andel

Od: Datum: 12.12.16 21:09 odpovědí: 35 změna: 23.12.16 12:26
Šli by jste do této nadace? Přispívali by jste? Co si myslíte o této nadaci?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fex
Datum: 12.12.16 21:22

Manželka přispívá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.16 20:07

Chtel bych vedet jaky je Vas nazor na tuto situacii,ze kdyzl jsem byl delsi dobu v zahranici , chodila mi posta od Cerveneho nosa na mou adresu ,ale s jinymi jmeny asi 20 obalek ,ale s moji adresou ,ulici a PSC ,hromadilo se to tam az me soused to musel vybrat protoze to uz vypadavalo z schranky. Jaky duvod kdo mel aby tolik obalek s ruznymi jmeny dorucila posta na mou adresu aniz jsem nekomu dal souhlas na taku donasku?

Co kdyby me nekdo vykradl a odnesl veci z domu ,protoze si vsimnou ,ze v dome nikdo nebydli,kdyz nikdo nevybera postu?

Mam jeste od pojistovne Duvera taky nekolk obalek ,co je to za drzost.?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.16 21:27
avatar

Bez váhání. Co vyberou, to celé hned rozdělí mezi potřebné. Jediná nadace, která všechny peníze rozdá nemocným.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fcbubnuji
Datum: 12.12.16 21:31
Jediná nadace? To jich víc neexistuje?
Datum: 12.12.16 21:43
avatar

Nevím o jiné, která rozdělí peníze do poslední ho halíře, které vybere od dárců. Jejich stránky jste doufám navštívil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 18:32

Ano, pro mne je to nadace věrohodná, podobně jako Nadace Světluška nebo Nadace Terezy Maxové.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 19:23
avatar

Podle výročních zpráv jsou věrohodné, ale nemůžete je porovnávat. Náklady Vámi uváděných nadací se odečítají z vybraných darů a příspěvků. Kdežto Dobrý anděl toto řešit nemusí. Jeho náklady se platí z účtu, který byl založen zakladatelem p. Sedláčkem k tomuto účelu z prodeje firmy Papirius. Máte jistotu, že co dáte, to se k potřebným v celé výši dostane.

Samozřejmě Vámi uvedené nadace poskytují pomoc v jiných potřebných oblastech, takže každá nadace má své místo v této společnosti..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ilka
Datum: 15.12.16 09:36

a myslíte si že tříkrálová sbírka také skončí u potřebných?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 15.12.16 09:47
avatar

Ano - tříkrálová sbírka je pro potřeby charity. Jestli nejde přímo ve formě financí, jde k potřebným ve formě služeb. Znám několik ošetřovatelek a znám i nabízené služby charity - proto pravidelně přispívám.


doplněno 15.12.16 10:12:

Takže když se na tříkrálové sbírce vybere hodně, tak má vaše kamarádka odměny 50tis - jo? ... Charita má dobré účetnictví a kvalitně se stará o lidi, kteří to potřebují. Ví, co komu dávají a zda to ten člověk opravdu potřebuje. Pro mne je to víc než dát pěníze někomu v databázi - peníze budou, oni je jen předají a neověří, jestli ten postižený opravdu peníze využije na jídlo, oblečení... nebo na drogy, či mu je seberou rodiče a prohrají v automatech.


doplněno 15.12.16 10:48:

Tříkrálová sbírka http://www.trikralovasbirka.cz/zamery-aktualni-sbirky/ - ano, i na platy je nutné přispět - stát na tyto lidi, co chtějí pomoct, kašle. Zadarmo to nikdo dělat nebude. Zdravotnictví je omezené a nikdo ze sester nebude jezdit po okrese utírat starým lidem zadky... na toto je charita a její pracovníci.

Zeptejte se na výši její výplaty a zamyslete se, jestli byste za ty peníze šla tuto práci dělat...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ilka
Datum: 15.12.16 11:36

No vidíte, takže měla kamarádka pravdu. O této práci mi nemusíte nic vykládat, sama jsem sociální pracovnice, i když ne u charity.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 15.12.16 11:38
avatar

Vaše pravda "sbírka je na mzdy" a moje pravda "minimální část z dané sbírky jde na mzdové náklady charity" - není tam trochu nepoměr? Zkuste se nad prezentací zamyslet...

Jo ta tou "minimánlí" je myšleno konrkétně 5% režie sbírky - což jsou nezbytné náklady, lze do nich počítat i mzdu, ale nikde není uvedeno...


doplněno 15.12.16 12:11: Jo ta tou "minimánlí" = Jo a tou "minimální" :) pardon
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ilka
Datum: 15.12.16 11:48

no s těmi procenty, bych si nebyla tak jistá, je to přece jen v jejich režii. Ale přeju jim to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.16 20:34
avatar

Ne, známý povídal jak na raut, kde vyhlašovali částku vykládal bednu s koňakem a plno jiného alkoholu.

Minulý rok -Tříkrálová sbírka - část peněz bude využita pro migranty /to bylo vyhlášeno ofiko od pracovnice/. Takže bohužel, já nevěřím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ilka
Datum: 15.12.16 10:02

Aha, a jakto, že mi jedna zaměstnankyně charity řekla, mimochodem dobrá kamarádka, že to mají zaměstnanci na plat. Nenapadá mě proč by mi lhala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ilka
Datum: 15.12.16 10:29

Já jsem z toho byla tak v šoku, že jsem se ani nestihla více zeptat, ale jen řekla to je na naše platy, abychom je neměli nejnižší ze všech. Když jsem se na to zeptala o rok později, už mlčela, ale pořád mi to vrtá hlavou, jak to vlastně myslela.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jay
Datum: 15.12.16 10:36

Videla jsem na CT v serii o benefaktorech o cloveku/rodine ktera tuto charitu zacala s velkou castkou vlastnich penez, snad to v I-archivech muzete najit, take jsem nasla nasledujici cast programu. Je to snad jedina charita ktere bych verila. http://www.ceskatelevize.cz/i…-sykora-radka-sediva-a-adelka

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.16 20:12
avatar

Já přispívám již skoro 4 roky. Byť menší částkou, ale za ty roky to jsou slušné peníze. A i když na tom finančně nejsme nejlépe, tak od příspěvku Dobrému Andělu neustoupím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 21.12.16 20:50

Když na to máte finance a dost velkou naivitu, tak směle dál. největší ziskovky jsou neziskovky. To je stará věc. Pokud může stát platit naskutečné peníze vojákům, soudcům, ředitelům sttátních firem tak nechápu, proč ty skutečně potřebné věci platí naivové jako vy.

Předčasné volby seberou několika násobně více, než jsou výběry financí od lidí.

Státní úředníci z ministerstev a úřadu vlády se letos na Ježíška obzvlášť těšili. Za druhou polovinu roku totiž dostali rekordní odměny - oproti loňsku v součtu o 70 milionů korun více, informoval Český rozhlas.

Nejštědřejší odměny se letos ve druhém pololetí rozdávaly na ministerstvu dopravy. Jeden z úředníků si dokonce odnesl jednorázový bonus ve výši 450 tisíc korun.

Ministr dopravy Dan Ťok rozdal na odměnách necelých 27 milionů korun a na každého ze čtyř stovek úředníků tak v průměru připadl bonus zhruba 66 tisíc korun. Ministerstvo se ale hájí, že si zaměstnanci peníze na přilepšenou zasloužili. "Jsou to peníze, které nám zbyly, protože tu nejsou lidé a někdo musí za ně tu práci dělat," tvrdí mluvčí Tomáš Neřold.

Výrazně štědřejší než vloni byl i Úřad vlády. Svých 563 úředníků odměnil více než 22 miliony, což je na hlavu průměrně přes 39 tisíc korun. Podobný průměr, pokud jde o odměny, platí i na ministerstvu financí nebo zdravotnictví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.16 21:08
avatar

Milej pane, až budete mít (nedej Bože) dítě vážně nemocné, tak pomoc mile rád přijmete Vámi kritizovanými nadacemi. Neziskovky jsou jedna věc, ale Dobrý Anděl je perfektní projekt na pomoc opravdu potřebným, který je transparentní a vidíte přesně, komu a jakou částku dáváte. Klidně můžete přispívat pouze vámi určené rodině.

Naivní nejsem, nemějte péči, a na zbytečnosti rozhodně nepřispívám (např. pomoc afričanům apod.).

Příspěvku Dobrému Andělu rozhodně nelituji a jsem za něj rád.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.16 22:07

samuraj...o nemocne dite by se mel postarat stat a to sme my vsichni danovy poplatnici. Neni treba davat takove platy urednikum a jeste k tomu nejake premie .

Je to smutne ,ze jste tak hloupy ,ze se nechate oj...bavat statem a prispivate nejakym neziskovkam na jejich vyplaty.

Je pravda ,ze z vasimi penezi si muzete naklad jak chcete ,ale bylo by uzitecnjesi ,kdyby takove darovane penize nesli sitem vseljakych pofidernych organizacii. At si na sebe vydelaji jinak a ne zebranim . Nech uvede kazda neziskovka ,kolik ma zamestnancu ,jake platy maji v cistom jake naklady maji na provoz. A uvidime kolik penez se jim tam propere.

Kazda neziskovkaje pracka penez a urcite jim za nechtami neco zustane.Podivejte se jim jae maji domy vystavane anebo jake maji majetkove pomery ted a jake meli kdyz zacinali.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.16 22:21
avatar

Stát se postará o leda tak o velké ho... Klidně Vás nechá chcípnout když nemáte prachy, takže pokud tak oddaně věříte státu a celé státní správě slova o hlupákovi patří Vám a naivita současně. Jinak k Andělu... pana Sýkoru (zakladatel) znám osobně a je to dobrý člověk. Peníze dárců nejdou na chod nadace. Provoz platí soukromé osoby, firmy a popřípadě i dárci, kteří sami na chod nadace z vlastní vůle přispívají. Je na to jiný účet než ten klasický dárcovský.

Je vidět, že o této nadaci víte kulové, tak si laskavě nechte Vaše moudra a moralizaci pro někoho jiného. Ano, neziskovky obecně jsou pračky na prachy a zlatý důl jejich pobočníků, ovšem za Anděla dám ruku do ohně a vím, že si ji nepopálím, tedy alespoň do té doby, dokud v ní bude působit Petr Sýkora.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.16 10:38

To samuraj...jak pises ,ze stat se postara o velke ho... a polozil si si otazku proc je tomu tak? Proc se stat chova tak jak se chova?tedy ty urednici co o tom rozhoduji? proc je jim dovoleno? A takovy jako ty jim to dovoluji, protoze mlcis a radeji sklonis hlavu a das prispevek ,nez aby si sel a dal nahlas na vedet sobotkovi ,ze takto to dal nejde.?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.16 12:26
avatar

Sobotkovi to dám najevo ve volbách.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 21.12.16 22:24

cirus. Je vidět, že vůbec nevíš, o čem píšeš. Trošku si něco zjisti o tom, jak funguje Anděl. Jinak souhlas se Samurajem. Až bys měl nemocné dítě, které se nevejde do žádné tabulky, protože jeho nemoc je natolik vzácná, že ji má jen pár desítek dětí na světě a díky té vzácnosti neměl nárok na žádné rehabilitační pomůcky, plíny, zdravotní materiál, tak bys škemral u všech možných nadací o pomoc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.16 22:28
avatar

*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.16 10:12

sebo...namisto proseni o penize pro nemocne deti a lidi od dobrovolnych darcu ,nebylo by lepsi se postavit statu tvari tvar a ricu tak sobotko ,tak dale to takto nejde .Za nase dane se poskytuje financni pomoc nekam do Syrie a pro humanitane misie ,kde zase neni zadna kontrola a nasinec musi zbirat vicka od plast lahvi Neni ti hamba ,ze i tvim prispivanima mlcenim vlastne okradas sam sebe a dalsi danove platce. Na jedne strane skuhras ,ze nejsou na onkologicke pacienti vynakladanoe takove prostredky aby jim byla zajistena dustojna pece a na druhe strane penize od statu se vyhazuji ven oknem.Dalsi pracka penez.

Tolik migrantu utika ze svych krajin ,pricemz neni vsude valka v ich krajine . Vid posledny pripad v Berline ,co stoho maji obycejni lidi co nemaji dosah na ziskani titul neziskovky?Dovoli se jim sem nasackovat do europy a slunickari maji zne ,protoze zase dostanou od statu penize na jejich cinnost pod rouskou kdejake charity.

PS zminil si se o detech ze maji nemoce ,pro ktere nejsou zadne tabulky. A kdo s toho tezi ,ze nejsou zadne tabulky?

Takze kdyz nejsou tabulky ,tak je treba sbirat penize od darcu. Malo prozirave a nebylo by lepsi pritvrdit na ty lidi ,co se tomu brani a rozhoduji o tom jake tabulky budou a nebudou?

Radsi zalezete do ula jak vcely a mlcite? A co takhle vyjit se vsemi co potrebuji pomoc od statu pred parlament anbeo jen do ulic anebo zadat odvolani takovych lidi co rozhoduji o tabilkach? nech radeji jdou makat a ne se prizivovat a mit dobre velke platy a odmeny,

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andel*
Datum: 21.12.16 22:41

Do Anděla přispívám již několik let a naposledy konkrétně chlapci, co žije jen s mamkou a v 10ti letech přišel o zrak. Zakoupil se počítač pro slepce na který pojišťovna dala jen směšnou částku.

Cirus - houby o Andělovi víš a plácáš jeden nesmysl za druhým, ale chápu, potřebuješ se vykecat. Ale nechápu, proč ze sebe děláš takového trotla? Dobrý Anděl má dostupný web a číst umíš. Zjistíš, že nemá ani jednoho placeného zaměstnance, že provoz je financován z jiných zdrojů než z příspěvků od nás atd. Takže napřed čti a pak piš. Tebe máma vydědila, zatím se ti nepodařilo vydědit syna. Až se ti to povede, můžeš vše odkázat potřebným Dobrého Anděla !.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.16 10:29

to andel...tak to je zasluzne ,ze prispivas a jde to na podporu tomu chlapci . A proc by nemel na to prispivat stat? Neodvadis dost dani? Sobotka radeji posle tve penize co vybere danich nekam jinam, je to spravne? Tak mlcky pripsivas na podporu tam nejaych migrantu co sa sem sackuju do europy.

Uz i fr.general vyzyva lidi ,aby se zacalo s obranou europy pred najazdami migrantu.

Z jakych jinych zdroju ,nez z prispevku od nas?Kdyz mas vedomosti ,dej na list a napis .

Tak si si dal cas a hledas jak do mne si rypnut. Skoda ,ze si neprozil vedle mne muj zivot,protoze by si nebyl tak skodolibej. Nuz ne kazdy ma a mel takove stesti v zivote jak TY. Typicky Cechacek, jses ,kdyz neumis pomoci staci kdyz si rypnes .

S takovymi akciemi vseljakymi pro charity se chteji akurat zviditelnit celebrity aby byli popularni ,clovek kdyz neco dela od srdce tak neceka ,ze ho budou opevovat v TV a v novinach.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.16 15:57

Je mozne ,ze na takove ofiderne charity prispivaji jen takovy lide co pracuji na ministerstvach vseho zamereni ,kdyz dostavaji takove nehorazne penezite odmeny.Tak jak to napsal nekdo nade mnou.Dostat 60 000 kc odmeny na konci roku za valeni se na uradech ,co potom takovy napr:popelari ,ty museji dychat smrad a prach z popelnicm,akurat ze nemaji znamosti jak se dostat mezi urednicku elitu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.16 22:10

vanad 1 ...mate pravdu ,za co maji takove odmeny? Ze drzeji basu z politikmi? A davaji jim sve hlasy pri volbach?Aby je udrzeli pri koryte?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: boba®
Datum: 21.12.16 20:53
avatar

Já nejraději přispívám konrétní osobě. Jako příklad uvedu, před léty se vybíralo na Nikolku Drgovou, na transplantaci jater, kterou musela podstoupit v cizině. Jelikož jsme na tom tehdy špatrně nebyli, přispěli jsme 10 tisíci. Dneska bych byla ochotná zaplatit třeba nějaké osamělé babině nebo dědulovi nákup. Nebo osamělé mamince s háfo dětmi. Třeba mi někoho anděl pošle do cesty.

Léta jsem posílala Červenému kříži, ale co mi loni napsali, na co peníze poputují, jsem zásadně proti a obálky vyhazuju.

Taky se mi příčí, že spousty neziskovek si udělalo ze sbírek zlatý důl a nejdřív zaplatí vrchovatou měrou sami sebe a zbytek milostivě přerozdělí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.16 21:09
avatar

Na co putují peníze Červeného kříže?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: boba®
Datum: 21.12.16 21:12
avatar

Nemůžu napsat, nestálo by mi to za to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.16 22:21
avatar

Tak mi to napiště soukromě, mě by to docela zajímalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.16 12:00

neco podobneho existuje i u nas jak je tady v clanku napsano

. https://www.novinky.cz/zahran…-migrantu-a-dest-miliard.html

Proto jsou nuceny lide hledat podporu u darcu. A darcove 2 x se nachaji ozebracovat ,odvadeji dane statu a davaji dary svevolne. Kdo na tom parasituje je uvedeno v clanku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.