Jak se správně rozhodnout je to bobrý nápad?

Od: Datum: 11.12.16 20:15 odpovědí: 7 změna: 12.12.16 09:10

Zdravím

Moje otázka je: je dobrý nápad si začít plánovat budoucnost s někým kdo je cca o 10 let starší a měl přítelkyni se kterou má 2 děti ale vůbec spolu nežijí jen je on občas navštěvuje? Navíc jezdí kamionem do zahraničí a doma je 1 krát za týden. Na druhou stranu si nemohu vybírat nebo nakonec stejně přeberu. *smich* chci jen poradit abych nedopadla třeba tak že mě podvede(na cestách) a budu v budoucnu samoživitelka. :)

Děkuji předem za rozumné názory.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.12.16 21:25
Dobrý nápad to určitě není, to přece víte sama. Ale těžko budu radit, neznám všechny okolnosti vašeho vztahu. Pokud však jste na nějakém začátku vztahu a není při vás problém vztah ustřihnout, tak bych v tom nepokračoval.
Datum: 11.12.16 22:05

vše je o penězích tak počítejte

má přítel své bydlení?

je přítel aspon trochu finančně zabezpečený?

nesplácí náké dluhy?

platí dvoje alimenty pokud si spolu uděláte dítě zvládne vás uživit?

ona láska je hezká věc ale ta složenky nezaplatí !

a vězte že jak nejsou peníze de vše do háje a je jen otázkou času jak rychle a jak to potom bude bolet ;)

další věcí je že přítel je věčně v trapu a všechno budete muset zvládat sama -ste na to připravena?:)

Datum: 11.12.16 23:58

asi to není moc dobrý nápad, ale Vy to patrně stejně uděláte. Ale může to dopadnout i dobře.

Datum: 12.12.16 06:57

Jestli už nyní takto pochybujete, tak si ty situace do života v budoucnu přitáhnete. A pokud chcete dítě a už dopředu se chystáte na to, že budete samoživitelka, tak chudák dítě. Já jsem taková byla a když jsem se mamky ptala, proč si brala mého otce, který byl o 20 let starší a stejně se za rok rozvedli, tak ona na to - no ony už všechny kamarádky měly děti a nikdo jiný se nenaskytl... Můj otec byl podivín a za celý život jsem ho viděla jen jednou - v rakvi, protože umřel, když mi bylo 12. Hlavmě že máma měla dítě!

Datum: 12.12.16 07:03

Vždycky mě bylo záhadou, kde holky berou tu jistotu, že když jednu ženu s dětmi opustil, tak zrovna mě to neudělá. Udělal to jednou, udělá to pravděpodobně zase. A když je doma jedenkrát za týden, tak ten drtek času bude dělit mezi přítelkyni a současné děti a vás a případné budoucí dítě. No maucta...to bude tedy přínos do rodiny...

Datum: 12.12.16 08:07

Vstup do manželství je vážná záležitost. Neodvratitelně ovlivní Váš další život až do důchodu. Proč byste se měla trápit jako samoživitelka a brát si rozvedeného chlapa, který bude platit desítky let na dvě děti, a ještě k tomu nebude doma, když ho budete potřebovat? Později mu můžete všechny tyto věci vyčítat. Ženy jsou věčně nespokojené.

Je dobře, že nad tím přemýšlíte. Asi budete ještě mladá, přesto cítíte nějaké mínusy a chcete se vyhnout negativním věcem v budoucnosti.

Nemůžete dopředu plánovat, nebo se smiřovat, že budete matka samoživitelka. I to se ale může stát, stačí, když manžel zemře a jste rázem vdova a z potomka/ů/ sirotci.

Právě nyní se rozhodnete, jestli z obou stran je láska, nebo se jedná o kalkul.

Všecny ty věci, co jste vypsala, nedávají dobrý základ pro funkční rodinu. Vy se musíte spolu sžívat, spolu něco zažít, něco vybudovat, abyste měli základ. Abyste měli na čem stavět. Aby Váš život stál pevně na minimálně 4 sloupech.

Manželství je pevnou institucí, kdy má každý z partnerů svoji roli. Není to jenom o penězích, které manžel vydělá na cestách a přinese domů.

Podle mne, byste měla hledat souznění s chlapcem přiměřeného věku, tedy s o 4-5-6 let starším chlapci, se kterým budete mít společný náhled na budoucí život. Vstoupit do partnerského života a mít již něco naplánovaného, něco našetřeno a spolu vše vybudovat v klidu a beze spěchu. Dnešní doba tomu bohužel nenahrává a mladé rodiny moc nepodporuje. Ale v každé době se musela rodina postarat sama o sebe, to jenom my starší můžeme trošku vzpomínat na přidělování bytů mladým manželům, novomanželské půjčky s odpisem na každé narozené dítě. To vše ale bylo vyváženo nedostatkem zboží v obchodech, jak potravinoviného zboží, tak spotřebního, či zařizovacích předmětů. Každá doba nese svoje, záleží, jak se k tomu postavíte oba dva.

Jenom dodám, pokud si chcete řešit tímto vztahem nějaké svoje problémy, tak možná od nich tímto utečete, ale na nové si zaděláte.

My Vás, ani partnera neznáme, vy oba víte, co je mezi Vámi, partner je zkušený a ví, co může od života očekávat. Takže mluvte, diskutujte, zvažte pro i proti. Proberte to i s rodiči, pokud máte hezký vztah, nebo s babičkou, tetinkou apod.

Jsou starší a mají zkušenější pohled na život a dokáží váš vztah zhodnotit lépe, než my tady od PC.

Od: mirecka
Datum: 12.12.16 09:10

Rozhodněte se tak, jak to cítíte. Samozřejmě z objektivního hlediska není moc ideální mít vztah s mužem, který už má nějaké závazky z dřívějška, je o 10 let starší a tráví hodně času mimo domov, ale nikdo si nevybírá, do koho se zamiluje. Můžete si najít téměř ideálního muže (záměrně říkám "téměř", protože nikdo není ideální), ale mohla by tam chybět láska - myslíte, že by to bylo pro vás lepší? Každý vztah má nějaká negativa. S tímto budete mít problémy takové, s jiným chlapem byste měla zase problémy jiné, takže pokud nemáte nějaký opravdu velmi zásadní problém s jeho osobností a milujete ho, tak to neřešte.

Jinak podvést může i takový chlap, který na žádné cesty nejezdí. Snad každá žena ví, co má doma zač, a jestli ten její chlap je ten typ člověka, u kterého by se mohla obávat nějakých nevěr a jestli je nebo není schopna mužovu nevěru unést.

Jinak spousta lidí je dnes pracovně vytížených natolik, že se to nějakým způsobem podepisuje na rodině (pokud chtějí nějak dobře a legálně vydělávat a třeba splatit hypotéku), plus si k tomu připočtěte dojíždění do/ze zaměstnání, kterým člověk taky zabije spoustu času a máte to. Že se odjakživ musí v práci makat, je snad jasné, ale co mi jasné není, že se s tím spousta dnešních žen nesmířilo a udávají to jako důvod rozpadu manželství i u rozvodového řízení.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.