Nejpřesnější předpověď počasí

Od: Datum: 11.12.16 10:34 odpovědí: 11 změna: 12.12.16 09:12
Dobrý den,
zajímá mě, kde sledujte předpověď počasí. Kdo ji má podle Vás nejpřesnější?
Já jsem si poslední dobou zvykl sledovat norský server yr.no, ale zatím ne tak dlouho, abych jej mohl hodnotit.
Dříve jsem se díval na počasí na idnes.cz, ale tam to byla katastrofa. Vůbec se na to nedalo spoléhat.
Můžete mi případně nějaký server doporučit?
Děkuji za Vaše názory

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.12.16 10:35

Osobně používám také Nory popřípadě Forecu

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.12.16 10:48
Používám nory a appku Klara. Jinak počasí je vzhledem k klimatu problém předpovědět.

Datum: 11.12.16 11:05

Dívám se na více serverů, také na radar CHMU a v postatě si to skládám dohromady a věřím, že nějak bude. Spíš mi jde o připravenost na výletech. 100% to výhledově nejde.

Datum: 11.12.16 12:32

Pokud mi opravdu z nějakého důvodu na předpovědi záleží (mám dělat práce, u které nesmí pršet, plánujene výlet), prohlédnu si animace satelitních snímků, teplotní, srážkové a synoptické mapy za posledních pár dní a udělám si vlastní představu, jaký to bude mít vývoj. Často je na první pohled zřejmé, kam a jakou rychlostí se fronta posunuje a přitom matematické modely jako by to "neviděly" vyhodí blud. Přijde mi, že meteorologové si dali nohy na stůl a začali těm modelům věřit více, než vlastnímu úsudku.

Na den až dva mi to pro danou lokalitu vychází zpravidla lépe, než oficiální předpovědi na netu a z různých aplikací, už proto, že vnímám i jiné alternativy, kdežto v předpovědi vám zpravidla ty druhé alternativy neřeknou a ono je přitom dost rozdíl, jestli místo krásného jasného pošasí bude jen pošmourno, a nebo silné ochlazení a bouřky.

Od: jofa®
Datum: 11.12.16 13:28

Na našich předpovědích Vám to tak vyjde na nejbližších pár hodin ( to se podívají z okna) . Na druhý den jen 50% a na další dny to je hádání. Tady v Podkrkonoší ( 420) teď prší, chvílemi leje a veškerý technický sníh na lyžování jde do háje (a prachy za výrobu) taky.

Datum: 11.12.16 14:00

Pokud můj děda řekne hergot, zase bolí klouby tak do dvou dnů je změna počasí

Datum: 11.12.16 14:42

Zadejte Aeroweb po otevření nahoře na liště klikněte na briefing a poté na počasí a ČR budete se divit co je tam aktuálních a přesných info.*jasne*

Datum: 11.12.16 16:48

Zdravím,
dříve jsem sledoval různé servery a byla to střelba na slepý terč. Před cca 3, možná už 4, roky jsem přešel na yr.no - ti se trefovaly opravdu přesně a to doslova na hodiny. Ovšem to platilo tak do loňského roku - teď už je to taky +- autobus (podle předpovědi má pršet a neprší (což mi většinou tak moc nevadí), horší je, když předpovědí počasí bez deště a pak prší (nebo třeba jen mrholí) - to mi dokáže totálně rozbourat plány.

Datum: 11.12.16 20:54

Podle mě, nejlíp vychází pro severní čechy, jmenovitě tedy liberecko, které mně nejvíc zajímá, wetteronline.de.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.