Odkuď berou politici vysoké platy

Od: Datum: 11.12.16 09:31 odpovědí: 6 změna: 12.12.16 11:05
Je mi 17let a když jsem viděl na internetu tabulku platů politiků, tak jsem se divil kolik berou peněz. Zajímalo by mne odkuď ty pohádkové platy pochází, když nic nevyrábí, neprodávají, neposkytují lidem žádné služby. Moji rodiče na ně nadávají, že vláda je líná, nic nedělá, spí ve sněmovně, hrají si s tabletem, když nechtějí jít do práce tak nemusí. Jak je možné, že někdo toleruje za poflakování se brát tak vysoké odměny. Kdo tyto nemakačenkové zadarmo živí?
doplněno 11.12.16 18:31: Můj táta doma mluví, že by všem co nic neďelají ve vládě dal reflexní vesty a poslal do ulic zametat chodníky za životní minimum, aby si naučili vážit hodnoty peněz a neztratili pracovní návyky povalováním se.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.12.16 10:28

Tak ty je zatím neživíš, ale my ostatní ano a to z našich daní. Možné je to proto, že jsme tak blbí a volíme je.

Od: rqwope*
Datum: 11.12.16 11:07

I když spousta lidí bude nejspíš přitakávat "jaká je to nespravedlnost", skutečnost je taková, že se jedná o řádně zvolené osoby, zastupující lid a stát, kteří plní svoje "poslání". Jejich platy a výhody jsou často nástrojem popichování "obyčejných" občanů ze strany médií, protože je to snadné, cílí na závist. Ano, z pohledu průměrné mzdy a průměrného občana jsou to vysoké častky a vysoký standard, jsou to ale ti "nejlepší z nejlepších" a to chce své. (Navíc si o svých výhodách a platech rozhodují do jisté míry sami, což jistě také hraje roli.). Poslanci jsou v systému, jako je ten náš, důležití, je to na dlouhé povídání, chcete-li si udělat objektivní názor na práci českého poslance začal bych pro kompletní informace u základů, u ústavy.

Datum: 11.12.16 11:10

Politici jsou placení z našich daní. Nejen z těch, které stát stahuje z platu, ale i z těch které jsou připočteny k nákupu jakéhokoliv zboží. Podívej se na účtenku. Tam všude je daň. Pobrouzdej v e-obchodech. Tam všude je cena s daní a bez daně.*sok* Je to smutný příběh! *plac* A odkud myslíš, že jdou peníze na všechny, komu se nechce pracovat, na lenochy, na cygany se spoustou dětí? Na trestance, vrahy a podvodníky? Kdo je živí? To je to samé! *zed*

doplněno 12.12.16 08:34:

Venco, vy nemáte ve škole něco, čemu se říká Občanská výchova? *bzum* A ještě mi to nedá. Představ si, že někdo vykrade váš dům a zmrzačí někoho z rodiny. Zavřou ho a on pak v kriminále, žije za tvé daně. Vykašli se na politiky a starej se o to, kam tvé daně jdou. Kdo si z nich mastí kapsu, mimo své práce, za kterou je placen, z našich daní.

Od: vencasedlacek
Datum: 11.12.16 19:27
Tak to koukám. Úřednici jsou také placeny s daňí-výplata bez práce zadarmo natažená dlaň? A to těm pracujícím nevadí liné lidi podporovat?
Datum: 11.12.16 20:20

Vencosedláčku, požádej pražskou kavárnu a spol, nechť to posoudí a případně dle úsudku, vytvoření dobrých zákonů, tvrdé práce i v noci našich vyvolených, vyhlásí protesty, neb požádá kominíky a vyvěsit nad parlamentem červené, modré, růžové, koblihové, zelené trenky.

Datum: 12.12.16 11:05

- přece si je sami stanoví ...

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.