Jsou Češi skutečně tak odporný národ?

Od: Datum: 09.12.16 10:00 odpovědí: 102 změna: 06.03.17 19:29

Ahoj všem!
Tak máme týden po spuštění EET. Všechno běhá, jak se očekávalo. A 700 ČECHŮ SE ROZHODLO UDAT NĚKOHO, KDO JIM NEVYDAL ÚČTENKU. Myslíte, že je to normální? Viděl jsem několik dopisů z doby protektorátu, kdy soused udával souseda, protože "přece není možné, aby měl každý den k obědu maso". Můj kamarád má na venkově malou prodejnu. Za poslední rok ho nejrůznější kontroloři navštívili přesně 11x. A všichni přišli na udání, ačkoliv následně až na jednu výjimku nezaznamenali sebemenší pochybení (tou výjimkou byla absence úklidového plánu na prodejně). Myslíte, že je udavačství v tomto národu zakořeněno? Co lidi vede k tomu, aby se chovali tak prašivě? Je to závist? Léčba komplexu méněcennosti? Nebo životní filozofie v duchu "chcípla mi koza, tak ať sousedovi chcípnou dvě"?

Předem moc děkuju za váš názor a přeju vám všem krásný advent!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.12.16 10:06
avatar

He he, tady to fakt pobavilo. Nejen, že jsou češi odporný národ, ale ani nejsou zdaleka tak šikovní a chytří, jak se obecně říká. Spíš se snaží přiživit na popularitě jiných. To, na co jsme (kdysi) mohli být hrdí byly vlastně jen padělky - napodobeniny. Třeba celá ta slavná T 815 - obšlehlý ruský Kamaz, nebo pistole vz. 75 - obšlehlá americká 1911.

I ten Gott zpívá obšlehlé písničky ze západní produkce a další zpěváci taky. Hnus, fialovej, českej ksindl, zaprděnej ..

*cert*


doplněno 10.12.16 13:37:

No tak dobře, ale V3Sku jsme obšlehli od GMC CCKW 352/353.


doplněno 10.12.16 14:44:

A "samopal" vz. 58 je obšlehlý ruský kalach. :-P

zkrátka co čech, to kopírák ...

Jen nevím, od koho budeme kopírovat teď. Od Číňanů? Nemo od musulmanů?

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 09.12.16 17:00
avatar

Junkersi a ti co ti dali body. Co jste to bodovali? Tu pitomost s Tatrou? Můžete mi objasnit to kopírování Tatry od kamaze? Kamaz má rám. A Tatra centrální trubku. To je naprosto jiná koncepce. Už ode dávna. Já to zaregistroval u T805, ale možná že je to ještě starší. Nejsem expert. Ale napsat něco tak blbého? K těm pistolím si tu jistě řekne něco nějaký znalec zbraní. Z tebe teče fialovej hnus přetvořenej do textu. Kam na něj chodíš? Kdo ti tak ublížil? My ne. Aspoň já ne. Doufám.


doplněno 09.12.16 18:53:

junkersi: Donutil jsi mně se trochu vzdělávat. Lze li čtení Wikipedie považovat za vzdělávání. Takže se tam píše o pistoli vz75 toto: "Není žádným tajemstvím, že po Coltu 1911 se jedná o druhou nejvíce kopírovanou pistoli (také z důvodu nedostatečné patentové ochrany)". Tak jak je to s tím kopírováním. Když někdo kopíruje vz 75, tak to asi nebude stejné jako colt 1911? někdo tu kecá, že by Wiki, no určitě, kdo jiný, že?

Takže z tvé argumentace už zbývají jen ti zpěváci. Chtěl bych vidět, kolik písniček na světě by zbylo, kdyby každý směl zpívat jen písničky pro něj složené a nikdo jiný? Smutný svět...


doplněno 10.12.16 15:30:

Junkersi, ty jsi opravdu exot. Ta amerika má vodou chlazený, zážehový motor. Asi 4,5l. Převodovka 5 rychlostní, 5. stupeň do rychla, bez redukcí. V3Ska má vznětový, vzduchem chlazený, převodovka 4 rychlostní + redukce do pomala. Co se týče podvozku, Říká ti něco pojem "nápravová převodovka"? O té se mohlo té americe jen zdát.

A vzhledem k tomu, že jsem na V3Sce jezdil, tak se té mé, prosím omluv, za to, že jsi ji srovnával s takovým dědečkem. A jestli o zbraních víš stejné prd, jako o autech, tak se tu určitě dočkáš i reakce na tu podobnost 58 a kalašnikova.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 10.12.16 16:16
avatar

No češi tam dali "nápravovou převodovku", aby jim ventra vůbec vyjela kopeček ..

Je fakt, že to trochu "přepískli", takže ventra byla skoro schopná šplhat po zdi *zed*

Ale je to všechno okopírované od úspěšnějších konstruktérů, teď zrovna hledám, od koho jsme obšlehli tu redukci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.16 01:07
avatar

Junkersi, tebe baví, se tu takhle zesměšňovat? Ta nápravová převodovka se tam nedávala, aby vejtřas "šplhal po zdi", ale proto, aby se zvětšila světlá výška nápravy, a tím průchodivost terénem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.16 17:44

nooo,junkersi,mám asi mezery,já žil doteď v domnění,že naše pi-75 vychází z konstrukce browninga hi power,mslm,že s coltem 1911 moc společného nemá. je tam úplně jiný závěr,ne?


doplněno 09.12.16 17:49:

oou,tak malá korekce,ted jsem to po delší době zkouknul a fakt si jsou ty dvě dost podobné...ono asi úspěšných technických řešení moc nebude...


doplněno 10.12.16 14:31:

junkersi,opět těsně vedle... *smich*. ventra je český výrobek,inspirovaný /ne okopírovaný/ ruským,mslm,zilem a americkým studebakerem...:-P

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.16 15:59

tak ak-47 a sa vz.58,což mmchdm nejsou samopaly ale útočné pušky,dál komentovat nebudu,je to marné. junkers,víte,že vaší rodiče byli také plagiátoři? obšlehli vás podle adama,pánbůh si to dílo zapomněl patentovat...*tanec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.16 10:06

jezevec. Ve velké většině jsou těm udavačům naprosto lhostejné daně udaného. Z jejich strany jde pouze o závist, o snahu ublížit. Zajímalo by mě, kolik z těch 700 udání je opravdu "oprávněných". I když udání dle mě není nikdy oprávněné. Ano, Babiš zahrál na tu nejhnusnější strunu člověka. Na závist, podlost. Co také čekat od takového člověka, který to má v krvi, že? Je mi z toho na *blee* a udavačům přeji, aby se vše obrátilo proti nim *zed*

Ohodnoceno: 4x
 
Od: haf
Datum: 09.12.16 10:18

Ja bych trval na zakonne povinnosti - kazdeho udavace zverejnit, jmeno i adresu, protoze udava konkretniho cloveka a v pripade nepravdiveho udani by mel byt zakonite trestni postih za zlomyslnou pomluvu. Hned by jich rapidne ubylo !


doplněno 09.12.16 10:52:

Proc bych to nemyslel opravnene ironicky? Kazdy udavac by mel mit nejen "odvahu", ale i povinnost verejne obhajit sve udani :)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 09.12.16 10:41

haf. To si děláš za.el, viď? *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.16 10:09
Závist + ego = pomluvy a udavačství. Zrovna nedávno nám říkal kolega na přednášce, že člověk co jede v levém pruhu 130km/h a úmyslně tím brzdí ty, kteří porušují povolenou rychlost se sám dopouští přestupku a je nebezpečný, což se v cizině považuje za agresivní jízdu, která je taky pěkně finančně ohodnocena, v některých případech hrozí i vězení.Protože si honí ego tím, jak ty ostatní vyškolí aby jezdili podle předpisů. Na jednu stranu diky necydání účtenky můžou ochuzovaz stát na daních. 99 udání ze 100 bude o ničem, protože sice účtenku nevydají, ale hlášení a daně pošlou. Ale jeden k jednomu ...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kusk
Datum: 09.12.16 10:10

Jezevec - souhlas s vámi. A přidám perličku - víte kolik % udání pošle na FÚ podnikatel na podnikatele? Jsou to 3% z celého počtu /nemyslím nynější situaci z EET/. Takže kdo udává? Zbývá mi skupina lidí co nikdy nepodnikala a jsou jen zaměstnanci, nezaměstnaní a pak důchodci. Děti snad neudávají.

Každý zaměstnanec i aktivní důchodce si může vyzkoušet podnikání a hned by mu na udávání přešla chuť.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.16 10:10
avatar

Je to šílená závist a mnohdy ani není co závidět.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.12.16 10:25

Bože, mně to nedá a musím napsat příhodu s naší zlou závistivou sousedkou, která už umřela, ale zažila jsem s ní své, protože nedokázala pochopit, že se máme jakžtakž, ačkoliv jsem doma s postiženým synem,zatímco ona celý život dřela a ještě v důchodě dělala a furt nic neměla. Takže jednou jsem si jí včas nevšimla, abych zmizela ze zahrady a baba na mě - sprostá slova vynechám a zbytek byl - válí se doma celý život a pak může celou neděli katrovat hlínu!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nox®
Datum: 09.12.16 10:19
avatar

Klasická vlastnost, nejen čechů. Akorát díky rozšíření médii a internetu víme, co se kde šustne, tak to vypadá, že je to rozšířenější než kdy jindy. I když se současnou výchovou mladých a takovými morálními zásadami ve společnosti to možná bude stále rozšířenější. Nejlepší je neřešit a starat se o dobro sebe a nejbližších. Zbytečně si člověk dělá vrásky a stejně na tom nic nezmění, tak ať se ostatní třeba nechají vystřelit na Mars.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.12.16 10:47

Je to úhel pohledu, pár stovek Čechů na udání, neb problém přežít svůj podnik zavře a nastoupí rákosníci, kteří i když mnoho neprodají, ale fungují, projděte se na př. po Žižkově večerka vedle večerky, minimální prodej, ale nezavřou, poněvadž je to ta pracovitá komunita / jenom občas velkopěstírna drog a daňové úniky/. Jinak můj praděda udán za protiskopčáckou činnost sousedem Čechem, v padesátých letech zavřen nechtěl vstoupit do JZD / Čechem / po husí-normalizaci opět zavřen, že pomlouval Brežněvovo bratrstvo / na udání Čechem /. Občas se zastavím v hospodě v Holabrunu na svačinu, místní hospodský má názor, vy Češi jste zajímaví národ, když přejedu hranice k vám tak je to nádherná podiváná a krása. Šlapky, pasáci, mafiáni, bezdomovci, Romové, zbohatlíci, obchod se vším, s lidmi, trpaslíky, vexlem i sexem.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.12.16 12:10
avatar

Jo rákosníci... Pokud vím, tak jsou to tažní ptáci, žijící poblíž vody. Už mají být dávno pryč, ale ti naši "rákosníci, větve, ťamani" odlétají až na konci prosince. Přesněji řečeno ústy dvou babek na ulici: "no podívej, maj tam psaný, že k 31.12. končí. Zloději! Si nahrabali a teď už nemůžou, co. Poď, dem tam, maj slevy..."

Jinak fakt miluju řeči, že češi jsou takoví, nebo makoví... Většinou v záporném významu a s despektem. Teď je to taková móda, formulka co se učí v diskuzích, nic neříkající větička hozená do éteru tak, aby se ti maličcí mazlíčci mocných zastyděli a začali uvažovat globálně, ne jen o své malé české hroudě.

Ne nejsme odporný národ (pouze jednotlivci), jen se nás v tom někdo pokouší utvrdit. M.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.16 11:19
avatar

Jezevče, vy byste si mohl rozumět s ©cechackem a ©bambulou. Věčně nespokojený, urýpaný. *cert* 10 milionů slušných lidí nevidíte, ale budete prstíkem ukazovat na několik stovek hajzlíků. Ale tak, abyste zůstal v anonymitě, abyste nemusel nést kůži na trh, abyste nic nemusel dokazovat a podepsat. Jestli se mýlím, dejte sem nějaká jména a jejich odporné skutky! *bum*

Ano, s vašeho hlediska jsou Češi a vlastně celý svět, odporný. Když uvidíte kytku, tak se budete rozhlížet, kde všude roste kopřiva. Jste smutný příběh.


doplněno 10.12.16 10:17:

Vzpomínáte si na kritický pořad v televizi "To nechce klid!" v osmdesátých letech? Na obrazovce byly kritizovány nepravosti v republice. K televizorům zasedli snad všichni Češi a Slováci a nadšeně tleskali, že konečně někdo řekl pravdu, konečně někdo nepravosti odhalil. A? A co se stalo? A nic, vůbec nic! Navíc, nikdo si nevšimnul, že nikoho nemejmenovali, na nikoho neukázali. Lidi, kteří se takhle bezzubě rozhořčují, mi tento pořad připomínají. *hej* Ruku na srdce! Co jste svým věčným rozčilováním a rýpáním dokázal? Pokládáte se za spravedlivého, ale co se vám podařilo změnit? A co jste kdy pochválil, pronesl slůvko uznání? Bože!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jezevec*
Datum: 09.12.16 16:41

Aha... takže ten kamarád, u kterého si kontroloři díky udavačům podávají dveře, by se měl radovat z toho, že jeho soused je príma člověk? Tak až Vás na přechodu srazí auto, ne abyste se zlobila na toho vola za volantem! Utěšujte se třeba tím, že většina lidí řídí lépe... Bože !

Od: nikc®
Datum: 09.12.16 17:47

To mi připomnělo situaci, kdy mi jedna vedoucí řekla, že nemá cenu dávat peníze za rovnátka, když mě může kdykoli přejet auto.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 09.12.16 11:40

Ale komunista Babiš to dělá jen tak, jak ho to strana naučila. Vzbudit v člověku závist a ve jménu spravedlivého výběru daní, které "patří nám všem" jít každého udat. A až začne loterie o auta, tak lidi udají i své příbuzné. Nečekali jste doufám něco jiného?

Jak to asi vypadalo za války, kdy šlo o život? Ani raději nepřemýšlet. Copak živnostník má něco zadarmo, aby to pak po své námaze odevzdal Romům nebo komu a ještě s úsměvem a písní na rtech, zatímco jiní, a to včetně učitelů, chtějí vyšší plat?

Těch dobrovolně zrušených živností by mělo být 90 % už z principu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.12.16 16:09

Vanad, nepomlouvat pana Babiše, má skoro milion voličů a dalších příznivců, dle archívu Stb, měl jenom 17 kontaktů, policista uvařil kávu, pokecali o fotbale a kočkách, polda napsal zprávu a je čistý jak lilie, rovněž tak když se porcovala Setuza tak vyšel bez poskvrny, nýní po úspěšném vedení MF jej možná nájemce Hradu navrhne na Nobelu cenu, neb alespoň do Guinesovi knihy rekordů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 10.12.16 12:39

Co to mění na tom, že živnostník má za stejné množství práce míň peněz pro sebe o náklady na EET? Ten milion závistivých individuí neříká nic o tom, proč je živnostník jen dojná kráva pro peníze k utrácení peněz bez jakékoliv odpovědnosti vůči voličům. Nebo snad někdo je osobně odpovědný za platy v řádech statisíců, násobně dražší dálnice než v Německu, mýtné pro soukromé firmy místo státu atd? Není. Tak co tady blábolíte o spasiteli Babišovi?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rqwope*
Datum: 09.12.16 15:11

Neni to normální, ve smyslu běžné, většina lidí nad tím, díky vlastnímu pohodlí, mávnou rukou a nic neudělají. Jen hrstka nelhostejných a ochotných vystoupit z vlastního pohodlí a odhodlat se s tím něco dělat to dokáže. Nějak se Vám otočilo to černobílo, to ten potenciálně nepoctivý prodejce, který krade je "ten špatný." Konec konců, nic nového jsme nevymysleli, vždy, když se utáhnou kohoutky podvodníkům, je okolo toho humbuk.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 09.12.16 15:56

Tady se žádné kohoutky podvodníkům neutahují. Ti skuteční podvodníci jedou v naprosto jiných částkách. EET se týká i prodejce brambor, kterého takto nutí si platit internet, provoz zařízení a jeho náklady, aniž se mu zvednou nějaké příjmy. Naopak, kromě všech odvodů, nemožnost získat prvních 14 dní nemocenskou, plateb za stroje a zařízení i v nemoci ještě další platba za EET. Toto není normální. Přitom si každý chce za svou práci zaplatit jen to nejnutnější a nazdar státe. Nemůže nikdo srovnávat živnostníka a zaměstnance, což bude druhé kolo zvýšení odvodů. Opakuje se rok 1948, kde živnostníky označili za zloděje a vše jim vzali. Nestačí jen odvody a daně, Babiš chce vše !

Tento hnus se neměl opakovat a najednou to spousta lidí označuje jako spravedlivý boj proti podvodníkům. I vy to tak označujete. Je to proti neplátcům DPH, a takto se z nich vytahují další peníze.

Prostě hnus na druhou oslavovaný závistivým plebsem zvaným národ.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 09.12.16 17:46

Vanad. Už to konečně pochop! Znárodnění se zase až tak neosvědčilo. Ono přeci jenom když vše patří vše, tak je v tom bordel. Ale dosáhnout toho, že lidé budou dělat "sami na sebe", ponesou svoji kůži na trh, v případě problémů jim stát nepomůže ani trošku, naproto se na ně vykašle v případě neplacení za faktury atd., budou nucení neustále dělat naprosto zbytečné činnosti spojené s podnikáním a přitom jim bude zbývat prdlačka, to je to pravé umění. Kam si, vážení, myslíte, že půjdou ty navíc vybrané peníze? Našim nemocným? Důchodcům? Maminkám v nouzi? Na stavbu našich škol, dálnic atd? Hmmm , těžko. Půjdou do .,.,. Do ničeho dobrého pro budoucnost našich dětí. Už se laskavě rozhlédněte kolem sebe a začněte přemýšlet hlavou. A zrovna tak jak burcujete proti živnostníčkům, tak začněte burcovat proti mocipánům. Nojo,no vlastně. Když tam to ale nejde anonymně, že? A hrozí za to různé postihy, žejo? Tak to po nás nikdo nechtějte. To radši zase udám sousedovic Lojzu, že má zase nový auto ze zlodějen. Co na tom, že deset let neví co je víkend, dovolená. Denně maká 12 hodim. Je blbej, ne? Ale to nový auto, to je problém *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.16 17:50
avatar

Ty největší peníze /miliony, miliardy/ se ztrácejí úplně v jiných sférách státního rozpočtu, ale ti malí jsou nejlépe uchopitelní. .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 09.12.16 16:02
avatar

doplněno 14.12.16 21:51:

"jezevec", teď jsem zkoukla "Akce nový domov", klobouk dolů před dědou, který se sám stará o dva malé kluky. Dostali rekonstrukci bytu a nové vybavení plus nové spotřebiče. Vím, že je to jen pořad a nedostane se na všechny potřebné, ale je to určitě užitečný pořad, protože i když to pomůže jen pár lidem, je to dobře. Také bylo vidět sousedky, jak byt uklidily, setřely, prostě pomohly. A dědova radost a radost kluků za to stojí a moc jim to přeju...Tak snad to není s námi Čechy tak zlé...*placni*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.12.16 08:24
avatar

pt

- no zrovna Květa Fialová prý byla - podle hodnocení svých kolegů - pěkná jedubaba. Docela bych jim to i věřila - připadá mi přinejmenším falešná i s tím svým "dobrem" a láskou ke stáří...


doplněno 11.12.16 10:36:

babkazov

*palec*


doplněno 13.12.16 17:17:

pt

- její slova jsou samozřejmě líbivá, ale člověk v dnešní realitě už holt nějakým ušlechtilým myšlenkám moc nevěří - mně se docela zprotivila svými řečmi o tom, jak je stáří krásné a jak má svoje stáří ráda. Připadá mi to jako póza, do které se jaksi idealisticky nutí - a tudíž moc nevěřím ani ostatním jejím slovům, byť by jim ona sama věřila. Ale nic proti ní nemám - když tomu věří, proč ne ... jako mladou jsem ji měla docela ráda, ale prostě mi připadá, že ve stáří "zblbla".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.16 10:34
avatar

Culdo, dám vtip, který charakterizuje postoj ke svému životu. Ten je šitý i pro paní Fialovou. ;) Jsem starý žid a jsem na to hrdý. Kdybych na to nebyl hrdý, tak jsem jen starý žid. Tak jsem na to raději hrdý. *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 13.12.16 16:52
avatar

"culdo", fakt nevím, jaká je Květa Fialová, já se snažím oddělit člověka od sdělení, které dává. Možná jsem to měla dát bez jejího obrázku, ale jsou to její slova, tak by to asi nebylo fér. Pokud se řekne o někom, že je takový, či makový, je to proto, že je opravdu makový, nebo je někomu krajně nesympatický? A pokud je někomu nesympatický, nebo je makový, tak jeho sdělení může být klidně poučné, či pravdivé. Tak její hodnocení hoď za hlavu a zkus vnímat jen její sdělení, že "dobra je mnohem víc, jenže dobro je potichu a zlo je nahlas..." ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: slovan
Datum: 13.12.16 11:03

Pro naprostý triumf zla postačí, když slušní lidé nebudou dělat nic.

( Edmund Burke )

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.16 16:05
avatar

"Udávat se nemá, ale hlásit se to musí..." Hi, hi...


doplněno 09.12.16 16:10:

Někdo závidí, někdo si chce vyrovnat účty, někdo jen škodit, někdo platí poctivě daně a štve ho, že jiný okrádá stát.Důvodů by se našlo. Říká se o mnás, že závist je naše národní vlastnost. Nevím ale, jak to chodí jinde...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sds
Datum: 09.12.16 17:18

ne udavači ale hlavně jsou češi poserové,kteří neumí spolu táhnout za jeden provaz.Jen si dokáží hrabat na svém písečku a ve své malosti si neuvědomují,že jeden nedokáže nic.V množství a jednotě je síla.Proč v mnoha mizerných firmách,obchodních řetězcích tak zametají s lidma?Protože si češi nedokáží ani tam založit odbory.Proč si takové zametání s lidma nedovolí někdě v Gemánii nebo jinde?Protože tam jsou všichni v odborech.A odborů se tam šéfové bojí jak čert kříže!Zažil jsem to i u nás v jedné německé firmě.Jakmile jsme se zmínili o tom,že odbory budou protestovat,Němčour se třásl jako ratlík.A přitom odborářská organizace se může založit už když má jen 3 členy

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.12.16 17:48
avatar

Po schválení protikuřáckého zákona můžeme bonzování rozšířit i na neposlušné hostinské, kteří ve svých venkovských hospůdkách dovolí někde v nějaké zadní místnosti svým hostům kouřit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sds
Datum: 09.12.16 18:09

Bonzuje se hlavně v práci u nadřízených a v kancelářích s vidinou rychlejšího postupu nahoru

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.16 18:26

Si předstafte, že dyž Eržika vodnesla ze sámošky máslo a nestihla ho zaplatit, tak ty bonzáci aj jejy fotku vistavovaly.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vscikradu
Datum: 09.12.16 18:58

To je další z dopadů tohoto fašistického šmírovacího zákona od bývalého estébáka bureše = vyvolání pocitu sounáležitosti udávání... V každé společnosti se nejde blbec, komouš, závistivec (v parlementu je zastoupení mnohem vyšší).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.16 19:42

Rozhodně nesdílím takové negativistické názory jako ti věční stěžovatelé. EET vzniklo na nějaký popud a tím je odhadovaný podvodný únik na daních v řádu stovek miliard ročně, což jsou šílené peníze, za které by jsme měli špičkově vybavené nemocnice. Jsou to opět podnikatelé, kdo úmyslně šidí stát (tedy i mě) na daních. Já, jako zaměstnanec musím zaplatit daně do koruny, proč se z této povinnosti má někdo vykroutit ve vlastní prospěch? Nejde o žádnou závist či bonzáctví, ale o dodržování pravidel. Protěžování cikánů nám vadí a úniky daní jsou v pohodě? Stížnost na možný podvod či zpronevěru vám příjde jako udání? Nepodváděj, nebudeš udán - jednoduchá rovnice.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 09.12.16 20:00

Nezdá se mi, že nějakých 700 pravděpodobných zlodějů vypovídá něco o kvalitách národa ..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.16 20:06
avatar

Jako kolovrátek. Stále jen ten jeden argument podnikatel=zloděj. A reakce na předložené argumenty žádná. Jako kolovrátek. Lidičky, vy tam máte snad automatický odpovídač. Jakmile se objeví nejaký příspěvek, tak vám to automaticky pošle na poradnu tenhle jeden předpřipravený příspěvek. To se snad nedá v jedné osobě a ručně stihnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.16 20:25

nikdo. *smich*. Nezajdeme někdy spolu do kuřácký hospody a pak si ani nenecháme vyjet účtenku? *pivo*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.16 20:48
avatar

Pokud chodíme do hospody na obědy, tak střídáme tři. Zatím jsem od 1.12 byl jen v jedné. Pokladnu mají v provozu už od začátku listopadu, s předstihem taky od toho listopadu zdražili, tak kolem 10-15kč za jídlo. Takže pokladnu mu zaplatíme my, co tam chodíme na obědy. Účtenky mu samozřejmě vyjíždějí, je to zdržovačka. než ty tři položky naklape do pokladny, než se prokliká přes menu na součet a na vystavení účtenky tak by to měl jako dřív z paměti čtyřikrát spočítaný. Účtenky, tak jak vyjíždějí z tiskárny, tak padají rovnou do koše pod ní. Každý si může vzít kolik jich unese, ale nikdo je nechce. Ostatní dvě hospody jsme ještě nenavštívili. Uvidíme.

Do nekuřáckých hospod odmítám chodit. Důvody jsem tu psal nedávno. A kromě toho, si tam připadám jak v cukrárně. Do kuřácké rád půjdu posedět. Mně ten kouř nevadí. Ale moc času už nemáme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.16 20:44

Ale já nepsal podnikatel=zloděj. To píšete Vy. Já psal, že 700 zas není tak mnoho ..


doplněno 09.12.16 21:08:

Aha, porozumění psanému textu je problém, že? Otázka je o tom, že bylo 700 případů nahlášení nevydání řádné účtenky. Nikoli ukončení živnosti či co. A tomu mému kradení opravdu nerozumím. Asi jste rozrušen, že?


doplněno 09.12.16 21:25:

Obávám se, že podu někdo nahlásil, že nedostal účtenku, je pravděpodobnost nad 90%, že ji opravdu nedostal ..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.16 21:03

ra. Nene. Tys napsal, že skončilo 700 pravděpodobných zlodějů? A já se Tě znovu ptám, jestli víš o tom, že i Ty jsi zloděj?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.16 21:23

ne. nejsem "rozrušen". Ale když popojedu kousek a jsem v Německu, tak tam na každého Čecha hledí jako na zloděje. Já jsem Čech. Ty ne? Jestli ano, tak jsi ZLODĚJ.

A vrátíme se k těm 700 hlášením. Kolik z nich je neoprávněno? To zatím nevíme ani jeden. Ale Ty tvrdíš že všichni jsou pravděpodobně zloději. Má to logiku? Nic nevíš a už odsuzuješ. Ach jo, já fakt nedokázala kdysi pochopit padesátá leta v Čechách. Dnes už je chápu a nestačím zírat. Lidé jako Ty jsou schopni těch 700 udání odsoudit šmahem. Na základě pravděpodobnosti. Krása.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.16 08:09

Vy nejste ochotna pochopit, že jsou nastavena nějaká pravidla a jedna část lidí je nedodržuje a to často s nějakým, pravděpodobným záměrem. Srovnání s udavačstvím padesátých let je více méně humorné. Takovou hloupost jsem již dlouho nečetl. Mimoto, v našem městě je několik restaurací i malých hospůdek, kde vám při placení automaticky dají elektronickou účtenku již více než dva roky, tedy jim to žádný problém nedělá a vše funguje k všeobecné spokojenosti. Pokud někdo švindluje nebo rovnou krade, pak ať se potýká se stížnostmi na své konání. Rozhodně to za udavačství a bonzáctví nepovažuji. Nebo vy budete také označena jako udavač, pokud nahlásíte ožralého řidiče na silnici, kde může zabít nekoho z vašich blízkých?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.12.16 08:27
avatar

Nó, v padesátých létech, taky nastavili "nějaká" pravidla. Internet tehdy nebyl, tak se psaly odsuzující dopisy, a lidi je kolektivně podepisovali. Většina tomu věřila. Stejně jako dnes. Co na tom, že se později "ta pravidla" ukázala špatná, že? To je ta paralela. Ta pravidla. Dnes podle mínění "demokratické většiny" dobrá, a zítra špatná. Jakoby se lidi neuměli(nechtěli) poučit z historie. Zdá se, že ten pocit moci, ta opilost mocí, teď zrovna mohu, tak to udělám, je silnější, než hlas rozumu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.16 10:05

Salamos. Mýlíš jsem.Jsem schopna pochopit, že jsou nastavena nějaká pravidla. Jestliže jsou ale ta pravidla nesmyslná, tak je může mlčky dodržovat pouze bezmozkové stádo. To, že ne vše je v našem státě dobré, to se ví. Že si mocipáni jedou podle svých (ne)zákonů, se také ví. Ale mlčí se k tomu. Potom se divíme, jak je možné, že se tady děje to, co se děje. Milionové dotace, které jsou vypláceny na hraně zákona (ale Babiš řekl, že to v té době dovoloval zákon, tak se nic špatného nestalo, že?), přihrávání si předražených státních zakázek atd. A vše je podle těch Tvých pravidel. Je to vše křišťálově čistý. *cert* Kdysi také upalovali na hranicích čarodejnice, opět podle daných pravidel. A přihlížející dav tomu tleskal.

Takže problém je někde naprosto jinde. Není v tom zda EET ano či ne. Je o tom, co se těmi vybranými penězi zaplatí. Mizivé procento jde na dobrou věc (tím myslím infrastrukturu, zdravotnictví, školství, OPRAVDU potřební atd). Většina se naprosto rozp.cá kdesi cestou. Já vím, že když dám nemocnici dar - 100.000 Kč a domluvíme se, že za to nemocnice koupí třeba rengen, tak vím, že mých 100.000 je bezezbytku využito. Když tuto částku pošlu ze svých daní, tak na rengen přispěji max 1000, všechny ostatní peníze jsou ROZKRADENY, ale pozor - podle Tvých pravidel. Ale to už jsou příliš široké souvislosti, že? Lepší udat někoho, kdo Ti nedal účtenku za jednu limonádu. Jen tak dál!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.16 21:30

Tato diskuze je zcela zbytečná. Víte, je tu nějaký zákon, ať dobrý či špatný a nám poddaným nezbývá, než se mu podřídit. Alespoň do jeho ukončení platnosti. Také považuji za pitomost, aby se na průtahu naším městem jezdilo 70 km/h, když by zde mohla v pohodě a bezpečně platit 90 km/h. Poruším-li dané pravidlo, zaplatím.

Mám také dojem, že jsou to právě ti, kdo neustále nadávají na vládu, ministry, úředníky..., kteří zásadně nechodí k volbám s výmluvou "není koho volit" a podobné slátaniny. Právě ti mohou za to, že jsou u moci lidé, kteří by tam snad být neměli.

A jestli někdo někoho "udá" za nevydanou účtenku, ať si to sám zdůvodní, ale udavač není ten, kdo problém nastavil, ale ten kdo mu k tomu zadal příčinu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.16 20:26

ra. Máš velice omezený pohled na svět. Víš to, že i Ty jsi zloděj?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.16 20:44

Opravdu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.16 20:33

Sám jste si odpověděl, udávalo se tu nejen za Protektorátu, ale i za 1. rebubliky, za Rakouska Uherska, za komunistů, zkrátka pořád.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lida
Datum: 02.03.17 13:34

Naprosto souhlasím,jsme udavačský a velice závistivý a zlodějský národ,jsme ostudou Evropy,bohužel...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.03.17 16:05
avatar

Lida, víte s naprostou jistotou, že v jiných zemích tomu tak není?*sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.16 20:35
Nejsme.Je dibre,ze to hlasi.Krast se nema.Ani jsou mezi nami odporny jako podnikatele.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: fialka
Datum: 09.12.16 20:45

Jednak nevěřím, že 700 firem ukončilo činnost. Jinak mám i zkušenost, že střední podnikatel s 2 dětmi byl na hospodě /taky měl 2/ málem za chudáka. Daně neplatil, nebo minimum. Stále spíše ve ztrátách- Ale dovolené 2x ročně, auto on i manželka, kulturní vyžití na dobré úrovni. Tak se jeden pak nestačí divit jak je možné. Potom byl zaveden paušál, tak bylo trochu i o něčem jiném, ale přesto.

Problém je, že u nás korupce a zlodějiny fungují od shora a celé ty roky. A pár desítek udavačů má náplň. Je to určitě závist a naštvání v rámci systému společnosti. Pak se nemůžeme divit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.16 13:20
avatar

Fialko, a vy nevěříte Babišovi, resp. jeho médiíím, abych byl přesný, Hospodářským novinám.? To je ale chyba. Na tom odkaze najdete, že tisíc hospod zrušilo odběr piva. Což může znamenat dvojí: končí, nebo jdou do jakési formy ilegality. Oboje ale znamená, že Babiš nedostane ani korunu. Ani tu kterou dostával do teď. Perrrrfekt kšeft pro státní kasu.

http://archiv.ihned.cz/c1-655…h-kvuli-nove-povinnosti-konci

A tady ještě jeden článek. Jen pro dokreslení.

http://domaci.ihned.cz/c1-655…am-na-to-snad-prispeju-nabidl

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xxxf
Datum: 09.12.16 21:53

kolik zmetků,co si říkají podnikatelé,neplatí žádné daně a přitom si jezdí v autech za statisíce,miliony?Umí zákony olhat tak,že neplatí ani korunu.Tito zloději,co si říkají podnikatelé,jsou všude okolo nás.Přitom si našamonili majetek.Jedině Babiš měl odvahu je vzít trochu u huby.A proto jejich strana teď prská jako vzteklý pes.Protože jim šlápl na kuří oko.Babiš není žádný svatoušek ale je zatím to nejlepší,co v našem zlodějském Praho státě existuje

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vsciikradu
Datum: 09.12.16 22:12

protože si na to vydělali prací. Ulhat=nenechat se okrást

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xxxf
Datum: 09.12.16 22:33

spíše bych řekl,že v drtivé většině tihle ,,podnikatelé,, žijou z práce jiných a přiživují se na nich.Jedno francouzké přísloví říká:Někteří jsou živi ze své práce a jiní z práce druhých

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 09.12.16 23:26
at vam nepraskne zilka. a mimochodem kazde nove auto stoji statisice. takze kazdy, kdo si koupi nove auto je zmetek a zlodej?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 10.12.16 12:47

Nešiřte nesmysly, není možné vydělat miliony a neplatit daně. To vám nakukal u piva nějaký cvok.

Na veškerý majetek si živnostník musí vydělat. Na rozdíl od platů učitelů, soudců vojáků a policistů, kteří pobírají neuměrné mzdy vzhledem k pracovnímu výkonu. To je bez jakékoliv diskuze.

Nemůžete nakoupit materiálu za miliony a neevidovaně to po zpracování prodat, aniž by se taková částka neukázala v účetnictví odběratele. Je to složité ale finančák to pozná ihned.

Jste zblnutý reklamou, že získané miliardy jsou nás všech... Nejsou, musí je někdo nejdříve vydělat a dobrovolně nepodojíte ani krávu, pokud nedostane nažrat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.16 22:42
avatar

Snažil jsem se dohledat nějaká čísla. Něco jsem konečně našel na internetu, a tak se podělím k zamyšlení. Babiš uvádí, že se zavedením EET vybere 18mlrd daní navíc. Koneckonců, reklamu v TV zná asi každý, kdo TV sleduje. Živnostníků a podnikatelů, kterých se EET týká je 1 158 000. Dělit umíte že? Kolik vychází na jednoho? Já vám ušetřím počítání, takový jsem já. Je to 15 544kč nevybrané daně navíc od KAŽDÉHO podnikatele. Tedy každý, při nezaplacené 19% dani to dělá 81 810kč nepřiznané tržby ročně. Tedy 6 817kč měsíčně, při 20 denním režimu, 340kč denně, nepřiznaných příjmů. U každého z podnikatelů. Včetně těch největších. No jen si to přepočítejte na % jednotlivých podniků.

Teď si tu částku 18mlrd přepočítejte stejným dílem podle procent přiznaných tržeb mezi všechny subjekty. Jasně vám musí vyjít, že největší neplatiči daní, jsou velké řetězce. protože jejich podíl je tak velký, že pokud by jsme je vynechali, tak na ty malé, vyjdou astronomické, nereálné částky.

Anebo, tu něco nesedí... Že by?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 09.12.16 23:46

Já bych to taky neviděl tak černě (nakonec těch 700 udání na deset milionů účtenek je docela pozitivní číslo, a to ještě berte, že sami hospodští si chtějí zkusit, jestli jejich účtenka je zaevidovaná). Mě třeba za 24 let v hospodě udal jen jeden člověk, a ten byl vlastně seriozní, protože mě to napsal předem na moje stránky. Nelíbila se mu velikost našeho salátu a napsal, že si bude stěžovat na patřičných místech. Za čtrnáct dní přišla státní. Salát měl dvakrát takovou váhu, než jsme deklarovali v jídelním lístku. Mimochodem pak mě upozornili, že je to na udání a že můžu čekat ještě další kontroly. Pak už nikdo nepřišel. alespoň jsme si důkladně uklidili. Ono se taky musí hodně rozlišovat mezi diskusí na internetu, tím co píší novináři všech směrů (vždyť dramatická zpráva je vlastně živí) a tím, co se děje v reálném životě. Tak se koukejte kolem sebe (a pokud možno pozitivníma očima).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 10.12.16 02:21

Copak ti někdo brání vzdát se občanství a jít kam tě touha váže? Tvé ne/nadšení nechci probírat, jen vím, že jen pár kilometrů za naším městem je jiný svět, jiný náhled, shovívavější myšlení, větší klid, stejně pracovití, ale bydlet tam? Je to o sžití se soukmenovci a náplavě. Tamější mám velmi rád, ale pak do svého šrumcu, domů. Všichni mají vinohrad, ale ten doma, ten je přeci jen ten můj, nejlepší,.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.16 06:53

Vůbec bych se nedivil někomu, když chce pozastavit bezcharakterního naboba , který škodí svému okolí tím, že on může všechno a vy ostatní jen šoupejte nohama.Pokud se ale někdo vozí po živnostníkovi, který co si neudělá, nemá, to musí být proma charakter. S novou dobou se opravdu přestali mít lidi rádi. Je v tom mamon a někdo pro zlatáček je schopen všeho. Ubozí to lidé, protože ti se do smrti nenasytí a umřou nespokojeni.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.16 10:12

mecík. Naprostý souhlas. Než se vozit po lidech, kteří si z daní ulijí 100 měsíčně, tak se starat o ty, co tyto peníze ulijí každou minutu. To jsou ti nahoře. Ale na ně se špatně ukazuje, že jo? To by taky mohl mít ten ukazující nějaký problém, že jo? A za to mu ta spravedlnost přeci nestojí, že jo? Takže naprášit někono naprosto anonymně! To je teda hrdinství. Už vidím, jak ti udavači při psaní udání blahem poslintají celý monitor!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: xxxf
Datum: 10.12.16 10:21

jenže oni tihle šamonáci co jezdí v nadělaných autech a neplatí nic protože údajně nic nevydělali nejsou zdaleka jen poctiví živnostníci.Jsou to také zmetci,co mají více provozoven nebo příjmů a makají za ně jiní lidé.,nepřiznají opravdové příjmy,lidem platí legálně minimálně a všechno dělají tak aby se do papírů a vyúčtování,zdravorního pojištění a pod.psalo co nejméně a skutečnost je jiná

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.16 11:13

xxxf. Tak ale musíš napsat NĚKTEŘÍ živnostníci. Ale ty je házíš do jednoho pytle všechny. A ještě jednu poznámku: no a, co má být, že na ně dělají jiní? Nebo to Ti vadí nejvíce? Myslíš si, že se ten podnikatel nemusel nijak snažit o to, aby mohl zajistit jiným práci? Myslíš si, že to vše jde TAK NĚJAK SAMO? Zkus poctivě podnikat a za deset let se ozvi. Kolik máš zaměstnanců, kam lítáš na dovolenou, jaká máš auta atd. Do té doby, než sám na vlastní kůži ochutnáš život živnostníka do toho,prosím, nemluv. Očividně z Tebe mluví pouze závist, nikoliv zkušenosti.


doplněno 10.12.16 11:17:

a ještě k těm Tvým "šamoňákům". Znám plno lidí, co neplatí daně a já se jim vůbec nedivím. Proč by ze svých peněz měli platit kdejakou verbež ( a sem si dosaď, koho tím myslím. je těch skupin opravdu hodně). Ale na druhou stranu dávají peníze do rozumných projektů. Do města kde bydlí, do nemocnic, potřebným lidem atd. Jenom to nikde nahlas nevykřikují!


doplněno 10.12.16 11:18:

A že mezi živnostníky jsou podvodníci? Jistěže jsou. Stejně jako mezi zaměstnanci!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.16 11:52

Tuhle mě staví borec na silnici a říká mi: s blokem za 1000 a s body nebo bez bloku za 500 a bez bodu. Taky takovej malej "podnikatel"*smich* A hanba tomu z tohohle odpornýho národa, kdo ho udá*bzum*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.16 12:21
avatar

No vidíte. V Kalifornii, žádný policajt nevybírá pokuty sám. Jemu se vůbec hotovost nedostane do ruky. A pak už je jednoduché takového policajta zkontrolovat. Řešení ve světě existují. Jen se musí chtít. Ale každá ryba smrdí od hlavy, v tomto případě od předsedy vlády a příslušných ministrů. Vnitra a spravedlnosti. Oni to nevidí jako problém, proto se tím nezabývají. Měl by se z toho stát pro některé lidi námět k přemýšlení před volbami.


doplněno 10.12.16 15:59:

Na udání měl hezký lék jeden můj kamarád. Když si přišel někdo na něco stěžovat, tak se ho vyptalco a jak, a nakonec vzal papír do ruky a začal ho vkládat do psacího stroje(tehdy ještě PC nebyly, a řekl: "tak to sepíšeme . .." a než se otočil od stroje zpátky, byl dotyčný za dveřmi. Práskat ano, ale hrdě, s hlavou nahoru nést následky? Ani náhodou. Jó, tak to chodí ale dodnes. Já osobně bych anonymní udání zahazoval rovnou. Ostatně, ono i udání které se posléze ukáže jako pravdivé, stojí onoho člověka přinejmenším místo. Někteří i vysoce postavení na svoji otevřenost doplatili.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xxxf
Datum: 10.12.16 17:05

sám jsem živnostník tak proto mi štvou tihle hajzlíci,kteří neumí nic než jen žít z cizí práce a podvádět.A jejich strana je ještě podporuje v tom!Jsem živnostník ale v životě bych do jejich strany nevlezl,když vidím v televizi tu pražskou pakáž,která je zastupuje.Prostě hnus velebný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luciejak
Datum: 09.12.16 19:06

V ramci zachovani vaseho dusevniho zdravi bych se tim radeji moc nezabyvala. Ale rozumim...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 10.12.16 13:33

Jedna, zdálo by se pro někoho bezvýznamná událost, které jsem byl osobně přítomen.

Dva občané, kteří seděli se mnou u stolu si neporozuměli. Obořil se jeden na druhého: Ty jsi mně udal, že jsem si od kombajnu odnesl pytel obilí, to ti nezapomenu !

Který s těchto účasastníků si počínal jak, zcela určitě každý posoudíme podle toho ke které straně sporu sami patříme. Který se choval všeobecně prospěšněji, bez ohledu co bylo inspirací, tohoto počínání obou?

Hezký víkend přeji -miro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.16 14:24
avatar

ale klid. Řekněme si nejdříve něco o lidské povaze. Nevím jestli jste četli o dějinách amerických sufražetek. V USA byl kdysi zavedený dobrý zákon proti obtěžování žen, kdy za obtěžování se považovalo i to, když se muž za kolem procházející ženou jen otočil. Za první rok prý policajti řešili nějakých 150 udání na obtěžování tohoto typu, přičemž víc než polovinu z toho celého kvanta měla na svědomí jedna JEDNA! urážlivá semetrika.

Prý v populaci vždycky existovalo a vždy bude existovat nějaké procento lidí, kteří mají tyto sklony. A nepochybně jsou schopní oběhnout deset hospod za odpoledne, protože jen čekají na příležitost to někomu pořádně nandat.

Takže radím, zachovejte klid. Těch bonzujících čechů není 700, ale mnohem méně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 10.12.16 15:41

Podívej se na to čistě z psychologického hlediska. V mnoha případech to není nic víc než pouhá závist. A často zejména ve starší populaci,převládá názor že kdo má nějakou živnost co prosperuje,tak musí být mafián,krátit daně,sdírat z kůže své zaměstnance atd-zkrátka odporný a opovrženíhodný kapitalista. V ostatních případech je to závist,musíš se vžít do takového člověka-který si říká,jsem nula,od rána do noci makám ve fabrice za totální šušně a nemám sílu to změnit,tak proč bych tomu úspěšnějšímu aspoň nezkomplikoval život když je to s EET tak lehký.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.16 08:10

zatím mi nikdo u EET nevysvětlil jedno -mluví se o 16 - 18 mld za které se postaví ...kdovíco...

Jenže matematicky když někdo skončí,vybere se o to míň. K tomu přibudou úředníci kteří všechno kontrolujou,teď loerie...nebo bude Babiš v rámci optimalizace svých daní dávat do tomboly sponzorské dary?

Nebyl bych proti EET za předpokladu že to bude mít smysl ale tady mi uniká...když např. máme 1 km dálnice za 1 mld, ve finále ze zisku EET postavíme 200 m dálnice...a to se fakt vyplatí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 11.12.16 11:27

Hovoří se neustále o předražených investicí včetně dálnic. Pokusme si odpovědět na otázku : Kam jdou miliardy z předražení , kde končí , kdo z toho má prospěch, čí kapsa? Asi ztěží budou mít na předražení rozhodující podíl ti, kteří na dálniici skutečně pracují, případně se jen opírají o lopatu, jak je zdůvodňováno.

EET má přinést do státní pokladny 18 mld.Kč. Kdyby pro tuto administarivu pracovalo 100 nových úředníků za 30 000 Kč měsíčně, tak to ročně představuje cca 36 mil. Kč nákladů na jejich platy. Spočítejme si kolik prostředků čistého zbude pro státní pokladnu a zjistíme je-li to z tohoto pohledu výhodné či nikoliv. Otázkou už je jen to, jak získané prostředky budou využívány.

Zdravím -miro


doplněno 11.12.16 11:32:

Doufejme, že pro další zdražování dálnic NE

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.16 11:44

Budiž 36 mil ( sice bych řekl spíše 50) na platy.Ale kde je počítačové vybavení,kanceláře, prostory pro ně...reálné náklady jsou podstatně vyšší. Trochu mi to připomíná diskuzi jak jsou všichni řemeslníci vydřiduši když chtějí 300 na hodinu ale že mají určité režie a další náklady které zaměstnancům hradí zaměstnavatel už nikdo neřeší

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 13.12.16 10:05

Ano zaměstnavatel má jistě mnoho dalších nákladů. Ty ale může uhradit jedině z toho, co mu vydělají zaměstnancí, případně získá obchodem, ale tyto prostředky zase vytvořili zaměstnanci u někde jinde. Tak,že se dá z zjistotu předpokládat, že tyto náklady nehradí ze svého a že tím okrádá svoji rodinu a sám sebe, pod. Nehovořím o samostatně výdělečně činných.

Zdravím -miro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: slovan
Datum: 13.12.16 10:55

Problém je mnohem složitější, než si myslí Jezevec, i řada dalších. Na jednu stranu je pravda, že Češi jsou národem ve kterém je mimořádně vysoká koncentrace ohavných lidských vlastností. Je třeba pravdou, že i Němci za protektorátu byli překvapeni, kolik Čechů se jim dobrovolně hlásilo ke spolupráci a dle K.H.Franka jen za rok 1944 ( tedy v roce, kdy ani průměrnému českému debilovi pořád ještě nedocházelo, že válku Německo prohrálo ) přišlo na gestapo 75.000 udání , což bylo 2,5x více než součet udání ze všech ostatních okupovaných států.

Taky je třeba si uvědomit, že své nejcennější lidi v průběhu dějin Češi obvykle zavraždili buď úkladem, nebo upálili, popravili na náměstí nebo vyštvali do vyhnanství.

Na druhou stranu se musím trochu zastat těch kontrolorů, protože moje zkušenost je přesně opačná. Vím například o firmě, kde Zákoník práce nemá hodnotu ani hajzlpapíru. Porušuje se kde co. Tak zaměstnanci vybrali něco exemplárního, co by se snadno dokazovalo a stěžovali si na Inspektorátu práce. Kontrola přijela až za půl roku, byla předem ohlášená a potvrdila černé na bílém, že je vše OK i když na každém kroku bylo vidět, že to není pravda. Od kouření na pracovišti, přes neuznávání návštěv lékaře, absurdních srážek ze mzdy, nevětrání pracovišť, porušování bezpečnosti, atd.

Druhá zkušenost - stížnost na ČOI, kdy jsme v polské jitrnici našli zub z potkana, nehledě k tomu, že nebyly čerstvé, smrděly, ale prodejce je zabalil do sáčku a hned chtěl peníze, samozřejmě bez účtenky, zjistili jsme to až doma. Kontrola tam jela až za měsíc a odepsala, že je vše OK...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 11:33
avatar
Mohl byste sem, prosím, hodit nějaký zdroj k těm udáním? Nemůžu najít nic relevantního.
doplněno 13.12.16 11:37: Jinak bych to celkově neviděla tak negativně (za Protektorátu v Českých zemích, zdroj wiki)- V zemi docházelo téměř nepřetržitě k sabotážím všeho druhu. V továrnách se snižovala produktivita práce (heslo PP – „pracuj pomalu“), vyráběly se zmetky, vlakové soupravy měly přeřezané vzduchové hadice brzd, záměrně bylo poškozováno telefonní a elektrické vedení. Lidé to činili s vědomím, že jim za tento čin hrozí jediný trest – smrt. Jedním ze známých případů sabotáže je dokonce znám až na ostrově Malta, kde v roce 1942[19] při bombardování německými vojsky prorazila kopuli chrámu ve městě, který byl plný lidí, bomba, která nevybuchla. Vysypal se z ní pouze písek a papírek s nápisem „Pozdrav dělníků ze Škodovky“. Celkově však zbrojní výroba na území protektorátu splňovala požadavky okupační správy.
doplněno 13.12.16 11:46: V čem se možná lišíme od ostatních je to, že se nedokážeme chválit...jinde by se nejspíš o těch sabotážích mluvilo denně a lidé by na sebe začali díky tomu být hrdí a vzali by to jako fakt- jsme odvážný národ a těch několik udavačů jsou hajzlíci, se kterými se musíme vypořádat. Tady se oproti tomu pořád opakuje jaký jsme malý národ...přitom hrdinů máme dost. Ale nemluví se o nich.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 14.12.16 22:28

Jenže to přesně o tom bonzování. Normální i průměrný člověk si stěžuje na féra tomu s kým má smluvní vztah. A v dnešní době to ve výrazné převaze dopadne ve prospěch spotřebitele, nebo zaměstnance. Ti křiví to pak za zády, bez upozornění takzvaně ženou nahoru. Asi jim to dělá dobře. Posílam odkaz na bonzácké stránky Ministerstva financí (něco tak hnusného jsem neviděl už 27 let). Jinak udaje o každém podniku najdete na jeho dveřích, ani tam nemusíte chodit, stačí opsat a pak umět

psát. http://adisspr.mfcr.cz/adistc…0AA863EA1E19891BFFB4B8.ep4ap4

http://adisspr.mfcr.cz/adistc…0AA863EA1E19891BFFB4B8.ep4ap4


doplněno 14.12.16 22:35:

Nedavno jsem to ukazoval své matce, která nemá nějak vyhraněné politické názory (spíše byla vždy konformní a souhlasila s většinou), ale nad tímto se pozastavila - to je totiž hnus. A to s daněmi, jejich placením nijak nesouvisí, to prostě ta nejanimálnější hra na podlé lidské pudy. (doufám že se všichni strůjci dostanou do pekla). A vůbec to nesouvisí s tím, kolik kdo vydělává.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 21:10
avatar

I tady máte tlačítko "nahlásit". A také tady jsou lidé, kteří ho užívají hodně často a jsou jiní, kteří ho nepoužijí nikdy. Já vím že teď mi spousta lidí odpoví, že tady to je nutné z těch a těch důvodů. Chápu, každý má ten svůj důvod, i ten Babiš má ten svůj. No a tím pádem zase lidé kteří vidí ten svůj důvod k tomu, aby udali-nahlásili někoho kdo jim nevydal účtenku, to udělají. Většinou ty lidi k tomu ale nevede to, že by chtěli něco pomoci vylepšit, ale vede je k tomu osobní vnitřní zášť, pomsta, zadostiučinění nebo pocit ublížení. Ani jeden z těch důvodů ale není konstruktivní. Všechno se dá řešit jinak. Nemusím se přece uchylovat k udávání, pokud mám nějakou výhradu a to k čemukoliv. A když potřebuji účtenku, vyžádám si ji a dostanu ji. Ale tak tomu bylo i před tímto humbukem. Je ale pravdou, že tohle opatření je "voda na mlýn" mnohým závistivým lidem. Ale nejsou to pouze Češi, to je prostě o člověku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 21:22

Suzy. Tady, když někoho nahlásím, tak to není anonymně. V tom já vidím obrovský rozdíl !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 18:12
avatar

No já nevím Sebod, ale já to nevidím kdo mne nahlásil. Mohu se sice dohadovat, nebo položit někomu otázku, kdo mne to nahlásil a pochybuji, že bych dostala odpověď. Takže pro mne to anonymní je. Nikde se přece automaticky neobjeví, ten a ten uživatel Vás nahlásil. Dokonce o tom někdy ani nevím vůbec, jenom mi přijde email, že jsem porušila to a to pravidlo. Ale ještě nikdy mi nikdo nenapsal, že můj příspěvek ten ten spoluúčastník nahlásil z toho a toho důvodu. A kdo zmáčkl to tlačítko ví jenom ten, komu mne dotyčný nahlásil, já ne. V tom případě jde o jedno a to samé. Když se dříve a i nyní lidé udávají, tak to také ví pouze a jenom ten, komu to jde ten dotyčný udat. A pak je učiněna sankce proti tomu "provinilci", který neví kdo ho přišel udat. Takže kde je ten obrovský rozdíl?

Úvozovky jsem dala z toho důvodu, že ne vždy je udání oprávněné a je učiněno pouze ve snaze něco vylepšit.


doplněno 14.12.16 19:11:

No, tak o jedné osobě vím s naprostou jistotou. Ale musela jsem se zeptat.


doplněno 14.12.16 19:15:

Nechtěla jsem o tom mluvit, protože normálně se to nemá dotyčný dozvědět. Ale reaguji na příspěvek, kde mi někdo vysvětluje, že i syslové odstraní nějakou nepřístojnost. O tom dobře vím, nejsem zde od včera.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 14.12.16 18:25
avatar

Také "syslové", když narazí sami na nějakou nepředloženost, tak ji odstraní. V poslední době zde bylo pár dotazů "kam se poděl můj příspěvěk", Takže je zde tlačítko, které mohou uživatelé použít a jsou zde "syslové", kteří dodržování pravidel hlídají. Jsme zde na návštěvě a měli bychom se chovat slušně, tedy nic divného.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 19:29
avatar

pt

- zajímalo by mne, jak je to s tou "návštěvou"? Samozřejmě že je nutné dodržovat nějaká pravidla - ale zase na druhou stranu - v zájmu provozovatele a tedy i syslů by měla být co nejvyšší návštěvnost webu. Nebo ne?


doplněno 14.12.16 20:20:

suzy

- to nebylo nic na Tebe, jen jsem využila (nebo zneužila?) příležitosti, abych si tak trochu "rejpla" do mnohdy nesmyslného mazání, nebo blokování příspěvků.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 14.12.16 19:42
avatar

"culdo", máš pravdu, ale myslím si, že admin tu návštěvnost zase nechce za každou cenu, za cenu neslušnou, proto nastavil pravidla. Někdo se s nimi smíří, jinému vadí...*klik*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 20:01
avatar

Culdo, byla tady otázka jestli jsou Češi takoví udavači od přírody, nebo ne. Řekla jsem k tomu svůj poznatek, k tomu se ozvala Sebod, že to je tady jiné, jelikož tady je to zveřejněno. K tomu jsem se také vyjádřila. Na to reagoval jiný uživatel tím, že mi začal vysvětlovat funkci poradny. Tu samozřejmě znám. A navíc vím, proč se ten člověk do toho zamíchal. Nevím proč, ale napadlo mne pořekadlo o té huse, co byla postřelená. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 22:11

My Češi jsme trénovaní. V rudé době a člověk si dobře pamatuje, bylo plno lidí, kterým se nedalo věřit.Dneska se s oblibou říká to oni tady tak špatně dělali, to oni ti komunisté za vše mohou.Otvírá se mi ale kudla v kapse, když takhle žvaní ten, který byl hybnou silou toho, co bylo a říká oni.Ti oníci najednou žádní nejsou. Nejsem udavač, ale vím, kde máme na tuto práci zálohy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 14.12.16 22:42

Jenže v tom tlačítku nahlásit je právě ten zásadní problém. Komu, čemu? Tak snad si to vyřídím sám(sama). Umím odpovědět ne? On to za mě někdo vyřeší? někdo chytřejší? Nebo jsem jen pohodlný, nebo mě chybí argumenty? Tak to smáznem, ne...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 21:38

Je úsměvné, jak zde všichni kritizují udavače, poukazují na udavačský národ, na odporný charakter národa a zároveň se křižují "Já ne, to já bych nikdy." Ten hnusný národ Čechů, to jsme my! Ti kdo nechodí k volbám a nadávají doma u TV nebo v hospodě u piva jsme opět my. Kdo udává, žaluje, krade, lže, závidí, pomlouvá...vážení, to jsme my. Že si po revoluci pár pitomců spletlo návštěvu u sousedů s rabováním přeplněných obchodů a to za pět prstů, bylo příčinou, proč jsem se musel stydět promluvit v Německých nebo Rakouských obchodech s letákem na dveřích "Češi nekraďte" abych neprozradil svůj původ. To poukazování na kolektivní vinu mi celkem zvedá žaludek.

Ještě poznámku, kterou jsem již uvedl jinde. Kdyby nikdo nepodváděl, pak nikdo nebude bezdůvodně udávat. Tedy na tahu je někdo jiný než onen udavač.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sdd
Datum: 13.12.16 22:09

Češi nekraďte!A že Germán kradl s nadšením za Hitlera na co přišel po celé Evropě i jinde?Vraždil?Za nimi jsme hodně pozadu.Za takovými barbary.Nebýt jejich Hitlera,kterého si svobodně zvolili ve sbodných volbách tak by nepřitáhli ani k nám a nebýt jejich všivé válkochtivosti tak jsme přinejmenším na stejné úrovni jako oni.Za vším hledej Germána.Už 400 let

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 12:40

Sdd a já podle moudrých hlášek dlouhých let některých šlechetných hlav měl dojem, že za to mohou komunisti

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sdd
Datum: 14.12.16 22:43

pokud jste neměli z dějepisu pětku tak podporovaní hlavně z Moskvy.Nebýt barbarů Němčourů tak by sem nikdy z Moskvy nedošli a mohli jsme v klidu vegetit.Bez Moskvy by u nás nikdy nebyl Vítězný komunistický únor

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 17:23
avatar

sdd, co to blábolíte?! Válka skončila před 70. lety?! Holansko, Německo, vlastně celá Evropa byla vybombardovaná a skoro srovnána se zemí. Dokonce jsme Holansku a Rakousku pomáhali. A kde jsou oni a kde my?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.16 01:55

Ano, jsou a ještě odpornější, než si dokážete představit. Koukněte do dějin!

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: fik
Datum: 02.03.17 17:27

Můj názor je že to jsou všechny důvody co jsi napsal. Někdy je to bolševická závist,prostě-celej život jsem dřel ve fabrice za hovno a mám i na h** důchod,tak ať ten imperialistickej vykořisťovatel podnikatel chcípne. Druhý důvod je normální závist,mám málo,někdo se má líp tak tu máš udání. Komplex méněcenosti to spíš asi vyjímečně,takoví lidé se mstí jinak. U nás to bude spíš v tom duchu,chcípla mi koza,ať sousedovi chcípnou dvě. Někdy to může být i zábava,lidi se kochaj tím jak mu tam leze kontrola a jak třeba dostane pokutu.

V dnešní době prostě musíš mít všechno v pořádku,jak nemáš tak jsi víš kde

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.03.17 17:34
avatar

- bolševická závist ...

*haha* *smich*


doplněno 06.03.17 18:33:

- Vítězný Únor být musel, protože se tak dohodli spojenci (Američani s Ruskem) po válce - myslím, že českej národ jako takovej v tom byl nevinně. Ostatně i v současné situaci se národ ocitl nevinně - nikdo nemohl tušit, co se stane po Vítězném Listopadu - zase jen čumíme jako vyorané myši - naší chybou je, že každému naletíme a s každým kolaborujeme.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fdusek
Datum: 06.03.17 18:12

Kdyby nebyli tak odporní, nedošlo ani na Vítězný únor. Někdo má podnikatelské schopnosti a jiný nemá. Někomu se vůbec pracovat nechce a počká si, až peníze vydělá někdo jiný a pošle své daně, které on pak dostane vyplacené na pracáku. A pak křičí, že ten co vydělal je zloděj. Národ jsme hnusný a stydím se za něj. Ví se to o nás všude! Malých a středních podnikatelů si naši západní sousedé váží, ctí soukromý majetek a také si váží svobody. U nás svoboda ne a ne zdomácnět, stále ji někdo likviduje. Co je za tím? Především vlastní neschopnost nebo prostá lenost a s nimi ruku v ruce jde závist. Pan Mládek nazval podnikatele parazity - už tenkrát měl být odvolán, jeho náměstek poté veřejně prohlásil, že ho ušmudlaný automechanik nezajímá - žádný div - sovětská škola. V EET to na malých a středních podnikatelích nevytrhnou. Jen jich část zlikvidují - což je možná cílené odstranění konkurence. Kde se točí peníze, to jsou nadnárodní firmy - ale s těmi Babiš nezatočí, protože se ho to velmi silně týká. Pro ty, podle jeho vyjádření, chce v Česku vybudovat daňový ráj. Ať veřejně přizná, kam a v jaké výši tyto firmy platí daně. To se asi budete divit "Čecháčkové"!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.03.17 19:29

Fdusek, zachovejte klid, musíte doufat pan Babiš má nejvíce obdivovatelů, nejvíce příznivců, hnutí ANO už je líp proto vede za pomocí čecháčků k vítěství. Vemte si, kde kdo mu hází klacky pod nohy, byl podezírán jako spolupracovník a to měl jenom 17 kontaktů s pracovníkem STB, postavil krásné Čapí hnízdečko podle zákonů a převedl je na svoje děti, nýní rozdává 52 melounů za daně které omylem neodvedl. Na svém sněmu prohlásil, - nýní se nám daří vracet zemi lidu, / v únoru to má velký význam /, rovněž připomněl, že rozdal 35 tisíc koblih, naši soupeři se strašně bojí notoval hlavní vrchní pobočník Faltýnek.

Byl zvolen skoro se 100% a sice 195 hlasů, poté prohlásil, snížíme daně, poslance, ministerstva, vzápětí dodal, - jsem urputné hovado, hrdě prohlásil spasitel národa ve svém slavnostním projevu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.