Boží mlýny

Od: Datum: 10.12.16 07:15 odpovědí: 5 změna: 10.12.16 23:36
avatar

Dobrý den, milí rádcové,

tak jsem si dnes s potěšením přečetla článek na Novinkách /je ze včera/, že soud v Ostravě poslal do vězení podvodníka Denise Vinčeka. Nabízel zájemcům domácí práce, lákal z nich peníze za zprostředkování předem a ty si nechával pro svou potřebu. Práci nedal.

Osudnou se mu stala šestka. Podvody praktikoval 6 let, vydělal si tím pro svou potřebu 6 miliónů, dostal za to 6 let bručení. Podvedl 19.360 lidí, mnozí se možná ani nepřihlásili.

I tady na Poradně si lidé nejednou stěžovali, že mu naletěli. Já ho sice také požádala o práci, ale když mi přišlo, že mám zaplatit 660 kč předem za další instrukce a nějaký startovací balíček, hodila jsem to do koše. Chtěla jsem si přivydělat, ne utratit! *bzum*

Jen mi to připadá trochu nepoměr. V jiném článku se píše, jak 3 manažeři připravili klienty o 900 miliónů korun. Tyto peníze vrátit nemohou. Tresty padly směšné: 3, 4 a 5 roků v base.

Přesto to Vinčekovi ze srdce přeju, zas jeden podvodník bude za katrem. Snad se z toho nevyvleče. I když tvrdí, že to dělal s dobrým úmyslem dát lidem práci. Cháchá...*ua*Jaga.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.12.16 07:52
avatar

Dvacet tisíc lidí, kteří veřejně přiznali, jak jsou blbí. Ta mlčící většina se za to aspoň stydí. Podvodníček nikoho nekuchnul, jen vlastně požádal o peníze a ti blbci mu je dali.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.16 08:02
avatar

Podle mě je ten "Vinček" jen malá rybka. Netahal bych na něj hned "boží mlýny". Jsou daleko horší sajrajti, jenže o těch ani nevíme ..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.16 08:32

Já mám dojem, že měl kvalitní předlohu u šlechty, na př. Casa mis Parkanová, ROR, Kocourek, Bátora, Bárta-Kočí, ProMoPro, Paňďury, Barták, Opencard, Harachov, Bursí-dům, Grossánek, gumovka D47, Izip, Gripenky, Kakao Kraus, Liberta, Chemapol, Lájos Basc, Rum, LTO, Setuza a to je polehčující okolnost Vinčkovi ovečky dávali spropitné dobrovolně, ale některá odkloňování šlechetných grošáků nebylo dobrovolné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 10.12.16 23:36

Jenže to si pane Čecháčku pletete jablka s hruškama. Že domácí práce neexistují (ani nemohou existovat z ekonomických důvodů) v takové formě, jak je někteří šíbři inzerují je normálně myslejícímu člověku jasné (jako, že neexistuje lék na hubnutí, na postavení, na pleš a pod). Pokud mám získat práci - t.j. chci si vydělat peníze, nebudu je logicky nejprve někam posílat, to dá zdravý rozum. Jako taky že neexistují zázračné nože, mixéry, pánve a pod. Zase každému trochu se orientujícimu se člověku je jasné, že ve veřejných zakázkách se toči mnoho a mnoho peněz. A že k nim chce občas někdo lehce přijít, takzvaně přisát svůj sosáček na veřejné rozpočty, je jasné. Takže tomu bych se vůbec nedivil. A zase křivá obvinění z toho jsou jen součást hry.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.16 22:26
avatar
Jsou horsi jako treba Babiš, alias capi hnizdo, kde legalne nakradl pro sebe, svou firmu a svou rodinku a vse zameteno a pohoda lesni..
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.