Koupě Vzduchovky

Od: Datum: 09.12.16 23:51 odpovědí: 6 změna: 11.12.16 15:55

Dobrý den,

Mohl by mi nějaký odborník doporučit nejsilnější nebo alespoň jednu z nejsilnějších vzduchovek do 5000,- Kč?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dam®
Datum: 10.12.16 02:34

Teda, tvá otázka je, přívětivě laická, do tvého limitu se vleze třeba 634ka, ale o přesnosti a dostřelu je nelichotivá, přesné se cenově pohybují o hodně výš, ale to je opravdu o jiné kategorii a použitelnosti, tak snad kdybys naznačil záměr použití, pak se dá specifikovat. Jen pro zajímavost, soutěžní "diabolky" jsou přesně kalibrované a v "plátýnku" /balení/ se vzájemně nedotýkají.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.16 08:52
avatar

Jsem zvědavý, jestli tazatel odpoví. Já bych se jako laik takhle zeptal tehdy, kdybych měl na mušce kunu, lasičku, potkana apod. Co největší úsťová rychlost a co nejtěžší střela, tedy broky, 4,5mm. Něco poháněné bombičkou?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.16 09:03
avatar

mrkněte se na link

http://www.streleckyraj.cz/vzduchove-pusky/

a na mailovou adresu napravo v kontaktu. Ten člověk ví, o čem mluví. Nikoho lepšího nenajdete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.16 09:58
avatar

Prostudoval bych si zdejší forum. Preference co nejvyšší úsťové rychlosti a energie zákonitě půjde na úkor životnosti. "Silné" vzduchovky ve vaší cenové lize vyrábí například španělská firma Gamo, proslulá nekvalitními a rychle opotřebovanými produkty. Nechcete přece jen přitlačit? ;)


doplněno 10.12.16 13:26:

Záleží na konkrétním účelu. V této cenové kategorii bude jedině pružinovka, čili značný kravál při střelbě. Průraznost dává také druh diabolek, vyšší má například Boxer z kovohutí Příbram nebo Straton od Josefa Schulze z Bohumína. Naopak se tyto nehodí k Pest Control, protože předávají málo energie. Pro delší dostřel se doporučuje ráže 4,5. Je toho moc, bude lepší navštívit specializovanou i-debatu. *slunce*


doplněno 10.12.16 13:34:

Závěrem: Poněvadž na Poradně ctíme v rámci možností platné zákony této země, připomínám, že max. úsťová enerdží 16 J je u nás dána zákonem. Zrovna je u nás zakázána většina tlumičů, v kategorii vzduchovek ovšem něžně nazývaných moderátory.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.16 13:01

Dobrá, tak otázku trochu více zkonkretizuji. Moje hlavní priorita je síla, co nejvyšší průraznost,energiie, a co nejvyšší dostřel. Mimochodem jak velký dostřel např. vzduchovka která má sílu 16J a rychlost 250 m/s? Přesnost mojí prioritou není. Omlouvám se že jsem laik ale s tímto nemám žádné zkušenosti a chtěl sem aby jste mi někdo zdělil vlastní zkušenosti s danou vzduchovkou. Ještě se chci zeptat jaký typ vzduchovky je k tomuto účelu nejlepší?

Datum: 11.12.16 15:55
avatar
Je to neřešitelné za uvedenou cenu. Silná 16J pružinovka vždy silně kope a je problém trefit s ní vrata od stodoly. Gamo, hatsan a další značky - doslova vyhozené peníze. Kvalitní vzduchovky jsou mnohem dražší, tam už ale začínají zajímavější zbraně - větrovky (google najde). Vyhnout se ale výše uvedeným značkám. Mimochodem 250m/s s běžnou diabolkou přesahuje 16J a je třeba již zbrojní průkaz.
PS: na větší vzdálenost strácí střela většinu energie, takže je již velmi slabá na nějakou destrukci.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.