Kytka ze supermarketu, je totiz levna

Od: Datum: 09.12.16 01:30 odpovědí: 48 změna: 14.12.16 12:10
Zdravim. Od manzela jsem si "vydupala", ze chci zase po sto letech dostat nejakou kvetinu. Tak po 3 mesisich ( :( ) jsem se tedy dockala. Bohuzel tomu nasledoval i mensi sok. Kytka byla koupena v supermarketu, to by mi ale nevadilo, ale dodal k tomu poznamku, ze aspon byla levna, ze drahou kytku (cca 600) mi kupovat nechtel. Prislo mi to trosku lito. Jak byste reagovali vy?
doplněno 09.12.16 01:31: Jen chci dodat, ze kvuli financim levnou kytku nekoupil, kdyby chtel nekdo argumentovat timto.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 09.12.16 05:12

Dobrý den, zdá se, že i přes nátlak, kterému Váš manžel podlehl a splnil Vaše přání, nejste opět spokojená. Tam bych viděl první chybu - vynucovat si něco a potom "remcat". Neznám Vašeho manžela a jeho povahu, resp. vztah k penězům, ale třeba je skrblík vždy, tak Vás to nemá překvapit nebo si jen uvědomuje hodnotu peněz (a poměr cena vs. životnost květiny). Možná Vám chtěl dát najevo, že květinu nekoupil dobrovolně a hlásil splnění požadavku i s cenou. No, pohled muže na tuto událost bude asi jiný, než pohled ženy. Já jsem (jako student) chodil pro květiny k Olšanským hřbitovům (byl tam lepší výběr a byly levné), ale nepřiznával jsem to . Zdravím!

Od: muz
Datum: 09.12.16 05:39

Cituji: " jsem si "vydupala", ze chci" ...

Ani se mu nedivím. Buďte ráda, že venku nenatrhal kopřivy.

Pokud po něčem toužím, tak jednám mile a laskavě, abych si to zasloužil. Potom se zmíním, že by mě udělalo radost kdyby ... atd. Něco si "vydupávat" a vynucovat asi dobré výsledky nepřinese.

Od: kvikalka
Datum: 09.12.16 19:44
Ach jo, ach jo a jeste jednou ach jo Tusila jsem, ze mam pouzit radsi jine slovo, ale doufala jsem, ze normalne clovek to pochopi. Bohuzel ne. Proc myslite, ze jsem to vydupala dala do uvozovek?! Jiste, ze jsem za nim neprisla a zacala delat sceny, ze bych milostive chtela dostat kytku. Preji vam, at mate komu davat kvetiny, ne jen mamince. )
Datum: 09.12.16 06:13

Nedivím se, že reagoval, tak, jak reagoval. Byl to na něj nátlak z vaší strany. A hlavně spoustě chlapů není tohle vlastní, dávat květiny, nosit dárky,ale taky proč. Láska se dárky neměří. Oni umí dát najevo lásku jiným způsobem, jenom to chce to poznat ... pochválí oběd, zajistí večeři, pomůžou umýt nádobí ... spousta chlapů není romantických, ale praktických, ale to neznamená, že nás nemají rádi.

Datum: 09.12.16 06:32

Drahé kytky se dávají milenkám a obecně ženám, ke kterým muž cítí nějaký cit, ve vašem pokročilém věku to už přece jistě chápete ..

Datum: 09.12.16 19:44
Nevim, z ceho jste usoudil, ze jsem v pokrocilem veku. Je mi 29.
Od: kr
Datum: 09.12.16 07:16

Dejte mu k obědu kuřecí párky z Penny za 13,90 a nezapomeňte dodat, že dražší párky byste mu kupovala nerada.

A jako dárek k vánocům mu dejte sadu ponožek od větnamců.

Datum: 11.12.16 10:58

to je dobré *smich**smich**smich*

Datum: 09.12.16 07:49

Myslím, že s takovým přístupem si nezasloužíte žádnou kytku. Když jste ji tak strašně moc chtěla, tak jste si ji měla koupit sama *ee*

Datum: 09.12.16 07:52

Na to se snad nedá ani normálně reagovat. A co Vám ta kytka "přinesla"? Máte z ní radost- nebo jen rozčarování, když ji přinesl s takovým komentářem.

Snad ho tedy znáte,když Vám "100 let "žádnou nepřinesl , že by ho asi nenapadlo samotného, aby Vám kytici koupil a překvapil Vás tím. Podruhé si kupte kytičku sama a podle sebe. Smiřte se s tím, že on na to není.Třeba má jiné přednosti, než kupovat Vám kytky.

Od: ria®
Datum: 09.12.16 09:19

Kvikalko obhajte se, já Vám rozumím, určitě jste to psala trocu expresivněji, než to bylo, a chápu jak jste to myslela a že je Vám to líto, že když náznaky nepomohly, tak jste si řekla o něco, z čeho by jste měla radost. Chcete zpátky trochu romantiky. Musí to být těžký vzpomínat, jaký to bylo v kontrastu, jaké to je. Já Vám rozumím.. Je to smutný a něco ve vztahu očividně nefunguje, takhle by to určitě být nemělo, a i přes to, že nějaká láska vyprchá, tak alespoň úcta by zůstat měla. Nevím jak to Váš manžel myslel, jestli mu bylo líto peněz, nebo, že si ani už tu kytku nezasloužíte, každopádně je to hulvát!. A muži budou vždy držet při sobě, ty neposlouchejte..

doplněno 09.12.16 09:51:

Jen abych upřesnila, mě je taky líto těch peněz i těch květin, kupování řezaných rostlin beru jako naprostou zbytečnost, když už tak v květináči. :) Jde mi o to, co k tomu manžel musel dodat, aby měl asi dobrý pocit, že úplně neprohrál.. To vpořádku není..

Datum: 09.12.16 09:34

Ano,poslouchejte ženy.Ty mají pravdu vždy a nedrží při sobě jak muži.*bzum*

Datum: 09.12.16 09:38

Já souhlasím s kvikalkou také by mne to mrzelo já bych mu ji hodila na hlavu ,,,jakpak tohle jí může říct? Netaktní člověk ...

doplněno 09.12.16 20:13:

Kytka stojí 49kč nebo 59 ale radost z ní má vyšší cenu...

Datum: 10.12.16 06:02

Chybí Vám tam nula. Správně má být: "Kytka stojí 49 Kč, nebo 590". Kdy jste byla v květinářství naposledy ;)?

Od: balzerka
Datum: 14.12.16 12:10

V LIDLu mají pugety za 49,- a různé a celkem hezké.

Od: mirecka
Datum: 09.12.16 09:42

Já vás chápu, že máte ráda květiny (asi jako každá žena) a že byste občas nějakou tu kytičku od muže ráda dostala. Ale uklidním vás - já jsem od svého chlapa NIKDY žádnou kytku nedostala, i když jsem mu (podotýkám, že velmi mile a zdvořile) naznačovala, že bych od něj ráda nějakou dostala. A nedal mi kytku ani v době, kdy se o mě teprv jen snažil a ještě mě neměl jistou - tehdy mě spíš "uplácel" z jeho pohledu užitečnějšími věcmi (čokoládou etc.). Někteří chlapi to prostě vnímají jinak - jsou to praktici. Oni neumí tak moc ocenit krásu květin a spíš to vidí tak, že dají peníze za něco, co stejně brzy zvadne, a nic z toho není. Navíc když už vás má chlap jistou, tak už nemá takovou motivaci se nějak výrazněji snažit zalíbit se vám nějakýma kytkama. Já bych to ale neviděla zas jako takovou tragédii. Jestli je to chlap, na kterého je spoleh a který vám dokáže být oporou, tak jsou nějaké kytky úplně ukradené Jestli mu chcete trochu nasadit brouka do hlavy, tak si příště tajně kupte nějakou krásnou kytku sama, hezky se usmívejte a dělejte trochu tajemnou, aby si chvilku myslel, že to máte od nějakého ctitele ;) Určitě hned zbystří a třeba pak někdy nějakou sám dobrovolně koupí :-D

Od: jarda01
Datum: 09.12.16 09:44

já ho hájit nebudu, jen dám mužský názor. Samozřejmě vím, že skoro každá žena by chtěla třeba každý týden dostávat květinu. Ale né každý má květinový záhon za domem (a to by dotyčnou zase zřejmě urazilo, že dostala květinu z vlastní zahrady), ale hlavně květiny z květinářství stojí dost peněz. Takže málokterá by zase byla ráda, kdyby mužíček nosil domu o tisícovku měsíčně méně. Jasně má se v práci více snažit, aby vydělal tu tisícovku navíc, že? Z hlediska muže jde většinou o vyhozené peníze, protože květina zvadne a následně se vyhodí do popelnice. Víte jaké různé praktické a užitečné věci se dají koupit za 300? Jak píše mysdomaci láska se dá prokazovat různými způsoby.

Ale pokud se Vám moje keci výše nezdají, pak dám druhý bod. Člověk musí být při tom hodně asertivní, nebo případně se znát s paní květinářkou. Jinak se mu snaží za maximální peníz prodat již co nejvíce rozkvetlé květiny. Osobně se nerad handrkuji a žádnou květinářku bohužel osobně neznám a i proto nakupuji květiny nerad. Zkouším různé, ale záleží i náladě paní květinářky. Chlap jde pro květinu a myslí si, že řekne paní květinářce - udělejte mi prosím kytičku za 300 a ona s úsměvem vytvoří pugét. A ona místo toho znaveně (protože je od rána na nohou) z muže láme, co by si asi tak představoval a ještě mu tam pak zkouší udat největší košťata. Máme to my muži zapotřebí? Úsměv, pusa, nebo milé slovíčko Vám nestačí?

A k tomu navíc by si měl mužský dát pozor, zda nemá ženu antiglobalistku. Tudle jsem kupoval květiny a ty prý byly kdesi z Jižní Ameriky. Mě to tedy normální nepřijde, pálit letecké palivo za nějaký kytky.

Datum: 09.12.16 09:46

Já jsem vdaná 33 let, ale takové úkoly bych manželovi už dávno nedávala. A rozhodně bych se netrápila jeho netaktností, což si evidentně nese z vlastní rodiny - moje zkušenost. Hned bych si to s ním vyříkala, aby se vyčistil vzduch a navrhla bych mu, že teda dobrý, ale až bude chtít koupit rum, tak mu místo toho koupím jen rumovou příchuť - vždyť taky voní jako rum!

Datum: 09.12.16 20:08

to je dobrý!

Od: axus®
Datum: 09.12.16 09:46

Puget za 600 mi prijde jen tak pro radost docela dost. To tak k nejake extra prilezitosti.

Pro radost ta levna ze supermarketu bohate staci. Vzdyt je to par urizlych kytek. Takze se nedivim, ze nechtel uvalit (pro nekoho treba docela dost penez) za neco tak pomijiveho jen tak pro radost. To se prece penezma neda merit.

A ze si mohl odpustit poznamku, ze alespon byla levna? To jiste, ale pouze Vy vite, s kym zijete, jak to bylo mysleno, jaky mate vzajemny vztah a jake mezi sebou chovate city.

A navrch. Pokud je vas vztah v poradku, tak tzrovna tohle nemuzete tak dramatizovat. My chlapi uz sme nekdy takovi. Stejne jako vy zenske ste nekdy makove.

Od: jmlc®
Datum: 09.12.16 09:56

Manželka je ráda, když jí kytku utrhnu a přinesu z nějaké procházky nebo prostě ze zahrádky známých (po dovolení)... Vidí v tom nějaký kus ochoty sehnout se pro kytku, uřezat... - kupované nemá ráda. Tchýně zase nesnáší "běžné" kytky ze zahrádek či luk - uznává jen kytice z květinářství...

Kytky zásadně nekupuji na Valentýna a podobné svátky. Koupím ji jen, když vidím po cestě z obchodu, že je na kraji a líbí se mi. Nebo když je třeba v penny u kasy čerstvý kýblík růží - doma trochu upravím a na týden to vydrží. Hlavně to nesmí být "žehlička" a dávat kytku jen v případě nějakého svátku...

Datum: 09.12.16 09:58

Promiňte, že píši ještě jednou, ale vy máte nějaké starosti nebo problémy a ta kytka to měla zlepšit a dopadlo to právě naopak, že jo?

Od: kusk
Datum: 09.12.16 09:59

Nebrblejte na mužskýho, také vám nemusel koupit nic. Pěkně poděkujte, za měsíc mu připomeňte, že by si to mohl zopakovat, nemápadně nadhoďte, že máte nejraději xxx květiny. Je lépe častěji dostávat levnější květiny než jednou za 100 let kytku za 600,- Kč. Třeba po čase manžel bude kupovat pomalounku dražší a dražší květiny. Hlavně úsměv na tvář.

Od: skipy
Datum: 09.12.16 10:06

Já bych kytku od chlapa nechtěla,když jí nemá dát on sám od srdce. Takže jste ho asi neměla nutit. Možná se něco mezi vámi vytratilo,když kytky nenosí dobrovolně. Po víceletém manželství,se to asi už ani nedělá.Nevím.Ale nic ve zlém.

Datum: 09.12.16 10:06

Pravidelně každé úterý mi manžel nosí růže z Lídlu, je na nohejbal a pak po 20h nakoupit, Lídl má v té době na kytky 50% slevu. Nepotřebuji drahé luxusní kytice, v létě mám radost i když mi cestrou utrhne pampelišku. Nevadilo by mi to, hloupé mi příjde to, že si o kytku musíte říkat.

Datum: 09.12.16 19:51
Spocitejte si, kolik ho to prijde roce. Urcite to vyjde o mnoho vic, nez kytka za 600 jednou do pul roku.
Vite, tohle je vec zase jina. Kdyby mi nosil kytky kazdy tyden jako vam, bylo by mi jedno odkud nebo za kolik jsou. Ale tohle byla kvetina, kterou jsem dostala po x mesisich - s takovyma slovama a peknym carovym kodem k tomu. Zkuste se na to podivat myma ocima.
Od: jezevec
Datum: 09.12.16 10:33

NIKDY NEKRITIZUJ ROZHODNUTÍ SVÉHO MANŽELA ! Ty sama jsi jedním z nich... :-D

Od: nikc®
Datum: 09.12.16 17:41

Mě by určitě potěšila i kytka levnější ze supermarketu. Jsou muži, kteří nedávají kytky nikdy. Aspoň bude mít více peněz na jiné důležitější věci. Dostanete třeba k Vánocům drahý dárek. I když je fakt, že ty dražší kytky z Květinářství jsou hezčí a krásně naaranžované, nazdobené. A co mu to taktně říct? Když on měl poznámku, mohla jste mít taky.

Datum: 09.12.16 19:55
Dekuji tem, kteri vyjadrili pochopeni. Tem, kteri mne nepochopili ani trosku a jeste si rypli, preju pekny den a chapu to, podzim nedela lidem dobre. )
Datum: 10.12.16 06:25

Kvikalko částečně tě chápu, ale tvého muže též. Nezlob se, ale kupovat v zimním období drahé kytky (když mrzne) je nesmysl a vyhozené peníze. Málokterý český muž běžně ženě kupuje kytice, většinou to dělá chlap který měl tento příklad ve svém otci, v rodině. Naopak třeba v Německu je to běžné, ale kupují se ty levné kytky co se tobě nelíbily. Pokud po květinách toužíš, tak si je kupuj sama a nebo si o tom v klidu s mužem promluv, ale bez hádek. Já mám doma květiny celoročně, většinou při společném nákupu (Tesco či Lidl) muž automaticky zastaví s košíkem u stojanu s květinama a řekne ať si vyberu. Dražší kytku a sám kupuje pouze k nějakému výročí či narozkám.

Od: ria®
Datum: 10.12.16 08:03

*vezen*Přečtěte si tu otázku konečně někdo už celou, tady nejde vůbec o tu kytku, ale o přístup manžela! Kdyby se takto zachovali Vaši manželé, tak by se Vám to taky nelíbilo i kdyby Vám denně kupovali sto kytek!

doplněno 10.12.16 12:28:

Magdon, stejně mohl použžít jiná slova, jednoduše řekl, že mu radost jeho ženy nestojí ani za tu kytku..

Prostě jen vím, že níkdy nechci chlapa.. Tohle je hnus,nikdy, nikdy, nikdy a Vy všichni mě v tom jen utvrzujete.. :D.. Toho bych se dožít prostě nechtěla.. děkuji Vám! :)

Datum: 10.12.16 09:45

ria - No jistě, že jde o přístup manžela, o tom nikdo nepochybuje. Ale taky manželky. Nevíme, jak to u nich chodí, ani co události předcházelo a jakým způsobem si tazatelka o kytku řekla (napsala, že si jí "vydupala"). Taky to třeba mohlo být takhle (je to jen příklad, prosím, neberte to nikdo osobně):

V rodině je málo peněz, manželka opakovaně vyčítá manželovi, že už zase koupil něco dráž, než bylo nezbytné. Jednoho dne si vzpomene a vyjede na manžela: "Hele, už jsi mi 100 let nekoupil kytku. Koukej to napravit!" Manžela to napřed naštve, kytka je to poslední, co doma schází, ale aby nemusel poslouchat výčitky, jde a koupí levnou kytku. Aby se ale vyhnul výčitkám za přílišné utrácení, a taky aby dal najevo, že takhle vyslovené "přání" se mu vůbec nelíbí, upozorní manželku na to, že kytka nebyla drahá a že to není on, kdo kupuje drahé zbytečnosti.

Kdo z nich má k věci horší přístup?

Od: kyticka
Datum: 09.12.16 22:20

Při těchto nárocích asi pěkně točite s domácí kasou. A manželovi poraďte, že ty kytky dovezené z Holandska mají nějakou životnost a vždy se tam najde 50% sleva. Maximálně sem tam nějaký zavadlý kvítek utrhne.

Datum: 09.12.16 22:54

Na co drahou kytku? ... je skoro stejná jak ta levná, stejně za nedlouhou uschne a hodí se do popelnice ať stojí stovku nebo tisícovku... takové peníze se dají utratit za lepší věci než za kytku, když nám bylo 18, tak budiž.. ale teď když jsme dospělý, tak já osobně vnímám takové věci jinak.

Od: lojza
Datum: 10.12.16 06:01

Kdyby vám přinesl dražší kytku, tak by to asi vyšlo nastejno, jako ta ze supermarketu.Nemohlo by vás to potěšit,jelikož by jí nepřinesl se svého rozhodnutí.

Datum: 10.12.16 06:16

Existuje jedno přísloví: "Darovanému koni na zuby nehleď". Ovšem tu poznámku si mohl odpustit, to jo. Ale zase záleží na způsobu, jakým jste si Vy tu kytku "vydupala". On tu svou poznámku mohl říct schválně, na truc, protože se ho třeba ta Vaše "žádost" nějak dotkla.

Datum: 10.12.16 13:47

- mně by tedy bylo tolika peněz za kytku - a ještě k tomu mrtvou - líto ! - Láska se, myslím, neprojevuje kytkama - naopak, to je ten nejlacinější způsob, když partnera nic lepšího nenapadne !

Datum: 10.12.16 14:08

Já úplně rozumím tomu, že vás jeho slova zranila (mě by se to také dotklo, i když jsou i horší věci), ale co se týče "levných květin ze supermarketu" – je naprosto zbytečné kupovat ty drahé v květinářstvích. Já se kolem květin částečně pohybuju (občas dělám různé květinové výzdoby) a ty v běžných květinářstvích bývají zrovna tak pomačkané a povadlé jako ty z obchodňáků + jsou za mnohem vyšší cenu. Zrovna nedávno jsem sháněla růže na svatební výzdobu do kostela: koupila jsem je v supermarketu za "pár korun" a vypadaly doslova úplně stejně jako ty, které přivezla jistá profesionální firma na výzdobu sálu (ty ovšem stály mnohonásobně více).

Od: ssd
Datum: 11.12.16 10:42

A co Vám schází najít si někoho lepšího než takového troubu?Ve 29 to je ještě sranda.To je ještě plno svobodných.Horší to bude v pozdějším věku.To je pozdě bycha honit

doplněno 11.12.16 10:52:

omluvit ho může snad jen to,že byl třeba naštvanej,jinak je to opravdu tydýt

Datum: 11.12.16 21:48

To jako myslíte vážně *sok*? Rozvádět jinak možná fungující manželství kvůli jedné levné kytce? No jestli takhle uvažuje víc lidí, nedivím se, že je stav naší společnosti takový, jaký je.

Od: xy
Datum: 11.12.16 10:44

Vím, že to bude OT, ale zkuste se podívat na dokument Kvetoucí obchod. Taky jsem mívala ráda levné kytice , ale dnes si je už nedokážu koupit...

Datum: 11.12.16 21:53

Taky zřejmě nechápete, že tady vůbec nejde o tu kytku, ani o to, kde jí manžel koupil, ale o to, že si neodpustil tu nepatřičnou poznámku. To skutečně nemusel, ale třeba k tomu měl důvod, který my neznáme, a možná si ho neuvědomila ani tazatelka.

Datum: 11.12.16 11:04

Asi vám rozumím a vaše rozčarování chápu. Nedivím se. *mala* Ale musíte vědět, jestli váš vztah stojí za to. Jestli ano, tak to hoďte za hlavu. Jestli ne, tak dělejte nějaké naschvály a akravály, které se mohou stát prvním schůdkem ke konci. Je to smutné, ale je to tak.

Datum: 13.12.16 18:44

babkazov..ono co někomu vadí -nevadí jinému. Proč zacházet do extrémů a dělat naschvály,,to tazatelka určitě nechce ,,jen jí mrzí -že mu nestojí za kytičku..asi tak

Datum: 14.12.16 06:29

Zavináči, přečtěte si, prosíííím, mou odpověď ještě jednou, pečlivěji!

Od: ssd
Datum: 13.12.16 08:28

Jak to řekl Básník?Na kompromisy máme ještě času dost...Také bych sám řekl,že ve 29 letech určitě

Od: balzerka
Datum: 13.12.16 22:51

On si měl jenom odpustit ten komentář . Tak mu řekněte, až příště něco přinese, ať to nerozebírá a raděj přidá sladkou pusu!

Datum: 14.12.16 00:18
Takový rady, jako nebrblejte, buďte ráda aspoň za něco, apod. Tady lidi píšou úplně zcestně... "Rozvádět jinak možná fungující manželství", atd... Neřešíme koupi nějaké kytky, copak to nevidíte? Spíš je potřeba se zeptat, proč máte důvod sem psát kvůli kytce a proč cítíte potřebu dostat nějakou. Jednoduše- slečna se cítí nedoceněna, necítí energii ze vztahu. Jinak by snad nebyl důvod chtít kupovat nějakou kytku, nikoliv? Ani psát na internet. Slečna je na pochybách, cítí, že se jí partner nevěnuje tak, jak by měl nebo necítí z jeho strany určité vztahové nadšení a je to. To, že u spousty lidí zde s životními vztahy to vyprchalo (což je normální), to teď není předmětem otázky. Předmětem je to, že je slečna mladá a potřebuje se s partnerem cítit dobře, propojeně. A to si nemyslím, že by kytka nahnala, když už je důvod psát sem, bude to, jak tu píší někteří doporučující problém a může zkusit někoho jiného. Z mého pohledu nedělá nakupování šťastnými, ale malé každodenní skutky. ...Já udělám snídani, slečna mi promačká krk, vysaju, uklidím, najdeme společnou aktivitu, atd, atd. Oba partneři se musí cítit druhou stranou chtěny, musí vědět, že o ně partner opravdu stojí a že ten vztah za to stojí... :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.