Novináři jsou analfabeti

Od: Datum: 02.01.17 14:14 odpovědí: 8 změna: 03.01.17 21:39
avatar

Dnes jsem si přečetl článek na Novinkách.cz

je jedno o čem ten článek byl, ale po přečtení jsem zůstal stát s otevřenou pusou. Tolik chyb v jednom článku jsem snad ještě nikdy neviděl. Proboha, jaké lidi to do těch redakcí přijímají? To už jsou na tom tak bledě, že berou lidi bez základního vzdělání? Být šéfredaktorem, tak toho pisálka na hodinu vyrazím. Článek příkládám:

Poláci na Silvestra hodili dělbuch do prodejny kebabu, Tunisan jednoho z nich zabil

Skupina mladých Poláků ve městě Elk silvestrovské noci hodila dělbuch do občerstvení Prince Kebab, které tam provozují Poláci se před podnikem porvali se zaměstnanci restaurace, kteří honili jednoho z nich, protože odešel bez placení. Při střetu tuniský kuchař dvakrát bodl 21letého Poláka, který na místě zemřel. V neděli pak ve městě vypukly nepokoje.

"Podle dosavadního vyšetřování 21letého Daniela zabil v bitce 26letý Tunisan, který opracoval v prodejně kebabu jako kuchař. K činu se přiznal,” řekl na pondělí na tiskové konferenci městský prokurátor v Elku na severovýchodě polska Wojciech Piket.

Dodal, že oběť, která nyla v minulosti potrestaná za násilné trestné činy, se pokusila opustit podnik Prince Kebab bez zplacení zkonzumovaného jídla s odcizenými dvěma lahvemi. Kuchař ještě s jedním pomocníkem ho vyběhl zadržet a v bitce bitky ho píchl nožem.

Dělbuch podle aktuálních zjištění vhodil do prodejny až během bitky další z mladíků

V neděli začali k místu incidentu chodit místní a klást tam květiny, ale pieta se zvrhla.

"Krátce poté vypukly ve městě nepokoje. Asi 500 rozvášněných lidí zaútočilo kamením, lahvemi, dělbuchy a světlicemi na kebab-bar a zcela ho zdemolovalo," uvedla místní stanice Radio 5 s odvoláním na mluvčího policie Rafala Jackowského.

Video zveřejněné na Twitteru.

Dav se vrhl i na policisty, kteří museli přivolat posily z nedalekého Olsztynu. Zásahovým jednotkám se podařilo nepokoje zvládnout až za použití síly v neděli pozdě v noci.

"Policie zatkla 28 nejagresivnějších výtržníků včetně čtyř cizinců. Jednoho z nich pocházejícího z Tuniska městská prokuratura v Elku obvinila z vraždy mladého Poláka," oznámil v pondělí polský ministr vnitra Mariusz Baszczak. Čtyři zadržení cizinci jsou muži z Alžírska, Maroka a Tuniska,. kteří ve městě provozují dvě občerstvení s kebabem


avatar
Upozornění od sys milancukrar 02. 01. 2017 20:18:00
Pokud přikládáte okopírovaný text článku, je dobré dát i odkaz odkud jste text kopíroval. Víte že z toho může autor článků dělat problém?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.17 14:47
avatar

Novináři jsou často opravdu "analfabeti" (bohužel). Ale zrovna tento článek je, podle mne, spíš stále ještě důsledkem silvestrovských a novoročních oslav. Zřejmě byly pro někoho obzvlášť náročné. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.17 00:15
avatar

Mně to spíš připadá jako strojový překlad z polštiny, který nikdo nezkontroloval. To samozřejmě redaktora neomlouvá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.17 00:02
avatar

Luděk Munzar s Františkem Novotným má na ČR2 pravidelný pořad "Okouzlení slovem", který je charakterizován takto: "Jejich pořad je tak prý určený všem, pro něž je čeština doslova mateřským jazykem". Mám ten pořad moc ráda. 29.12.2016 jsem na ČR2 poslouchala pořad Host do domu a v něm rozhovor Martiny Kociálnové právě s Luďkem Munzarem. Ten se tam mimo jiné vyjadřuje k používání našeho jazyka v médiích a sám říká, že je mu smutno z toho, jak je s jazykem nakládáno, jak ho neumí používat ani ti, kteří s ním profesionálně pracují. Právě ten rozhovor je pohlazením po duši a zároveň vyjádření velikého smutku nad tou bídou, o které se zmiňujete i vy. Rozhovor je možné si poslechnout (a fakt stojí za to) tady: http://www.rozhlas.cz/dvojka/…ny-a-strasne-kratky--1549985. V cca 17,00 minutě je právě to povzdechnutí si nad profesionálním používání češtiny. A když se dívám na televizi, nebo poslouchám rádio a špatně rozumím mumlajícím a rychle drmolícím hercům a moderátorům, vždycky mě to naštve, i když sama třeba taky někdy ujedu a nevyjádřím se správně a srozumitelně. Ale já nejsem profesionál. Úplně s vámi souhlasím...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.17 00:34

samuraj - musím tedy říci, že jsem čekal ten článek mnohem horší, já bych mu dal max. "trojku..", tedy dobře..*cteni*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.17 21:38
avatar

Horší? To už snad ani nejde. Ten článek, který jsem posílal by zvládla lépe napsat i cvičená opice.

Datum: 03.01.17 10:19

Samuraj, zeptejte se nájemce Hradu, ten je má ve velké oblibě

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.17 10:23

Já mám taky příhodu - nedávno na ČT 1 vykládal redaktor něco v tom smyslu, že ačkoliv byl teroristický útok, tak je tam turistů pořád stejně - žádný úbytek ani příbytek. Tomu volovi nikdo nevysvětlil, že se říká přírůstek a že příbytek je obydlí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.17 21:39
avatar

Milane Cukráři, dobře, odkaz jsem tam zapomněl vložit. Na druhou stranu ten pisálek by se snad o tento paskvil nepřihlásil, neboť by ho musela hanba fackovat.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.