Cestování jako živobytí

Od: Datum: 04.12.16 10:24 odpovědí: 9 změna: 06.12.16 10:49

Zdravím!

Mým dětským snem je živit se cestováním a focením. Nejsem nijak zdatná fotografka, ale to chce praxi. Chci se zeptat, jestli někdo nemá s tímto zkušenosti nebo jestli nemáte někoho takového ve svém okolí. Nevím, jak začít, nebo něco podobného.

Snad všichni chápete pointu mého dotazu :D Nejsem žádný řečník :)

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.12.16 10:34

Přímo zkušenost nemám, ale co je mi známo, tak to funguje naopak. Tzn. někam jedete, kde uděláte fotky, cestopisný dokument a po návratu to následně prodáte nějakému vydavateli nebo televizní stanici.

Z výše uvedeného i plyne to nejpodstatnější, musíte mít nějaký kapitál, ze kterého to zafinancujete, než se Vám to podaří případně prodat. Což je zase věc druhá.

Je možné, že nějaké velké TV stanice např, Discovery Channel některé ty lidi přímo zaměstnává, ale pokud to tak je, tak určitě nebude snadné se tam dostat a předpokládám, že stejně tito lidé pochází z řad těch nejlepších viz. výše.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 04.12.16 10:37
avatar

Dobré by bylo popovídat si s nějakým profesionálem, možná i ve městě máte fotografa, kam se chodí fotit "ještě klasika", takový profesionál by mohl vědět základy na co si dát při focení pozor a tak...*nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.16 11:10
avatar

Nejdůležitější je sehnat sponzora.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lego®
Datum: 04.12.16 11:11
avatar

Treba Ti poradi http://www.leossimanek.cz/ .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.16 11:38
avatar

Zezacatku si vse platis sam , nebot tve jmeno neni zname.

Pak musis sehnat sponzory , delat deniky , filmy , prednasky , kalendare , ale bohac nebudes. Budes rada , pokud ti to vyjde casem a nebudes v minusu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 04.12.16 13:16
avatar

Dobrý den, je to opravdu takový dětský sen.. :) Musíte něco na těch cestách vyprodukovat, něco víc než průměrný turista, článek, report, nebo tak perfektní fotky, že si z nich profíci sednou na zadek, pak se to zaplatí. Pokud je to Váš sen, už by jste měla něco takového z nějakých dovolených mít.. Fotky, k tomu vtipné reportáže, blog, youtube. Projděte FB tam je mraky lidí, co cestují a dělají nádherné dechberoucí fotky, články.. a ty jim to pak určitě zaplatí..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.16 10:21

napiš na kinabalu-volny-cz, nějaké kontakty ještě asi mám...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 06.12.16 10:33

Musíš vycestovat, něco tam nafotit, sepsat a pak to prezentovat, buď článek nebo knihu, příp. přednášky pro veřejnost (ze začátku spíš zadarmo pro známé ;).. Když nemáš love na cestu, tak musíš za levno = např. na kole a jíst jabka kolem cesty... Najít brigádu v cizině a pak tam chvíli zůstat a cestovat... Nebo s cestovkou jako průvodce atd. Můžeš jezdit i jako novinářka, přicucnout se na nějakou neziskovku atd.atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chatarka
Datum: 06.12.16 10:49

Moc bych si nedělala iluze. Takových jako Vy je strašně moc. Syn dělával průvodce u dobrodružné cestovky, jezdil hodně i sám. Nejdřív si na tu Austrálii vydělal ve Švýcarsku na farmě. Pak zpracovával materiál a přednášel. To bylo v dobách po otevření hranic. Lidi to dosud neznámé zajímalo. Teď už tam byl kde kdo a přednášky tolik netáhnou. Navíc všechno je na internetu. To už musíte být cestovatel typu Jirka Kolbaba, aby Vás to uživilo.Mít sponzory. Taková škola vám dá za běžnou přednášku tak tři stovky. Časopisy mají také dost svých fotografů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.