Jak často děláte palačinky?

Od: Datum: 03.12.16 18:55 odpovědí: 18 změna: 04.12.16 23:01

Až mne to zaskočilo, když sousedka povídá, máme malé děti, takže palačinky jsou skoro každou večeři. Děcka to chtějí. A nejradši je mají s grankem. Na dotaz, a co snídáte, byla rychlá odpověď. Děcka si nasypou do mlíka lupínky a granko, na nějaké mazání chlebů není čas. No maximálně rohlík s nutelou. Povídám, ale to je sladké?! Ona, však oni to vyběhaj. Děcka potřebujou energii. Je to u Vás taky tak?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.12.16 20:58
avatar

Od pondělka do pátku snídá 7 let vnučka rohlík nebo toustový chleba s nutelou a hrnek kakaa, ta 3 letá je šumková a sýrová. O víkendu snídají míchaná vajíčka nebo hemenex, to milují obě. Večeří tousty, chleba se sýrem, vždy nějakou zeleninu, nejvíce okurek nebo rajčata. Palačinky s nutelou nebo tvarohem chtějí holky často, ta starší také těstoviny s mákem nebo tvarohem. Ta mladší je na kuřata, ta nejraděj nohu s držátkem. Prostě jedna je na sladké a maso odmítá a druhá sladké nežádá a sáhne po mase.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 03.12.16 21:43

Mně jde o to, že taková výživa v dětství jim moc dobrý základ nedá.

Datum: 04.12.16 16:42
avatar

Co dáváte dětem vy? Já na mléku, cukru, mouce nic špatného nevidím a ty děti mohou být zdravější než-li ty, co vyrostou na nějaké "zdravé výživě".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 03.12.16 21:54
avatar

Nedělám je často, ale úplně jste mně motivovala, asi přijdou brzy na řadu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 03.12.16 23:49
Palačinky nepovažuji za jídlo vhodné na večeři, ale za dezert. Takže je dělám, když mám chuť na sladké. A nejraději je máme s povidly nebo domácí marmeládou. Já snídám tak 5x týdně ovesnopohankovou kaši, ale to syna asi nenaučím. Tak střídáme rohlík se šunkou, suchý rohlík, loupák, piškoty, nějaké přeslazené cereálie...Nic moc, ale on toho ráno ve všední den stejně moc nesní a za hodinu od probuzení má stejně svačinu ve školce. Asi bude po tatínkovi, ten taky snídá jen o víkendu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.16 00:09
avatar

Max. tak 1x-2x za měsíc, někdy je taky nedělám jak je rok dlouhý. Některé děti mají zvláštní stravovací návyky... Když jsem dělala ve školce, měli jsme tam jednoho chlapečka, který zásadně jedl pouze sladkosti (a to i doma). Nepozřel nic jiného než bonbóny nebo čokoládu, popř. sušenky. Dostat do něho chleba, ovoce či zeleninu bylo nereálné a rodiče si tím vůbec nelámali hlavu.


doplněno 04.12.16 22:51:

Naufrago, tam je celkově ten problém, že ten dotyčný klouček nejí opravdu vůbec nic jiného... Na oběd dostává třeba půl talíře lentilek a nějakou umělou přeslazenou šťávu (zatímco ostatní jedí polévku apod.), na večeři sáček "Bonparů"... *kafe* Nejraději by se živil opravdu jen bonbony a bohužel mu v tom zcela ustupují; jeho maminka považuje za úspěch, když si vezme trošku Nutelly.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 04.12.16 14:18

To je mentální blok z nejrůznějších důvodů. Většinou je to po mnoha letech přejde nebo přejdou na něco jiného extrémního.

Anglicky se jim říká picky eaters (vybíraví jedlíci) nebo fussy eaters. Na Youtube jsou kopie TV pořadů nahlížejících do života některých z nich (většinou dospělých). Google také vrací spoustu info.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.16 23:01
avatar

No, různé mentální bloky být můžou – já jsem měla takový blok (až někdy do 12-13 let) proti pití čaje, a to z důvodu, že nás k tomu rodiče každodenně nutili. Tak jsem se jaksi podvědomě "zašprajcovala" a dobrovolně (tj. sama od sebe) bych se tehdy čaje nenapila ani za nic, i když bych na něho třeba měla chuť. Pod nátlakem jsem se podvolovala, a vzhledem k tomu, že nátlak byl doma pravidelný a silný, pila jsem ho tam bez větších protestů, ovšem opravdu vyloženě z donucení. Na návštěvách jsem vždy byla štěstím bez sebe, když jsem na otázku, zda chci čaj, mohla říct, že "ne" a nikdo mě dál neotravoval. :-D

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 04.12.16 18:03
avatar

Ildiko, přesně toho jsem sem 2x napsala i já, ale nikdy to neodeslala. Hlídám chlapečka, který si k snídani a svačinám nic než sladký tvaroh a podobné fujtajbly z obchodu nedá. Kromě banánu a jablka do něj pořádně nedostanou ovoce, kvalitní jogurty absolutně ne, aspoň hlavní jídla jí běžná. Taky se mi nikdy jeho jídelníček nelíbil, když jsem mu otevírala už druhý termix, přeslazený tvaroh, pseudojogurt... ale jeho mladší sourozenec jí krásně zdravě (má ráda ovoce, zeleninu i dobré jogurty), tak jsem pochopila, že u něj to prostě nepůjde a než se dívat, jak nejí a nejí (i takový příklad znám a fakt to nestojí za ten stres), tak mu raději občas ustoupím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.16 00:10
avatar

Palačinky dělám 1x týdně, k obědu, sypané skořicovým cukrem. Dětem nutelu na nic nemažu, i když by chtěly, jsou v ní nezdravé tuky. Kluk je na maso, holka ho odmítá. Snídají klasicky, chleba, rohlík, s něčím, někdy buchtu a bílou kávu, nebo kakao. K večeři obložený chleba, mléko, kakao, b. kávu. K obědu milují dukátové buchtičky, nudle s mákem, prostě sladká jídla, ale to jim dělám, jakožto babička, pro radost. Pokud jsou u nás déle, tak obědvají to, co my. Nejvíc na světě milují chleba obalený ve vajíčku, to by mohli denně, tak to musím redukovat. Na ty cereálie jsem si nikdy nezvykla a asi jsem udělala dobře, když dnes čtu, co je v Čokokuličkách cukru, v mysli škodlivéhoi tuku atd. Není nad poctivou domácí stravu. Holka je úplně nemocná po mlsech, tak se jí to dávkuje 1x denně a ještě jen kousek, protože měla slabý atop. ekzém a neměla by sladkosti jíst vůbec. Všichni se teď, vč. rodičů, stravují v jídelně, tak dcera vaří denně teplé večeře. (Asi je nevyřáděná, když nevaří obědy!)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.16 04:41

Mohu se vás zeptat, proč se ptáte na palačinky, když pak dodáváte něco co je úplně mimo mísu? Mě je 42 let a mám palačinky moc rád, mohl bych je mít k snídani, obědu i večeři, na slano i na sladko. Dělám si je tak 3 - 4 x do týdne, ale žiju sám a nebaví mě si pro sebe vařit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 04.12.16 16:18

Ukulele, ptala jsem se na to, co sousedka denně valí do děcek a jediná moje připomínka nebyla mimo mísu, když jsem jen podotkla, že palačinky s grankem a sladké křupky v mléce s grankem nepovažuji za dobrý základ dětské výživy. A to pro obsah cukru, mouky, tuku a mléka. Nebo jste odpovídal/-a někomu jinému?

Datum: 04.12.16 22:09

Ano, odpovídal jsem vám, ale vy máte nadpis, hlavní otázku, jak často děláte palačinky, no je fakt, že když jsem si asi 4 x přečetl váš doplňující příspěvěk, tak mi to došlo, že vás vlastně nezajímá četnost přípravy, nebo konzumace palačinek. Ale palačinky jsou fajn dobrota. Rychlé a dobré.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 04.12.16 22:21

Zaujala mne právě četnost, protože dennodenně jíst tolik sladkého /+ moučného a mléčného / na úkor vhodnější stravy, je u dětí docela síla.

Datum: 04.12.16 14:23

No malým dětem se dělala taky každý den k večeři krupicová kaše...a nikomu to nevadilo. Palačinky jsou fajn a proč je neudělat , když je mají děti rádi- však sní jednu nebo dvě to jim neuškodí. Záleží na rodičích jak jim stravu nastaví... proč se nad tím hned pozastavovat. Znám člověka , který jí stále škvarky a sádlo... nijak mne to nepohoršuje.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 04.12.16 18:52

To raději chleba se škvarkama. Tam není cukr a téměř ani bílá mouka, zato ve chlebě je vláknina a B vitamín, a ve škvarkách A vitamín a míň cholesterolu, než v mléčném tuku. Snad jen to vajíčko, jako zdroj bílkovin, je u palačinek plus. Mne to taky nepohoršuje, jen se divím, při té osvětě v médiích.

Datum: 04.12.16 19:01

já se nedivím - osvěta je jedna věc a chutě druhá *smich*, každý jí podle svého

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 04.12.16 22:18
avatar

"hahanaj, to máte pravdu, naše děti také mívaly denně krupicovou kaši, samozřejmě pokud byly malinké, pak už také ne. Ale myslím si, že si tělo řekne, co potřebuje a tak i děti mají období, že by se ujedly po palačinkách a pak zase období, kdy by se ujedly po chlebě se sádlem, například...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.