Nezaplaceni objednavky,neplatna smlouva

Od: Datum: 03.12.16 18:38 odpovědí: 1 změna: 03.12.16 18:56
Ahoj,na internetu jsem nasel web na objednani fotokalendare s tim ze si tam kazdy muze dat treba rodinne fotky.Jsem povinen to uhradit jak to maji napsano v obchodnich podminkach?Prislo mi na email upozorneni na nezaplacenou castku,kdyz nezaplatim tak smlouva neni platna ne?Nakonec jsem se dozvedel ze tato firma ty kalendare nedela kvalitne.Chteji platbu dopredu,do te doby nic delat nebudou jelikoz to je na zakazku a kdyby to zakaznik na dobirku nevzal tak jim vznikne skoda ze.Kazdopadne v obchodnich podminkach maji tohle:
Objednávka a uzavření smlouvy dílo
Webové rozhraní zhotovitele obsahuje nabídku foto produktů zhotovitele, a to včetně uvedení cen. Nabídka zůstává v platnosti po dobu, kdy je zobrazována ve webovém rozhraní. Webové rozhraní zhotovitele obsahuje také informace o nákladech spojených s balením a dodáním zakázky.
Objednávka zákazníka provedená prostřednictvím webového rozhraní zhotovitele je návrhem smlouvy o dílo.
Před zasláním objednávky zhotoviteli je zákazníkovi umožněno zkontrolovat a měnit údaje a data, které do objednávky vložil, a to i s ohledem na možnost zákazníka zjišťovat a opravovat chyby vzniklé při zadávání dat do objednávky. Objednávku odešle zákazník zhotoviteli kliknutím na tlačítko „závazně objednat“. Údaje uvedené v objednávce jsou zhotovitelem považovány za správné.
Zhotovitel neprodleně po obdržení objednávky toto obdržení zákazníkovi potvrdí elektronickou poštou, a to na adresu elektronické pošty zákazníka uvedenou v uživatelském rozhraní či v objednávce (dále jen „elektronická adresa zákazníka“). Smlouva o dílo je uzavřena okamžikem doručení potvrzení objednávky zhotovitele zákazníkovi.
Objednávka musí obsahovat nepoškozené soubory dat výlučně ve formátu JPEG.
Po odeslání objednávky není zákazník oprávněn tuto objednávku jednostranně zrušit. Je-li objednávka odeslána a potvrzena zhotovitelem, je zákazník povinen uhradit zhotoviteli cenu zakázky a zakázku převzít.
Zákazník bere na vědomí, že zhotovitel není povinen uzavřít smlouvu o dílo, a to zejména s osobami, které dříve podstatným způsobem porušily své povinnosti vůči zhotoviteli.
Zákazník souhlasí s použitím komunikačních prostředků na dálku při uzavírání smlouvy o dílo. Náklady vzniklé zákazníkovi při použití komunikačních prostředků na dálku v souvislosti s uzavřením smlouvy o dílo (náklady na internetové připojení) si hradí zákazník sám.
V. Cena zakázky
Cenu zakázky může zákazník uhradit následujícími způsoby:
bezhotovostně převodem na bankovní účet zhotovitele č. ú. 2300891211/2010 vedený u Fio banka a.s.
bezhotovostně prostřednictvím platební brány GO-PAY.
Platba dobírkou při převzetí zásilky není možná.
Společně s cenou zakázky je zákazník povinen zaplatit zhotoviteli také náklady spojené s balením a dodáním zakázky ve smluvené výši. Není-li dále uvedeno jinak, rozumí se dále cenou zakázky i náklady spojené s dodáním zakázky.
Dílo bude zákazníkovi dodáno vždy až po uhrazení příslušné ceny zakázky.
V případě bezhotovostní platby na bankovní účet zhotovitele je zákazník povinen uhrazovat cenu zakázky společně s uvedením variabilního symbolu platby. V případě bezhotovostní platby je závazek zákazníka uhradit cenu zakázky splněn okamžikem připsání příslušné částky na účet zhotovitele.
Případné slevy z ceny foto produktů poskytnuté zhotovitelem zákazníkovi nelze vzájemně kombinovat.
V případě nabídky zhotovitele na zhotovení díla zdarma hradí zákazník pouze náklady spojené s balením a dodáním zakázky ve smluvené výši. Nabídka na zhotovení díla zdarma platí vždy pouze na 1 foto produkt v rámci 1 objednávky.
Zhotovitel vystaví ohledně plateb prováděných na základě smlouvy o dílo zákazníkovi daňový doklad - fakturu. Zhotovitel je plátcem daně z přidané hodnoty. Fakturu vystaví zhotovitel zákazníkovi po uhrazení ceny zakázky a zašle ji v elektronické podobě na elektronickou adresu zákazníka.
Diky predem vsem za radu

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.12.16 18:56
avatar

"Po odeslání objednávky není zákazník oprávněn tuto objednávku jednostranně zrušit. Je-li objednávka odeslána a potvrzena zhotovitelem, je zákazník povinen uhradit zhotoviteli cenu zakázky a zakázku převzít."

Pokud neuhradíš, tak je to porušení smlouvy a zhotovitel může úhradu vymáhat. Pravidla jsou jasně daná a dodavatele je nutné si prověřit a obchodní podmínky přečíst před uzavřením smlouvy, nikoli po.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.