Santa Clara a Vánoce

Od: Datum: 08.12.16 07:16 odpovědí: 12 změna: 19.12.16 20:26
avatar

Objevila jsem novou vánoční postavu - Santa Claru. Hledala jsem odpověď, proč zrovna svatá Klára, chudá a bosá světice, inspirovala propagátory vánočního hodování k reklamě. Ano, dočetla jsem se o ženách, na kterých spočívá tíha vánočních příprav. Patronkou hospodyněk je ale svatá Marta.

Vím, že je to celé jen reklama a že bych neměla hledat nic hlubokomyslného. Ale nedá mi to, přece jen bych ráda znala nějaký i docela maličký spojovací článek mezi Vánocemi a Klárou. Nebo jsou to jen písmenka ve jménech Cla(us) a Cla(ra)?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.12.16 07:53
avatar

Martketing není nic hlubokomyslného, nejspíš jde opravdu jen o podobnost obou jmen.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.16 12:28
avatar

Děkuji za názor.

Překvapilo mě to. A docela nemile. Navíc v souvislostech s vlastními zkušenostmi z doby, kdy jsem přijímala tištěnou reklamu ke zveřejnění. Zejména velké firmy doslova bazírovaly na detailech. Také občas vyplním dotazník, ve kterém firmy velmi podrobně zjišťují názory budoucích zákazníků na barvu, použitá slova, tvar, hudbu a další a další věci související s reklamou. Pochopila bych Floriána u hasičů, Petra u rybářů... Ale Kláru u obžerství?

Od: krtek*
Datum: 08.12.16 13:48

dneska už mě nic nepřekvapuje...když se může prase jmenovat Piggy tak může být i Santa Klára:-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 08.12.16 23:07

Svatá Klára = Saint Clare (of Assisi)

Santa Clara chápou Američani spíše jako jméno místa někde v jižní Kalifornii. Vůbec v tom nevidí podobnost s tou svatou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 09.12.16 02:21
avatar

Myslím, že to použili jako ekvivalent ke Claus - Clara. Lidl si převzal pro tuto "kampaň" písničku, kde zpěvačk toto jméno používá, tak možná pro to.. Moc jsem to nestudovala a asi to ani nemá cenu :)..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.16 07:04

Zrovna na totéž jsem se chtěla zeptat, no osobně si myslím, že to byl výmysl nějakého blba, aby se jako odlišili a další, jemu podobní, místo toho, aby si poklepali na čelo, tak byli nadšeni, jak je vše originální. A víte co, já hned napíšu do Lidlu, jak na to přišli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.16 07:08
avatar

Dajko, minuly jsme se v psaní příspěvku. Já už to v mysli zasouvám někam hodně hluboko, ale když něco vypátráte, dejte vědět :).

Datum: 09.12.16 07:06
avatar

Děkuji za další názory. Je to celé hloupé. Pouštím to z hlavy.

Od: ben®
Datum: 09.12.16 08:32
avatar

Dobrý den, v článku viz odkaz je uvedeno, že to je reklama Lidlu pro celou Evropu - a zřejmě správná, když to lidi zajímá (a v názoru rozděluje). Zdravím!

http://ekonomika.idnes.cz/van…=A161208_184320_ekonomika_fih

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.16 17:20

Zdravím všechny, hned jak se tu objevila tato otázka, tak jsem napsala do Lidlu, jak přišli na tu svatou Kláru. Dnes mi odpověděli - přece každý ví, že ani Ježíšek ani Santa Claus taky není, tak oni pojali tu Kláru jako symbol matky, manželky atd., která ty vánoce chystá pro ostatní. Hm, jen mě napadlo, proč teda vypadá jak otrávená představitelka gothic stylu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.16 19:38
avatar

Dajko, děkuji za snahu. To, co vám odpověděli, mi připadá hrozně hloupé. A teď pro změnu trochu přemýšlím, jestli si vedení firmy právě toto myslí, nebo má přikázáno si to myslet. Už to nechme být. Už jsou Vánoce doslova za dveřmi a všichni je budeme mít takové, jaké si je bez reklamní nápovědy přejeme.

Datum: 19.12.16 20:26

Zdravím.. že se jedná o symbol ženy (matky-manželky) jako strůjce vánoc a vánoční pohody v rodině jsem tuším už někde četl. Že by vypadala otráveně, jsem nijak nepostřehl. Na mě osobně ta dívčina působí docela sympaticky.

Nicméně by mne fakt zajímalo, jak jste přišla na ten gothic styl? Podle čeho tak proboha usuzujete? *zed*

Není v černé, nemá výrazné tmavé či černé líčení s rudými rty, nemá na sobě korzet ani doplňky v podobě výrazných stříbrných šperků, atd. Rozhodně nevypadá tak, jak si já představuji člověka oblékaného v gothic stylu, nemluvě o absolutní neshodě s obrázky, které vyhledá například google po zadání příslušného hesla.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.