Kašel a rýma

Od: Datum: 01.12.16 20:47 odpovědí: 8 změna: 05.02.17 19:17

Dobrý den máte někdo odzkoušené nějaké dobré kapky?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.12.16 21:59
avatar

Na kašel Tussin,ale jen pokud máte kašel suchý dráždivý.Používá se na noc,aby vás kašel netrápil a vy jste se v klidu vyspala a na rýmu Nasivin,.Na rýmu je ještě výborná inhalace nad lavorem(horká voda + mořská sůl, nebo horká minerální Vincentka), přes hlavu a ramena přehodit prostěradlo, aby horké páry neutíkaly pryč.Teď zrovna takto léčím manžela. Během 3 dnů velké zlepšení.Pokud máte kašel vlhký s hleny, tak výborné jsou ACC šumivé tablety.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.12.16 22:13
avatar

Kapky nevím, ale na nachlazení obecně výborně pomáhá propolis. Dále je také dobré udělat otevřený oheň (např. venku nebo v krbu) a u něho se pořádně prohřát, především hlavu (zavřená kamna tak dobře nefungují a radiátor už vůbec ne).

Co se týče rýmy, v naší rodině po celé generace používáme osvědčený a velmi rychlý způsob – vdechování (nosem) kouře z hořícího peří vodních ptáků (většinou hus či kachen, ale nejlepší je racčí).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 02.12.16 09:35
avatar

Zrovna léčím manžela z kašle a rýmy. Nebude to zrovna přesná odpověd na vaši otázku. Koupila jsem slepici a vařila 4 hodiny, až se rozpadala a udělala silnou slepičí polévku. Ted mi zrovna přišla emailem taková rada-namočit vatičku do 50ti procentního lihu a dát na noc do pupíku, kousek igelitru a složila jsem teplou šálu, plácla na to a do postele. Vařím mu specielní čajovou smes na nachlazení. Po třech dnech je mu podstatně lépe, chodí stále do práce. Jo ještě čuchá lístečky rýmovníku. Já důchodce mám čas ho takto ošetřovat, kdo je v pracovním procesu, nemá tolik času, což chápu. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: blanicka
Datum: 02.12.16 17:51

Dobrý den, pokud máte problémy, tak vyzkoušejte stop virus od humercz, mají i stránky, kde se to dá koupit nebo normálně v lékárně, je vysoce účinný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasvachuda
Datum: 02.12.16 21:42

Na rýmu přidám babskou radu z Kanady. Možná bude vypadat nesmyslně, ale rýmu jsem tak vyléčil už několikrát a troufám si říct, že už ji nikdy mít nebudu. Bohužel ta metoda nefunguje všem, ale asi jen polovině lidí. Tady to je:

Zadrž dech, dej si tak 10 kliků a vysmrkej to, co nos uvolnil. Mozek v tom momentě prahne po kyslíku, uvolní dutiny a sníží tvorbu hlenu doufajíc, že se nadechneš nosem. :)

Když jsem na to narazil, nevěřil jsem tomu. V ten den jsem byl v nejhorším stádiu rýmy a zkoušel jsem vše možné a nic. Pak jsem zkusil tohle, dutiny se okamžitě pročistily a já nevěřil svému nosu. :) Zbylé příznaky (pálení očí, nachlazení) chvíli přetrvaly, ale díky volnému nosu odezněly velmi rychle. Takže doporučuji zkusit. Přeji, abys byla v té polovině lidí, kterým to zafunguje. Pokud to zafunguje, měl by znatelně polevit i ten kašel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: leontynka*
Datum: 05.02.17 12:02

Mám trochu strach z chemie která v kapkách a sprejích je, vždy jsme používali inhalace nad hrnce...Doporučil by mi někdo přírodní kapky?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.17 18:58
avatar

Inhalace mořské soli, nebo heřmánku. Stará zdrav. sestra z ORL mi poradila na rýmu i produktivní kašel, pít obyč. jitrocelový čaj. Ten rozpustí hlen (i v dutinách) a snadno se pak smrká i vykašlává.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.17 19:17
avatar

Přírodní mohu doporučit Citrovital, jsou kapky, sprej, nebo olejíček z grepových jadérek. Moc mě pomohly hlavně na doléčení, což předpokládám asi již nastalo /původní dotaz z prosince/.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.