Ortel a jejich elegance

Od: Datum: 28.11.16 13:55 odpovědí: 42 změna: 01.12.16 10:24

Špičkový umělec jde přebírat cenu za jejich výkony se smrtihlavem na hábitu, je to moderní, vynikající, neb vzpomínka na skopčácká zvěrstva za války, případně oživit paměť zbytku některých pamětníků


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.11.16 14:39
avatar

Ano, Ortel je kontroverzní, ale dokažte jim nějaké "nečisté" úmysly. *nevi* M.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.16 14:47
avatar
Lebku nosi kde kdo, i skolaci to maji na pouzdre a na aktovce. Nebyl to zadny ss smrtihlav.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.16 14:51

poslouchal jsem je i před loňským slavíkem... jestli jsou jejich texty realita nebo rasismus je otázka k diskusi

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 28.11.16 14:54

Špičkový umělec , tak to jsem se zasmál.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.16 14:53
avatar

Zlatý slavík je soutěž o oblíbenosti zpěváků, zpěvaček a skupin. Pokud tato skupina vystupuje celoročně v tomto oblečení, není důvod je odsuzovat za to, že tak přijdou i k předávání cen. V současné době se ale rozmáhá protest proti tomu, že vyhrál někdo, koho "JÁ" nemám rád. A o tom to je! Myslím, že to s tím co jste napsal nemá žádnou souvislost, je to prostě jejich "image". Jestli se Vám ale jejich umístění nelíbí, měl jste poslat více hlasů jejich soupeřům.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uroven
Datum: 28.11.16 15:07

Nehodnoťte úroveň Ortelu. Hodnoťte úroveň těch co jim posílají své hlasy. V jiné souteži obdobně profitoval, od stejně kulturních diváků, Pavlásek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: amos
Datum: 28.11.16 15:29

Jedine souteze vedomostni je mozno hodnotit podle mozkove "kvality", vsechny ostatni souteze jsou o kvalite fandiku a poradatelu. Az nebude soutezit Gott, bude to uz jen o mladeznickem " lajkovani" na FB.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.16 16:36
avatar

Jednak umělci jsou spešl sorta, která pro zviditelnění se jde klidně za hranice vkusu a slušnosti - to už nezmiňuji takové jemnůstky, že muž by měl v místnosti sundat čepici a pod...

Ale u Ortelu jde podle mě spíše o to, že vystihují náladu ve společnosti, kdy většina lidí odmítá sluníčkářské vlezdoprdelství každému opálenému, nebo uprdlíkovi. O mjůzik jako takovou snad ani moc nejde

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 28.11.16 16:41
avatar

No statni vyznamenani to neni a i tam se da prijit v mikine...

Pokud je to soucasti jejich image, pak je to asi v poradku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.16 16:44
Zkuste se zaposlouchat do jejich textů.
Třeba i do jiných,než těch,které odsuzují jiné náboženství nebo spoluobčany tmavé barvy tváře.
Dle mě jsou ty texty perfektní.
Někdo holt tu pravdu těžko tráví.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 28.11.16 16:56

Ono s těmi symboly je to složité a zvlášť nacisté vlastně všechny zneužili. Hákový kříž je indický symbol štěstí-jaká ironie že? Lebky nevynalezli SS,ale už někdy v 17 století to měli německé husarské divize-totenkopf. Lebky jsou dnes skoro na všem a vůbec to nemusí souviset s nacizmem.

Třeba na ruských letadlech jsou dodnes sovětské hvězdy,a taky už v rusku komunisti nevládnou.

To že někdo vyleze s lebkama na triku na pódium,neznamená že musí být nacista. Skupina ortel je trochu kontroverzní,ale ve všem co dneska zpívají na muslimy mají absolutní pravdu a druhé místo ve slavíkovi získali zcela oprávněně.

Značí to jaká je vůle národa,že nikdo tady ty hnusný muslimský opice nechce-a to nemá být rasistická narážka aby jsi mě neobvinil,já nemám proti nikomu nic,nemám nic proti asiatům,černochům,američanům,židům,budhistům atd atd..mám toho hodně proti islámu,alias ideologii zcela neslučitelnou s demokracií a evropským pohledem na svět

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uroven
Datum: 28.11.16 17:19

Myslím že rasista těžko bude někoho přesvědčovat o svém názoru

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.16 22:30
uroven: jistě budete velice " inteligentni" :-D
Ohodnoceno: 0x
 
Od: uroven
Datum: 29.11.16 15:45
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.16 17:19
avatar

Pan Hnídek a jeho skupina Ortel sbírají protestní hlasy. Je pochopitelné, že občas úmyslně okoření situaci, aby je sbírali i nadále, toť vše. Nic vyššího bych za tím nehledal. *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.16 18:01
avatar

- mně zase vadí muslimské hábity - ale možná si to beru jako žena příliš "osobně" - v každém případě v naší současné společnosti jsou "lebky" přijatelnější, nežli burky, nebo turbany, nebo co to všechno islamáci nosí...


doplněno 28.11.16 22:37:

bambula

- pokud byste snad chtěl(a) vyčítat našim lidem rasismus, nebo strach z migrantů, či xenofobii, musíte stejným metrem poměřovat taky ty migranty, protože nemyslím, že bychom zde v Evropě už nevěděli, co jsou ve své většině zač, takže z naší strany o nějakém strachu z neznámého nemůže být ani řeč - právě naopak !

A myslím, že je to právě agresivní islám, který lze přirovnat k rozpínavosti, krutosti a nelidskosti fašistických režimů typu hitlerovského Německa a bojím se, že naše korektnost a připo**ranost umožní jeho vzestup, tak jako už jednou Evropa umožnila vzestup právě Hitlerovi.

A třebaže jsou někteří i chudáci, utíkající před válkou, jakmile se "oklepou", začnou si vynucovat svoje práva na úkor domorodců, takže o nějaké inkluzi nemůže být ani řeč. Navíc mají svojí vírou přímo přikázáno se množit a množit !

Ani fyzicky není možno celou Asii či Afriku přestěhovat do Evropy - nemělo by to řešení, i kdybychom všichni, včetně našich dětí z Evropy odešli (asi na Mars ... ). Každý organismus, který je ohrožen, se brání - zcela přirozeně se bráníme i my - žádný rasismus, nebo xenofobie, či sobectví v tom nehledejme !


doplněno 29.11.16 21:12:

bambula

- copak o to - ona se společnost pomalu spojuje - jenomže holt každá na opačné straně... bůhví, jak to dopadne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.16 21:52

Culdabulda, dle historie podobně začínala mládež Hitlerjungen, nenavistí k určité vrstvě občanů a přistěhovalců. Nejsem příznivec běženců, ani neziskovek a podobných příživníků, ovšem pravděpodobně část prchá opravdu ze strachu a bídy, příčina je jiná kdo to tam u nich rozvrtal, kdo zbrojí dlouhá léta islámisty / možná strýček Sam a spol. /, a Saudové to exportují do Evropy. K tomu smrtihlavu by pasovala fotka Bushe, miliardářů a zbrojařů, kteří potřebují odbyt, vyzkoušet nové zbraně a napěchovat si další zisky.

Datum: 29.11.16 20:32

Culdabulda, já souhlasím nevyvracím, ovšem dle mého názoru výkřiky důchodce na pronajatém Hradě, Ortel a jejich milovníků, Japonského samuraje a dalších nic nezmění, jenom to rozpolcuje společnost k vzájemné nenávisti a to šlechta potřebuje, poté se lépe vládne a důležitější věci jdou do ústraní. Dávno je rozhodnuto, veselá trojka podepsala u strýců v Bruselu pravidelný kontigent a ten rozpolcení ovčané nezmění, rovněž s velkou podporou voličů kteří jsou liní jít k volbám , tam zapnout mozek volit i změnu a poté se možná něco pomalu začne měnit. Ten moudrý pán / má milion voličů / bude řídit stát jako firmu / viz pěkné hnízdo pro děti, ale pro své /, další dobře prodal OKD a umí slibovat a ten třetí jezdí na poradu k nejlepšímu příteli do USA.

Datum: 28.11.16 19:06
avatar

Ta lebka měla na čele českého lva. Takže ASI fašistická nebyla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.16 19:19
avatar

Smrtihlav SS vypadá jinak, má hnáty zkřížené pod lebkou, těsně pod bradou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.16 08:33
avatar

Mě se strašně líbí, jak všichni ti sluníčkáři, pravdoláskaři a kavárničtí povaleči plivou na Ortel, že jací jsou to xenofobové, rasisté, nacisté a že si snad prý vaří děti k večeři apod.

Všichni ti Bangové, Pekařové, Pazderkové a jiní přiblblíci prskaj a kopou kolem sebe když něco není dle jejich názoru a pak mají ještě tu drzost mluvit o demokracii...

Ortel je super kapela. Poslouchám jí také. Tudle jsem manželce od nich pustil asi 10 písniček a poté se jí zeptal, co tam bylo fašistického. Tak na mě divně koukala *smich*

Ortel zpívá o věcech, který se tu bohužel prostě dějí. To, že to těm feťáčkům, dreďáčkům a podobným individuím vadí je jejich problém. Jóó, holt když vidíte některá monstra, která se v Evropě rozšiřují, je to složité...


doplněno 29.11.16 08:33:

PS: A jinak, pro Ortel jsem ve slavícíh také hlasoval.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.16 16:53
avatar

Hlavně ta jejich tvorba má nulovou kvalitu...jestli vaše manželka vydržela 10 jejich písniček, tak jí teda upřímně obdivuju.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.16 17:02
avatar

Kvalita hudby možná není na nejlepší úrovni, ale obsahová stránka je to, co většina lidí hledá a tu Ortel má vynikající. Jinak manželka je již také poslouchá, obdivovat můžete, hezký den.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.16 21:03

,,Chtějí vynikat z normálu,tak hrají ,vlastně to ani nebylo hraní ,,a zpívání, To byl refrémový výkřik a celá písnička asi chce konkurovat Nohavicovi...s jeho podobnými texty ale on je vtipný aspoň a vůbec tam nepatřili,,bylo to o umění a ne o nějakých takových skupinách co si budují kariéru na slovech.Můj názor

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.16 00:27
avatar

klero a zavináči. Tahle soutěž NENÍ o kvalitě textů nebo hudby. JE o oblíbenosti mezi lidmi. Takže když se vám nelíbí umístění Ortelu, tak nekritizujte ortel, ale, díváky, kteří pro něj hlasovali. Kritizujte protože můžete. Máme demokracii. Klidně uspořádejte demonstraci. Ale na oblibě a ochotě posluchačů hlasovat, se tím pravděpodobně vůbec nic nezmění. Já tuhle hudbu neposlouchám, ale když se to lidem líbí, tak hlasují...Co je na tom špatného? Komu zase vadí, že lidi prostřednictvím písničky projeví svůj názor? To jste se pořád ještě nevymanili z toho totalitního myšlení, kdy se zakazovalo "na společenskou objednávku". A obecně. Brát "světský" lidi(herce, zpěváky atd) vážně, může jen naiva.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.16 10:24

nikdo,,,dobře,ale já myslela ,že je to o kvalitě zpěvu ..Ti mladí kdyby raději něco dělali ne že jenom hodnotí a sedí na zadkách ...Já hodnotím umění a tohle umění není..Tohle může hulákat každý ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.16 11:34
avatar

Kdo určuje, co je umění? Já zase nechápu, jak někdo zaplatí desítky milionů za obrazy od Kupky. Vnímání je subjektivní. M.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 30.11.16 18:18

Třeba Lucka Vondráčková taky moc dobře zpívat neumí a byla druhá. Farná zpívá rozhodně líp a vydala nové album. Byla na třetím za ní. Neslyšela jsem od L. Vondráčkový novou písničku za poslední rok. Mrzí mě, že se do pětky nedostala Aneta Langerová. Zpívá líp než L. Vondráčková a má nové písničky. Je to o oblíbenosti anketa Zlatý slavík.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.16 19:28
avatar

zavináč: No, asi jste už pochopila, že to o umění není. Kdyby hodnotili jen umělci, tak by se snad, dalo říci, že je to o umění, ale protože hlasují, chtěl jsem napsat všichni, ale není to pravda, jen posluchači-příznivc, daných umělců, je to jen a jen o popularitě-oblíbenosti jednotlivých zpěváků. Prostě ukazuje to poměr oblíbenosti. Neboli jak říkají latiníci: VOX POPULI, VOX DEI. Ale spravedlnost nebo kvalitu v tom nehledejte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.16 17:49
avatar

Přesně tak. Mě se strašně líbí demokracie po sluníčkářsku a musím se tomu občas i zasmát. Je to jako s volbou prezidenta. Kdyby tehdá vyhrála šípková růženka s knírkem, tak i když ho nemám rád, normálně bych ho respektoval, pokud by byl zvolen většinou. A tohle sluníčka neumí přiznat, když byl většinou zvolen Zeman, kterého jsem také podporoval, tak to se mohli pos..., demonstrace na náměstí, nechutnosti na jeho adresu apod. Hlavně plná huba demokracie *smich* Hlavně, že svítí *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.12.16 09:47
avatar
O kvalitě opravdu není...a nějakej Slavík je mi upřímně fuk. Stejně jako bude nejspíš fuk většině lidí v ČR.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.16 23:27
avatar

Řekněme, že nejsem nejmladší, nejsem ani provokatér a popravdě, nejsem si jistá, jestli jsem patriot...ale Ortel jsem objevila asi před půl rokem a je co poslouchat. Mají co říci a to je v dnešní době docela vzácné. Než je někdo začne zatracovat, měl by si pár písniček poslechnout. Je z čeho vybírat.

Tahle snad neurazí nikoho...


Mona

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.16 17:50
avatar

Orteláci jsou skvělí. Pusťe si třeba toto:


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.16 19:43
avatar

Zdravím. Je tu někdo, kdo si myslí, že je v tomto textu jediné slovo nepravdivé? Evidentně si valná část národa myslí totéž, co ORTEL. A obráceně, je tu někdo, kdo si myslí, že nám vláda naše a bruselská říká pravdu, že je normální, když se do Evropy nacpe celá Afrika? Ida

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.16 13:01
avatar

Ještě před týdnem jsem netušil, že nějaký Ortel existuje.

Neměl bych preventivně vyhodit slečnu Sciutovou? *frajer*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.16 14:26
avatar

Já bych ji zcela jistě vyhodil. Je to evidentně rozpolcený ovčan rozdmýchávající nenávist, který je zmatený natolik, že nechápe správný pohled na svět a zcela jistě byla v Hitlerjugend, nebo možná SS, o čemž zcela jasně svědčí její triko. *smich**smich*

Ovšem karta se již obrací, mnozí již zcela správně pochopili, že jedině v Bruseli mají ten správný vhled do věcí a Angele raketově stoupá popularita - viz foto

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.16 20:23

Tak už jsme se pobavili, než bude něco nového přejdeme na Bradyho, nebo trenky, občanské nepokoje, virozu a jiné

Datum: 30.11.16 22:54
avatar

Pobavili jsme se docela fajn, protože je celkem vtipné, když si položíš ,,otázku jako cechacek a pak si na ni sám už jako bambula odpovídáš. Takové jemnůstky jako jsou nějaké pravidla zdejší poradny přece nemohou takové velikány Tvého duševního levelu přece brzdit ve spravedlivém rozhořčení. Zejména když došlo tak frapantnímu zločinu, že si lidi dovolil hlasovat vc anketě pro Ortel, že? Kde je multikulti vyváženost? Jakto že se do věci ihned nevložila Šabatová? A co na to Dienstbier? Nepochopitelné! Co když to půjde dál - co když Ortel příště zvítězí? To by byla katastrofa srovnatelná s Bílou Horou a Lipany dohromady, že ...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 01.12.16 08:46
avatar

*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.12.16 00:24
avatar

já se vůbec nedivím vítězství Ortelu ani jejich smrtihlavům, protože se dá jen těžko předpokládat, že se všichni lidi pokorně smíří s devastací své země a kultury, nebo s diktaturou moci, kterou uplatňuje současná elitářská vrchnost. A bude se to stupňovat - právě z takových společenských pnutí vznikají revoluce a různé nacistické režimy.

Těžko lidem vnutíte soucit a lásku k někomu, kdo se tváří jako utiskovaný chudák a přitom se chová jako vyžírka a dobyvatel. A rozhodně za to nemůžou občani, kteří se jenom brání ! - nebránil by se jenom dement (a zřejmě ještě asi Pražáci a "neklidní" a vulgární umělci).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.12.16 08:59
avatar

Culdabulda naprostý souhlas. Já se také nedivím. Víte, já neprosazuji násilí, nechci tady nějaké neonacisty, fašisty apod., ale když na nás naše vlastní vláda totálně se.. a chce k nám tahat všelijakou sebranku, která s naší kulturou nemá pranic společného a hlavně nikdy, opakuji NIKDY se nepřizpůsobí, tak je jasné, že se lidé uchylují k extrémům, kteří pro lidi nabízejí nějakou alternativu či pomoc. V tomhle směru se mi strašně líbí třeba Maďarský premiér Viktor Orbán, který situaci řeší.

Podle mého by už dávno měli sedět za katrem lidi typu Sobotka, Dientsbier, Kalousek, Šabatová a všichni ti, co tady souhlasí s hromadným přesunem toho póvlu z blízkého východu, který si říká migrant. Kolik jich zdrhá před válkou? 10 procent? Ostatní jsou jen vyžírky a sarančata, kteří tu chtějí parazitovat, znásilňovat, ovlivňovat a devastovat. Bude to znít možná hnusně, ale seskupování bílé a tmavé rasy prostě nikdy nebude OK. Vždycky si bílí budou hrát na písečku s bílejma a tmavý s tmavejma. Někteří se promíchají, možná i přizpůsobí, ale bude to nepatrné množství z celkového počtu. Tmavý, barevný apod. mě vůbec osobně nevadí. Klidně do těchto zemí pojedu na dovolenou, půjdu s černochem na pivo, můžu mezi nimi mít kámoše, ale asimilace kultur prostě není možná. Tzn. Multikulturalismus je stejná utopie jako třeba Komunismus, respektive jeho podstata. A vládnoucí elity by se měly hodně rychle probrat z toho svého sluníčkového snu, jinak tu za pár let, kvůli Sobotkům, Šabatovým, Dientsbierům, Pelikánům a Kocábům budem mlátit palicí o zem v turbanu. A to rozhodně nechci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.12.16 10:24
avatar

Příští ro(ční)k pana Hnídka podpořím také, doposud jsem se podobné ankety nezúčastnil. Těch pár korun mně za pořádný kopanec do Sörösova zadku rozhodně stojí. *palec*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.