Situační reakce

Od: Datum: 28.11.16 13:43 odpovědí: 13 změna: 29.11.16 19:00

Jak budete reagovat v situaci, kdy jdete po chodniku s upravenym travnatym okrajem s okrasnymi keriky a pred sebou vidite mladou matku se sedicim ditetem v kocarku, oba neco po ceste svači a posleze matka papiry od jidla zmuchla a odhodi klidne vedle sebe na zem a jde klidne dal, jako by to bylo normalni, pritom kos na odpadky je o par metru dal, ale i kdyby nebyl, slusny clovek by se tak nezachoval. Co byste v tu chvili udelali, jak spravne a primerene reagovat, pokud nejste lhostejni a nechcete ignorovat podobne situace, ale stejne jako ja patrite k tem, kterym to zvedne tlak a chut trestat takove nevychovance... *bum* ...ostatne v nekterych zemich jsou za to vysoke pokuty !

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.11.16 13:48

Upozornil bych mladou paní, že jí "něco omylem upadlo"..I když si bude myslet svoje (a určitě něco sprostého), většinou to se skřípěním zubů sebere. Už se mi to i stalo.

Od: wamp®
Datum: 28.11.16 13:49

Zvedne tlak?...To je pro mne slabé slovo !

Těmto s odpuštěním dobytkům to řeknu nejprve v klidu a když to nepomůže,tak jim udělám takovou ostudu,že dokonce někteří i zčervenají.Papír zvednou a následně ho hodí koše.

Nechápu to.Pokud je to neučí rodiče,tak proč ne pedagogové !? *bum*

Od: amos
Datum: 28.11.16 14:45

Takhle se chovaji vetsinou i rodice podobnych hrisniku, takze je to hlavne vychovou v rodine, kde byvaji bezne fyzicke tresty za hloupe prohresky, ale etika chovani jim v celku nic nerika a podobne budou vychovavat i sve dalsi potomky, bohuzel... To slovni pokarani nekterymi otrlejsimi ani nehne, naopak z nich na oplatku vypadnou vyroky, ze se budete nakonec cervenat vy a sami za ne jeste uklidite, pokud na ne nevezmete bič ! Neni to opravdu snadne reagovat bez ucinnych zakonu, ktere by umoznili napravu tech "psychicky zanedbanych" . Byl jsem svedkem popsaneho incidentu jako zastance karajicich kolemjdoucich, kterym jsem dal za pravdu, ze deti by se takovym rodicum mely odebrat, ta vyfintena matka nebyla zadna nuzota, ale jeji slovnik byla stoka!

@nikc - poslal jsem ji , kam patri !

Datum: 28.11.16 16:45

"...dokonce někteří i zčervenají.Papír zvednou a následně ho hodí koše."

Obávám se, že to je jen Vaše naivní představa a zbožné přání. Z vlastní zkušenosti vím, že pokud dotyčný vůbec nějak zareaguje, tak spíš, než aby zčervenal, zrudne zlostí. Vyslechnu si záplavu sprostých slov a poučení, že se mám starat sám o sebe a budu rád, když nedostanu něčím po hlavě. A že by se mě zastal někdo z kolemjdoucích? To už patří vyloženě do "science fiction"

Datum: 28.11.16 18:38

Naprostý souhlas. Myslím, že Magdon dnešní situaci vystihl naprosto přesně.

Od: nikc®
Datum: 28.11.16 14:25

Co jste udělal Vy? Já bych jí řekla, že kousek je koš, tak proč to hází na zem? "To nevíte, že se odpadky hází do koše?" bych řekla. A dál bych to neřešila. Doufám, že jste si to nenechal pro sebe a nerozčilujete se jen tady.

doplněno 28.11.16 14:59:

Chápu, že některým lidem je těžký něco říkat. Jsou lidé různí. Různí provokatéři, agresoři. Taky to mohla udělat schválně, aby toho slušného člověka naštvala. Chtěla třeba vyvolat konflikt. To se dá někdy i vycítit. V tom případě je lepší si jí nevšímat. Než se hádat a kazit si den.

doplněno 29.11.16 18:57:

Příště jí vezměte Amosi za ruku nebo za vlasy a dotáhněte jí ke koši, ať to vyhodí. :-D A bude si to pamatovat.

Datum: 28.11.16 14:49
Zkuste neco rict a jeste bude hubovat. Proste je to pani prase.
Datum: 28.11.16 16:30

Já si jsem jistá, že slušný člověk toto neudělá. A ten, který to udělá, ten si, s odpuštěním, ani do huby neuvidí, až zareaguje. A naše upozornění nebo poučení ihned ohodnotí tak, že by se ožralý námořník nemusel za takovou řeč stydět. Ale ani omylem nehrozí, že by se polepšil. Jen ten kárající si zvýší tlak a zkazí náladu na půl dne. Je to smutný příběh. Poučila jsem se. *bzum*

Datum: 28.11.16 17:49

Přesně tak, slušný to neudělá. Také odedne kdy jsem napomenula dva puberťáky a co jsem se dozvěděla je jedno velké PÍP, mlčím a nevšímám si. Já nechci aby mi někdo dal přes ústa. Pokud je to těžce za hranou, poodejdu a volám policii.

Od: ria®
Datum: 28.11.16 18:57

Při procházce se psem v lese jsem přistihla ženskou, jak měnila dítěti - asi dvouletému, plenu a starou pohodila do křoví.. Jsem obvykle tichá, stydlivá, ale v tu chvíli jsem na ní spustila, že si snad dělá srandu, že se nechová jako matka, ale čuně, že to to děcko vidí a jde mu vzorem jako matka prase a vychová z toho dítěte taky prase.. No čekala jsem, že mi to vrátí, ale omluvila se a opravdu si to po sobě uklidila.. Tyhle lidi by potřebovali dostávat elektrický šoky..

Datum: 28.11.16 22:01

Podotkl bych, paní ministrová, nebudete nahněvaná, když ten bordel uklídím

Datum: 28.11.16 22:07
Ne, že bych s Vámi nesouhlasil. Sestra vyprávěla, že v Londýně hází lidé odpadky běžně na zem. Kvůli teroristickým útokům tam nejsou odpadkové koše a vždycky nad ránem nastoupí úklidová četa, co to všechno uklízí.
Od: nikc®
Datum: 29.11.16 19:00

Na některé lidi se musí tvrdě a co vy víte, jak tvrdýho manžela doma má. Na Kubě taky vládla tvrdá ruka.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.