Jak se žije v Teplicích

Od: Datum: 27.11.16 18:39 odpovědí: 8 změna: 28.11.16 18:14

Ráda bych zísala informace pro moji kamarádku senioriku, která má v úmyslu koupit byt v Teplicích, byty jsou tam opravdu levné. Já jí to rozmlouvám, nikoho tam nezná, nevím jak je to tam s Romy, muslimy apod. Ale jinou možnost koupi bytu nemá, zapadne tam? Můžete mi psát do vnitřní pošty..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ctenar
Datum: 27.11.16 18:44

Googlujte "Teplice Arabové" a uvidíte.:-D

On je důvod, proč severní Čechy jsou druhý nejchudší kraj s největší nezaměstnaností.

doplněno 27.11.16 18:50:

Jestli není z oblasti, kde je více hnědočechů a tedy neví, co to přesně znamená žít v oblasti, kde je jich hodně, tak to fakt nemá cenu.

Datum: 27.11.16 18:49

Úžasně levné jsou byty v místech, kde je vysoká nezaměstnanost a jisté národnostní menšiny. Bez znalosti místní situace rozhodně nekupovat nikdy a nic. Ale konkrétně Teplice neznám.

http://zpravy.idnes.cz/ze-sid…_183331_usti-zpravy_alh&#Usti

Soused se na důchod přestěhoval do Mostu, kde se to v některých částech taky černá, ale on je spokojený - věděl kam jde a že zrovna ta jeho oblast je bezproblémová.

Datum: 27.11.16 19:20

Jezdím do Teplic na hřbitov.

Minulý rok jsem se zde na poradně ptala, jak to tam vypadá, jestli to je bezpečné. Nakonec vše proběhlo v pořádku, pár zahalených postav bylo ale vidět.

Letos jsem jela bez obav. Cestou na hřbitov a potom 2 hodiny na Benešově náměstí proběhly tak, že jsem neviděla ani jednu postavu v černém hávu! To neznamená ale, že tam nejsou. Zřejmě v jiné ulici, v jiné čtvrti. V různých článcích lze dohledat, že mnohde je plno nápisů v arabštině, zřejmě okolo lázeňských domů a u slavného parku.

Pár běžných snědých občanů tam vždycky je, ale jsou to normální lidé, maminky s kočárky nebo s doprovodem, kteří si hledí svého. V běžném pracovním dni, za světla není problém. Jak to vypadá okolo 22. hodině nevím. Ale to paní kamarádka bude sedět jistě doma u televize a v žádné restauraci se nebude tak dlouho zdržovat.

Mamka měla byt na Šanově II, v Trnovanské ulici, blízko obchodního centra Hvězda /snad COOP/. Lokalita velmi pěkná, klidná, staří i mladí, plno důchodců s pejsky. Jezdí tam často bez problémů trolejbusy. Družstvo Mír - jednání byla spokojenost. Starost o bytový fond také. Tuto oblast mohu doporučit.

Jak se situace změní do budoucna s ohledem na výkup pozemků /Modlany/ a stavbou domů arabskými osobami nikdo neví. Je to blízko hranic s Německem, nikdo nevíme, jak to bude v budoucnu. To nevíme ani nyní v Praze. Vláda odsouhlasila prodej pozemků cizincům a tak nějací spekulanti s velikým ziskem nyní prodávají, je to otázka peněz, měli informace, za kdysi levno skoupili a za velké prodali.

Pokud bych tam bydlela nějak trvale, tak bych se asi nestěhovala, služby tam jsou dobré, plno krámků, větší trh se zeleninou a květinami, minule i miniautobus s uzeninářskými lahůdkami.

Popelnice se neplatila, to je pravda, mamka měla i nějakou kartičku na levnější MHD.

doplněno 27.11.16 19:29:

Není problém se do Teplic vypravit na výlet. Odjezdy na IDOSu. Nejlepší je autobusem z Holešovického nádraží, cena asi 58 korun. Kvůli dotacím. Jinak dříve okolo 90ti Kč. Za hodinku a pět minut je člověk na místě, blízko centra. Může-te si to tam projít a podívat se. Vlakem to je dráž, trvá déle, někdy i přestup v Ústí nad Labem. Zato pohled z okénka na ubíhající krajinu okolo řeky Labe velmi příjemný, lodě, turisti, rybáři hlavně v létě, též skály a hrad Skřekov v Ústí.

Od: ctenar
Datum: 27.11.16 19:48

Jak se situace změní do budoucna s ohledem na výkup pozemků /Modlany/ a stavbou domů arabskými osobami nikdo neví.
Dopadne to buď jako v Bosně (bílým vstup zakázán, pokud tam nejdou uklízet) nebo to dopadne jako v sousedním Sasku (nastěhujou se tam početné rodiny a budou žít ze sociálních dávek na manželky a tlupu dětí).

Výhra to není ani v jednom případě.

Datum: 27.11.16 21:13

Že to tam je levné, to mě nepřekvapuje. Hlavní důvod jste identifikovala sama - Romové a muslimové. To jsou skupiny obyvatel, které dokáží skutečně ..vylepšit´´ kulturu a kolorit daného místa. Pokud Vaše kamarádka není aktivistka, nebo nežije pro multikulti, tak rozhodně doporučuji se poohlédnout po něčem o dost jižněji.

Datum: 28.11.16 08:16

Teplice jsou lázeňským městem s množstvím zeleně. Cikánů je tam na severočeské poměry spíše méně (což ale neznamená málo), v kontrastu s Chomutovem a zejména Mostem. Arabští čmoudíci mají velkou oporu v osobě Kubernátora, který Teplicím vládne mnoho let. Ale ti samozřejmě na ulicích nikoho neohrožují, spíše se tam roztahují a dělají kolem sebe nepořádek, občas hluk. Pokud je seniorka mocna pěších výletů kolem deseti kilometrů, v Teplicích nalezne Eden. Okolí je opravdu hezké a k výletům láká. Zda tam zapadne, záleží především na ní samotné. *slunce*

Datum: 28.11.16 09:01

Děkuji všem, kamarádka si to přečetl a nějak jí přešla chuť.

Od: rora®
Datum: 28.11.16 18:14

Ono záleží na tom, v jaké čísti chce kupovat byt. Cikáni jsou předevšín v Trnovanech, kde se to hemží i narkomany, ovšem i Trnovany jsou rozlehlé a třeba v Krušnohorské ulici je, myslím, klid. My by bydleli půl roku v Trnovanech ve staré zástavbě, v přízemním bytě, poblíž několik hospod. Neměla jsem tam nikdy jediný konflikt (krom pošty), dokonce jsme nechali celý den otevřené okno do obýváku (omylem) a nikdo nás nevykradl. Dále bych se vyhla lázním v Šanově, pokud je xenofobní a vadí jí Arabové. Hezky bude na Bílé cestě, na Nové vsi, klid je podle mně v Sobědruhách, v Řetenicích. Mně se v Teplicích líbilo, stěhovali jsem se kvůli bydlení.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.