Nevím jaké hobby mám dělat

Od: Datum: 27.11.16 00:26 odpovědí: 7 změna: 28.11.16 18:51

Ahoj jemi 13 a nebvím jaké hobby dělat protože jsem dost sportovně založený ale baví mě taky technika jako je PC,Mobily, tak nevím jak si mám mezitím vybrat protože sport něco stojí a ta technika taky. Poradte prosím


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.11.16 01:03

1. Levně se dá začít programovat Arduino.

2. Zdarma se dá začít programovat pro Android.

3. Někoho baví geocaching.

4. Hudební nástroj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.16 01:23
avatar

Víš-li, co znamenají slova hobby a koníček/koníčky, je ti jasné, že jde o něco, co bude zajímat a bavit tebe. Vybírat musíš sám a z toho, co zajímá nebo baví tebe.

Nevybírej (jen) podle nákladů. Zájmům budeš věnovat svůj čas, pravděpodobně se budeš muset i něco naučit,... S náklady se v případě potřeby dá něco dělat. Ale těžko se přinutíš věnovat se něčemu, co tě nebude moc bavit.

Jestli si můžeš vybrat jenom jedno, dala bych přednost sportu, protože ve škole i doma se dost nasedíš. Ale já bych na tvém místě volila oboje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 27.11.16 03:47

Víš co tě baví a chtěl bys to posunout na vyššlí stupeň, třeba - program pro ekonomickou únosnost sportovní/technickou vybavenost zátěže průměrně spotřebního člověka, min/max. Spousta lidí se ptá co si mají pořídit, když už tedy chtějí začít, vůbec neberou na zřetel věk, schátralost, minulé aktivity, časovost. Samotný nástin pohybových aktivit, že uběhnou kilometr po letech na poprvé bez pauzy je blbost. Hodně se píše, ale komplex postup - dirigent s možností, třeba fit náramku který tě zastaví - není.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzer
Datum: 28.11.16 11:48

Sport a technika se k sobě hodí. Kdo sedí celé dny u PC, tak jeho tělo chátrá, kdo jen lítá za balonem, tak se za chvíli nevyzná v technologiích. Dá se to skloubit. Vrcholově ten sport nebude, ale nějaký ten kroužek,oddíl, pár treninků týdně, to bys měl dát. A jestli jde o peníze, tak se spíš ptej, jaký sport je levný. Většina Ti odpoví, že běh , turistika, kolo, inlajny, plavání. S klukama někde venku fotbal, ve školních zájmových sportech bývá často florbal či basket. Mně by se líbil orientační běh. Ten dělají vesměs velmi inteligentní lidi. Ale musíš vybírat z toho, co máš v místě bydliště. Zjisti si.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 28.11.16 13:27

Malé vozítko - robot - nezabere žádné místo, nepotřebuješ žádné nářadí, nenaděláš piliny, špínu, nic, všechno se dělá hlavou. Například malý robot Edison, slučitelný s kostičkami LEGO, viz například http://osobnirobot.cz/ dá se programovat velmi jednoduše přes EdWare v podstatě podle obrázkových značek viz https://meetedison.com/edware-goes-online-and-more/ nebo i jazykem Python (čti pajton), a máš základy robotiky a programování. Dá se s ním sestavit několik různých robotických mechanismů viz http://www.muj-robot.eu/edison.html

Nebo jestli jsi týmový typ a umíš komunikovat s ostatními a radit se, zkus si koupit malé Arduino a programovat tenhle malý šikovný mikropočítačíček viz http://arduino.cz/ atd atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 28.11.16 13:31
avatar

Hudba povznáší ducha, nástroj se dá zapůjčit v Hudební škole, poplatek dle lokality (u nás 1200,- na půl roku).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.16 18:51
avatar

Jak ti radí hned na začátku tomkk. Jestli tě baví technika, tak si pořiď si Arduino. Je to hrozná sranda. Mě je skoro 60 a před měsícem jsem začal taky. Má to hrozně možností, až ti přestane stačit rychlostí nebo možnostmi, je možné jít dál, přejít třeba na Nucleo, nebo nějaké jiné ARM procesory(STM apod.).

Ale ten sport k tomu, by se nějaký hodil. Ono to sezení u počítače, zas není nic moc extra pro zdraví. Tak alespoň rekreačně běhat. To moc nestojí, a člověka to fyzicky utahá.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.