Může číst dítě knihu Psychologie?

Od: Datum: 07.12.16 08:52 odpovědí: 14 změna: 08.12.16 12:12

Dobrý den, můj syn - 13 let, si v knihovně půjčil knihu o psychlogii, prý ho to zajímá. Myslím že je to pro něj náročná četba. Ale moje otázka zní - je to pro jeho věk vhodné, nemůže to nějak "uškodit"? Předně potřebuji názor někoho kdo tomu rozumí. děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.12.16 09:56

Já tomu teda moc nerozumím, ale pokud je kluk na úrovni, tak ať si to přečte. Hloupému to nic nedá, chytrému se rozšíří obzory. Někteří lidé jsou v takovém věku mnohem víc v obraze než lidi o generace starší. Jinak kdo tomu dnes rozumí - znám vystudovanou psycholožku, která prodává v Kauflandu salámy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 07.12.16 09:57
Ještě jsem od vás čekal větu, že ho mlátíte za samé jedničky a že mu nechutná pyvo.
Naopak, měla byste být ráda, že má zájem na sobě pracovat. Sám jsem měl v jeho věku sbírku odborné literatury z oboru, který je mým koníčkem dodnes.
Těžkým pasážím se pravděpodobně vyhne, nastuduje je později.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.16 10:09

Myslím si, kdyby ho to nezajímalo ,asi by v knihovně po té knize nesáhl. Nijak mu to rozhodně neuškodí - přečte si co ho zajímá a třeba přijde na kloub tomu o čem přemýšlel. Sedněte si s ním a popovídejte si trochu co mu kniha dává... třeba do ní sama nahlédnete a zjistíte plno zajímavých věcí. Takové odborné knihy ještě nikomu neuškodily.Zvláště v jeho věku už bych měla radost, že se zabývá něčím smysluplným.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mcfight
Datum: 07.12.16 10:30

Četba mu nejspíše neuškodí. Problém vidím jinde. V tomhle věku se děti všestranně hledají, po stránce psychické i fyzické a často se zbytečně trápí hloupostmi. Pokud syn po takové četbě sáhl, nejspíše jej bude něco trápit, co ale nejspíše v plné šíři v knize nenalezne. Měla byste tedy zjistit, co syna zajímá a jaký problém se snaží četbou takových knih řešit., jak jinak., než nenápadně...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.16 11:40
avatar

Možná by bylo rozumné, aby se zeptal na slova kterým nerozumí, jinak bych to neřešila.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 07.12.16 12:14
avatar

Já si naopak myslím, že psychologie by se měla vyučovat od první třídy...:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.16 12:15
avatar

Dnešní děti mají tolik informací okolo sebe, na internetu, v mobilu, že jsou na zcela jiné psychické úrovni, než my, v jejich věku. Tipla bych to, že mají před námi tak 2 roky náskok.

A protože již řeší, jakým studiem budou pokračovat, klidně se může stát, že se dá tímto směrem.

A pokud Vám řekne, že ho to zajímá, tak buďte ráda, víte, jaké má výsledky ve škole, takže jestli na to má, tak ho nechte, ať čte, co mu přijde pod ruku.

Radím ze své zkušenosti, já jsem četla od malička, již v první třídě jsem četla pod peřinou a největší trest pro mě byl, když mi baterku a knihu zabavili. Od 12 - 13 let jsem četla samé válečné knihy o 2. světové válce a noční můru jsem měla pouze jednou až v roce 1976 /20 let/ po knize Na západní frontě klid.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.16 12:17
avatar

Já přešel z dětského oddělení knihovny do "dospěláckého" někdy v 10 letech. Nemám pocit, že by mi tam cokoliv uškodilo. Pokud synka zajímá odborná literatura jakéhokoliv zaměření, je to jen dobře.

Jestli to pro něho je nebo není náročná četba, to poznáte podle toho, jestli ji bude číst nebo ne. *frajer*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 07.12.16 13:27
Myslim, ze to muze uskodit hlavne vam, pac synek si bude zkouset na vas ruzne postupy, co si v knize precetl. Treba to, ze vy dostanete strach o jeho dusevni zdravi a aby odlozil narocnou knihu, radeji mu koupite vysnenou stavebnici.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.16 23:56
avatar

Buď hon to bude bavit, nebo ne a knihu nedočte. Nic víc se mu stát nemůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.16 10:44
avatar

Už jste se do té knihy podívala? Přečetla několik stránek? Já si myslím, že je velice "nečtivá", nezáživná, nad chlapcovy schopnosti vnímat tex, proložený neznámými slovy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.16 11:51
avatar

Ne každá kniha o psychologii je nečtivá a nezáživná. Já kdysi v levných knihách koupil tuhle, a ujišťuji tě, že je velmi zábavná a i třináctileté dítě si ji může užít.

http://www.superknihy.cz/psyc…9-cvicebnice-psychologie.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jjj
Datum: 08.12.16 12:12

děkuji za doporučení. :)

Od: jjj
Datum: 08.12.16 12:10

ano, podívala. Ta kontrétní kniha je vážně moc odborná, natož pro dítě. Ale v knihovničce mám něco jednodušího, šlo mi jen o to, zda mu to nabídnout.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.