Pro každého je luxus něco jiného

Od: Datum: 24.11.16 21:53 odpovědí: 6 změna: 25.11.16 19:56
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.11.16 22:03
avatar

pro někoho jsou to(jak zpívá Richard Muller)parmazán,Marlboŕa a džinsy Calvin Clain...ale pro někoho to je spokojený klidný vztah(nehmotná věc)Každý podle životních zkušeností označuje za luxus něco jiného.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.16 22:03
avatar

Ano. Jako nejvýraznější se mi jeví lidé, pro které je luxus hmota, a tací, pro které je luxus život a zážitky. Ono to druhé vypadá pozitivněji, ale když Vám kolegyně nešťastně vypráví, jaký měla zkažený víkend, protože v sobotu nebyli nikde na výletě, nejedli v dobré restauraci, nebyli na žádné akci, ze které by mohli ukazovat načančané fotky, nebyli u přátel na grilovačce, nedělali žádný sport; a v neděli byli jen na procházce po obědě (a Vy přitom víte, že k tomu obědu měli dobré kvalitní jídlo, že si jejich děti vesele hrály na jejich obrovské zahradě, že i to, co oni považují za zkažený víkend, byste Vy brali s otevřenou náručí) - pak na to hned koukáte jinak...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 25.11.16 00:45
Na to znám nevyvážený dehonestující vtip.
Gynekolog se ptá:"Kolik jste měla sexuálních partnerů?"
Blondýna:"Pět, ne, vlastně šest."
Lékař:"To není mnoho."
Žena:"Máte pravdu byl to takový nezajímavý, nepovedený víkend."
Jinak jsem hodně ovlivněn tím, že lidi, co používají slovo luxus, luxusní, mám kdoví proč mimo Leoše Mareše spojené s výrazy typu jednodušší, bez vlastních prožitků a odpovídající slovní zásoby.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.16 08:27
avatar

To je jako s penězi. Pro někoho 5 kč jsou peníze, pro někoho 500 stojí za zamyšlení, pro někoho 5.000 nestojí za řeč, pro někoho 50.000 jsou "prachy". Někdy mi to příjde, že je to jen otázkou desetinné tečky nebo čárky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 25.11.16 09:32

1.Normální je, že se člověk uživí ke své spokojenosti a má spolehlivě zabezpečené všechny nezbytné potřeby k životu.

2.Nadstandart je podle mně, že si člověk v reálném životě ze svých přímů může dovolit něco navíc, než potřebuje nezbytně k životu. Nadstandart je nabízen a zajištěn úrovní a výsledky rozvoje společnosti. Je to, když si člověk může také pořidit jednotlivě něco málo luxusnějšího, co nezbytně nepotřebuje k nadstadartnímu životu.

3.Luxus je , když člověk má vše co si smyslí , nemá hmotné ani lidské a kulturní zábrany. K luxus se zpravidla vytváří jiným způsobem než poctivou prací. Takto žije-může žít jen malá hrstka společnosti. Luxus je možno prakticky vytvářet jen ubíráním (omezováním) z nadstandartu jiných.

To je můj názor na materiální , duchovní a kulturní (luxus) stranku života ve společnosti.

-miro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.16 19:56
avatar

Ano. A zrovna tak je to s inteligencí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.