EET- smysl?

Od: Datum: 24.11.16 20:21 odpovědí: 14 změna: 27.11.16 12:34
avatar

Pěkný den všem, ráda bych se vás, kdo ví něco o EET, zeptala, v čem vlastně spočívá jeho přínos. Internet je plný informací, ale často si vyloženě protiřečí. Můj lajcký pohled na věc- řemeslník, co nám doteď dělal opravy na domě bez placení daní, si rozhodně nebude najednou tahat aparaturu na to, aby podal elektronickou evidenci o tržbě...fungovat to bude stejně jako doteď. Tak k čemu to teda je?

K tématu jsem se dostala proto, protože jsem k vlastnímu překvapení zjistila, že moji rodiče si zaplatili kurz, jak na EET, přestože s hotovostí manipulují tak 10krát do roka.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 24.11.16 20:30
avatar

Dobrý den, bohatá diskuze je již viz odkaz (otázka je zatím stála v rubrice tématické, ale diskuze je tam spíše volná). Jinak bych tomu nechal čas a uvidí se, kdo má o EET pravdu. Mně nevadí snad lepší evidence a výběr daní, ale vadí mně sbírání různých údajů o firmě a podnikání (jedním podnikatelem). Navíc, už i tento podnikatel s EET trochu brzdí, tak to bude ještě zajímavé. Zdravím!

https://www.poradte.cz/spolec…kompenzace-zpusobene-eet.html


doplněno 24.11.16 23:37:

klera - nedovedu na všechny Vaše otázky odpovědět. On to ukáže až čas a třeba se to celé zhroutí samo (nebo to odpíská pan Babiš, který v tom dělá "hokej" 4 dny před ostrým startem). Pokud jste neviděla, tak viz odkaz je ta dnešní výživná TV diskuze. http://www.ceskatelevize.cz/p…s-m-jilkovou/216411030520027/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.16 21:43
avatar

Diskuzi jsem viděla...a nenašla jsem odpověď na svou otázku. Myslím si, že finanční náklady asi problém nebudou, horší už bude ztráta času, resp. to, že to hodně drobných podnikatelů (kteří to mají třeba jako přivýdělek bokem) může odradit. Často jsou v diskuzi příspěvky, že to zabrání kradení, ale jak konkrétně, to už jsem se nedozvěděla. Jde mi o to, že to, co si někdo nebude chtít zaúčtovat, to si prostě nezaúčtuje, nebo ne? Nebo si prostě naúčtuje míň a je to. A bude to výhodné i pro zákazníka kvůli nižší DPH. Nebo se pletu? Nebo je to o tom, že zákazník bude moct v přímém přenosu kontrolovat živnostníka a případně ho napráskat?

Datum: 24.11.16 20:37

Je to marný pokus, jak zabránit neplacení daní - tedy kradení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: eet
Datum: 24.11.16 20:53

Váš řemeslník pokud za rok vyfakturuje 250 000,- Kč, tak bude moct požádat FÚ o paušální daň ve výši 600,- Kč za rok. Nebude se na něj vztahovat účetnictví, žádné kontroly a také nebude muset mít EET.


doplněno 24.11.16 21:56:

Přehrajte si dnešní zprávy, info je přímo z úst p. Babiše a pak zjistíte, že píšete hlouposti.

---------------

O paušální daň se musí žádat....

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.16 21:38

Hloupost.

600Kč je minimální daň a nelze o ní žádat. Daň přímo určuje FÚ a buď s ní souhlasím a nebo ne. V případě obratu 250tis u řemeslníka bude vždy větší, než při uplatnění paušálních výdajů. Proto jí také používá pouze 40lidí v této zemi.

Plátce paušální daně musí mít prakticky stejné účetnictví, jako plátce uplatňující paušální výdaje.


doplněno 24.11.16 22:11:

Tak znova. Nelze si zažádat o výši paušální daně. Tu určuje pouze FÚ dle své úvahy. Žádá se pouze o možnost používat paušální daň.

Já vycházím z platných zákonů této země, dle kterých se musí řídit i FÚ. Až vyjde nějaká změna ve sbírce zákonů, můžeme se bavit dále. Zatím je to pouze výkřik do tmy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 24.11.16 22:35

pokud si vezmeme jako prvotní efekt eet - někdo musí koupit si strojek, který to umí - cca 6 tis. Kč, minimum, ale jedinečný vklad, pak musí mít distributora on line, cca 300 Kč/měsíc, + musí krmit tiskárnu papírovým štočkem - na měsíc cca 650 Kč a možná i víc. V sumě za měsíc +/- 1 tis. korun, pouze provoz. Tak si myslím, že jen za papír do tiskáren se vybere víc než na mertvých daních, nehledě na okamžitý zisk z nákupů vlastních strojů a smluv o přenosu dat pro berňák. Hospodský vždy prodává zboží, konzumentovi bylo a je jedno za kolik hospodský nakoupil, je ale zajímavé, že velkostatkář netuší jak se zúročují vklady a že v tomto státě je X druhů podnikání. Jeden by řekl, že má kolem sebe tým odborníků a on ejhle je samorodný, jedinečný...


doplněno 24.11.16 23:45:

Pořád mi to připomíná povinnost mít na SPZ stříbrnou nálepku, kdy její pořízení stálo majitele dost peněz a pak toto bylo tichou cestou zrušeno bez náhrady...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarina
Datum: 24.11.16 22:50

Te=d byl Kotel na čt1 nebo máte slovo, byly tam nechutné lži fanatický propagátorů EET, typicky prázdné fáze, "EET má narovnat prostředí", oni to snad mají naučený a nemyslí.

+ ta důchodkyně, co chce bonznout svoji dceru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: eet
Datum: 25.11.16 06:39

Na včerejší "Máte slovo" jsem se díval. Ano bylo tam několik zabedněných fanatiků, kteří každému skákali do řeči a často nenechali mluvit ani moderátorku p. Jílkovou. Ale tito zarputilí fanatici stáli na opačné straně než píšete! Fanatici stáli na straně odpůrců EET!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 25.11.16 14:50

babišova představa je taková: všichni mě okrádají o daně tím, že přiznají menší tržby a tím mě ošidí o daň z obratu. Takže já jim to znemožním tím, že každá tržba bude okamžitě evidovaná elektronicky-online na FÚ a tím tomu zamezíme. Hezká představa, ale má několik trhlin.

Koho se týká: Všech hyper-super-maxi ajánevímco obchodů? Určitě ne. Už dnes to z podstaty věci nejde, protože veškeré tržby jedou přes počítačovou síť už dnes, a dost dobře a hlavně jednoduše to nejde.

Tak všechny ty menší obchody v hypermarketech? Tam je to většinou stejný . No a co nám zbývá?

Řemeslníci, hospody a hotely, a malé obchůdky, stánky, večerky - nejen vietnamské. Jestli mi chce Babiš tvrdit, že od hospodských, řemeslníků, a z večerek vybere 18 mlrd daní navíc, tak se mohu jen usmívat. To je podle mně úplně mimo realitu. Já se vsadím, že každý kdo neodváděl daň doteď, komu to stálo za to, má už teď vymyšleno milión způsobů jak EET oje.at. Nevím jak, ale každý, kdo se v něčem pohybuje už léta, tak to určitě umí vymyslet. No a protože na FÚ dělají negramoti, kteří neumí zkontrolovat podezřelé provozovny, musí si k tomu pořídit ještě takového elektronického molocha jako je EET. Aby už nemuseli zvednout pr.el ze židle.

Všichni jsme zloději, tak co? Jak se cítíte, jako zloději, jako potencionální podvodníci?

No a o nákladech na zavedení a provoz EET jsem psal v jiném příspěvku, viz výše.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: eet
Datum: 25.11.16 15:27
jentak - "Všichni jsme zloději, tak co? Jak se cítíte, jako zloději, jako potencionální podvodníci?" Dříve se říkalo "Co čech to muzikant", dne se říká "Co čech to zloděj" - tak proč se nad tím pozastavovat a bouřit emoce. Dokonce i turisté, kteří jedou do ČR jsou ve svých domovských zemích varováni před čechy - zloději.Není pochyb o tom, že většina těch o kterých píšete, něco na daních zatajila. Také není pochyb o tom, že v tom budou pokračovat i při zavedení EET. A bude záležet na každém z nás, jestli budeme vyžadovat vytisknutí účtendy, která tak projde vyúčtováním. Pokud budou zákazníci a spotřebytelé slyšet na to, že s účtenkou to mají za 500,- a bez účtenky za 400,- tak proti podvodníkům a zlodějům nepomůže ani EET na druhou.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.16 15:08

Má smysl chytat zloděje, když je pak soud stejně pustí, a nebo je zavře jen na čas, kdy nás jejich pobyt ve věznici stojí 20 000 měsíčně a když je pak pustí, kradou dál? ;)

Tím chci říct, že přestože je to drahé a nevýhodné a neefektivní, tak na to rezignovat nelze, protože jinak by tu nastala úplná džungle. Naopak by to chtělo přitvrdit. Ale když by o tom hlasovali zloději, tak samozřejmě budou mít pro zrušení policie spoustu logických argumentů. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.16 23:01
avatar

A proč teda už dnes nechtějí zákazníci účtenky? Vždyť v tom okamžiku v tom jedou s těmi podnikateli. Proč nedrží "basu" se státní kasou, ale s tou svou? No je to úplně jednoduché. Nevěří státu, že to dělá dobře. Stát má tak malý kredit, že to připadá většině morálně ospravedlnitelné. Protože peníze nesmrdí, a když pod sebe hrabou ti nahoře, tak to dělají i ti dole. Někteří. A to nejde napravit donucovacíma zákonama, a buzerací. Je potřeba lidi přesvědčit, že tu tenhle stát je pro ně a ne proti nim. Dostat je na svou stranu. A to se neděje. To je totiž moc těžká věc. Ne nemožná. Musí se ale chtít. Protože policejní stát, plný zákazů, špehování, a buzerace je jak guma. Natahujete, natahujete, furt to jde, A pak ta guma najednou praskne a vy s ní dostanete přes ústa. Bojím se jak moc ji ještě jde napínat? Co bude potom, až praskne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.16 09:49

Zákazníci jsou úplně ti samí lidé jako podnikatelé. To není o žádném držení basy či nedůvěře ke státu, ale o možnosti se obohatit na úkor ostatních. Stejně jako podádějící odnikatel uvažuje tak, že když neodevzdá státu 10 tisíc, tak na celkovém balíku, tedy službách co dotane zpět se to díky tomu, že je jeden z milionů nijak neprojeví, kdežto on si za ty "ušetřené" peníze koupí třeba televizi. Problém ale nastává, "Keď kradnů všetci."

Je prokázané mnoha experimenty, že drtivá většina lidí se chová sociálně a dle zákonů společnosti jen pokud jsou vidět, nebo je možné, že se na jejjich asociální chování přijde. V okamžiku, kdy v pokusných jedincích navodili pocit, že na to co provedou na 100% nemůže nikdo jiný přijít, většina z nich selhala a dopustila se podvodu pro osobní profit.

Ano, v zásadě jsme stále ty samé primitivní sobecké opice, které ukradnou cokoli, pokud je nikdo nevidí. Máme pouze s jakousi křehkou nadstavbou předstírané morálky (ale tu mají v rámci tlupy i ty opice), která je tu jen proto, aby nám zajistila fungování ve společnosti. I když se to mnohým nelíbí, tak společnost výchovou a silou zajišťuje svoje fungování. Když se nedaří výchova, nastupuje hrubá síla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.16 12:34
avatar

Nesouhlasím jen s poslední větou. Výchova ne že se nedaří. Ona žádná neexistuje. Jen ta hrubá síla.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.