Chůze po vozovce

Od: Datum: 22.11.16 17:55 odpovědí: 13 změna: 14.12.16 12:58

O sobotách chodíme na turistické výlety po turistických značkách. Někdy se stane, že musíme třeba 1 km jít po silnici. Je nás skupina 20-30 lidí, jdeme po menších skupinkách 5-6 lidí, mezi skupinkami je třeba 100 m mezera, nikdy nejdeme v sevřeném útvaru. Po které straně máme chodit? Děkuji.B.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.11.16 18:02
avatar

http://zakony.kurzy.cz/361-20…cast-1-hlava-2-dil-3-oddil-5/ útvary chodců.

Chodci tam kde nejsou chodníky, chodí po levé krajnici (levý kraj vozovky) s tím, že na více zatížených či nepřehledných úsecích je bezpečnější, aby děti šly po jednom za sebou

Nemůže-li jít organizovaný tvar po levé krajnici, muže jít po pravé straně vozovky;

http://www.bozpinfo.cz/chuze-po-silnici

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.16 18:17
Nás kdysi učily ve školce, 1-2 lidi v protisměru, tři a více po směru jízdy.
doplněno 13.12.16 14:44:

Tak to rozseknu ... § 53 odst. 3) zák. č. 361/2000 Sb.

"(3) Kde není chodník nebo je-li neschůdný, chodí se po levé krajnici, a kde není krajnice nebo
je-li neschůdná, chodí se co nejblíže při levém okraji vozovky. Chodci smějí jít po krajnici
nebo při okraji vozovky nejvýše dva vedle sebe. Při snížené viditelnosti, zvýšeném provozu
na pozemních komunikacích nebo v nebezpečných a nepřehledných úsecích smějí jít chodci
pouze za sebou.
"


doplněno 13.12.16 14:51:

A útvar chodců §56 stejného zákona

komentář k odst. 1

Pro organizovaný útvar chodců tak přiměřeně platí:

povinnost jít vpravo, a pokud tomu nebrání zvláštní okolnosti, při pravém okraji vozovky, -
pokud není stanoveno jinak (§ 11 odst. 1)

(zdroj: zák. 361/2000 Sb., s komentářem s účinností od 20.02.2016)

http://www.ibesip.cz/cz/legis…a/silnicni-zakon-s-komentarem

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.16 18:25
avatar

Jednoznačně-pokud po skupinkách 5-6 osob pak na levé straně (protijedoucí auta na své straně a ty co jedou v mém směru na druhé straně vozovky)Pokud organizovaný útvar,pak po pravé straně a zadní a přední levý krajník označení ve dne reflexní vestou,v noci-snížené viditelnosti-zadní levý krajník zezadu označen červeným nepřerušovaným neoslňujícím světlem a přední levý vepředu totéž ale bílím světlem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.16 18:45
avatar

Vlevo, maximálně dva vedle sebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 22.11.16 18:53
avatar

Ráda bych se zeptala, jak je to správně, když vedu po silnici kolo, tam, kde není chodník. Nejsem si jistá, jestli je vlevo správně?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.16 18:59
avatar

vedete kolo, jste chodec, tak jdete vlevo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 22.11.16 19:03
avatar

děkuji :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 14:53

Domnívám se, že to tak není

§53/7 z.č. 361/2000

(7) Osoba vedoucí jízdní kolo nebo moped smí užít chodníku, jen neohrozí-li ostatní chodce;
jinak musí užít pravé krajnice nebo pravého okraje vozovky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 15:20
avatar

a pak že toho znám hodně. Neznám a stále se musím učit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 15:35

Kdybych to teď nečetl k zítřejší zkoušce na VŠ, tak bych to to taky nevěděl. ;)*pivo*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 17:00

Pokud by vedl koloběžku, tak bys měl pravdu*ua*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 17:27

myslím si, že ani tak ne

§ 57 odst. 2 zmiňovaného zákona

"(2) Na pozemní komunikaci se na jízdním kole jezdí při pravém okraji vozovky; nejsou-li tím
ohrožováni ani omezováni chodci, smí se jet po pravé krajnici. Jízdním kolem se z hlediska
provozu na pozemních komunikacích rozumí i koloběžka.
"

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 12:58

Tak to před poslanci smekám, že na tu koloběžku nezapomněli a Vám děkuji za poučení.*palec*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.