Co si myslíte o elegantních ženách?

Od: Datum: 21.11.16 22:02 odpovědí: 23 změna: 24.11.16 15:47

Zdravím,

touto otázkou se ptám spíše pánů, jsem ještě studentka, takže s muži moc zkušeností zatím nemám, už delší dobu ale přemýslím nad jednou věcí... Co si vlastně, vy muži, myslíte o tom, když žena chce být elegantí? - (líčí se, nosí kabelky, podpatky, připlatí si za kvalitnější kosmetiku, chodí na umělé nehty, záleží ji na tom, jak vypadá...), mám totiž kamarádky, které se, narozdíl ode mne, nemalují, na sebe si ten den vemou, co jim připadne ve skříni pod ruku a prostě nějaký vzhled neřeší - přítele však mají a já z těch jejich partnerů mám právě pocit, že jim to tak vyhovuje, že nemají vedle sebe obrázek, který nosí kabelku, ale obyčejnou dívku, která unese batoh.

Je můj dojem chybný?

Tyto úvahy mě totiž vedou k pocitům méněcennosti, snažím se vypadat dobře, vždy upraveně, ale říkám si, jestli tak plno mužů neodrazuju (jestli jim nepřipadám třeba moc nafintěná) je to však můj styl...

Ptám se tedy Vás, co si o tomto myslíte? Předpokládám, že to může být zajímavá diskuze, pro mě dost přínosná, určitě se Vás tu najde plno, co budou mít rozdílný názor, chci se však podívat na tuto věc z různých úhlů a opravdu pochopit Váš pohled :)

Díky za Vaše názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 21.11.16 22:11
Ale tak jo. Upravena zena muze budit dojem nedostupnosti. Takze si na ni kazdy neteoufne. A nebo si nekteri mysli, ze je lepsi mit doma zenu, co unese batoh nez fyfintenou pipinu. Kazde zbozi si ale kupce najde.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.16 22:16
avatar

Zdravím..!

Tak nějak netuším.. o co Vám v podstatě jde.

Řeknu to asi takto...

Veškerá seznámení, bývají vlastně zkouškou.

A to jak z Vaší strany, tak ze strany "protivníka". Důležité je sledovat niance. Třeba se Vám líbit nebudou.

Pokud si "sednete", pak je to výhra.! Za velmi důležité považuji koníčky a zájmy.

Ono... "malování" nemusí mít výrazný vliv.

P.S. Ty nejlepší ženské pro život, které jsem kdy poznal, se v podstatě vůbec "nemalovaly".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 21.11.16 22:36

Zdravím

Pokud jde o takový ten "první kontakt" pak je z Vaší strany důležitý zejména "jasný signál" tzn. jste-li elegantně upravená jistě si vás každý muž se zájmem prohlédne ovšem dále pak už to záleží na vás protože "on neví" zda a kam svou celkovou vyzáží "míříte" čili pokud je vám někdo sympatický většinou stačí se docela normálně usmát, zkrátka dát jasně najevo zda-li se o vás má dotyčný ucházet bude-li chtít anebo vás má raději nechat plavat...Pravda je že příliš "dokonalý" zevnějšek může i "odpuzovat" muž si řekne jo hezká ale raději do toho "nepůjdu" proto je důležité dát z vaší strany jasně najevo ano ne...

Ale také se může stát že narazíte na muže jako je jeden můj známý, toho by jste na "dokonalý zevnějšek" nedostala protože se řídí heslem "neber si hezkou ženu protože o ni bude mít zájem každý" kdežto nebude-li taková pak ji máš jen pro sebe *smich* myslím ale že na tom něco je...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.16 23:34
avatar

- muži, kteří chtějí reprezentativní ženu do společnosti, budou jistě eleganci u své ženy oceňovat - musíte tedy hledat partnera v těchto společenských vrstvách.

Ale zase na druhou stranu - upravit se a být elegantní by měla umět každá žena, protože jsou situace, kdy je nutno vystupovat jako "dáma" , což jistě muži ocenit dovedou - ne, že ne. Ale nic se nesmí přehánět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 22.11.16 00:29

Mně by oslovila tak trochu nedbalá elegance. Z toho, jak se popisujete, mám pocit, že jste poněkud upjatá, stažená ve své důslednosti. Tím se vyčleňujete. Působíte nedostupně, pro své vrstevnice možná i namyšleně. Cítím, že se berete moc vážně. Takový člověk nepřitahuje, neboť řeší příliš sebe, svůj zevnějšek. Někdo v tom vidí , že se dáváte za vzor a jimi pohrdáte.. Já dám přednost tomu, vedle koho se budu cítit uvolněně, s kým se zasměju, kdo si ze sebe umí udělat legraci, kdo neřeší, nekontroluje moje detaily. Myslím si, že se umím oblékat, upravit i nalíčit, mám ráda módu i kabelky, ale umělé nehty a příliš vysoké podpatky považuji za zbytečnost. A nejsem pečlivě upravená vždy, protože chodím taky na výlety s batůžkem, jezdím na kole, dělám na zahradě.Samozřejmě nosím i pěkné sportovní oblečení..Ano, je hodně dívek, co o sebe nedbají. A je to k jejich škodě. Na druhé straně , aspoň vím, kým mám tu čest, kam si je zařadit. Kdybychom byly všechny stejné, byla by to nuda.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.16 06:06
avatar

Já si myslím, že není žena jako žena a není elegance jako elegance. Není jen to, co má žena na sobě, ale to, co má v sobě. Porovnejte např. Lucii Bílou a třeba paní Hanu Maciuchovou. Obě znáte i z jeviště i víceméně v civilním vystupování. Obě jsou dobře oblečené a upravené. A jaký je to rozdíl! ;)


doplněno 22.11.16 16:33:

Valdemare, veliký ;)


doplněno 23.11.16 10:11:

Valdemare, trošku vyroluj a včera jsem pro Hahanaj doplnila. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.16 16:13
avatar

jaký je to rozdíl?


doplněno 22.11.16 20:09:

trochu upřesnit by to nešlo?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: emve
Datum: 24.11.16 14:19

Hlavně věkový...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.16 17:43

on je to taky rozdíl pomalu generace... těžké porovnávání- Lucka je v civilu obyčejná holka

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.16 17:58
avatar

Hahanaj, znám Lucku osobně. Ne není to obyčejná holka. Je to ohňostroj, prskavka špunt ze čerstvě otevřeného šampíka. Bude taková, ikdyž bude mít 90 let. Paní Maciuchová vždycky byla rezervovaná, distingovaná dáma. Obě mají půvab, šarm, kouzlo. Ale každá jinak. Ikdyby byly stejně staré.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.16 18:59
avatar

-babkazov

- no Maciúchová mi nepřipadla v mládí zase tak moc rezervovaná, já jsem ji alespoň v jejích mladých rolích (např. Žena za pultem) měla moc ráda - to byla holka !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rosa
Datum: 22.11.16 07:17
Máte pocit, že tento Váš styl elegance, který popisujete: "líčí se, nosí kabelky, podpatky, připlatí si za kvalitnější kosmetiku, chodí na umělé nehty, záleží ji na tom, jak vypadá..." se hodí pro takovou každodenní příležitost, jakou je chození do školy (ať SŠ či VŠ)? Já si myslím, že ne, že do školy je to všechno dohromady až zbytečně moc. Podle mého názoru to působí na Vaše spolužáky (muže) a chlapce (muže) ve Vašem okolí příliš kontrolovaně, upjatě, neuvolněně atd.. Proto Vaše kamarádky se seznamují snadněji a přítele mají - užívají si svého mládí. Studentka může vypadat dobře a vždy upraveně i bez např. kabelek a podpatků. To je můj názor.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 22.11.16 07:39
avatar

Také záleží, kam ta žena chodí do zaměstnání. Pracujeli v bance, musí zvolit jiný trend oblečení, tam býval i zákaz džínového oblečení, ale nemá cenu, aby prodavačka klopýtala celý den na vysokých podpatcích. Můžete si držet svůj styl, ale chce to trochu citu s ohledem na prostředí, kde se budu nalézat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 22.11.16 07:49
avatar

No, nedá se říkat o zmalované ženě, s umělými nehty, že je zrovna elegantní, nemusí to být pravda. Jste spíš hodně zaměřená na sebe na svou vizáž a asi Vám moc nejde o povahu, jaký kdo je, ale jak kdo vypadá. Někdy, když žena nemá co nabídnout, nemá toho mnoho v hlavě, tak musí mít alespoň na hlavě, nějaký ten přeliv, a zmalovaný obličej, jako když má na sobě masku, za kterou se skrývá nějaká nedokonalost. Mladá děvčata, která znají svojí cenu, se nemusí překlašlovat, prostě hezká chytrá holka je sama sebou, jen ta, které to chybí, se snaží upozornit a zviditelnit barevně. Je to jen můj názor. Možná, když půjdete do divadla, na ples nebo do společnosti, tak se vylepšit a podtrhnout svoji krásu, ale denně chodit takto vymóděná je něco jiného. Jak už to vystihla "babkazov" nebo "paw", že každé zboží si kupce najde, ale o povrchního člověka asi nestojíte, nebo ano?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.16 07:56
avatar

Z Wikipedie kopíruji důležitou větu: Elegance (z lat.) je abstraktní pojem z oblasti estetiky. Je synonymem pro půvab či krásu, která je neobvykle efektivní a jednoduchá, postrádající nadbytečné a neopodstatněné.

V této větě považuji za velmi důležitá poslední slova - postrádající nadbytečné a neopodstatněné. Z vašeho dotazu pro mě vyplývá, že si možná trochu pletete pojmy elegance a zdobnost. U žen i mužů je vždycky důležité to, co je v nich. Mnohem méně důležitý je vnější obal. I v pohádkách přece prince zaujme husopaska. Možná úsměvem, možná chůzí... A ono na tom něco je i v běžném životě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.16 08:28

To mi připomnělo co jsem kdysi někde slyšel.Když si muž nosící stále montérky vezme oblek tak jsou všichni paf...obráceně to nefunguje.

Ještě mě napadlo...ošklivá a nudná ženská bude dál ošklivou a nudnou ikdyž se elegantně oblékne,namaluje nehty atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.16 09:53
avatar

Rozhodně to vypadá lépe, než když se holka neustále obléká rádoby outdoorově. Hlavně kostkáče se záplatami působí jako dokonalá antikoncepce. *bzum*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.16 17:03
Takže vracím se zpět a děkuji moc za Vaše názory, to co jsem podtrhla, oné příklady, však neplatily úplně všechny na mě, bylo to spíše obecně, podle toho, co vidím také kolem sebe, mimochodem podpatky nesnáším a zmalovaná nějak moc taky nechodím, všeho s mírou.
Rozhodně jsem nechtěla touto otázkou vyvolat to, že vzhled je důležitější, než povaha, jen mě prostě zajímaly Vaše názory, se svými vrstevnicemi si rozumím, dnes jsme se o tom i bavily, přesvědčily mě, že je to prostě můj zájem, že mě to tak baví - se líčit, móda apod. Je to však nebaví, proto na to ráno kašlou. Já se samozřejmě oblékám podle příležitosti, na výlet si nevezmu halenku, ale tričko a batoh. Do školy se prostě ale oblíknu ráda hezky. Není to však že bych chtěla zamaskovat, že jsem hloupá...
Ještě jednou Vám děkuji za odpovědi.
Od: muzuz
Datum: 22.11.16 17:18

Rozhodně mužům imponují ženy,které o sebe dbají.To si zapište za ouška. To Vám píši jako chlap. A musí mít žena sebeúctu.Musí se mít sama ráda. Pak má přirozené charisma. Nenechte se mýlit,že ženská,která se namaluje jen jednou za rok na ples je oduševnělý obrázek pravé ženské. To leda z nějakého romantického filmu či nějakých zastaralých náboženských představ. Realita je jiná. I starý zálesák od skautského oddílu a s propoceným šátkem na čele "zabere" na upravenou ženskou na potpatcích v moderních šatech,s okouzlujícím účesem a půvabnou rtěnkou. Podvědomí mu nedá,aby reagoval jinak. To mi věřte. Leda,že by byl homosexuál.A pokud pak říká něco o nafintěnosti,tedy ten zálesák,jsou to jen "kyselé hrozny". Co se týče batohu ,nebo procházkám po městě a dovolených u moře místo v lese na Šumavě,tak to je jen otázka životního stylu.Nic víc. Obé má v podstatě stejné uspokojení pro vnímajícího,který to či ono,díky svému zaměření, zvolí.Nemá smysl porovnávat co je z nějakého vyššího principu lepší. Je to totiž fuk.Úplně.Přesně podle toho přísloví o holkách a vdolkách... Obyčejná dívka? Co je obyčejná dívka? Ta co vzhled neřeší,jak píšete? Svůj vzhled nemusíte řešít,když se v noci doma vzbudíte a jdete se vyčůrat. Nebo když je Vám blbě a marodíte v posteli s chřipkou. Když ale jdete mezi lidi...? Fascinuje mne jak na tu otázku tady reagují ženy. U mnohých to je ve stylu jak by si přály,aby to bylo. :) Jenže to je pohled žen a nikoliv mužů.Mužům se musíte líbit. A když se upravíte,dáte makeup,stíny,rtěnku,účes...líbíte se mu ještě více. Vy ženy,které na to tzv. kašlete,buďte rádi,že Vám to Váš chlap trpí. Asi si zvykl.Ani netušíte jaké břímě po něm chte,aby nesl,když na sebe kašlete.Ani možná netušíte s jakým zalíbením pokukuje po jiných mnohem lépe upravených ženských,když jste spolu třeba v nákupním centru. ;) Zkuste si zajít dámy za vizážistou,nebo do kvalitního kadeřnictví,nebo si nechte od profesionála poradit s autfitem a uvidíte jak Váš protějšek ožije až se před ním zjevíte v novém. Vsadím se,že na Vás začne žárlit. Bude si myslet,že máte jiného chlapa. *smich* Nebojte,on Vás zná jak vypadáte po ránu s kartáčkem v puse. Nemusíte mu to ale stále připomínat i na společné večeři v restauraci.;) Líčení,oblečení,šperky,vlasy,...všechno je takou oslavou ženství. Vašeho ženství. A abych některým zdejším případným,jak to napsat..., puritánkám trochu osvětlil jak se třeba já cítím když vidím krásně upravenou ženskou,tak se mrkněte na fotografii.Stejný pocit mám z krásné ženské:

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 22.11.16 17:29

On je taky velký rozdíl mezi ženou, která má určitou grácii vrozenou a jinou, která se zuby nehty snaží být za krasavici inteligentní a nejde to. Já to vidím na sobě, oblečení moc nedám a když si třeba v zimě vezmu občas dlouhý kabát s doplňky, spousta lidí mi říká, jak jsem elegantní, ale já cítím, že to stejně není ono, protože uvnitř jsem nesebevědomá. Kdežto správná elegantní žena vyzařuje něco, co ji činí elegantní za všech okolností. Jistě jste si všimli, kolik chodí bab dokonale oblečených, ale elegantní nejsou, protože z nich čiší jakási vytřešťěnost, jestli jsou opravdu pěkně oblečené, kdežto žena na úrovni jde a ví, že je dokonalá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 23.11.16 11:15
avatar

Já tedy nevím, co je tu považováno za eleganci, ale rozhodně bych do toho nezahrnovala něco tak nevkusného, jako jsou umělé nehty, elegantní může být třeba ta Kate Middleton - to je elegance sama, ale to co popisujete je jednoduše upravená, žena.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.16 20:51

Může to taky být posedlost po věčném mládí, čím více bude starší, tím více budete obdivovat plastického chirurga a možná budete celoročně s takovou dámou fungovat jako doplněk a rovněž jako Santa Claus a Ježíšek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fjvc
Datum: 24.11.16 15:47
Zdravím, jestli si nemůžete najít chlapa, tak v oblékání to určitě není! Pokud se teda nehastrosite jako strašidlo. Je to vždycky v povaze/chování/v tom, jestli jste zajímavá a máte sex-appeal atd. atd.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.