Bez mobilu ani krok a hlavně vše nahrávat?

Od: Datum: 21.11.16 18:40 odpovědí: 21 změna: 23.11.16 16:43
avatar

Dobrý den, dnes jsem si přečetl článek viz odkaz a pokud pominu celou tu hrůznou událost, tak nejvíce mě zaujalo jednání sestry onoho nešťastníka (jeho hloupost nebudu komentovat, ale také to byl úlet). Co si myslíte o jednání té dívky? Je doba už tak pokročilá, že je nutné nebo důležité nejdříve vše zadokumentovat a až potom se možná starat o pomoc? Nějak tu její reakci nedovedu pochopit (na šok to nevypadá). Děkuji Vám za názory a zdravím!

http://zpravy.idnes.cz/yellow…A161121_072110_zahranicni_aha


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.11.16 19:04
avatar

Myslím si tohle stejně jako jeden v diskuzi Poslední věta před smrtí: "Hele, ségra, natoč mě, jak zkouším, jaká je voda..."A potom zůstala zkoprnělá a mobil jel dál.

Třeba dneska kousek ode mě spal nějaký opilec,nákup se rozkutálel a ležel.Já mluvila s jedním seniorem z domu a držela kočárek.Strašně foukalo a bála jsem se ho pustit(už mi jej jednou vítr převrátil)a stejně tak jsem se bála jej nechat sousedovi.Kdyby se mu převrátil,měl by výčitky,je to takový hodný starý pán(82let)Potom mu začla nějaká paní pomáhat,tak jsem taky přiskočila,ale určitě jsem nereagovala impulsivně a rychle.Takže já bych se nedivila,třeba to měla dívka jako já,nevěděla co dělat,jak zareagovat...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 21.11.16 19:34
avatar

Dobrý den, ano, ty komentáře pod tím článkem jsou zajímavé. Pochopil bych, kdyby jela dál kamera na stativu, ale mobil (asi) v ruce=? No, těžko říci, ale třeba si myslela, že to nebude takto tragické a brácha se z toho dostane sám. Zdravím!


doplněno 22.11.16 09:26:

eulalie - ano, to se říkalo už za "socíku", že Lenin a blbost jsou věčné. No, chlapec je nyní Hot .

Datum: 22.11.16 09:02
avatar

Bene, lidská blbost je bohužel věčná a nekonečná. Hloupost byla od toho kluka lézt ke vřídlu, nebo kam to vlastně spadnul. Ale co by někdo neudělal pro ten ADRENALIN, že. Be free! Cool. To je přeci dnes moderní styl žití ve vyspělé společnosti. Aktivní způsob života.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.16 21:31
avatar

Dobrý den. Řekla bych, že jednou z pohnutek oné dívčiny mohla být i urputná snaha získat co nejvíce lajků na facebooku, youtube nebo něčem podobném. Divil byste se, co jsou lidé pro pochybnou popularitu na netu a sociálních sítí udělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 21.11.16 21:40
avatar

Dobrý den, to je právě ta šílenost, kterou jsem měl na mysli. Tedy, že si snad ani neuvědomila, že jí tam umírá brácha a točila to jako skvělou událost pro prezentaci na internetu. Ovšem, to je šílené (tak nevím). Zdravím!

Datum: 21.11.16 21:31
avatar

A v příštím článku se dočtete, že rodina žaluje správce Yellowstone, že vřídlo nezabezpečili... (sestra se psychicky zhroutila z důvodu těžkého traumatu, který oni svým laxním přístupem ke správě zapříčinili ) *zeď* M.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 21.11.16 21:43
avatar

Dobrý den, možné je všechno. Ovšem, pokud tam nebyla cedule se zákazem koupání, tak v USA je asi šance vysoudit vysoké odškodné. Zdravím!

Datum: 21.11.16 21:48
avatar

*haha* Ano...! *palec*

Ovšem mi to připadá tak, že snad neuměli číst.

A pokud uměli, pak dobře věděli, že tam nemají co dělat..!

Síly přírody nejsou počítačová hra, která se odehrává na monitoru.

Mnoho dnešních mladých, to totálně nechápe.

Je mi jich do jisté míry líto.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 21.11.16 21:57
avatar

Dobrý den, ano, zkoušet teplotu vody horkého a kyselého vřídla je opravdu hloupost. Zdravím!


doplněno 21.11.16 22:12:

tomkk - on ten počet případů, kdy se lidi zabijí kvůli hezkému "selfíčku" nebo videu, je už poměrně velký. A nedělají to pro svou potřebu, ale chtějí se takto prezentovat na internetu.

Datum: 21.11.16 21:55

Ono to nebude tak ujeté, jak to vyznívá. Prostě ho natáčela na video, jak je tak blízko vřídlu, kam se ostatní nedostanou. To dnes dělá každý druhý. No a ta voda měla skoro 100 stupňů, takže když tam žuchnul, už nic dělat nešlo. Nemyslím si, že vědomě dál natáčela jak umírá, jen to tak novináři podávali, aby na to lidi klikali. Stejně jako to, že se rozpustil v kyselině a lidi v diskuzi hned že umíral pomalu, jak ho kyselina rozežírala. Což je blbost, on zemřel během jednotek sekund na tepelný šok a ta voda ho pak jednoduše rozvařila a slabá kyselina to dorazila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.16 22:03
avatar

"To dnes dělá každý druhý"...!

Tak to mi hloupost těchto lidí vysvětluje.

Jen pevně doufám, že tato hloupost neinfikuje Evropu... :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.16 22:14
avatar

- mladí si holt myslí, že jsou nesmrtelní ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 21.11.16 22:21
avatar

Dobrý den, jo, asi je lepší umřít mladý - prý se umírá s lepším pocitem . Zdravím!

Datum: 22.11.16 07:12
avatar

Já hlavně netuším jak tam mohl spadnout...takže si myslím,že tam lezl třeba na nějaký kmen co se tam válí.Lezl co nejvíce to šlo,aby byla pěkná fotka a pak se to zlomilo,sjelo a fofrem tam žuchl.Vůbec netuším jestli člověk omdlí hned nebo se snaží zachránit a jak dlouho to trvá.Takže to mohl být fofr a né dlouhé video.Klidně mohli to video uveřejnit,tohle by měli lidi vidět,ať se poučí kam až zajde lidská hloupost a neuposlechnutí zákazů.Dobře,že to natočila,třeba se to jednou zveřejní,protože lidé jsou nepočitelní.

Každopádně mám na to stejný názor jako u viníků autonehod-"zase o jednoho namachrovaného a pro druhé nebezpečného blbečka méně".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.16 12:15
avatar
Píší "celou tragédii", ale jestli tragédií nemysleli ten jeho pád, ne to co se dělo potom. Mohla by zkrátka mít zapnutý mobil a natáčet ho a náhodou to zachytit.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 22.11.16 12:26
avatar

Dobrý den, jistě, mohlo to celé probíhat různě a to nevíme. Ovšem, také tam píší, ře správa parku video nezveřejní - tak asi nebude jen o příchodu k vodě a pádu do ní. Zdravím!

Datum: 22.11.16 13:14
avatar
Taky mě napadá, že mohla být v šoku...prostě bych ji jen tak neodsuzovala...ale jak to bylo se už zřejmě nedozvíme, no.
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 22.11.16 14:14

Myslíte si, že zanamenaný pád člověka do vařící vody je vhodné zveřejnit?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.16 12:42
avatar

Natačet ho mohla, proč ne, ale pokud ho točila v době, kdy se topil, tak je sestra vemeno první třídy. Místo, aby mu pomohla, ho natáčí...co říct, no.


doplněno 22.11.16 12:45:

Kdybych byl v situaci, co ta holka, tak mobil mrsknu na zem a i za cenu poleptání lezu okamžitě do té kyselé tůně. Naštěstí moje Nokia 3210 neumí fotit ani natáčet, takže asi tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.16 14:39

Pokud na př. byla nazobaná bobulemi, tak měla dojem, že je to virtuálně poté provede restart a bráška bude na cestě zpět naživu.

Nedávno v hospodě, borec oháknutý drahý hodinky, mobil za dvacet táců, narozen v roce hedvabno-sametověho předávání korýtek, předváděl vídeo. Pokousaný maltezáček od dobrmana se potrhaný doplazil domů a měl to spočítané, a borec natáčel a natáčel do doby než psisko skončilo v říši snů. Na dotaz proč jej nezavezl k lékaři, neb jej zavolat odpověděl stálo by to hodně peněz. Stalo se v Česku v roce 2016.

Prostě starší generace si bude muset zvyknout na nové metody, adrealin, šou a další vymoženosti při budování kapitalismu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 23.11.16 16:43
avatar

Dobrý den, z Vašich příspěvků mám vždy dojem, že socialismus jste budoval rád a bez řečí, rok 1989 byl pro Vás pohromou a budování kapitalismu se Vám zajídá. No, je to Váš posmutnělý pohled na svět, který už není tak krásný - "zlaté časy" jsou pro Vás nenávratně pryč a vyrovnat se s tím je obtížné. Jinak, ten příběh, který jste zde uvedl je smutný, ale s kapitalismem to nemá nic společného. Jistě si vzpomenete, co se dělo, když bolševik razantně a skokově zvýšil poplatek za psa v Praze, jak pejsky lidé vozili do lesa a tam je přivázané ponechali svému osudu. Těch případů bylo tenkrát hodně a ani socialistická výchova směrem ke komunismu tomu nezabránila (neuměla vychovat pouze dobráky). Zdravím!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.