Lidé dnes

Od: Datum: 17.11.16 23:35 odpovědí: 11 změna: 18.11.16 16:56

Taky máte pocit, že na dnešní lidi není vůbec spoleh? Nemůžete se na nikoho spolehnout dle svých představ? Já jsem ještě nepoznala člověka, který by splnil tak, jak řekl. Vždy chci každému vyhovět, splnit a taky udělám to, co řeknu, ale od druhých je buď "zapomenutí" či "zpoždění", "moc práce", a když je nepopíchnu tak se mnohdy daného očekávání ani nedočkám. Myslela jsem si, že mám jen špatné přátele, ale je to tak u všech, nejvíce v práci.

Ač jsou výjimky, je jich málo.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.11.16 02:01

Není to jen o dnešních lidech a době, ale lidech všeobecně a jejich povaze. Kdo byl "nespolehlivý", tak ten bude takový i dál v budoucnu.

Nedochvilní lidi jsou většinou ti, kteří i do práce chodí za 2min 6 (když práce začíná v 6) a budíka si nastaví na maximum, aby se co nejvíc vyspali, do práce pak doběhnou s vyplazeným jazykem, "hrdí" na sebe, že v práci nestráví zbytečně minutu navíc jako ostatní, cítí se pak i vyjímečně...než třeba aby vstali raděj o 5-10 min. dřív, spánek budou mít naprosto stejný, spíš klidnější a vše v pohodě stíhali. Ovšem, pak by nebyli ti "vyjímeční".

Já se třeba řadím k té druhé straně. Jo, jsem sice "out", ale vstanu si o těch pár minut dřív, dám si snídani s čajem, zkouknu mezitím netzprávy a pak pomalu a vpohodě vyrážím do práce. A tak to mám i s odchodem z práce. Nestojím u vrátnice za 2 minuty 14, ale dám si sprchu a jdu třeba 15 minut po. Samozřejmě chápu ty, co jim jede bus apod. Ale spíše tam už nedočkavě stojí ti, co jezdí autem nebo bydlí v místě a nemají nic, co by je tak hnalo.

Ale mám jednu takovou nezapomenutelnou historku. Jako asi 15 letí kluci, jsme si daly sraz venku za barákem v jednom lesíku. Měly jsme se sejít ve třech. Dorazily jsme na místo včas a jen ve dvou. Čekáme na toho třetího..5 minut..10 minut..30 minut. Sakra kde je? Probraly jsme všechny možnosti, co se mohlo stát, že nedošel. Když už jsme se asi po 45 minutách rozcházely zpět k domovu, tak ejhle, třetí kamoš dorazil. Jeho vysvětlení bylo, že chtěl shlédnout nějaký film do konce, který prý ani nebyl až tak dobrý. Tohle nás tehdy opravdu hodně naštvalo.

A ano, takových lidí je spousty. Ale s takovýma si nic v osobním životě neplánuji.

Datum: 18.11.16 16:35
Mernet: Pletete si spolehlivost s dochvilností. I nedochvilný člověk může být spolehlivý...
Datum: 18.11.16 16:56

Ono to s tím tak trochu souvisí. Nemusí to tak být vždy, ale moje zkušenost mi říká, že většinou jo.

Od: ria®
Datum: 18.11.16 03:42

Asi mám štěstí na lidi kolem sebe, možná, pokud se musíte připomínat, tak se Vám lidé asi vyhývají, nebo hůře, opravdu zapomenou, protože jste pro ně nedůležitá. Možná remcáte, kybicujete, rozčilujete se, trucujete. Asi je s Vámi těžké vyjít, pokud si myslíte, že nikdo není podle Vašich představ, je to čistě jen Váš problém. Změňte představy.

Od: maky®
Datum: 18.11.16 07:13

Hodně záleží na tom, jakými lidmi se obklopujeme, vybrala jsem si přátele, kteří jsou spolehliví. Ovšem např, v zaměstnání těžko budeme mít vliv na to, jací lidé se kolem mne vyskytují. Lidé, kteří mi přišli do života a které mám opravdu ráda, tak tyto lidi beru takové, jací jsou a mám je ráda i s jejich chybama, protože své chyby zase vyvažují něčím, co je pro mne přínosem. Však každý máme své chyby, ale i své klady, hlavně to špatné nesmí převažovat. Když zjistím, že je někdo tzv. "slibotechna", držím se od něho dál, když to jde a v ničem se na něho nespoléhám.

Datum: 18.11.16 08:25

Ne "Dnešní" lidé. Vždycky tomu tak bylo. Ne nadarmo, před dlouhými roky, nějaký klasik napsal: "Očekávej od lidí jen to nejhorší. Budeš méně zklamán."

Datum: 18.11.16 08:33

Jinak se chová Rakušák, Němec, ale v české kotlině je to pro část občanů trochu sport

Od: nikc®
Datum: 18.11.16 09:44

Taky to nemám ráda a připadá mi, že je takových lidí hodně. Pokud vám to někdo udělá, tak si na něj příště dáte pozor a víte, že se mu nedá věřit, co od něj čekat. Ale bavte se s nimi dál. Kvůli tomu je přece neodstřihnete. Mají třeba jiné dobré vlastnosti a máte si s nimi co říct. Jim může vadit zas něco na vás. S každým to nejde se bavit. Proto bych se bavila s těmi lidmi dál. Nedávno mě jedna kolegyně taky naštvala, protože jsme byly domluvený, že spolu půjdeme na oběd. A ona si sedla jinam. Kdyby aspoň seděla s někým, ale sama. Pak jsem o tom přemýšlela do konce směny, co jsem jí řekla, že si ke mně nechtěla sednout.

Datum: 18.11.16 12:25

Tahle lidska nerest me velmi vytaci,a proto se ji sama snazim vyvarovat,da se rici ze v tom jsem skoro 100%,kdyz se domluvime na 10.00 hod.jsem tam 10 min. pred 10.A kdyby se stalo neco neocekavaneho-tak volam a dam aspon vedet,ale nechat tam nekoho cekat jako tydyt-to nenavidim!A kdyz nekomu neco slibim-snazim se dodrzet,kdyz nelze -dam vedet.Asi jsem ta vyjimka.*andel*.

Datum: 18.11.16 15:51

Ono je to hodně různé dle toho, kdo, co a jak slibuje. Když mi kamarádka v březnu řekne, že má fajnového nezadaného kamaráda, a že mě k němu v létě vezme, tak to jako slib vůbec neberu. Ale štve mě, že si se studentem dohodneme na nějaké hodině, která bude za dlouho (víc než týden), a ten člověk pak volá, jestli to jako platí. Nebo volám já, když mám pocit, že je nespolehlivý, on se diví, že já s tím počítám a vyleze z něj, že už má něco jiného - přitom jsme si to oba zapisovali do diáře *zed* a nebo studenti, kteří ruší hodinu večer předem kvůli něčemu, co ví už minimálně dva týdny (namátkou školní výlet), to mě dokáže popudit. A když je poprosím, že když o tom ví dlouho, tak ať mě příště informují dřív, tak na mě udiveně koukají, že necelý den předem je pozdě. Ale na druhou stranu se tím moc netrápím, je to zbytečný stres. Nic s tím neudělám.

Od: vicen
Datum: 18.11.16 16:21

Libí se mi, že se lidé zamýšlejí nad těmato otázkama a kladou je...

Ciselnice111444 *palec*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.