Porušení pravidel

Od: Datum: 14.11.16 06:41 odpovědí: 9 změna: 15.11.16 11:19
avatar

Včera zde bylo smazáno několik vložených příspěvků i jeden můj, který jsem vložila do rubriky ,,vzkazy,,, asi měl patřit do rubriky ,,volná diskuze,,. Bylo to za porušení pravidel. Stávávalo se ale občas, že příspěvek vložený do špatné rubriky, byl přesunut do té správnější.

Proč to ale píšu. Protože se jednalo o náhodného návštěvníka, který vyslovil pochvalu, za což mu velice děkuji, ale též pro to, že prvotní kladný pohled na tuto poradnu byl možná vystřídán rozčarováním.

Mohu jenom povzdechnout, kéž by se měřilo všem stejně.

Chtěla bych novému návštěvníkovi poradit, aby se zaregistroval, potom může používat vnitřní poštu, anebo příspěvky vkládat do volné diskuze, a též vytrvat, po počátečních potížích si člověk pravidla osvojí.

Já jsem v poslední době, po několika letech zde, narazila na určitou zvláštnost o které jsem neměla ani tušení. Otázka se mě ztratila z hlavního panelu. Byla schována a nezobrazovala se všem uživatelům, ale jenom těm, kteří jdou cíleně za tímto tématem. Jsou to kontroverzní témata - náboženství a politika.

Nevím, jestli si náhodný návštěvník pod jménem ,,pochvala,, stačil přečíst moji smazanou odpověď, tak píšu ještě jednou: Můj název je podobojí, pohanku mám ráda a jsem spíše nevěřící. Pokud bych si měla vybrat, tak mi je nejbližší tzv. stará víra, kterou vyznávali Keltové a Slované. A jinak nejsem pokaždé milá, i mě se povedou nepříjemné odpovědi. *cert* Každopádně pochvala potěšila.


avatar
kapkanadeje uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pochvala
Datum: 14.11.16 06:47
 

Děkuji za Vaši reakci. Včera jsem Vaši odpověď nenašel a nevěděl jsem, že jste to četla.

 
Od: mp*
Datum: 14.11.16 18:43
 

Já vycházím z toho že je to poraďte. To že je to tady spíše přátelský koutek několika desítek spřízněných duší, je jasné, a můj názor je že někteří syslové nejsou zase tak erudovaní, jak se tváří. Dokonce jsem se setkal s tím že sami porušují svoje pravidla (tuším, že je to pravidlo, že se nemají dávat odkazy na webové stránky, pokud to není úplně adresné - třeba servis, opravna a pod).

 
Od: mp*
Datum: 14.11.16 18:47
 

Osobně mám radu. Já kdybych byl majitelem poradny, tak bych nemazal nic. Chytrý člověk stejně pozná blbce i přes počítač. Ať si každý udělá vlastní názor. Vždyť toto je právě zajímavé.

 
Datum: 15.11.16 08:30
 
avatar
Já vycházím z toho...
.
Souhlasím, je tu opravdu přátelské sdružení mnohých těch, kteří rádi a nezištně pomáhají druhým a zároveň se i sami učí. Přitom také dokáží přimhouřit oči a tolerovat drobné "překlepy".
Je tu ovšem také dost těch, kteří se s radostí navážejí do každé malé chybičky, kterých se všichni občas a nechtíc či nevědomě dopouštíme. A jsou tu i ti, kteří musí kritizovat, ovšem jen v náznacích, bez konkrétních údajů.
.
Co brání tomu, aby kritizující ve svém příspěvku napsal:
Ten a ten jmenovitě (ať už admin nebo sys, rádce, tazatel, prostě uživatel) porušil pravidlo této poradny č. X tím, že : napadl a urazil, pomluvil, napsal o něčem úplně jiném, odkázal tam a tam atd.
.
Takže v tom duchu prosím uživatele @mp, (a nejen jeho) aby příště napsal konkrétně svoje připomínky a dodal detaily. Buď odkaz na konkrétní otázku nebo aspoň její název. A jméno toho, kdo podle jeho názoru pravidla porušil. A čím porušil.
Je jednoduché nakydat na někoho, že "tuším" někde něco nějak udělal.
Je tu také možnost obrátit se na admina ať už veřejně nebo vnitřní poštou či emailem a upozornit ho na nepravosti.
Mnozí by se rádi poučili ze svých chyb. Jak ale mají vědět, že se jedná právě o ně?!
.
Kdybych byl...tak bych...
Kdyby jsou chyby.
.
Chytrý člověk pozná blbce...
Souhlasím. Zřejmě si každý udělá vlastní názor. Někteří (nejen syslové) nejsou zase tak erudovaní, jak se tváří.
Např. jedna drobnost:
Pravidlo zakazuje odkazovat na vyhledávače. Teda např.: Najdi si to na Google!
Něco jiného je upozornit, odeslat tazatele na konkrétní stránku, kde je více odkazů na opravny, servisy a pod.
 
Od: mp*
Datum: 15.11.16 11:19
 

Děkuji Vám za odpověď, přesně jsem to pochopil a pokusím se to tak dělat.

 
Datum: 14.11.16 19:48
 
avatar

Tady, a i na jiných podobných webwch, jsou morální cenzoři, kteří bdí nad bezúhonnosti tohoto webu a každý den kontrolují a namazaní mažou.

 
Datum: 14.11.16 20:26
 

nakobyl. A díky těm "namazaným" cenzorům je v této poradně klid. Nikdo nikoho sprostě neuráží apod. Bohužel, když se kácí les, tak létají třísky. Občas se stane, že je něco smáznuto příliš rychle nebo zbytečně. ;) Ano, pochvala pohance tam snad mohla zůstat, pouze měl syslík upozornit na to, že se to tady takhle nedělá.*cert**smich*

 
Datum: 14.11.16 23:23
 
avatar

pohanka, sice nevím na jaký dotaz jste odpovídala, ale moc hezky jste to napsala.*palec*Škoda,že nejde dát bodík.Snad vás potěší alespoň pochvala i ode mě;)

 
Datum: 15.11.16 10:36
 
avatar

Děkuji všem za pozitivní i negativní ohlasy. Nechtěla jsem rozpoutat nějakou dlouhou diskuzi.

Spíše jsem potřebovala vyřešit problém s pánem pod značkou ,,pochvala,, aby věděl, že jeho ohlas nezapadl a odpovídala jsem mu na dotaz, kde se vzal můj nick. Bohužel z neznalosi zařadil svůj příspěvek do vlákna ,,Zamotana v lži o těhotenství,,. Jak píše Sebod, napomenutí a odkázání na pravidla by bylo velmi vhodné a přínosné řešení, než rovnou uplatnit tvrdý postih smazání příspěvku.

Byla to celkem maličkost, je zbytečné to již pitvat a rozmazávat, dostali bychom se na úplně jiné problémy.Taková nedorozumění se tady na poradně občas stávají.

My jsme se již s ,,pochvalou,, domluvili, vše je vyřešené. Ještě jednou děkuji.

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.