Odmořovač bojové techniky

Od: Datum: 13.11.16 18:51 odpovědí: 8 změna: 16.11.16 08:52

Zdravím,
po kurzu základní přípravy (nástup na kzp 1.4.2017) mám nastoupit do Liberce jako odmořovač bojové techniky (řidič - B). Chtěl jsem jít do Hranic či Přáslavic, Lipník. Z internetu jsem si zjišťoval o odmořovačích co šlo, ale nemyslím si, že to je moje vysněná práce v armádě. Nicméně to zkusím. Otázka na Vás - jak je to s převelením? Mohu třeba po půlroce zažádat o převelení i když chemik nemá nic společného s bojovkou? Jaké jsou možnosti? Jestli někdo v Liberci byl, prosím, jaká je náplň práce? Nemyslel jsem si, že v armádě budu chemik, toužil jsem trochu po tom "střeleckém adrenalinu", jako asi většina lidí co jde do armády.. Doporučen jsem byl na řidič/střelec. 5 měsíců čekám v databázi uchazečů a místa prý prostě nejsou ani na toho střelce na bígo roty, kde je dle mých informací málo lidí. Vždyť se tolik lidi hlásí a oni nemají místa jo? Směšné lži si myslím, chápu že potřebují doplnit podstavy, kde nikdo nechce. Smlouvu jsem ještě nepodepsal, až za pár dní. Nejde nějak zatlačit na personálním?
Díky moc za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.11.16 19:28
avatar

Tato ryze technická funkce může být pro mladého člověka velice zajímavá-.V Liberci jsem vykonával jako cvičící záložák funkci náčelníka štábu pro záležitosti chemické služby.Mohu ti tuto činnost vřele doporučit.Jedná se o obsluhu zařízení pro odmořování techniky pluku,tedy i vojsk.Starost o automobily s odmořovací nástavbou i stany a hygienickou očistu vojáků.Vždy byli naši vojáci na tom lépe,než ostatní odbornosti.Lze získat i průzkumnou odbornost,k diaspozici jsou i vrtulníky a drony.Tak si to přeber.

JABRAka

Ohodnoceno: 0x
 
Od: solenzen
Datum: 13.11.16 19:45

Díky za info. Dle mých představ to není ale chci to zkusit, když už se nabídla ta možnost, přecejen mohu změnit názor.

Datum: 14.11.16 00:11
avatar

Mnoho štěstí,Tato jednotka se dnes velmi uplatňuje i v NATO,kde je ceněna i Amíky.

JB

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.16 06:15
avatar

Nazdar chlape!
poradil bych zkusit tu stávající pozici. A pokud k tomu bude příležitost, zkusit se i vzdělávat a nezakrnět.
A co se týče tvého snu jít sloužit k bojové jednotce, toto má většina kluků a holek co se do armády hlásí ale první vystřízlivění přichází na personálním, kde mu řeknou: "tady je seznam volných míst, máte o nějaký zájem? Nemáte, děkujeme odejďete."
Bojová jednotka znamená neustále cvičení, jako první rok tě to možná bude bavit ale pak už začneš nadávat. Zvlášť když si pořádně přečteš služební zákon, kde zjistíš jak je to s přesčasy atd... A to už nemluvím o KZP, kde budeš rád že vyfasuješ nějaké hadry. Pokud máš ženskou, tak u bojovky počítej, že na 80% se spolu rozejdete. Největší prdel jsou pak frajeři co se hlásí k paragánům a na KZP prvního dne zjistí, nebo u testů fyzické zdatnosti zjistí, že je v Chrudimi čeká výběrko tři dny dlouhé v kuse.

Otázka spíše zní, proč chceš jít k bojovce? Lákají tě zahraniční mise? Pokud ano, jak jsi na tom z AJ? Pokud dobře, tak možná uděláš zkoušky STANAGU a pak hurá do akce. Ale pokud ne, tak počítej s tím, že pokud neuděláš STANAG, tak na misi můžeš zapomenout.

To je realita. Převelení, je možné ale musíš najít za sebe náhradu. Alespoň tak to kdysi platilo, takže si zvaž k jaké jednotce půjdeš. A taky záleží, jakého velitele máš nad sebou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: solenzen
Datum: 14.11.16 17:23

Díky za odpověď.

O ničem si představy nedělám, protože si to ani představit nejde, pokud tam nejsem a každý to bere jinak, z názoru ostatních si nemůžu brát příklad. Snažím se trénovat tak, jak je mi doporučeno před nástupem na KZP. Nevím, jak posoudit, jakpak jsem na tom s angličtinou, ale s cizinci jsem se vždy anglicky domluvil. K bojovce chci jít proto, že mě to baví, v airsoftovém teamu jsme cvičili pro tuto činnost, tak možná asi proto. Jsem trochu v rozpacích z nabídnutých pozicí - Liberec, Strakonice, Jince, Bechyně atp. Pokud jsem slyšel správně, tak STANAG je základní angličtina, ale více o tom nevím. Vzdělávat dál bych se v armádě určitě chtěl. Jsem toho názoru, že člověk by si měl projít bahnem a pak po nějaké době jít do takovýchto oborů. Taky je možnost si počkat na další rok a zkusit to znovu, ale absolvovat testy úplně znovu je asi zbytečné a unavné, když bych se pak dostal ke stejnému závěru.

Datum: 15.11.16 06:58
avatar

Máš dobrý pohled na věc. Ten postup je důležitý pokud se chceš v armádě udržet. Nejen z důvodu personálních ale i zdravotních. Přeci jen, tělo jinak pracuje ve 20, 30 a 40
Být na tvém místě, bral bych co je. Čekat další rok, a pak vyletět na psychotestech, protože se špatně vyspíš a uděláš pár bot...je škoda. Převelet se dá a chemici nejsou vůbec špatná pozice. Možná zjistíš že se ti tam líbí a zůstaneš.
Ale teď k věci...

STANAG I je pro "obyčejné" vojáky

STANAG II je pro specialisty a důstojníky

STANAG III je pro vysocepostavené důstojníky a vojáky jež se pohybují ve vyšších kruzích (např.: gen. Petr Pavel)

Co se týče airsoftu, tak hodně kluků v armádě to taky hraje. Ostatně pokud není výcvikový prostor, kde s ostrou nemůžeš, tak airsoft je taky fajn. Ale je to úplně jiná kategorie. Což ti nemusím říkat, víš to. Ale je fakt, že u chemiků se budeš s klukama od bojovek setkávat. Před rokem narukoval jeden můj z rodiny do armády k bojovce. A už ho to nebaví. Je v hranicích a neustále cvičí. U těch chemiků poznáš hodně nového, nemyslím si že by tě to nebavilo. Ale kdo ví.

Ať se daří

Ohodnoceno: 0x
 
Od: solenzen
Datum: 15.11.16 13:45

Díky za odpověď.

Včera se sice aktualizovaly volná místa do Přáslavic / střelec. Ale dnes mi řekli že místa nejsou, takže aspoň vidím, jak to s nimi je. Podepsal jsem to tedy do Liberce, taky je možnost dostat se po nějakém tom pátku k 601. skss, což je dobrá možnost zkusit výběrové řízení ke specce a potíž s převelením by zde nebyla.

Datum: 16.11.16 08:52
avatar

To je bohužel realita. Ještě si ji dost užiješ.

601 je jiný level. Jiný život... možná se s nimi někdy setkáš, tak s nimi pokecej. Za mě osobně bych nešel. Ale je pravda, že tam se pak otvírají jiné dveře do budoucna. A záleží jak si představuješ svůj soukromý život.

Tak Ať se daří

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.