Čím jsou způsobeny sympatie?

Od: Datum: 12.11.16 12:34 odpovědí: 11 změna: 12.11.16 20:20
Dobry den, snad poprvé sem nepřispívám otázkou, která by se týkala něčeho co mě trápí - dnes je to kvůli něčemu co mě zajímá. Napadlo Vás někdy, čím to je, že s některými lidmi si jsme hned sympatičtí a máme si toho tolik co říct, jako kdybychom se znali věčně a konverzace plyne a plyne a témata přibývají namísto toho aby ubývala zatímco s jinými lidmi si nemáme co říct i když je známe už roky, nicméně se jim vesměs jen stranime a když už má přijít na rozhovor tak se jedná zřídkakdy o příjemně strávený čas, ale spíš přemýšlíte co říct aby to nebylo trapné? Jak si "vybíráme" před kým nám bude příjemné mluvit, před kým se budeme chtít příjemně a ke komu prostě budeme cítit sympatie?
Opravdu by mě to zajímalo, pokud nevíte co za tím je (nejspíš to neví ani strejda Google, nebo jsem to tam dosud nezadala správně ) jaký na to máte Vy názor :) děkuji a přeji hezký den.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.16 15:09
avatar

V češtině jsem také nic nenašla. Dva německé články – první o antipatii a sympatii

druhý o sympatii: Was entscheidet über Sympathie zu einem Menschen? Článek se sice věnuje partnerským vztahům, ale něco z něj platí obecně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.16 16:35

ta paní na fotce v prvním odkazu mi není sympatická, ani jsem nepokračovala :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.16 17:00
avatar

Jak myslíte. Připravila jste se o zajímavé čtení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.16 16:07
avatar

na první pohled je mi sympatický hezký člověk.


doplněno 12.11.16 18:07:

quentos

- ptá, neptá - ale nelze popřít, že zjev i vystupování člověka má na sympatie okolí významný vliv.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.16 16:09
avatar

@culdabulda1 ... na to se ale tazatel vůbec neptá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.16 16:23

Tady je hezky napsáno... http://www.sanquis.cz/index2.php?linkID=pls129

Myslím, že v tom má "prsty i taková ta člověčí chemie" to člověk prostě vycítí ...lidé už i řečí těla dávají najevo jak se k nim budeme chovat - zda jsou otevření komunikaci či ne...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.16 16:26
avatar

Feromony se vyskytují v lidském potu – u někoho méně u někoho více. Jejich uvolňování vysílá signály, nevědomé pro druhé pohlaví u kterého následně vzniká chemická reakce, jež uvolňuje hormony způsobující vyšší náklonost, sympatie a sexuální touhu. (zdroj: internet)

Já bych vsadila na ty feromony.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.16 16:54

pokud se jedná o mne,tak gesty,mluvou,ale i obličejem,,jsou lidi -kteří mi nic neudělali a a jsou mi nesympatičtí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 12.11.16 17:56

Hezký večer

každý myslí jedná určitým "způsobem" ten se projevuje na venek mimikou těla chováním mluvou vědomě i nevědomě, zkrátka "každý vysílá na určité frekvenci" potkají-li se blízké obdobné nebo i skoro "shodné" frekvence rozumí si dva dokonale, jedno jestli je to mezi kamarády partnery, bez ohledu na pohlaví a věk, já říkám že "jsme na stejné vlně", jako když dva se shodují v poslechu jedné stanice rádia, pokud nejsme na stejné vlně každý je "naladěn na jinou frekvenci" neporozumíme si i když oba mluvíme shodným jazykem a o téže věci, případně není vůbec společná řeč, úplně odlišné frekvence "vysílání".

Jak se pozná taková rozdílnost, "jiné vlny"? Jednoduše, řeknete vtip a ten druhý to "bere vážně", naopak udělá si legraci on a vy to nepochopíte. Cokoliv řeknete bude druhý chápat v úplně jiném smyslu významu s úplně jiným kontextem, i když budete mít např. "společného koníčka" každý z vás bude mít "úplně" jinou motivaci proč se mu věnuje takže ani na společném setkání tréninku si "neporozumíte"...Lidé jsou-cí vzájemně na jiných vlnách spolu většinou udržují jen "zdvořilostní vztah" do hloubějších témat nezabíhají protože vědí že si "neporozumí" většinou nikdy nežijí spolu i když jsou vedle sebe, jsou k sobě úplně neutrální, nebo si mohou být nepříjmní ačkoli si nic neudělali...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.16 20:20
Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 12.11.16 18:29
avatar

Na příklad jsem si sedla na takovém semináři vedle neznámé dívky, nebyla ani hezká, ani ošklivá...to není rozhodující. Nemluvily jsme spolu, ale já vedle ní nemohla vydržet, odpuzovala mne. Po chvíli jsem zašla na wc a po návratu jsem si bez rozmyslu sedla vedle nějaké paní, bylo mi vedle ní příjemně, již roky si píšeme...každý člověk ze sebe něco vyzařuje a to nás bud přitahuje, nebo odpuzuje nebo je to takové neutrální, je to určité energetické pole, je to naše karma. Moje karma se spojí s karmou toho druhého a výsledek je bud odpoudivý, nebo přitažlivý...vzhled na to má vliv pouze okrajově.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.