Práce u Policie nebo Celní správy?

Od: Datum: 11.11.16 13:04 odpovědí: 3 změna: 12.11.16 14:27

Dobrý den,

vím, že mi zde asi moc neporadíte, ale přesto se na Váš názor zkusím zeptat. Vybírám si práci a vždy mě lákalo pracovat u bezpečnostních sborů, a to buď u Celní správy nebo u Policie.

U celníků by to bylo na Výkonové zpoplatnění- velmi jednoduše řečeno, jezdit po dálnici a kontrolovat auta...

U Policie bych pracoval na obvodě- tzn. hlídky ve městě, hromada úředních záznamů a hádky s lidma..

Co byste si vybrali Vy?

Je tu někdo znalý a mohl by mi sdělit, jestli je u Celníků taky tolik papírování jako u Policie? (nevadí mi to, ale zajímá mě to)

Děkuji za Vaše názory


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 11.11.16 13:08
avatar

Celník - blbě se podíváte a šéf vás pošle na měsíc na nějakou hranici hlídat křoví...Mráz nemráz...

PČR - bez protekce stále v terénu, mráz nemráz

Obě zaměstnání jsou nebezpečné, nedostatečné ohodnocené a pro lidi budete ten největší póvl... horší už jsou jen na finančáku.

Běžte k hasičům - to jsou složky, které celý svět obdivuje a fandí jim.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.16 13:37

Protože hasiči většinou pomáhaj a chráněj a hlavně nebuzerujou.

Jak u policie, tak u celníku je třeba hlavně držet hubu a krok. Upřímně nechápu proč nebyla ta nejzkorumpovanější část po vstupu do Schengenu zredukována případně zrušena.

To mi připomnělo, jak na celnici předvádí kouzelník trik, při kterém hodí vejce do klobouku a vytáhne králíka. A celník pohrdavě konstatuje: "To je toho, vidíš za oknem tu cisternu s lihem?" Třikrát práskne razítkem na papír a řekne :" ... a je z něj destilovaná voda" :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: josefvyskoc
Datum: 12.11.16 14:27

Na vašem místě bych si vybral jinou, ale hlavně slušnou práci. Pokud nikoho u Policie či Celní správy neznáte na vyšší vedoucí funkci, pak nepočítejte s tím, ž eby jste se dostal k nějaké zajímavější a lépe placené práci. Vedoucí, pokud zjistí, že něco umíte Vám vude psát služební hodnocení "dobrý" a vy budete roky a roky na svém místě, bez naděje na povýšení. Většina výběrových řízení na vyšší služební místa, zejména na vedoucí se vyznačují tím, že jsou dopředu rozhodnutá a výběrová, či nabídková řízení jsou vyhlašována jen proto, aby se našlo dostatečné množství najivních troubů, kteří budou dělat budoucím "vitězům" křoví, a dají takovému řízení punc legality. Práce u Policie je poslední zoufalý krok, když už opravdu nemáte kam by jste šel a potřebujete sice ne zrovna vysoký, ale pravidelný příjem. Tak lovu zdar.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.