Vandalství, nebo útok...?

Od: Datum: 05.11.16 10:59 odpovědí: 8 změna: 06.11.16 08:05

Ahoj, včera večer nám někdo hodil na okno vajíčko. Skvělý vtip, problém je v tom, že bydlíme v malém městě, kde se něco takového v životě nestalo. Samozřejmě že ráno to už vědělo celé město, co se večer stalo.
Kameru nemáme, ale myslím si, že vím, kdo by to mohl být. Už několik let mě spolužáco nemají v oblibě, dělali mi naschvály a tak... Jednou mi na nižším stupni jeden kluk boxl do břicha, ale tak, to už je dávno. Teď jsem v devítce, vždy jsem nad tím přivírala oči a do sedmé třídy tajně bulelo do polštáře. Pak už ne, hodila jsem to za hlavu a měla za to, že to jsou hloupé děti. Každopádně teď už to nebyl útok na mou osobu, ale přímo na mou rodinu. Naneštěstí to nehodili do okna nám, ale mojim prarodičům. I když na tom, že to hodili to nic nemění a moji rodiče by z toho taky nebyli nadšení a asi se chovali stejně. Samozřejmě nemůžu říct, že vím kdo to udělal. Záznamy kamer nemáme, kamera nám přišla tady na dědině zbytečná, ale jestli se to bude opakovat, tak si myslím, že by o ní rodiče popřemýšlet mohli. Chtěla jsem dát na facebook, že máme kamery a záznamy jsme podali policii a ti, co to udělali budou obviněni z vandalství, ale pak jsem si uvědomila, že tak by se mi nepřiznaly. Tak jsem to smazala. Myslím si totiž, že kdyby to byl někdo, koho znám a kdo má na mě spadeno, tak se mi ve škole začnou posmívat s tím, jak se mi líbilo překvápko. Takže bych zjistila, kdo to byl. Určitě skupina a o to hůř, že mě v podstatě nenávidí obě devítky, v jedne z nich jsem, osmičky a sedmičky a šestky nevím, tam je brácha, o nic moc oblíbenější než já, takže je taky docela možné, že to udělal někdo z nich. Tipy lidí, kteřé by to udělali mám, a protože se tak mezi sebou baví ze všech těch tříd, tak by bylo možné, že se spolčili. Možná dělám zbytečné haló, každopádně už nad ničím takovým přivírat oči nechci. I když to možná je unáhlený názor a ve skutečnosti to byl nějakej ožralej chlap, nebo nějaká ženská, prostě pochybuju, že by si sebou brali vajíčko. Podle mě to bylo cílené a předem promyšlené.
Omlouvám se za svoje vylití srdíčka, asi jsem si potřebovala postěžovat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 05.11.16 11:09
avatar

Dobrý den, jste si jistá, že to bylo vajíčko, resp. našla jste i jeho skořápku? Víte, jak vypadá okno zasažené trusem od velkého ptáka (např. od vrány)? To je s flekem od vajíčka srovnatelné. Zdravím!


doplněno 05.11.16 11:52:

jo, jedno vajíčko jaro nedělá . Navíc, nemáte žádný důkaz o cíleném útoku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jedenclovek
Datum: 05.11.16 11:31

Ano, byla tam i skořápka.

Datum: 05.11.16 11:46
avatar

Mám pocit, že to moc hrotíte. Máte-li pocit, že jste šikanovaná, řešte to. Ale brát jedno vejce jako útok na rodinu to mi vážně přijde úsměvné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: haf
Datum: 05.11.16 13:32

A proc zrovna vas dva sourozence nemaji ve skole radi? Jaky ma ta nevrazivost duvod?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.16 14:15
avatar

Běžně na ulici nechodím se syrovým vajíčkem v ruce, nebo kapse.

Ano, máte pravdu, byl to cílený útok, který si někdo připravil.

Bylo by dobré se zamyslet, proč jste neoblíbení, nebo neblíbená.

Co děláte špatně, s kým se neshodnete, čím ostatní dráždíte?

Máte něco, nebo jste nadaná něčím, co Vám ostatní spolužáci závidí? Nemáte nějaký hedicap?

Čím se Vaše rodina vymyká oproti jiným obyvatelům té vesničky?

Netáhne se tato nevraživost generacemi?

Pokud máte na škole psycho poradnu, zkuste se tam poptat, neutrálně, všeobecně, jak napravit vztahy, kde vzniká určitá pnutí a nechuť spolužáků.

Chodíte do školy čistá, upravená, dbáte na hygienu.

Zažila jsem na pracovišti novou kolegyni, která prostě nevoněla - špína, zatuchlina, kouření, prostě nemohli jsme v její blízkosti nikdo dlouho vydržet, natož něco déle vysvětlovat. Bylo pro ostatní zcela osvobozující, když se s ní firma rozloučila.

Dětský kolektiv si mnohdy vybere něčím odlišného spolužáka a začne ho šikanovat. V kolektivu jsou žáci, kteří by si to nikdy nedovolili, ale když vidí ty, kteří s tím začali, tak se přidají. Přidají se k většině.

Šikana je na pořadu dne, projednávají se již přísnější opatření. Jak šikana spolužáků, tak šikana učitelů.

Tak držím palce, ať se vše vysvětlí, vztahy upraví, případně viník napraví a přijde s omluvou.


doplněno 05.11.16 14:23:

Někdy je lepší řešit i tuto ,,maličkost,, která může přerůst v něco většího.

Naše české rčení: Lepší foukat na studené, než se spálit.

Ale pokud to byla vysloveně klukovina nějakého puberťáka /nemá Vás vlastně rád, co se škádlívá.../, tak nemá cenu to hrotit, vyhodnotit to musíte sama, máte více indicií.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jedenclovek
Datum: 05.11.16 22:09

Vím přesně co jim vadí. Z generace to není. Prostě jim vadí, že s nima nějak zvlášť nekomunikuji, nemám všechny sociální sítě, jenom facebook, ráda čtu knihy a sleduji anime, taky jim vadí můj vkus hudby a často mi to připomínají.
Chodím do školy umytá, s vyčištěnými zuby, jemným parfémem a vlasy mám vždy učesané. To si myslím, že třeba s vlasy si ostatní holky hlavu nelámou, prostě si je prohrábnou prsty a zmuchlají do drdolu a jdou, jenže tohle já udělat nemůžu, nemám na to vlasy. Moji rodinu tady v téhle vesničce každý zná a hendicap.

Tlustá taky nejsem, každopádně modelka bych být nemohla. Já nevím, třeba to ani nebyli oni. A vandalství, jo, je to hloupé.

Datum: 05.11.16 14:30

Hláškou o vandalství by jste byla skutečně všem pro smích hned po tom, co by si o tom někdo něco přečetl. Určitě by kvůli tomu nikdo za tebou neběžel a nevyplakal se ti na rameno, jak ho to mrzí, že to udělal. Pokud to byl skutečně ojedinělý případ, tak bych to neřešil. Navíc instalovat kameru v hodnotě cca 5.000,- (asi ta nejlevnější, co by za něco mohla stát) kvůli vajíčku za 3,-Kč a umytí za 0.20,- kč asi není rentabilní. Pokud by se to opakovalo, měli by to řešit rodiče. A ty ze sebe nenech dělat otloukánka, pokud jsi holka a kluk ti dá pěstí do břicha, kopni ho vší silou do rozkroku, aby si to pro příště rozmyslel. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.16 08:05
avatar

Já si myslím, že jsi zbytečně vztahovačná. Je docela možné, že o tebe vůůůůbec nejde. Nevíš, na koho si někdo z tvých prarodičů pustil pusu na špacír. Nebo kdo z celého vašeho baráku někomu něco řekl. Možná nemáš vůbec tušení, jak se tví blízcí chovají, když je nevidíš. *bum*Přestaň mít pocit provinění, jako bys mohla za všechnu bídu světa. Narovnej se, usměj se a nehledej vinu vždycky jen u sebe! ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.