Co si o té nemovitosti myslíte?

Od: Datum: 03.11.16 19:53 odpovědí: 11 změna: 03.11.16 22:22

Dobrý den, už déle chceme koupit nějakou zem. usedlost na samotě s většími pozemkami na Rokycansku.

Hledám, hledám a hledám a našel jsem. Celkem mě ta nemovitost oslovila v tom, že jsou tam dva rodinné domy a ten jeden je celkově zrekonstruovaný, ten druhý je v původním stavu ale není zase ve špatném stavu. Přiléhají k tomu 2ha louk a zahrady. Co si o tom domě myslíte? Je to dobrá cena vzhledem ke stavu, poloze?

Budu rád za každý názor.

Zde je odkaz na nemovitost: https://www.sreality.cz/detai…emedelska-usedlost/hlohovice- hlohovice-/4056408412#img=23&fullscreen=false


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: adamos
Datum: 03.11.16 19:55
Od: jjj
Datum: 03.11.16 20:15

Jestli máte zbytečné peníze tak to kupte, ale co se týče stavení těžce mi to připomíná potěmkinovu vesnici. Nabarvené nedávno, ale už je vidět jak je všechno těžce podmáčené nemá to sklepy a začíná zespodu malba praskat. Je vidět, že někdo potřebuje nutně prodat i za cenu mírné investice, do které do toho vložil. Takže, brala bych v úvahu jen cenu pozemku. Budete na tom dělat? Víte ono dneska jenom sekat trávu na takovém pozemku dá záhul, nehledě na to jestli to chcete obhospodařovat. Investice do budoucna? Možná, ale, zase budete muset za rok natírat a blamutit následné kupce, nebo to prodáte za pár roků jako ruinu, jen díky pozemku, víte ono dneska už se nechce lidem moc makat na půdě, ale nikdy neříkejte nikdy, za chvíli může být situace jiná, zjistěte si jestli se tam nechystá do budoucna nějaký prodej pozemků na domky. Já bych za ty peníze koupila byt v Praze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adamos
Datum: 03.11.16 20:25

Tam jak se loupe, je ten malý domek "zrekonstruovaný" tamten je takový ten původní, který má sklípek.

Od: jjj
Datum: 03.11.16 20:35

Já vám rozumím, jste více méně rozhodnutý, jen jsem vám chtěla poradit z mých zkušeností s nemovitostmi. Párkrát se spálit a jen jednou ne. Několikrát proděláte a hle, jedna nemovitost vám to zaplatí. Víte ono to chce jako se vším, mít i trochu štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 19:59
avatar

Ze mě si moc rozumů nevezmete, ale napadla mě jedna věc: levnější než průměrný byt pro rodinu v Liberci, takže za mě dobrý :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adamos
Datum: 03.11.16 20:04

Děkuji za názor.

Od: wamp®
Datum: 03.11.16 20:10
avatar
Zdravím.
Ta cena je naprosto Boží !
Neváhejte a kupte,než Vás někdo předběhne.
Třeba já *smich*
Ohodnoceno: 0x
 
Od: adamos
Datum: 03.11.16 20:17

No asi půjdeme na prohlídku no. :-D

To si zkuste! : -DD

Datum: 03.11.16 21:50
avatar

Hm, hm. Nakonec jsem to našla, píšete, že je to na samotě. Žádní sousedé. Je to pěkné místo. V okolí lesík. Bude to chtít dva hlídací psy a dvě auta. Nevíme, kolik je Vás v rodině. V zimě to bude problém se sněhem, když by se muselo do školky, školy, též by bylo dobré zjistit, jaká je nabídka zaměstnání v okolí.

Pokud bych měla velkou rodinu, tři kluky a dvě děvčata, nebo by šlo o nastěhování dvou rodin, tak ano. Ale já bych se tam bála. Kde nic, tu nic.

Kolik je Vám, dokážete si udělat plno věcí okolo domů, zahrady? Paní manželka má zálibu v chovu slepic, husí, kachen, králiků. Dokážete si zabít potom i nějakou pečínku na neděli? Pokud tam jsou velké pozemky, budete něco pěstovat? Minimálně je potřeba louky dvakrát ročně pokosit. Nejlepší sekačka je ovečka, tedy stádečko, protože sama být nesmí.

Jinak samozřejmě pár řádků brambor by neškodilo. Tak traktůrek, poorat atd.

Ale koukám, že jedni sousedé tam jsou, teď záleží, jestli to je obydlené, nebo ruina. Však se tam můžete podívat sami, bez realitky a něco vyzvědět ve vesnici.

Musíte zvážit, jaké budete mít příjmy a jestli se koupí této usedlosti nezruinujete. Musíte mít peníze na obživu, dopravu, opravy apod., tedy tím myslím, aby Vám zbyly peníze do začátku hospodaření. Do toho nemůžete jít s dluhy.

Ale jak píšu, já bych se tam sama bála, pokud byste odjel někam pryč do práce, dnes je jiná doba, nevíme co bude. Takže ty dvě rodiny, jak píšu nahoře.


doplněno 03.11.16 21:55:

Ale teď koukám, že jedni sousedé tam jsou. Záleží, jestli to je obydlené, nebo to je ruina.

Tak se tam můžete jet podívat i bez realitky a zatím vyzpovídat vesničany, co to je za objekt, co bývalý majitel a tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 22:18

Já bych do toho nešel...

Nikdy to nebude nový dům a cena 3mil není málo a uvedení do slušného stavu si minimálně 1mil vezme...

To už bych radši koupil samotný pozemek a na něm si postavil něco nového.

https://www.sreality.cz/detai…865948#img=0&fullscreen=false

Za 4mil klidně postavíte ty 2 domy i s koupí pozemku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 22:22

chce to prohlídku pokud možno zámého stavaře sebou... u nové střechy bych se podíval na trámy

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.