Dětství a dospělost

Od: Datum: 02.11.16 19:17 odpovědí: 13 změna: 03.11.16 16:43

Zdravím všechny milé Rádce,

Často si pokládám otázku,jestli jsem něco neprošvihl.Aby jste rozuměli,v dětství jsme si jako děcka hrály,blbly,honily se.Dnes jsem puberťák(možná to bude tím) a připadá mi,že si člověk v dospělosti nic neužije.Už nemůžu říct,pojďte hrát na schovku.Jenom se sedí doma u pc a to mě štve.Prý,že jsem staromódní,říkají ve třídě.Jinak když přijdu třeba na oslavu 50 strašně si to užívám.Nikdo není drzý,povrchní atd.Nějaké slušně vychované dítě přijde do třídy,kde jsou nějací sígři,děcko se třeba nezmění,ale aby se s ním někdo ve třídě bavil,musí se přetvařovat,je to hnus.Když jedu za svými prastrýci,říkám si,jestli i oni tohle zažívali.Jsou na sebe milí,mají supr vztah.Nevím,hlavně i kantoři nepředávají hodnoty.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.11.16 19:45
avatar

Je to věkem, zřejmě jste trochu "napřed". Já jsem měla něco podobného. Moji vrstevníci mi vždy připadali drzí, hrubí, nevychovaní, povrchní... Po dvacítce se z nich většinou stali normální lidé, se kterými se dá o ledasčem na úrovni "pokecat".

A s tou "staromódností": to může být i povahou; záleží, co je tím myšleno.

Mně vždy říkali, abych se vrátila do 19. stol. :-D Možná měli pravdu (a platí to pořád). Jsem zkrátka v mnohých ohledech takový staromilec, nijak mi to nevadí a hlavně to už nikdo moc neřeší — alespoň ne přede mnou.


doplněno 03.11.16 08:42:

Nevím tedy, zda to není nějaká bouda, pochopitelně :-D (že už jich tady bylo dost), ale slovo "kantor" užívají v mém okolí jak někteří mí vrstevníci, tak i mladší (puberťáci). My jsme to doma nikdy nepoužívali, ani prarodiče, nikdo. Každá rodina má do jisté míry svůj slovník, takže bych to tak brala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 08:21
avatar

Dítě, zaujala mě tvoje poslední věta: "Kantoři nepředávají hodnoty." Jakou máš představu, že by to kantoři měli dělat? Třídu mají plnou rozjívených děcek, která mají něčemu naučit. Proto přece škola je! O jakých hodnotách mluvíš a jak a kdy by je kantoři měli předávat?! Škola by měla hlavně učit a na "hodnoty", ve tvém pojetí, by měla být rodina.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hs
Datum: 03.11.16 08:35
Mě zaujalo pouze to slovo "kantor" - poněvadž ho slýchám od tchána (75 letého), v mé generaci jsem to neslyšela nikdy od nikoho (ani od těch, co mají pedák) natož od dětí školou povinných a proto silně pochybuji, že ho kdy užije nějaký teenager.
Je to něco jako ta diskuse o touze "pěkného přátelství s dívkou" - u toho jsem se za břicho popadala.
Tazateli, pokud si hodláte i v dalších otázkách "hrát" na teenagera, nastudujte aspoň monimálně slovník mladších lidí. Vaše slovní zásoba a větná spojení odpovídají osobě 65-75 let plus mínus, to (doufám...) snad každý vidí na první pohled.
Kdo Vás bere vážně, tak toho upřímně lituji, nebot´ tyto podivnosti snad ani nejde pojmout ani ve smyslu "podání teoretické rady na teoretickou otázku někoho, kdo řeší podobný problém".
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 08:42

hs, naprostý souhlas! Mě ještě zaujala ta absence mezer před interpunkcí, takhle mladí nepíší, ti to mají pod kůží, takhle píší jen někteří staří. Tady z nás někdo dělá blbce, nebo trolluje. *ee*


doplněno 03.11.16 08:48:

mezera samozřejmě po interpunkci *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 09:19
avatar

No nevím, ale moje dítko zásadně nedělá za interpunkcí mezeru a mohu mu to vtloukat do hlavy, jak chci, stejně si to nepamatuje. Co tím chci říci? Že dotaz nemusí být od staršího člověka. Moje dítko je docela mladé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 10:05
avatar

"...takhle mladí nepíší..."

Ale to je omyl. Takhle právě píší především mladí. Tenhle zlozvyk vznikl při psaní SMS, u kterých je potřeba šetřit každým "zbytečným" znakem, tedy i mezerou. Neznám nikoho nad 25 let, kdo by úmylně vynechával mezery po interpunkci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 10:10
avatar

Já znám – můj otec, například. Pravopisně píše dobře, ale tímto všechny svoje texty "shazuje" o několik úrovní dolů (a můžu mu to opakovat, jak chci).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 08:44
avatar

Já myslím, že hodnoty by měli předávat všichni, kdo pracují s dětmi a mládeží. Rodiče/ prarodiče především, ale ti ostatní také nejsou "z obliga".


doplněno 03.11.16 10:00:

Hejkale, díky za informaci. Ono se těch trollů zde bohužel hemží poněkud hodně a člověk má potom tendence je vidět na každém rohu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 09:53
avatar
Nahlédl jsem do mnoha dotazů a příspěvku tohoto tazatele. Jsou sice psány téměř každý pod jiným jménem,(co ale není proti pravidlům), ale všechny jsou psané stejným stylem, např. ty chybějící mezery po interpunkci, a mnohé na jedno téma.
Je více možností zjistit a porovnat některé detaily.
Dejte prosím tomu dítěti pokoj, vše nasvědčuje tomu, že je to ještě holátko...
Respektive chlapec v deváté třídě, i když proti některým stejně starým se zdá trochu rozumnější.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dite
Datum: 03.11.16 15:31

To je dobrý. Myslel jsem, že mi pomůžete, ale vy řešíte blbosti.A co to je za poradnu, kde se dá zjistit, co kdo, kolik napsal. To mohou pouze registrovaní? Trotl a spol.?

Datum: 03.11.16 15:55
avatar

Admin a moderátoři vidí IP, jinak nikdo. Mimochodem, já jsem vám odpověděla. Podle mě to za pár let přejde a zatím to zřejmě musíte vydržet (nebo najít někoho, kdo je v podobné situaci, a s tím se přátelit).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 16:00
avatar

Nikoliv registrovaní, ale poze administrátor a "syslové". Je to proto, aby se poradna udržela na určité úrovni.

"...Myslel jsem, že mi pomůžete"...

A s čím jako *sok*? Vždyť Vy jste o nic nežádal, dokonce jste se ani na nic neptal. Vaše "otázka" je pouhé konstatování jakéhosi Vašeho názoru. Nebo se nás ptáte "...jestli jsem něco neprošvihl..."?. Možná ano. Ale co, to musíte vědět Vy. Věšteckou kouli tady nemá ani ten admin.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 16:43
avatar
Dítě, nerozčiluj se prosím.
Já jsem se tě zastal. Uvedl dohady na pravou míru. V tvém zájmu zastavil podezírání. Děkovat nemusíš!
A uvědom si, že internet není anonymní.
Nikdo tady přece neprozradil tvoji identitu, ani tvoje další nicky, ani otázky.
Takových jako ty je tu více. I patnáctiletých. Také těch, co hned z druhých dělají trotly.
Doufám, že se mezi ně nezařadíš...
Pěkný večer přeji všem!
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.