Jaké jsou Vaše oblíbené písně?

Od: Datum: 02.11.16 17:35 odpovědí: 15 změna: 04.11.16 02:31

Zdravendo

Jaké jsou vaše nej písničky a jaké retro oblíbené písničky?Já miluji decibely lásky,origoš 1987.Perfektní práce Michala Davida na tanec.Apropo co to má znamenat?Decibely lásky,to je muzika?Máme mít retro ples 80.let,nevíte,kde sehnat oblečení z té doby jako měl třeba zrovna David?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: balzerka
Datum: 02.11.16 19:16

Úplnou nej- z těch nových od Mirai: Dítě robotí . Ze starších asi Dalibor Janda: Kde jsi? Miro Žbirka: Atlantida, Brontosauři: Růže z papíru, Stíny nad obzorem, Věra Martinová: Až na vrcholky hor. A pořád se mi vybavují další. Třeba od Wohnoutů Rajda nebo Vltavo Asi záleží, při jaké příležitosti jsem ji slyšela poprvé. /Něco nejsou přesné názvy, ale začátky textu./

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 02.11.16 20:58

Atlantida od M.Žbirky je jedna z mých nejoblíbenějších. Před časem jsem narazila i na anglickou verzi, též od Žbirky : Four year seasons. Krásná, i když text je o úplně něčem jiném...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.16 19:32
avatar

Nejraději mám národní písně. Pak dlouho nic a pak folk a country.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.16 19:38

The Beatles!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 02.11.16 20:06

Ptá se na naše! Taky bych napsala Beatles.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: youngcommunist
Datum: 02.11.16 20:37


Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 02.11.16 20:54


Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 02.11.16 21:14

Čím jsem starší, tím jdu hlouběji do mminulosti. Pro mne jsou nej tyto melodie. Geniální Karel Svoboda a kytara Oto Jahn (takový nádherný zvuk el.kytary už dnes neuslyšíte)Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 02.11.16 21:13
avatar

Dobrý den, toto byl docela velký hit, ale možná mnoho lidí nezná přesný název písně. Zdravím!

P.S. A v rádiu byla tato píseň často hrána bez chmurného začátku.doplněno 02.11.16 21:23:

A ještě něco folku pro @bimbam .


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.16 21:54
avatar

Moje nej písničky? To raději ani psát nebudu, to bych tady psal ještě ráno. Ale všeobecně cokoli s tanečním rytmem, asi kromě "ploužáků" (to je sice taky taneční rytmus, ale "šlapání zelí" neberu jako tanec).
Oblíbené retro? Co si pod tím mám představit? Dnes se za "retro" vydává všechno starší 5 let. Pokud by to měla být hudba 70. a 80.let, pak jednoznačně tzv. disko. Z českých "retro 80" bych asi vybral "holky z naší školky" (mmch. když retro ples 80.let, tak právě "holky z naší školky" a tančit na to polku ;) ) Jinak našlo by se určitě víc pěkných písniček z "osmdesátek", M.David by určitě měl převahu co do počtu.
Decibely lásky (myslím tím film) - dá se na to koukat, ale nebýt tam těch písniček, tak bych ho zkouknutí asi smazal a stáhl jen ty písničky. Do archívu jsem ho zařadil jen kvůli B. Bartošové - nádherná ženská a v tom filmu jí to moc seklo.
Oblečení z "osmdesátek"? Nejspíš u někoho z nás pamětníků, kterým to manželky nestačily ještě vyházet (určitě bych taky doma ještě něco z 80. našel, ze 70. je to jistota - o tom vím).
Jinak díky za tip - dnešní večer mám doma DISKO :-P


doplněno 02.11.16 22:13:

A jedééém


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 08:03
avatar

Těch by bylo...třeba Sklíčka. Ze zahraničních například O. K. *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 13:02
avatarretro:
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 13:58
avatar

Folk a country. Písničky bratří Nedvědů, Věru Martinovou, sametový hlas Michala Tučného, Waldu Matušku, Pavla Dobeše, Pavla Bobka, Zelenáče, Plavce, Wabiho Daňka, Wabiho a Mikiho Ryvoly, prostě písničky mého mládí. Hrozně moc Spirituál Kvintet. Nevadí mi ani Fleuret s paní Šulákovou, či Ivo Jahelka. A poslední dobou mám ráda i třeba Moravanku. Prostě, buď stárnu a dětinštím, nebo moudřím. A klidně se mi můžete smát. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 14:27
avatar

Z hudebního hlediska mi přijde (z naší) tvorby nejlepší jednoznačně Atlantida od Žbirky.

Mám moc ráda písničky Voda, čo ma drží nad vodou, Kometa od Nohavici, Nad stádem koní od Buty, mám ráda tvorbu No Name. Hlavně cajdáky :D.

Ze zahraničních - The Sound of Silence, What a wonderful world a Cant help falling in love (with you).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.16 02:31

Poslední léta si připadám jako vykopávka, ale mám rád dechovku. Líbí se mi taneční písničky mého mládí-šedesátá, sedmdesátá léta- a vůbec všechny melodické písničky. K té dechovce, nebo moravské i české lidové muzice, pokud si lidé nezpívají většinou se mračí a co je lepší? A začněte někde při oslavách něco bez rytmu, kolik lidí se přidá? V televizi ani v rádiu se už dechovka nehraje, ale na Silvestra po půlnoci řinčí celý panelák, když se pěkně zanotuje dechovka.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.