Kdo je vlastně Jiří Brady?

Od: Datum: 02.11.16 16:58 odpovědí: 31 změna: 06.11.16 13:35
avatar

Dobrý den, nevíte kdo je to vlastně ten Jiří Brady, že mu chtějí dát ocenění, ale Zeman mu ho nedal? A proč mu ho Zeman nechtěl dát? Jenom kvůli Dalajlámovi? Moc tomu nerozumím *nevi*... Jestli je to zase jen nějaký Zemanův protest, či co? *nevi* Děkuji za odpovědi :)


doplněno 02.11.16 17:29:

V té politice jsou teď samé zmatky, pořádněco takového dávají ve zprávách a já se v tom prostě nevyznám :-D*nevi**cteni*


doplněno 02.11.16 17:30:

V té politice jsou teď samé zmatky, pořád něco takového dávají ve zprávách a já se v tom prostě nevyznám :-D*nevi**cteni*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.11.16 17:45
avatar

Jiří Brady nebo George Brady je kanadský podnikatel českého původu. Prošel dvěma koncentračními tábory, Terezínem a Osvětimí. Od roku 1951 žije v Kanadě.

http://zivotopis.osobnosti.cz/jiri-brady.php

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.16 18:58
avatar

Je to naprosto neznámý člověk, jakých byly tisíce. Někomu se to hodilo do krámu, myslím že nějakému jeho vzdálenému příbuznému, který sedí někde, kde má příležitost z toho udělat tento humbuk. Proto se v tom nevyznáte, protože vlastně není v čem. Moc se o to nezajímám, je to fraška, která nikomu nic nepřinesla a nepřinese, nic to neřeší, je to jenom nástroj k hádkám mezi politiky. A Zeman se zachoval podle mne dobře, protože si stojí na svém a nenechal sebou manipulovat. Tady jsou daleko důležitější problémy a tohle je jenom zastírací manévr politiků, kteří uměle vytvoří mediální kolotoč, aby si lidi nevšimli jak se to sere v otázkách které se jich konkrétně týkají.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.16 20:18
avatar

Brady neměl být vyznamenaný za to, že jako jeden, jak říkáte, z tisíců, přežil Osvětim (a navíc Terezín), ale za jeho následnou činnost v zahraničí. Teď se z toho stala fraška...to bezpochyby. Brady řekl, že si sežene výpis hovoru, tak uvidíme. :) Osobně bych si vsadila, že Zeman a spol. opět lže, ale důkaz zatím není, bohužel. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 23:32
avatar

Přesně tak suzymon.*palec* Dokud se o něm nezačalo mluvit v souvislosti s ministrem kultury Hermanem,tak jsem o tomto člověku nikdy neslyšela.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 08:27

Dle mého názoru, lokajové kolem Zemana provedli chybu a nýní zatloukají, zatloukají / jak doporučoval při nevěře, MUDr. M. Plzák zatloukat, zatloukat / nebo jak pravil Brady před odletem, bylo voláno jeho manželce, kam a kdy přijet / mohl to být podvrh podraz na Zemana, přítelíčkem Hermana a pražských humanistů /, anebo pokud Brady má jenom kanadské občanství, tak je zapotřebí součinost Kanadsské vlády.

A jinak paparazi se vrhli v týdnu jenom Brady a Brady, Herman, Dalajláma, Dalajláma to že proběhla velká násilí ve Francii, neb úspěchy Británie po brexitu, případně úpadek Deutsche Bank, klídek. Počkejte až začnou média masírovat občany a některé ovčany novou kauzou, případně vytáhnou staré oblíbené, Péťa rodinný mordýř, učesaný nečesaný, zamilovaná a vzápětí odmilovaná starší seniorka a další, tak na Brady a spol se zapomene, jak dlouhá léta před tím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 03.11.16 09:25

V této "kauze" nejde o nic jiného, než co nejvíce pošpinit prezidenta pana Zemana jeho odpůrci a připravit si startovací dráhu do volební kampaně na příští volbu prezidehta.. Jsem přesvědčen, že pan Brady věděl dřív i přes různá, dejme tomu nedorozumění či nekoordinace postupu, že nebude tento rok vyznamenán a přesto nasedl do letadla a přiletěl na něčí doporučení, aby se proti p. M. Zemanovi mohla rozjet příležitostná, nenávistná šou. Zneužili pana Bradyho a svátek k vlastnímu zviditelnění a snahu společnost polarizovat. Nejde jim o občany, čest a tvář České republiky, ale o svůj prospěch a budoucí možné působení na nejvyšších místech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 09:39
avatar

Myslím si, že Zeman se už dostatečně pošpinil sám. :) Ovšem z nějakého důvodu to půlka národa nevnímá. A naopak si myslím, že mu tahle kauza, paradoxně, přilepšila.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 03.11.16 09:53

Jestli, jak píšete, mu tato kauza přilepšila, tak půlka národa to velice dobře vnímá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 12:17
avatar

Hmm...máte pravdu. Trefnější by bylo- zatímco někteří Zemana odsoudí za servilitu vůči Číně, lhaní a intrikaření, tak celá jedna půlka národa ho o to víc uctívá, čím víc lidí se kvůli těm prohřeškům ozve. Nemyslím si, že by mu přibývali přívrženci, spíš se ti, kteří k němu byli trochu naklonění nebo jim třeba nevadil v minulosti, stávají radikálnějšími podporovateli. Myslím si, že Zemanovi zrovna tahle kauza celkem vyhovuje...neustoupí a neuklidní situaci, nechává to vřít a sám to vesele pozoruje. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 14:05
avatar

- klera

- nemyslím, že by to bylo zase až tak veselé ! Komu asi pomůžou pokusy o zhoršení vztahů s Čínou, nebo Ruskem?! Komu pomůže vyvolání nepokojů v Česku? V čím zájmu jedná pan Herman? Myslíte, že lidé budou p.Hermanovi věřit více, nežli p. Zemanovi? Kam nás "táhne" p. Herman a jeho klika?

Možná ale, že by v této situaci bylo fakt lepší, kdybychom se stali součástí Německa - Němci by nás už uměli "srovnat do latě" a byl by klid. Takhle je to u nás opravdu jako v nějakém Čečensku ! - a bude furt.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 14:35
avatar

To chce klid. Zajímalo by mě, co vás tak motivuje k tomu, že věříte zrovna Zemanovi, upřímně. Nemůžete stavět na jeho minulosti, protože už hodněkrát prokázal, že důvěryhodný člověk není...opravdu by mě to zajímalo.

Zhoršení vztahů s Čínou nebo Ruskem? Asi si nepamatujete, že Dalajlama zde byl i v minulosti a dokonce tehdejší vláda také podávala prohlášení (nevim jestli vláda nebo jenom předseda, teď si nejsem jistá) a znění toho prohlášení se neslo v duchu- "jsme proti porušování lidských práv...". Nyní, skoro deset let poté, zřejmě Číně cosi dlužíme a naše chování se musí změnit, jinak by byla porušena jakási dohoda. :)

Vážně mi občas přijde, že většina lidí prostě udělá cvak a vymaže minulost a staví na pocitech...a to mám problémy s dlouhodobou pamětí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 03.11.16 14:41

čecháčkové se vždy musejí z někoho posírat, půlka národa blázní z dalajlámy a druhá z číny, divnej národ *haha*

Média týden blábolej o Bradym, kterého většina lidí do té doby neznala a blázní všichni nanovo a můžou se přetrhnout jak jej kdo vyznamená natruc prezidentovi *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 14:53
avatar

klera

- pokud jde o důvěru - nevěřím nikomu - v politice se přece nedá věřit vůbec nikomu - kdybychom měli k dispozici informace o politickém zákulisí, asi by nám vstávaly vlasy hrůzou na hlavě. Připadá mi ale dost fatální, že jsme od r.89 dospěli až tak daleko, že nejen nemůžeme nikomu věřit, ale že se nedá vlastně nikdo ani volit !


doplněno 03.11.16 18:52:

pohanka

- no bůhví, čeho se nakonec dočkáme !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 18:47
avatar

No fuj, culdabulda! Ani ve srandě. Lať bych o nějakého němčoura spíš přerazila já. Nejlépe o jistou madam!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 14:14
avatar

Považuji to za další trapný pokus o očernění prezidenta. Abych předem řekla, rozhodně ho nepovažuji za ideál, nicméně! Byl demokraticky zvolený nadpoloviční většinou, a bylo by fajn, kdyby to někteří pochopili. To, co je běžné u nás - plakáty Ten-Pit-chus se Zemanovou fotkou, imitace ho.na s jeho hlavou a další, jsou v jiných zemích trestány jako urážka hlavy státu a další. Hnus, co u nás všechno projde. Už jen za názory na zahraniční politiku a uprchlíky Zemanovi fandím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 16:47

Vážený pan George Brady dostal několik vyznamenání, včetně metálu na Špilberku, tak mám dojem, že je spokojen. Pokud lokajové kolem Zemana lžou mají další vroubek, pokud pan Herman se spletl, anebo zapoměl co řekl, tak ten se očistí, je zapotřebí posečkat až se vyrobí další kauza, poté bude Brady zapomenut.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 18:31
avatar

Pan Brady je příbuzný ministra kultury Daniela Hermana.A tím to začalo.Ministr kultury chce být co nejameričtější,tak šel jménem ČS vlády přivítat dalajlámu.Přesto,že neměl žádné pověření.Kdyby tam šel jako jeho kamarád ,nic by se nedělo.

Není tedy se co divit,že se prezident nasral.Ale také ostatní představitelé vlády,protože se nasrali i Číňani a může se stát,že od nás nekoupí obrovské přebytky mléka a ostatních zemědělských produktů.Doplatil na to ministr zemědělství.Ten místo do Činy,pojede do p...

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 18:55

Je to jakýsi Kanaďan. A jakýsi milec sudeťáků, bývalý kněz, bývalý ředitel Ministerstva pravdy, řečený Herman, ho poněkolikáté tlačil do seznamu vyznamenaných. Dokonce se říká, že ten Brady je jeho strýc, což jaksi není pravda. A ten Herman říká, že ho prezident vyznamenat chtěl, ale kvůli jeho schůzce s tím paskonikem v pyžamu to zrušil. Jakýsi hradní lokaj snad tomu Kanaďanovi kdysi volal, že kdyby to vyznamenání podepsali, kdo podepsat mají, jestli by třeba přiletěl. Ale sešlo z toho, a tak se hradní lokajové ani nepřeptali Kanady, jestli by takové vyznamenání Kanada schválila. Protože to ona musí. Tam si nemůžete jen tak nafasovat cizí státní vyznamenání. To musí předem schválit vrchnost.
A tak ten Kanaďan dostal spoustu jiných dárků, třeba taky klíč od Prahy.
Stejný jako dostal na jaře čínský prezident. To je prezident i toho Tibetu, co o něm mluví ten lama v pyžamu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bim
Datum: 03.11.16 19:12

S panem Jiřím Brady se znám mnoho let. Stejně jako mnoho lidí z N. Města. To by byl samozřejmě moooc slabý důvod k jakémukoli vyznamenání. Za práci související s jeho aktivitami byl v minulosti na státní vyznamenání navrhován vícekrát. Městem a regionálními poslanci, možná regionálními senátory. Domnívám se, že letos někoho napadlo, že návrh přímo od ministra kultury bude mít o něco větší váhu. Jak to dopadlo, víme. Pan Brady, nesmírně laskavý a inteligentní člověk, byl zneužit. Mrzí mě to.

A ještě na okraj všem, kteří případné státní vyznamenání zpochybňují, protože ho přece nikdo nezná. Nepovažuji se za ignoranta, navíc mám poměrně dobrou optickou paměť. Ale každý rok je mezi přibližně třicítkou vyznamenaných třetina i polovina osobností, o kterých jsem nikdy neslyšela, nikdy nečetla. Nebo snad ti největší zpochybňovači vyznamenání pro JB chtějí říct, že každý rok znají úplně všechny vyznamenané? Houby. Vždy jsou tam velmi známí umělci, ale i celá řada dalších. Jistě osobností hodných úcty a obdivu, ale pro většinu národa neznámých. A JB je ve světě opravdu hodně známý a pro rodnou zem a její lidi vykonal mnoho. Vykřikovat, že ho nikdo nezná, není moudré. Lepší je se s jeho prací seznámit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.16 03:17
avatar

Jsem tu známý, že neustále kritizuji naše médía. Vaše tvrzení o tom, že Bradyho tady, na rozdíl od ciziny nikdo nezná, jen dokazuje pravdivost mých tvrzení, o špatné práci médií. Děkuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od:
Datum: 03.11.16 19:32
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 22:48
avatar

Děkuji všem za odpovědi, možná se v tom už budu více orientovat *smich* :-D ...

Od: jarina
Datum: 04.11.16 00:07

Doporučuji to nechat plavat, už je listopad ,tedy po svátku. Brady byl pro Zemana prostředek realizování své politické doktríny bratříčkaření komunistickým režimem v číně (ano, je to také kapitalistická země ekonomicky, ale komunistická totalita vládne taky) , protože Tibet, jeho představitel dalaj lama je jak rudý hadr na komouše (činu i rusku, i ksč/m), persona non grata u zemana, kromě toho také duchovně založený člověk, a tyhle lidi komunisti nemusí (to asi víme, jak to ksč měla nastavené k věřícím za totality) a herman , nějaký ministr se s ním plánoval sejít, což je pro toho arogantního ožralce na hradu včetn jeho hradní galerky nepřijatelné, takže zeman vyhrožoval hermanovi, že jestli tuto osobu nevymaže ze života, tak zruší bradymu státní vyznamenání.

brady o vyznamenání pak nestál, může to někomu přijít zvláštní, ale chápu jeho rozhodnutí, jakou by pro něj mělo to vyznamenání cenu, když by mu ho zeman dával s nechutí (protože tohle zamanovo podlé chování vyvolalo velký nesouhlas, tak otočil), něco jako sňatek z donucení, taky si u obřadu dáte pusu, ale ne z lásky, ale jako formalitu.

brady byl člověk, který prošel živý koncentrákem a přežil pochod smrti. a co víc, ještě o reálich z koncetráku vůbec přemýšlet a prezentovat je. To asi ukazuje ,že Brady je silný chlap,jednodušší by bylo na hitlerovké hrůzy zapomenout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.16 06:02

Kdo komu vyhrožoval?


doplněno 04.11.16 17:32:

Pokud byl upozorněn na to, na čem se vláda shodla a odsouhlasila, je to jen dobře. Nemůže se vymlouvat, ža o tom nevěděl, že na to zapomněl ..
Takže pokud škodí úmyslně, měl by si sbalit fidlátka a padat ..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 04.11.16 07:53
avatar

Dobrý den, máte pravdu - nebylo to vyhrožování, ale "jen" doporučení, upozornění či nátlak.

A vlastně to byl slib, který pan Zeman splnil (snad zatím jediný). Zdravím!


doplněno 04.11.16 08:56:

jofa - Vy, jako milovník pana Zemana, máte přímo povinnost používat vše čínské . Já jsem v přímé volbě nikoho nevolil (protože přímou volbu prezidenta neuznávám), tak o to opravdu nejde.

Jde o jeho chování, morálku, mstivost, nenávist, hulvátství, osočování, netoleranci, změnu názorů, poklonkování apod. Jestli si to dobře pamatuji, tak nominovaných na vyznamenání bylo letos 580. Pan Forejt musel volat zřejmě každému z nich, aby jim osobně oznámil, že jsou nominovaní, ale vyznamenaných bude pouze 30. Udělal to pan Forejt, který tvrdí, že postupuje stejně již 14 let? Kolika lidem musel za 14 let takto telefonovat, aby jim oznámil (14 dní před předáváním vyznamenání), že jsou pouze nominovaní, což už jistě dávno věděli? Takže, pan Forejt by měl hodně vysvětlovat.


doplněno 04.11.16 17:46:

ra252 - a víte, že bych se ani nedivil, kdyby pan Herman (po této zkušenosti) z vlády sám odešel?

Proč by měl dělat něco, co se příčí jeho svědomí nebo povaze, jenom z důvodu, aby nenaštval Hrad.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 04.11.16 08:37

Koukám, jak to zde stále někoho irituje. Brady věděl, než nasedl do letadla, že vyznamenání tentokrát nedostane, přesto přiltěl, aby to zde Schwarzenbergovci, kteří stále nemohou zkousnout porážku v minulé volbě prezidenta, patřičně znovu rozjeli. Na závěr. Teď si budu dělat čaj. Mohu si dát čínský? *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.16 08:52
avatar

jofa

*palec*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 04.11.16 18:58
avatar

jofa: nechce se mi hledat záznam z TV, ale hned na začátku téhle "kauzy", prohlásil Herman do jedné TV, že Brady sem touto dobou létá pravidelně, já tomu rozuměl "každý rok". Zřejmě na dušičky. Takže žádný "extra" výlet pro vyznamenání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.16 09:39

Dočasní nájemci Hradu mě vůbec nevzrušují, / po každém bude stopa přehmatů a občas i dobrých skutků /, ani Čína a Dalajlámek, Brady, odborník Herman, ale nenadávete na kapitalisticko-rudou-čínu, většina nás sedí u počítače, neb drží mobil-tablet, výrobní značky made in Ćína a spol, vyrobeno v rákosí, nehledě na další výrobky v domácnosti, případně umělohodnotné hadříky, kterým se část národa honosí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: haf
Datum: 04.11.16 10:06

Zapominate vsichni na profesi presidenta - Zeman jako prognostik se nezapre, vidi budoucnost v Cine a jeho prozirave pratelstvi bude jeste doceneno - vivat PRC ! *ua*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.16 19:40

On to jistě chápe i Bartoška, jehož filmový festival sponzorují Číňani, stejně jako jeho oblíbený golf.
Stejně, jako to dobře věděla Dusilová, která na předávání Andělů z papírku neuměle přečetla jakýsi protičínský blábol. Ale odletěla do Číny na turné a potom točit reklamu na čínský mobil.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.