Jak zajistit odchod emailu po mé smrti?

Od: Datum: 02.11.16 14:19 odpovědí: 19 změna: 09.11.16 18:25
avatar

Ještě se nikam nechystám, ale přece jen věk přibývá a zkušenostmi člověk vidí těch nebezpečí kolem.

Tak jsem si říkal, že nechci odejít náhle, bez rozloučení, bez pár hezkých vět dětem aj.

Ale jak to udělat, aby se toto poslední poselství k nim po mé smrti dostalo?

Nejlepší by byl email, protože ten se dá kdykoli mněnit, dopisovat atd. Nemáte nějaký nápad?

K někomu to uschovávat mi nepřijde dobré. Lidé jsou zvědaví a jedná se přece jen o nejniternější důvěrné sdělení konkrétní osobě.

Děkuji za každý nápad.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.11.16 15:12
avatar

Existuje služba Dead Mans Switch. Umožňuje napsat sérii e-mailů, které poté zašifruje a čeká. V určeném intervalu (řekněme 2 měsíce) vám pošle do e-mailu odkaz, na který musíte kliknout, abyste potvrdili, že žijete. Když na tři v řadě nekliknete, Dead Mans Switch pozná, že již nejste mezi živými (respektive že již nejste na e-mailu), a rozešle předpřipravené dopisy. Služba je poskytována zdarma.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.16 15:15

pro jethro -*palec**palec**palec*


doplněno 02.11.16 15:19:

No do prdky jen jestli se stačím za tak krátký čas naučit tu angličtinu , přes překladač bych mohl něco podělat a to už bych pak bohužel neměl šanci opravit.:(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.16 15:15

Protože asi nejproblematičtější fází takovéto akce je "sdělení" nějakému technickému prostředku, že "nastal čas" pro akci, tak bych to řešil takto : K osobním věcem, po kterých se pátrá po umrtí, bych dal přístupová údaje k speciálně, pro tento účel vytvořenému, e-mailovému účtu, kde bych do Konceptů dal onen dokument a do příjemců zadal všechny "obmyšlené". Požádal bych tedy ještě o odeslání tohoto konceptu (konceptů). Jakékoliv technické spuštění vidím jako velmi nespolehlivé. Jako např, když se 2 dny nepřihlásím do nějakého komunikačního zařízení, tak... atd.

Dodatek, pokud by to mělo být něco taného, lze dokument uloýit s heslem, na které přijde jen příjemce. Nemá-li se vůbec vědět kdo je příjemce, tak by to takhle nešlo.


doplněno 03.11.16 09:44:

K odpovědím typu : uložit dopis ke spolehlivému člověku, do bankovní schránky, k notářovi, mezi cennosti, má jednu nevýhodu. Musíte někam jít, něco vytisknout, někomu se svěřit. S tím konceptem v e-mailové schránce je to o možnostech "aktualizovat" takový dokument. Zajímavé by bylo umístit takovou věc na cloudové úložiště podporující verzování. To by potom příjenci viděli, jak se dokument vyvijel :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.16 16:24
avatar

Ringo, copak byste chtěl dětem na rozloučenou říci? Přece po celý jejich život jsme s nimi byli nebo nebyli. Celý náš život s nimi, je jeden dlouhý dialog. A nějaké blabla na monitoru nebo na papíře, jakože "poslední slova", nemohou nic změnit. Byla by to pouze a jen slova. ;) Každému, kdo po nás zůstane, se budou vybavovat vzpomínky na něco, co jsme udělali dobře nebo co jsme fakt pohnojili. A rozloučení slovy, na tom vůbec nic nezmění. Akorát nám ta "laskyplná slova" mohou nasadit čapku šaška. *modla* Jak vzpomínáte na své rodiče a prarodiče? Co se vám vybavuje, když na ně myslíte?


doplněno 03.11.16 07:34:

Promon, toto mě nenapadlo. Máte pravdu. ;) Ale řekněte, co by Filipovi chtěl napsat dědeček? Myslím toho Filipa, který o svém dědovi tady občas napíše. A co by chtěl napsat chlap, který se ke svým kamarádům v hospodě choval lépe, než ke svým dětem, doma. A co by všem těmto dětem mohl vysvětlit dopis? Život je dost dlouhý na to, abychom se ke svým dětem a partnerům mohli chovat tak, aby se nic vysvětlovat nemuselo. Aby bylo všecno jasné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.16 19:33
avatar

Každý to máme jinak, babkozov. Já jsem tuto situaci zažil - ne tedy přes mail, ale asi tři měsíce po smrti mámy jsme našli dopis od ní. Umřela na rakovinu, tak věděla že se blíží konec a chtěla nám leccos sdělit. I když pominu, že jsme u něj brečeli jak kostelní plačky, tak ROZHODNĚ bych nemluvil nic o jakémkoliv zesměšnění či dehonestaci. Naopak - některé věci do sebe zapadly a najednou dávaly smysl. Jsem za to mámě silně vděčen.

Letos o prázdninách mi umřel táta - rozhodně nečekaně, na mrtvici. Po něm jsem nic takového zatím nenašel - a přijde mi to takové neuzavřené, nedopovězené. Je to sice pro mě ještě stále čerstvá rána, ale i tak bych takovou věc pravděpodobně uvítal. Holt jsme každý jiný naturel...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gknc
Datum: 02.11.16 18:26
Já bych teda od svých rodičů posmrtný dopis dostat rozhodně nechtěla. Představa, že na ne vzpomínám u dopisu, co mi zaslali po smrti, kde píšou, jak umřeli a jak mě milovali... Brrr.
Mnohem radši bych si procitala dopisy, co mi napsali za života třeba z dovolené, výletu, k narozeninám apod.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 07:25
avatar

Tak on i ten "posmrtný" dopis je defacto psaný za života. Lidé po smrti toho už moc nenapíšou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentakjdukolem
Datum: 02.11.16 19:56

Neznám Vaši situaci, ale napadají mě dvě možnosti. První je, co jste zavrhnul - dát toto sdělení příteli, který se o to postará. Druhá možnost je, zřídit si bankovní schránku, do které Vaše poselství umístíte, naznačíte dětem, že něco takového máte a po smrti se to stane součástí dědického řízení. Ale to bude stát peníze.Nemůžu se nezeptat, proč takové úvahy?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 07:48
avatar

ringo, fakt nemáte důvěryhodného kamaráda, který by si to nepřečetl a odeslal? já bych si v životě nedovolila takový dopis otevřít... tahle varianta se mi zdá nejlepší... ten dead mans switch taky není špatný...

a k diskuzi babkazov x promon:

oba mí rodiče už jsou po smrti a velmi, velmi bych takový dopis uvítala... vždycky je co říct, moc ráda bych měla takovou zprávu určenou přímo mně, hodně by to pro mě znamenalo...


doplněno 03.11.16 08:00:

dead mans switch - čtu si pravidla: 2 adresáti jsou zdarma, 100 adresátů bude stát 20 doláčů, mně se to moc líbí, asi se taky zaregistruju - jethro, díky :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 08:23

Ringo. já mám takovou krabičku, kde schraňuji všechny poklady světa :-D. A kdybych uvažovala o takovém dopise, asi bych ho dala do ní. Vím, že po mé smrti by ji někdo otevřel a prohlédl. A dopis přečetl. Nojo, je ale pravda, že bych musela spoléhat na to, že se všechny dopisy dosatnou do správných rukou.

Jak tu psal Jethro - to je také podle mě dobrý nápad

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 11:17
avatar

Většina pochopila a jsem za to vděčný. Nejde o nějaké vysvětlování, nebo dobré rady. Spíš o rozloučení, smíření se. Jedná se mi spíš o nečekaný náhlý odchod. Až mi bude 90, bude už to asi jiné a v pohodě. Bohužel naše " starší " generace cizí jazyky moc neovládá, takže tudy asi cesta nepovede.

Od: maky®
Datum: 03.11.16 12:20
avatar

Snažím se představit si, že někdo blízký a milovaný mi odejde ze života, já absolvuji pohřeb nebo nějaké rozloučení,bojuji s hlubokým źármutkem, chybí mi, stýská se mi a ted mi přijde od zesnulé osoby ještě email...a je to tu zpět velký smutek...nevím, asi bych byla na prášky *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 17:38
avatar

Ringo a všichni, kdo si myslíte, že je to dobrý nápad. Co byste napsali? Co byste si ještě přáli, aby vaši drazí měli vědět? Co byste napsali? *hej* Třebas zjistím, že je to skvělý nápad.

Prozatím ale vřelý souhlas s Maky *palec*


doplněno 04.11.16 07:29:

Ringo, já jsem asi hodně naivní = blbá, že jsem si myslelal, že napíšete. Přemýšlela jsem o tom, ale nepřišla jsem na to, co bych chtěla svým mladým ještě, až tu nebudu, říci. Co bych si přála, aby věděli. A uvědomila jsem si, že je, možná, něco, co nevím, co jsem zanedbala, že mám někde mezeru a že je to škoda. Ikdyž sama sebe přesvědčuji, že celým svým životem a vztahem s nimi, jsem řekla a vlastně stále říkám, vše. Myslím si, že nezůstane nic nevyřčeného. Ale co když to tak není! A vy víte, co já jsem přehlédla. Co když!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 22:53
avatar

Vážně si myslíte že sem, na internet vyvěsím co bych chtěl posledního sdělit blízkým po mém skonu? Byť v obecné rovině?

Datum: 03.11.16 18:06
avatar

Po smrti už je pozdě říkat mám tě (měl jsem) rád...Ale máte pravdu, mám dopis uložený u svých dokladů a předpokládám, věřím, že po mé smrti je to místo kde bude nalezený. Email mi příjde neosobní a jak říká Maky, nejspíš by mě vyděsil.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 03.11.16 18:27
avatar

souhlasím, že dopis psaný rukou je osobnější, také bych mu dala přednost - ale tazatel chtěl email, aby ho mohl průběžně měnit a dopisovat...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 19:49
avatar

Dopis ze záhrobí? Nikdy! Rvalo by mi to po prvotním šoku srdce.*srdce*Zastávám názor, že vše co máme na srdci, si máme vyznat a říct za života.A bude se nám to stále vracet i v živých vzpomínkách na zesnulého.Takový dopis jitří jen ještě víc nezhojené rány po nenadálém odchodu blízkého člověka.Víte, že může někomu způsobit příšerné psychické trauma? A nedej bože, pokud by obsahoval ještě něco, o čem neměl oslovený vůbec ponětí. Mám příbuznou, je 5let vdovou, dosud se s manželovou smrtí nevyrovnala,umřel nečekaně a poměrně mladý.Do dneška se léčí na psychiatrii.Neumím si vůbec představit, kdyby bezprostředně po jeho úmrtí obdržela ještě takový dopis, ač by byl psaný s láskou.Člověk má dušičku složitou a nikdy nemůžete vědět, co pozůstalému způsobí.To je můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarina
Datum: 03.11.16 21:13

Mě napadá toto nové řešení: Dá se k tomu přiblížit tak, že se budeš psát svý poselství, který bude šifrovaný (tajným klíčem) . Ten klíč rozdělíš na několik částí, například mě napadá dětem, neteřím, vnuk(č)ům apod,, ale správné množstí je nutné zvolit - ani málo ani moc - když bude moc lidí, tak roste šance, že se nedohodnou(nesejdou) - nedají dohromady klíč*, když jich bude málo, bude snažší "validaci" obejít. (prostě se domluví snáze). Představuji si to vtipně, že se rodina má instrukce, na pohřbu si dají všichni


spicha (což už samo zvyšuje bezpečnost, že ví, jaké jsou instrukce) dají dohromady klíč pomocí kombinačního algoritmu a dešifrují veřejně uložená zašifrovaná data.

*určitě existuje nějaká matematicko- kryptologická metoda, která umožní složit dekodovací klíč , ptám se tady ,

Ale ten nápad s tou službou že musíš 2 měsíce klikat na nějaký odkaz (zjednodušeně) považuji také za zdařilé řešení (pokud se bude nutné nějaké přihlášení pomocí hesla ,které znáš ty a aby odkaz na vlastní data (buď by se ukazovalo, že jsou uzamčená nebo žes umřel a tady budou dostupná, jde i o to nastavit komu budou veřejné, když konkrétném lidem dáš další klíč pro samotné dekodování) byl veřejný) i když ne dokonalé, protože musí být způsobem zajištěno (automatizovanáno), aby po dlouhém neobnovení (expiraci) došlo nějak magicky k odemčení...

původně jsem myslel třeba heslo k emailu původně, aby šla chránka smazat a dála nezavazela včetně zbraného místa.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.16 18:25

Můj kamarád mi jednou řekl já mám nekrásnější dárek po mé ženě. Jeho žena před smrtí nafoukla balonek a tak říká ,že je to jeho nejcennější co má. Tak nevím,,Má ho již několik let,,její dech.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.