Kolik jste ochotni dát za kávu?

Od: Datum: 02.11.16 11:05 odpovědí: 23 změna: 03.11.16 16:29

Byl jsem v docela obyčejné cukrárně a dal si presso. Naprosto úžasné! Značka kávy byla Musetti a když jsem kouknul na internetovou cenu, pochopil jsem.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.11.16 11:21

Dobrý den. Když jdeme na pivo, tak si občas dáme obyčejného turka s malým prckem a abych řekl pravdu ani nevím kolik to stojí. Pokaždé to platí někdo jiný- střídáme se. Jinou kávu jsem si nedal ani nepamatuji. Teda myslím v restauraci nebo kavárně. Pouze v práci a doma Dělám si espresso. Kupuji Segafredo Casa nebo kávu z Lidlu v plechovce. Jinak kolik bych dal za kávu? Já myslím, že 50,- bych dal, ale jen proto, že by to bylo vyjímečně a ne pravidelně.

Datum: 02.11.16 11:25

Protože kávu nepiju, nebyla bych ochotná zaplatit nic. Nechutná mi prostě.

Radši bych si dala dobrý čaj. Vyzkoušela jsem Lipton, Pickwick, a řadu dalších, přesto mám poslední dobou nejraději obyčejný černý Pigi s dostatkem čerstvého citrónu.

Tak na zdraví! *pivo* Jaga.

Od: maky®
Datum: 02.11.16 11:37

babojago, PIGI mám již oblíbený řadu let...ano, s citronem, s kávou nikde moc spokojená nejsem, tu si dám jako ten čaj doma *kafe**tanec*

Od: balzerka
Datum: 02.11.16 18:11

A já , Babojago, nejraději Rooibos s vanilkou nebo karamelem od Rossmanna. Sáček na 3/4 l konvici.

Datum: 03.11.16 14:20

babajaga-když jste na čaj,doporučím černý čaj s bergamotem(většinou to jde jednoduše dohledat na obalu,jestli je s bergamotem)Tu vůni jsem si zamilovala a myslím,že je to tradiční čaj o páté(early grey)Z roibosu se mi zvedá žaludek a teď kupuju zelený čaj u vietnamců,ten jejich...je dost silný,děláme jej do hrce a pijeme všichni.

Datum: 02.11.16 11:29

Domů kupujeme zrno za cenu 500kč/1kg. Kafé máme jen o víkendu, takže nás to nezatěžuje a dobrý kafé se hodí. V práci máme jedno z těch levných zrnek (Lavazza Crema e Aroma) a chutná opravdu jako kakao, kdežto doma máme kafé. :-D

Aktuálně máme všude chválené IZZO Caffé Gold a další v řadě je naplánováno zajímavé Mauro Caffé De Luxe.

Pokud by bylo opravdu fantastické, klidně bych si připlatil. Ale lepší už asi nedokážu ocenit.

Od: maky®
Datum: 02.11.16 11:42

S kamarádkami chodíme"na kávu", ale dávám si všude mátový čaj z čerstvé máty, pouze v jedné restauraci v našem městě ho nevedou, tak tam si dávám černý. Za kávu bych dala vyjímečně tak do 50,-Kč, jinak kávu si vařím doma, u čaje se v kavárně také nechá hezky posedět ;)

Datum: 02.11.16 12:17

Na kafe chodíme často a do 50kč/za šálek nám to nevadí.Nechceme kávovar domů,protože to bereme jako rituál,někde si zajít mezi ldi,někdo nás obslouží,pokecáme(ať s manželem,tak tchýní atd.)dnes už mají snad všude našlapané kávovary,takže se nechceme "zaprdět "doma a v teplákách pít kafe v kuchyni.No a já musím k tomu mít Malrborku*hi*Kafe není jen o kávě,ale i o čistotě stroje a o kávovaru...

doplněno 02.11.16 18:42:

kafe-tak tam nechoďte,vytáhněte tepláky,udělejte turka a nebude Vás nikdo otravovat kouřem.:-Dno a kavárny které znám i cukrárny mají tak dobrou klimu,že ani nevím,že je tam kouř.

Od: kafe
Datum: 02.11.16 17:55

Lepší prdět doma v teplákách u kafe, než otravovat život jiným hnusnou cigaretou někde v kavárně ci cukrárně

Datum: 02.11.16 12:31

Obecně doma a v práci kupuji do presovače kávy v relaci kole 800,- Kč / kg, v kavárně s cenou 100,- Kč za dobrou kávu nevidím problém.

Od: haf
Datum: 02.11.16 12:39

I kdyz nemam nijak hluboko do kapsy, tak za jedno male kafe bych kilo v kafarne nedal, leda se zakuskem :)

Od: hs
Datum: 02.11.16 12:53
Dobrý den, od zn. Musetti kupuji (v Datartu) kávu v jednotlivě balených kapslích pro mašiny Nespresso viz https://m.datart.cz/null-Muse…ove-kapsle-pro-Nespresso.html ...- měla jsem už všechny druhy co se ukáží na druhém obrázku a že by tahle káva byla něco "extra" si teda nemyslím, ale každému chutná něco jiného...
Od: mot
Datum: 02.11.16 12:54
doma kava kolem 800-1000 za kilo, v restauraci rekneme kolem 40kc za espresso je jeste ok. ale stejne se bojim si davat v restauracich kavu, obvykle neni moc dobry.
Od: hs
Datum: 02.11.16 13:02
Ano, třeba je dost často vidět, že cukrárna či podobný podnik má vyvěšeno že nabízí kávu "Alfredo" a náš soused (Ital) zrovna toto komentoval, že v Itálii takovouto značku kávy nikde neviděl (čímž chci říct, že mu to absolutně nechutnalo a to jí měl hodněkrát nebot´ v naší části města je prostě tato značka rozšířená).
Datum: 02.11.16 12:58

Osobně si kupuje hlavně kolumbijské zrnkové kávy, které mají plnou chuť, rád experimentuji co se jídla a pití týče. Kdysi jsem ochutnával cibetkovou italskou kávu, která byla drahá jako čert, ale ta chuť stála za to. Kávu jste v puse (příjemně) cítili ještě dlouho po konzumaci.

http://kava.heureka.cz/caff-b…va-100-arabica-zrnkova-200-g/

Datum: 02.11.16 12:59

Jinak otázka kolik byste dali...každý dá, na kolik má a kolik je ochoten dát. Já nejsem rozhodně boháč, ale mile rád si za kvalitní nebo exkluzivní potraviny připlatím.

Datum: 02.11.16 15:25

Já piji skoro vše, co chutná jako kafe. V tom jsem hrozný barbar. Teď ale chodím do dvou restaurací, kde mi espresso vyloženě chutná. Značky Carraro a Lavaza. Cenově extrémně přijatelné - 25,- a 35,- . Do 50,- bych za ně dala. M.

Datum: 02.11.16 17:09

Dobrý den. Za kávu bych dala maximálně tak do 50 Kč. A mně stejně nejvíce chutná tak, co si udělám sama doma.

Od: iveta*
Datum: 02.11.16 19:21

Mně osobně nejvíc chutná káva,kterou si dělám doma sama.Deci a půl vody s mlékem(50:50)nechám vzkypět,do hrnku-instantní kafe,cukr,skořici a zaliju.Chutná mi tak,že skoro jinou nepiju.Ale když si někde občas dám presso,tak max.do 50Kč.

Od: balzerka
Datum: 02.11.16 19:30

Běžně do 40,- za presso, do 50,- za nějakou vylepšenou / vídeňskou či alžír/ Mimořádně víc, to tak párkrát do roka v nějaké lepší kavárně s dobrou značkou. Ale nejvíc mi chutná doma čertvě mletá 100% arabica.

Od: mp
Datum: 02.11.16 23:42

Já mám hodně rád přirovnání. V tomto případě mě napadá, jak z dobré mouky upéci dobrý koláč. Určitě je hodně dobrých mouk, ale ne každý z nich dokáže upéct dobrý koláč. Asi tak. takže bych to viděl spíše v rukách, než v druhu kávy. Jinak cena cca kolem 600 - 700 kč za kg dobré kávy je podle mě standard. Někdo může dát víc, někdo méně, to mu ale chuť určitě nezaručí.

doplněno 02.11.16 23:46:

Jo ještě doplňuji. V restauraci u nás v Česku za základní kávu s mlékem tak od 35 do 55 kč. Pak samozřejmě různé další varianty se cení hlavně dle pracnosti, umění a fantazie, ale asi u mě max tak 80 kč.

Datum: 03.11.16 16:29

Kávu si dávám nejraděj a denně doma, jdu-li 1x za dva roky na kávu do restaurace nevadí mi dát 100,-.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.