Duch v domě?

Od: Datum: 10.11.16 23:21 odpovědí: 29 změna: 17.11.16 20:25
Dobrý den, na duchy nevěřím, ale stalo se mi něco divného a potřebovala bych jakékoliv rozumné vysvětlení. Při odchodu z domu jsrm jako vždy všude pozhasínala. Najednou jsem se podívala do vedlejšího pokoje a na kole, které je tak rok nepoužívané, začala blikat blikačka. Nic na ni nespadlo nebo tak. No tak jsem vypla blikačku a pelášila ven. Nemáte někdo nějaký racionální nápad co by to mohlo způsobit?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.11.16 23:24

Nemohlo do ní zasvítit světlo z nějakého jiného zdroje? Někdy to tak potom vypadá.

A jinak ano, velmi dobře znám takové věci – když bydlíte na "vhodném" místě, nemusíte na duchy ani věřit. Budete totiž o nich přímo vědět.

doplněno 10.11.16 23:36:

Možné je všechno. Třeba někdo známý (nebo někdo v okolí) zemřel?

Datum: 10.11.16 23:32
To nemohlo. Blikala dlouho a pak jsem ji šla vypnout a přestala.
Datum: 10.11.16 23:38

byl bych v klidu tydle blikačky to je elektronika a ta si občas žije svym vlastnim životem stačí náká vlhkost ,zkrat ,k.o náký součástky nebo unava materiálu tlačítka,kontaktu a dělá to věci že se člověk jen divý

vyndejte z ní baterie a pokud se někdy rozbliká tak pak to bude divný *palec*

Datum: 11.11.16 00:04

A což teprve, až se kolo samo rozjede!

Datum: 17.11.16 19:56

Doplnění je fantastické *smich**smich**smich**smich*

Datum: 17.11.16 20:21

"Třeba někdo známý (nebo někdo v okolí) zemřel?"
...a když jeho duše letěla kolem kola, otočila vypínačem... *haha*

Datum: 17.11.16 20:25

Ano, neříkejme přímo duše, ale energie zůstává. Co dokáže si ještě vysvětlit ale neumíme.

Datum: 11.11.16 06:34

To kolo Vám chtělo naznačit, že by bylo načase je taky projet! Řekl bych, že už existují automaticky spínaná světla buďto pohybem nebo změnou světelných podmínek, co Vy na to?

Datum: 11.11.16 07:29

Možná, že baterie na chvíli ožila a dala na vědomí, že bys ji měla vyndat, než vyteče. *hej*

Od: dylin
Datum: 11.11.16 09:08

To nemusí být duch... pouze vadná elektrónka z podniku Katóda Holomóc

Datum: 11.11.16 12:17

Kde jste přišel proboha na název Holomóc? My z Olomoóóce nejsme Chodové.

Datum: 11.11.16 11:43

Ony se někdy takhle věci seběhnou. Já jsem šla ráno rožnout a zrovna se mi honilo hlavou, jak zde nedávno někdo psal, že se mu rozprskla žárovka po celé místnosti - a najednou rána, zablýsknutí a žárovka v čudu. No tak jsem šla zapnout pojistky a ono nic. Už jsem začínala být nervózní a pak jsem si všimla, že ta žárovka nevyhodila jen ten svůj okruh, ale i jiný ve druhém patře, který má úplně jiné pojistky. Takže já zapla napřed ten jiný okruh, takže to nesvítilo a pak jsem si teprve všimla toho pravého. Podle mě to není možné, až přijde manžel z práce, tak se zeptám.

Od: duch
Datum: 11.11.16 13:49

Duchové opravku existují. A jsou jak hodní (andělé), tak zlí (démoni). Jsou to normální živí tvorové, které ale v našich podmínkách nemůžeme vidět - možná proto, že se pohybují ve 4-rozměrné soustavě. (Pro vysvětlení: My jsme ve 3-rozměrné - délka, šířka a výška, a z nižší soustavy nejde vidě do vyšší.)

Datum: 11.11.16 16:21

A co je prosím pěkně ten čtvrtý rozměr?

Od: duch
Datum: 12.11.16 11:33

Přečtěte si něco o Einsteinových výzkumech,, jak třeba nechal zmizet válečné lodě tím, že je nějak dostal do té čtvrté dimenze.

Datum: 11.11.16 17:15

Duchu, jakože normální tvorové? Tedy i kadí a mají větry?*sok*

Datum: 11.11.16 18:27

Ale přece čtvrtý rozměr je čas. Na ten duch asi zapoměl

doplněno 11.11.16 18:29:

No jo ale já jsem živej-:) *smich*

Datum: 11.11.16 21:59

Také přidám...Mám nad garáží půdu na které mám uložené staré krámy.Jedná se o podkroví bez oken co má jen jedny dveře u kterých je klika jen z venku(ta vnitřní mi kdysi praskla a mě přišlo zbytečné dávat tam jinou).Od těchto dveří byl jen jeden klíč.Minulý rok jsem si tam chtěl jít pro trámek,ale zamčeno.Napadlo mě,že žena zamkla,ale ta tvrdila že ne.Dopadlo to tak,že jsme klíč nenašli a byl jsem nucen dveře vypáčit násilím z futer.Také mě docvaklo že by tam někdo mohl být a tak u toho byl i soused kdyby bylo třeba.Klíč byl v zámku zevnitř,zamčeno bylo na dva západy a klíč dotočený až nadoraz.Nikde nikdo.Soused to vyžvanil v místní hospodě a teď všichni tvrdí že mám dům hrůzy protože zhruba před dvěma lety se druhý soused otrávil ve své garáži v autě a já to auto od jeho syna koupil.

Datum: 11.11.16 23:28

Klasická situace...za to určitě může skřítek domácí.

Od: fik
Datum: 11.11.16 23:57

Tohle by šlo vysvětlit i racionálně. Podobný elektronický věci zkrátka občas můžou zablbnout,stačí vlhkost,zkrat ve vypínači,koroze kontaktů atd atd...zvlášť pokud se jedná o nějaký lacinější výrobek. Ovšem jsou věci které se vysvětlit nedají. Ducha jsme viděli s manželkou oba,ne doma ale na silnici. A že to nebyla jen moje představa nebo nějaký přelud z únavy,svědčí to že jsme to viděli oba. A ne určitě to člověk nebyl,najednou se nám to rozplynulo před očima jak pára nad hrncem. Později jsme se dozvěděli že na tom místě někdo člověka přejel a zabil.

Datum: 12.11.16 10:25

fik. Něco podobného se nám stalo na dálnici. Zimní podvečer, jelo se pěkně dálnice čistá. A najednou za horizontem hromadná havarie asi deseti aut. Bylo tam náledí. Já už jsem nemohla nic dělat. To nešlo ubrzdit. A řítili jsme se přímo mezi ta auta. Někdo nad námi držel ale ochrannou ruku a my jsme tím místem prokličkovali, aniž se cokoliv stalo. Moje zásluha to ale nemohla být. Vše bylo tak rychlé, že bych nedokázala reagovat. Co ale bylo nejzvláštnější. Když jsme vjížděli do té mely, tak se nad jedním místem, kde nebylo žádné auto, vznášel obláček. Velikost lidské postavy. I v té rychlosti jsme si toho všichni všimli a bylo to takové strašně zvláštní. Jakoby v tu chvíli bylo vše tiché a zpomalené. No když jsme vylezli z auta a šli se podívat, jestli můžeme nějak pomoci, tak v místě, kde byl ten obláček, ležel mrtvý člověk

Od: fik
Datum: 12.11.16 12:04

Některý věci zkrátka vysvětlit nejdou,třeba i když jedeš do osvětimi a na žádný duchy nevěříš-já jsem taky dřív nevěřil. Tak prostě tam na tebe padne takový nepopsatelný úzkostný pocit čehosi hrůznýho. To utrpení těch stovek tisíc lidí se tam tak vsákne,že to pořád cítíš

Datum: 12.11.16 13:35

fik. Já do těchto míst ani nejedu. Nemůžu.

My jsme chvilku bydleli u Sadové (bitva na Chlumu). Jedna z nejstrašnějších bitev, tisíce mrtvých. Vnučce v té době bylo 6 let, nic o tom, že by se tam válčilo, nevěděla. Ale jakmile jsme vešli do lesa, kde se tenkrát bojovalo a padla tam spousta vojáků, tak jí bylo špatně. Museli jsme to místo obcházet velikou oklikou.

Od: bg
Datum: 12.11.16 13:38

Svíb má náhodou úžasnou atmosféru, zvlášť teď v listopadu!

Datum: 12.11.16 08:22

Teď jsem si ještě vzpomněla, jak jsem kdysi vysávala a najednou se mi sama pustila televize. Ovladač daleko, lekla jsem se jak prase, protože jsem byla sama doma a myslím si, že u toho vysavače došlo k něčemu, co tu televizi, která byla na pohotovost, pustilo.

Datum: 12.11.16 09:35

Mám doma takovou komoru bez dveří, jen s korálkovým závěsem, takže je do ní dobře vidět. V té komoře jsem měl světlo spínané pohybovým čidlem. Léta se nic zvláštního nedělo. Pak se zdánlivě z ničeho nic začalo v komoře světlo samo rozsvěcet *sok*. Trochu jsem se lekl, ale že by to mohl dělat duch mě ani nenapadlo, myslel jsem, že je čidlo vadné a chystal jsem se koupit nové. Ale pak jsem si všiml, že se světlo rozsvěcí v okamžiku, kdy přijde SMS na mobil v kapse kalhot, visících v komoře na věšáku.

Měli jsme televizi "Orava 465", která se při bouřce sama zapínala a hlasitost nastavila na maximum. Když se to stalo porvé, nebyl nikdo doma a kravál byl slyšet až před domem *ee*. Dveře jsem otvíral s bušícím srdcem a čekal, kdo mě praští.

Mám čelovku, která se jeden čas dokázala sama rozsvěcet když ležela na stole, a následně nešla zhasnout. Musel jsem vyndat baterie *nevi*. Tenhle úkaz po čase sám zmizel, už se to nestává.

Taky jsem viděl rychlovarnou konvici, která se sama od sebe zapnula. Naštěstí v ní byla voda. Od té doby konvici zásadně stavím mimo stojan. Kolegovi takhle vyhořela kuchyň.

Nejsou to duchové, je to jen všudypřítomná, nespolehlivá elektronika. Jo jo, na elektroniku jednou lidstvo vyhyne.

Datum: 12.11.16 10:23

Blikačku bych ještě vysvětlila...ale větší záhadou pro mě zůstává, že jsem letos podle vodoměru spotřebovala víc vody než v roce loňském (a to jsme vozili vodu na zahrádku v kanystrech od rybníka, loni ne), nebo když protopíme plynu o 5000,- korun víc, přestože již několik let nám vracejí a nic se nezměnilo... To považuji za opravdové záhady... ;) Že by duch v domě? *smich* M.

Datum: 12.11.16 11:36

Podle mě se tohle dějě normálně, elektronika je docela nevyspytatelná zvlášť nějaká blikačka.

Od: maky®
Datum: 12.11.16 13:55

Také jednou u nás řádil duch, v noci nám ze dvorku zmizel zapomenutý vysavač na listí, což mi nevadilo, protože jsem ho nesnášela a nepoužívala ho, ale místo něho se tam objevila obrovská sekera. Koukali jsme na to jako blázni, za pár dnů sousedka postrádala sekeru, další dny se jiným sousedům zase něco ztratilo...po určité době byl odchycen zlodějíček, podezření na ducha se rozplynulo. Sekeru jsme samozřejmě odevzdali majitelce.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.