Látkový kapesník vs. papírový

Od: Datum: 30.10.16 09:49 odpovědí: 44 změna: 26.01.17 09:42
avatar

Dobrý den, již před časem jsem zaznamenal názor, že používání látkového kapesníku (zvláště na veřejnosti) je považováno osobou, která to vidí, za ošklivé, odporné až hnusné ("eklhaft"). Myslíte si, že látkový kapesník se již nemá používat a je to společensky neúnosné? Dáváte přednost látkovému nebo papírovému kapesníku? Kam potom použitý papírový kapesník ukládáte nebo odložíte (často je vidím pohozené na ulici)? Otázka je o použití při vyprazdňování nosu (ne o utírání např. mastnoty z obličeje). Děkuji Vám za názory a životní zkušenosti s kapesníky. Zdravím!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.10.16 09:56
avatar

zdravím Bene - já používám hlavně látkový, je na nos příjemnější - myslím si, že když mám hezký čistý kapesník a decentně se do něj vysmrkám, často měním, tak to eklhaft není... papírové používám jen při veliké rýmě a hned je vyhazuju do koše... ale je pravda, že mám v autě i v tašce nějaký ten balíček papírových pro případ potřeby (nejen smrkání)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 30.10.16 10:05
avatar

Dobrý den, děkuji Vám za názor. Přiznám se, že mám také raději ten klasický látkový kapesník, kde nemám pocit, že smrkám do novin . Papírové kapesníky jsem vyzkoušel, ale nějak to není ono (nebo je neumím správně používat). Zdravím!

Datum: 30.10.16 10:14

No dříve to bylo normální že se používaly látkové kapesníky. Já měla extra velké - pánské na rýmu pro děti a malé dámské do kabelky. Dnes jsou v kurzu papírové ale je nutno dodržovat hygienu a po použítí vyhodit venku do odp. koše a doma , pokud je rýma do igel. sáčku a ven do kontejnéru.Vidím to často jak to lítá po ulici.Ale mám asi tři krabičky úplně nových dámských kapesníků. V posledních letech byly velmi drahé. Já si beru kapesník látkový hlavně k zubaři a vůbec k lékaři.A nevadí mi ho kdekoliv vytáhnout ,je čistý vyžehlený. A hlavně to nepřidá na kvantu odpadů ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 30.10.16 10:21
avatar

Dobrý den, ano, dříve byl látkový kapesník jediná možnost (pokud někdo nefrkal jako fotbalista).

To zahazování papírových kapesníků na ulici mně také vadí - to je ten "eklhaft". Zdravím!

Datum: 30.10.16 10:19
avatar

Hezký den Bene. Nejraděj mám klasické pánské kapesníky, občas používám doma papírové z krabičky, vyhodím do odpadkového koše. Asi bych moc neperlila, použít někde pánský a tak v kabelce mám látkový dámský i ty papírové balení po 10ks. Pokud smrkám na veřejnosti, vždy se od společnosti odkloním.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 30.10.16 10:28
avatar

Dobrý den, on ten odklon od společnosti je asi vhodný - přeci jenom je to určitý způsob vyměšování a ty jiné také nejsou veřejné . Zdravím!

Datum: 30.10.16 10:28
avatar

Používám hlavně látkové, dámské, v posteli a v křesle u TV mám zastrčený velký - pánský. Látka je na nos příjemnější, než papír.

Papírové jen občas /rýma, to je pak velká spotřeba/, nebo když někam jedu a stane se mi, že zapomenu na kapesník. Potom si koupím papírové.

Byla bych pro látkové, zvláště kvůli tomu hyzdění ulic. Ano, papírové se povalují všude, látkový nikdo jen tak nevyhodí.

Jinak kupuji kapesníky z čisté bavlny a vyvářím je. Před časem se k nám dostaly takové umělé z Číny a jako skoro všechno čínské nestojí za nic.

Na papírových si cením navíc toho, že je možno použít je i po vykonání potřeby, pokud není k duispozici toaletní papír. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 30.10.16 10:38
avatar

Dobrý den, ano, ten látkový (a velký) je k nosu příjemnější a ten papírový má zase i jiné využití.

Jinak se zdá, že to máte s kapesníky promyšlené k dokonalosti. Zdravím!

Od: maky®
Datum: 30.10.16 10:29
avatar

Hezkou neděli Bene, přešla jsem téměř zcela na papírové kapesníčky, neříkám, že v kabelce a v budně nemám zastrčený klasický kapesník, ale mám současně i zásobu papírových, na ven balené po desetí a doma u PC mám krabici...jednu plnou, odtud vytahuju kapesníčky a druhou již prázdnou a tam cpu ty použité, zvláště při rýmě a se zvednu od PC, vyklopím ty použité do koše a tak porád dokola. Krabička s papírovými mám ve svém tvůrčím koutku, kde pracuji s barvami a keramickou hlínou, tam se je vytahuji a umatlané zase šoupu do prázdné krabičky. Také v akci kupuji vlhčené-zase na výlety, když jsou vnoučata od čokolády či bláta :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 30.10.16 10:43
avatar

Dobrý den, no, tak Vy máte zase promyšlený ten systém papírových kapesníků. Jinak, když ještě dnes někde zahlédnu, jak matka či babička nasliní látkový kapesník a potom otírá dětskou tvářičku, tak se vrací nehezké vzpomínky z dětství . Zdravím!

Datum: 30.10.16 10:54
avatar

Hezký den :) Je jako stvořený pro rýmu :)

Já vždy používala látkové. Pak přešla na papírové. Přijde mi to praktičtější. Když mám rýmu, tak bych potřebovala kapesník velikosti prostěradla *smich* Popřípadě utěrky, ale těch bych musela mít víc *smich* Pak to použité někde mít, než bych dorazila domů... Takhle mám balení (třívrstvé) papírových...vyhodím (do koše)a hotovo. M.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 30.10.16 11:13
avatar

Dobrý den, ano, z hlediska úspory času (nemusí se prát) nebo z důvodu mít stále u sebe čistý kapesník je to použití papírových kapesníku lepší. Jenom pro chlapa s velkým nosem je to moc titěrné a pokud vím, tak se vyrábí pouze jedna velikost (malost). Zdravím!


doplněno 30.10.16 18:48:

72mona3 - vím, že Vy se neurazíte, tak si to dovolím. Vzpomínám si na příspěvek, kde jste uvedla, že máte na hlavě jen o něco více vlasů než má Rákosníček. Nyní přidáváte informaci o velikosti svého nosu a už si Vás vybavuji lépe. No, člověk nemůže mít všechno, ale zase jste inteligentní .


doplněno 30.10.16 20:11:

72mona3 - hlavně, že se (moc) nezlobíte za to odhalení Vašeho sličného vzhledu . Ovšem, já jsem přesvědčen, že jste jen sebekritická a skutečnost je jiná. Jinak, to leštění dětské tvářičky nasliněným kapesníkem je "zločin", který si dítě nese v sobě celý život - nemělo by se to dělat.

Datum: 30.10.16 14:26
avatar

Nechtějte si poměřovat nosy, to byste prohrál *smich*

U těch papírových lze najít i takové, které se nebojím použít (právě ty třívrstvé - Lidl to jistí) Jiné jsou spíš kosmetické "cosi" a to bych neriskovala při rýmě použít. M.


doplněno 30.10.16 19:57:

*smich* ...JÁ VĚDĚLA, ŽE SI VZPOMENETE... *smich*

Jen se na vás trochu zlobím za znovu objevenou vzpomínku - naslinění a následné očištění takto navlhčeným kapesnikem. To už jsem za ta léta vytěsnila z mysli ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.16 10:55

Jedině papírové, látkové jsem všechny zlikvidovala. Po použití papírový okamžitě vyhazuji, je to hygieničtější. Posmrkané látkové se mně vždy "eklovaly".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 30.10.16 11:16
avatar

Dobrý den, no, ony látkové pleny pro děcka také nejsou zrovna voňavé a používají se stále (i když papírové asi už výrazně častěji). Zdravím!

Datum: 30.10.16 11:09
avatar

Dobrý den. Používám oba druhy kapesníků. Jsem totiž vycvičená od dětství svého staršího dítěte, že musím mít po ruce materiál vhodný k utírání k nosu, ze kterého se při té nejméně vhodné příležitosti spustila krev. Tudíž zásobu papírových kapesníků jsem měla v kabelce vždy dost. Možná, že slabší povahy se kácí mdloby při pohledu na mě, když vytahuji látkový kapesník a něžně si utřu nosík, ze kterého kape pro změnu sopel. Je mi těch osob osobně velmi líto, ale to je tak asi všechno, co pro ně mohu udělat. Když se jim to nelíbí, tak ať decentně odvrátí zrak a nezírají na mě jako na zjevení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 30.10.16 11:23
avatar

Dobrý den, ano, to je fakt - komu se to nelíbí, tak nemusí cizí smrkání se zájmem pozorovat. Ovšem, když někdo vytáhne v tramvaji použitý látkový kapesník a před smrkáním ho máchnutím ruky ve vzduchu provětrá a rozlepí, tak to se moc přehlédnout nedá . Ovšem, to Vy určitě neděláte. Zdravím!

Od: maky®
Datum: 30.10.16 11:27
avatar

eulalie, toto je dobré, ale jakmile zahlédnu, že někdo nepoužívá kapesník žádný, víte, co myslím, pokud možno včas se dívám jinam, to tedy opravdu nemusím...*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.16 11:23
avatar

Zdravím,

kdysi jsem používala pouze papíráky, bohužel mi po nich zůstával brutálně rozedřený, červený nos jako má sob Rudolf *cert*, každý si myslel, že mám celoroční rýmu. Takže jsem přešla na látkové, snad už nebudu rypákem svítit. *smich*

P.S. O tom, že se společnosti látkáč ekluje, slyším poprvé. *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 30.10.16 11:31
avatar

Dobrý den, rypákem svítit je trefné . Já jsem ten názor o tom, že látkový kapesník je již minulostí, právě slyšel - bylo to od ženy a tak trochu namířeno proti mužům. Zdravím!


doplněno 30.10.16 12:00:

maky - no, s tím obsahem v dlaních bych Vám mohl vyprávět . Takže, jde to, ale asi to umí jen muž.

Od: maky®
Datum: 30.10.16 11:48
avatar

bene, jak to tak kolem sebe pozoruji, vidím, že většina mužů papírové kapesníčky přímo nesnáší, někteří by je ani za nic nepoužili, pravděpodobně si představují, ´že ho profrknou zkrz nazkrz a obsah budou mít na dlaní :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.16 18:58
avatar

Tohle je i skálopevné přesvědčení mého manžela, takže ten používá pouze látkové kapesníky. Já zase výhradně papírové. Teď se zrovna hrabu z ošklivé virózy, hlavu mám zatím stále jak vycpanou vatou - ne a ne se mě to pustit, a na noc jsem si k posteli brala papírové utěrky. Ty tedy možná neprofrkne ani můj muž (akorát že to nikdy ani nezkusí).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.16 18:18

Naprosto stejná zkušenost - z látkového pohoda kolem nosu, z papírového, sebeměkčího, vždycky odřený lelé okolí nosu. Proto papírové zcela výjimečně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.16 11:47
avatar

Já mám tedy zkušenost opačnou, látkové jsem začala používat jen při velké rýmě, která mě s papírovými stávala majland, a zpozorovala jsem výrazně odřenější nos. Ale možná to bude tím, že papírové neberu jakékoliv - běžně Sanft&Sicher nebo ještě Floralys z Lidlu ujde, při rýmě Kleenex s balzámem (nejlépe ten hnědý, ale stojí fakt děsné prachy). Ale ty látkové si uchovávám doma, nakoupila jsem si tehdy moc pěkné a kvalitní kousky, třeba zase někdy...

Mimochodem, pro rýmově nachlazené, vyrábí se mastička PantheNose, po které jsem přes noc měla kůži kolem nosu jako miminko. Nemůžu ji aplikovat přes den, na podrážděnou kůži pálí jako čert, ale když ulehnu a kůže se zklidní, tak ji namažu a ráno je okolí nosu jako kdyby žádná rýma nebyla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.16 11:57
avatar

No právě, ty noblesnější papíráky stojí ranec peněz, málokdo si je může pravidelně dopřávat. *nevi*

Tu mastičku na podrážděnou kůži vyzkouším, díky za tip *palec*, už mne irituje dokolečka dokola lidem odpovídat, že nachcípaná nejsem. *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: annabel
Datum: 30.10.16 12:25

Hygienictejsi jsou samozrejme jednorazove papirove, protoze smrkat do latkoveho vickrat a potom posmrkany jeste muset prat - *uf* nehlede na to, ze hazet je do pracky je fujtajbl, sopel se z kapesniku prilepi na pradlo, takze jedine zvlast rucne *blee*, prece nezijeme v dobe nasich babicek chuderek u valchy, taky spousta bacilu se v posmrkanem látkáči drzi a mnozi nekde v kapse nez se opetovne prilozi k nosu a nakaza vleze i do krku, aby si taky pošmákl - dobrou chut! *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 30.10.16 12:31

Bavlněné kapesníky jsou tradice, už od dob, kdy se jim říkalo kapesní šátek. Čistý vypraný a vyžehlený kapesník může sloužit mimo jiné třeba na vyndání cizího tělíska spadlého do oka, na osušení slz při pláči, na přiložení na spáleninu na, nebo na odřeninu, atd. na výletě, kdy není po ruce lékárnička.

Kapesníky z umělých vláken prodávané v asijských tržnicích nejsou vůbec na nic. Nesají a při použití na vysmrkání se normálně prosmrkají skrz, je to hnus a důvod všechny bez milosti vyhodit a už žádné podobné nekupovat.

Nejlepší jsou pouze naše tradiční kvalitní kapesníky z Milety Hořice. Je to i hezký dárek k narozeninám, kdo si dá práci, může obdarovanému vyšít jednoduchý monogram, nebo srdíčko, nebo obrázek.

Papírové kapesníčky z čisté celulozy příměsí z umělých hmot, jsou výhodné pro každodenní nošení v celém balíčku v kapse nebo kabelce, nejlépe celé nebo alespoň načaté v obalu, aby se v kapse nezmuchlaly a třením nerozpadly. Po použití se dají ihned vyhodit. Při otření nudle tekoucí děcku při rýmě, při otření rukou ušpiněných při otvírání dvěří ve vlaku, nebo při ušpinění rukou při uvolňování čepičky ventilku při dohušťování pneumatik u pumpy, při utření ptačího ho----ka spadlého na čepici nebo na stůl při hodování v zahradní restauraci, prostě na utření něčeho nepěkného, co je třeba ihned zahodit do koše. Papírové kapesníčky se v přírodě normálně rozpadnou na prach, nebo se rozmočí a pohnojí zem. Ale ne ty vlhčené, se kterými je přírodě potíž, ty se skoro nerozkládají, viz včerejší reportáž v TV.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.16 12:31
avatar

Používám raději papírové,ale nemám nic proti látkovým.Už v mládí jsem se naučil při použití kapesníku dodržovat rutinu:Kapesník zásadně nerozbaluji z klasického složeného čtverečku-.Smrkání do jednotlivých oddílů kapesníku je estetické a také vzhled kapesníku je snesitelný.Lze ho použít v podstatě osmkrát,než se odloží.Naučte se to také!

To platí pro případ lehké rýmy.Při akutní rýmě,kdy je člověk vesměs upoután na lůžko,použijte papírák.Použitý spláchněte do WC.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.16 13:25

Zasadne pouzivame papirove,ty latkove jsou pro mne fujtablove.Kupuji zasadne v Nemecku kde prodavaji pouze 4vrstve,ne ty pruhledne hrube ceske-bbbrrrr.To je cumacek hned jak majak.Moje dlouholeta zkusenost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.16 13:33
avatar

Látkový používám pouze když jdu do společnosti s dámským doprovodem, kdy mohu tento kapesník dámě zapůjčit v případě potřeby, nebo všeobecně ve společnosti lidí, kdy jej mohu použít na spoustu způsobů.

Pokud si čistím dutiny a nebo mám rýmu, vždy je to papírový. A při rýmě je jeho spotřeba veliká.

To je jedna z věcí, co mi vadí na moderních toaletách. Nejsou k dispozici papírové utěrky, pouze vysoušeče, kterě ze zásady ani nepoužívám. Takže zásobu kapesníku stále s sebou.

No a když jsem doma sám, tak taky papírový.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.16 13:47

Vždy papírové a ihned vyhodit, a důvod je jednoduchý, tím je prostě hygiena. Nás ve škole třídní nutil k tomu používát právě látkový/bavlněný díky tomu že byl staromódní, ale již je prokázáno, že je to z pohledu hygieny a zdraví špatně. To je stejné, jak kdybyste používali kondomy nebo toaletní papír který se dá doma recyklovat, vždy se jedná o sekret, hnis, nebo tělní odpad, a ten zpravidla obsahuje co by nemělo zpětně přijít do kontaktu s tělem (z hygienických či jiných důvodů), když se totiž vysmrkáte do látkového kapesníčku, ten následně vložíte do kapsy nebo kabelky/tašky, poté třeba v práci nebo ve škole vytahujete telefon nebo klíče a příjdete do kontaktu s látkovým kapesníčkem právě třeba z kapsy, dostane se vám na ruku viry které vaše tělo vyplavilo právě díky hlenohnisavému výtoku z nosních děr (nudle, rýma, etc...), a poté stačí někomu podat ruku, šáhnout na kliku a jste přenašeč, nemluvě o tom, že si škodíte sami, jelikož si vlastně schováváte viry/bakterie u sebe, které vaše tělo tak pracně odstraňovalo. Jistě je také na místě otázka, zdali vám teče z nosu z důvodu extrémní změny teploty (průchod z arktické zimy do budovy kde je +25 stupňů), tím pádem máte jen "vlhký nos", nebo máte opravdu rýmu a s tím spojené onemocnění, jelikož to potom není nutné okamžitě vyhazovat kapesník, případně použití právě látkového, ale jelikož je zbytečné zkoumat z čeho to máte, když 100 kusů kapesníčků se dá pořídit za necelých 10 korun.

Také něco jiného je, když má gentlman v náprsní kapse saka "čistý" látkový bílý kapesník ze společenských důvodů, který slouží spíše jako ozdoba, můžete si povšimnout chodíte li do "vyšší" společnosti, že i muži a ženy byť má většina právě zmiňovaný kapesníček využívají papírové kapesníčky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.16 14:22
avatar

Ač z generace vyrostlé na klasických kapesnících, přešel jsem už asi před 10 lety zcela na papírové. Důvodů bylo několik, ale jeden z hlavních byl, že když jsem měl rýmu, od papírového jsem neměl odřený nos.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.16 15:14
avatar

Tak pokud máte čistou vodnatou, nezelenou nudli, jako já, tak látkáč snad nevadí, ne? Neřeknu, kdyby měl dotyčný barevné soply, tak to asi na pohled kekel bude*blee*, na tom kapesníku. *smich* U průzračné rýmy/nudli vidět nic není, se to stihne vpít a uschnout. :-D

Jinak s sebou v báglu taktéž nosím, pro stav nejvyšší nouze (krvácení z nosu, ptáčí trus, nehoda s jídlem atp.), ty obyč. papírové hygienické kapesníčky 10ks, ale už ne holt na smrkání. *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.16 15:39
avatar

Já jsem, asi před měsícem, měla soplavou a kuckací nemoc. A to takovou, že jsem z toho byla zchvácená. Po bytě, na strategických místech (u televize, v kuchyni, u postele a u počítače), abych je měla ihned po ruce, jsem měla role kuchyňských útěrek. Ty mě zachránily. Něco jsem spláchla, něco vyhodila s odpadky, do popelnice. Neměla jsem na to, kapesníky prát a žehlit. Po týdnu, když jsem byla jakž takž, se nemoc vrátila a spolu s ní i papírové útěrky a nová, silná antibiotika. Bez nich by to byl smutný příběh. *sok* Čas od času napíšu Ježíškovi o nové kapesníky. Mám v baráku skřítka, který mi je žere. Celý život, mrcha jeden, se mnou byl a kapesníky mi žral. Ani ne tak ponožky, jak kapesníky. Vždycky před prádlem obejdu všecky pravé kapsy a někde kapesník je a někde, ikdyž tam včera jistě byl, není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.16 18:03
avatar

Přidám se k tématu, jak je to u nás:) používáme papírové kapesníky. Pokud mám velkou rýmu, kupuji měkčí, dražší, abych neměla utahaný nos. Jinak mám krabičky s kapesníky doma na každém kroku. Ale co mě maximálně štve - cca jednou za půl roku nechá manžel v kapse nějakých kalhot papírový kapesník a hodí ho do prádla :( já lenivá, nekuknu do kapsy a mám vystaráno... při zjištění, že všechno tmavé prádlo má na sobě rozkouskovaný papír mě jímá hrůza :( naštěstí se to stalo letos jen jednou a už máme sušičku, která to přebrala za mě :)

Nevím, jak mám chlapovi vysvětlit, že papírový kapesník je na jedno použití... ale to se mi po čtyřiceti letech manželství už nepodaří, žejo? :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.16 07:43
avatar

Kytko, ve čtvrtek, před 3mi volnými dny, jsem byla už dobrá, tak jsem vyluxovala, vytřela a pustila pračku. Když jsem prádlo vytahovala do koše, něco z prádla padalo. Vzala jsem si brýle a byla jsem na šlak trefení! Papírová útěrka! Zapomenutá v kapse pyžama! *plac*Než jsem tu hrůzu nad vanou vytřepala a prádlo pověsila, mohla jsem s úklidem začít znovu! A pak, když jsem prádlo sbírala, znovu. *zed* *plac*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 30.10.16 18:54
avatar

Dobrý den, děkuji všem za nové příspěvky, osvětu i instruktáž, jak kapesníky používat. Zdravím!


doplněno 30.10.16 19:21:

kytka25 - ještě to s výchovou manžela nevzdávejte. Mohl by to pochopit lépe, než pejsek, pro kterého je použítý kapesník kořist a pochoutka .

Datum: 30.10.16 20:06
avatar

Látkový -nosím v riflích jeden ,druhý v pracovním oděvu a třetí v obleku. Doma používémě pleny. Papírový výjímečně.Dle mne je ekologičtější látkový stejně jako látkové pleny dítka!Tyto po původním dosloužení dokáží sloužit ještě hoooodně dlouho a hooodně dobře,žel latkové kapesníky jen na to jedno!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.16 20:25

My používáme látkové kapesníly, ale v kabelce mám ještě pro jistotu papírové. Látkové mě jsou příjemnější. Naši mladí používají pouze papírové, syn doma při velké rýmě nosí celou roli toaleťáku. Když od nás odejdou vnoučata, tak po nich nacházím papírové kapesníky všude možně zastrkané, hlavně v gauči a křeslech. Domluvy nepomáhají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jato®
Datum: 24.01.17 07:35

Vadí mi, jak se všude povalují papírové kapesníky. V koších, na zemi. To se infekce i viry mohou dál šířit. Osobně používám látkové kapesníky. A denně si beru tři čisté, abych nikoho nepohoršoval. Moc je nerozkládám a po vysmrkání strčím zpět do kapsy. A nevidím na tom nic špatného.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 24.01.17 08:19
avatar
Zdravim tez. Pouzivam pouze papirove. Je to hygienictejsi a pohodlnejsi, nez skladovat po kapsach posmrkany latkovy a jeste ho prat. Ma i vice vyuziti.
Malokdy vidim papirove kapesniky na ulicich. Asi bydlim v relativně cistem meste.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.17 09:33
avatar

- jedině papírové - ale nikdy by mne nenapadlo pohodit je jen tak na ulici.

Ale, pokud je někdo čuně, neláme si hlavu s pohazováním čehokoliv mimo odpadkový koš a to bohužel ani v přírodě, kde je to obzvláštní "prasárna" - a to si takoví lidé ještě dovolují vyvyšovat se nad cikány ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezevec*
Datum: 26.01.17 09:35

Normálně jsem v šoku, kolik lidí používá látkový kapesníky. To vám fakt nevadí to riziko, že si při každym použití rozpatláte po obličeji všechny ty nudle a nechutný slizy z předchozího použití...? OMG...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 26.01.17 09:42
avatar

Používám oba druhy kapesníků, podle okolností, každý má své přednosti i nevýhody, takže to kombinuji podle potřeby. Venku, hlavně když mrzne, mám látkové v každé kapse, protože je stále vytahuji. Doma, nebo v restauraci mám papírové, šoupnu ho pak do kabelky, nebo doma je dávám do prázdné krabičky o papírových kapesníčků, hl.při rýmě, pak to celé vyhodím.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.