Daniel Hůlka a vyznamenání

Od: Datum: 29.10.16 09:44 odpovědí: 46 změna: 05.11.16 07:26

Měl dostat Daniel Hůlka státní vyznamenání?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.10.16 09:51

To se nedá ani komentovat.*cteni*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.16 09:53
avatar

Vzhledem k tomu, že se dnes státní vyznamenání udělují spíš ze známosti, než za skutečné zásluhy o vlast, tak na tom není nic divného. (Tím nechci říct, že by pan Hůlka nebyl špička ve svém oboru).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.16 10:03
avatar

- no v 90-tých letech, kdy byl na vrcholu slávy, by lidé asi tak nepovykovali. Škoda ho - tehdy to byl PAN zpěvák ! - a rozhodně toho nedal českým lidem zrovna málo (na rozdíl od jiných) !


doplněno 29.10.16 10:42:

- když už jsme u toho vyznamenávání - kolik lidí by dnes asi tak vyznamenávalo a velebilo p. Havla?! ... jeho čas už je taky nenávratně pryč, ale Hůlka alespoň uměl zpívat !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.16 18:09
avatar
Nepíchnout si do Havla to bys snad ani nebyl ty. Na rozdíl od jeho následovníků (ať byl jaký byl) je ve světě známý tím co udělal a ne tím že kradl propisky nebo na recepci brkal o imaginární slivovicový koberec.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.16 18:27
avatar

Culdo, nenecháte si ujít příležitost, abyste neflusla na Havla. Schválně, řekněte, kdo byl lepší než on?

Gottwald? Zápotocký? Novotný? Husák? Klaus? Zeman? *sok* *plac*Všecko je to smutný příběh!


doplněno 29.10.16 18:52:

Marcelko, moc vás prosím, nechejte už toho! *bum*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.16 18:32
avatar

no jo, no ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.16 20:43

Po 89. roce nebyl v České politice kvalitnější člověk než Havel. Ale je to už klasika, že se jen papouškují cizí názory a nadává na vše a všechny bez jakéhokoliv argumentu. Být Havla, nemá tato země dnes z ostudy kabát.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.16 10:10

Mně to přišlo taky divné, dnes je Daniel Hůlka u mě postarší nemocný člověk , žijící s matkou. Jinak mi to nedá, ale jak jsem viděla toho pana Bradyho, tak mi přišlo, že jemu už je jedno, jestli něco dostane, ale ta jeho panovačná manželka mě fakt dostala. Hm. teď mě napadlo, že asi neznáte náš domácí pojem - žije sám s matkou. To je prostě u nás doma diagnóza, od určitého věku má být chlap od matky dál.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.16 10:14

Pokud by se skutečně jednalo o vyznamenání státu, tak určitě ne. Hůlka je řadový zpěvák, který ničím zvláštním nevyniká.

Snad jedinou věcí. Má bližší vztah se Zemanem a pomáhal mu při volbách.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.16 10:33
avatar

Zato, že umí zpívat? Měla ho dostat Sáblíková? Zato, že umí rychle bruslit? Je to fraška.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coco
Datum: 29.10.16 11:20

Oceneni od mistra bonmotu - takove rozhodnuti nemuze prece nikoho prekvapit, ani kdyby udelil medaili sam sobe :)

Co kdyby se udelovaly slechticke tituly, to by byla vetsi sranda *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.16 11:13

já myslím, že určitě NE! Státní vyznamenání by měl obdržet někdo kdo udělal něco mimořádného a to u D. Hůlky moc nevidím... Udělovat státní vyznamenání za ůčast na předvolební kampani udělovatele je trapné, nehorázné atd.., ale bohužel v této společnosti asi běžné...*placni*.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.16 11:15
avatar

Kolik anglických zpěváků dostalo titul přímo od královny? ;) Proč ne státní vyznamenání od Zemana?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 29.10.16 12:00
Pokid chce hlava statu pokazxe nekoho vyznamenat, tak ti dobri jsou oz ovenseni. A je nutno brat v nizsi kvalite. Ono je otazka, kdo tu kvalitu stanovi.
Hulku jsem v kvetnu videl v obnovenem Drakulovi. Uz to nabyl ten sosny mladenec upir, ale spise uchylny strejda v zupanu. Toz tak
Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 29.10.16 12:17

Udělení státního vyznamenání je v kompetenci prezidenta, kde vybírá z navržených kandidátů. Je nemožné, aby jeho výběr odpovídal názoru každého. Já bych třeba vybral nějakou prsatou zpěvačku, aby bylo na co koukat. Ale manželce a neprsatým ženám by se to asi nelíbilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.16 15:20
avatar

Ještě kurioznějsší mi příjde,že jednu dobu sám Hůlka byl,možná ještě je i praktik buddhismu,který byl(je)zastáncem osvobození Tibetu.Nedávno o tom vyšel i článek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.16 15:39

Jaké osvobození? Koho, čeho od koho čeho?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.16 18:18
avatar
Každopádně je tak mistr Hůlka ve skvělé společnosti. Může si cinkat metálem s převlíkačem politických kabátů uslintaným Frantou Čechem a průserářem mizerným řidičem a ještě mizernějším režizérem Renčem. Chudáci lidi co medaili dostanou opravdu zaslouženě a mají kolem sebe takovou honoraci...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.16 00:07
avatar

Zdravím. Ano, dostat ho musel. Protože můj manžel je asi převtělená Libuše (Kroková) a předpověděl to. Ve chvíli, kdy dostala Jiřina Bohdalová loni od Zemana vyznamenání (proti Jiřince nic nemám, jako herečku - komičku ji miluju), můj muž s tajuplným pohledem upřeným do dálky prohlásil, že je zvědav, kdy dostane státní vyznamenání od Zemana taky Hůlka. Nechápavě jsem se zeptala: "A za co, proboha?" A on na to, že za výraznou účast ve "fanklubu" při Zemanových volbách na prezidenta, kdy stál na každém televizním záběru vedle Bohdalový. No a rok s rokem se sešel a vyznamenání je tu. *smich* Ida

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.16 02:44
avatar

Né, že bych se chtěla pana Hůlky zastávat, ale kdo z nás zde na poradně může říct,že ho zná osobně natolik dobře,aby se mohl vyjádřit, zda medaili Za zásluhy I. stupně o stát v oblasti umění održel oprávněně či nikoliv. Já tedy ne, protože jeho celou uměleckou činnost, včetně délky působení v ní, neznám. Jen mi to přijde trochu nefér k pár lidem z umělecké branže,kteří by si to zasloužili určitě víc.Zřejmě sám pan prezident nebo Poslanecká sněmovna,Senát a vláda, kteří návrhy předkládají, tyto lidi (a je to smutné) nezná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.16 09:04

Hezký den, Aleno. Já se znám s maminkou Dana ještě dávno předtím, než zpíval v Drákulovi. No, Dan určitě zpívá velice dobře, ale že by to bylo na medaily? Domnívám se, že ani náhodou. Ani jeho soukromý život není něco, co by zasloužilo ocenění. Nevidím tam nic, čím by si zasloužil medaily za zásluhy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.16 21:16

Ať žije bulvárek. Alespoň jsem se pobavil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.16 22:01
avatar

Jakýpak bulvárek? Pouhá výměna názorů.Máme přece svobodu slova.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.16 06:10

Když může masový vrah Obama dostat Nobelovu cenu míru, proč by Hůlka nemohl dostat nějakou medaili pro umělce?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.16 15:28

*smich* a to je zase pravda. USA si pod hlavičkou "šíření demokracie" zajišťují vliv v důležitých lokalitách, přístup k ropě, zkoušejí si zbraně atd... a při masakrování se ještě tváří jak pomáhají. To je fakt, proti tomu je medaile Hůlky nic...*smich*.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 01.11.16 16:07

Já trochu pozměním otázku hrdéaleny výše. Kdo z vás kritiků Hůlky, umí zpívat jako on? Kolik kolem sebe znáte lidí, kteří umí zpívat jako on? Není snad státní cena právě o téhle výjimečnosti? Nemusí se vám líbit jak zpívá. Není umělec ten, aby se zalíbil lidem všem. Ale proč mu upíráte právě vy, kteří neumíte to co on, dostat vyznamenání za něco, co opravdu umí, a dělá. Proč tolik kritiky? Závist? Nebo co?

Takže abych odpověděl tazateli. Ano měl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.16 16:24
avatar

jentak

*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.16 16:47
avatar

Jentak - Ale to, že umí zpívat mu přece nikdo nebere! Stejně jako výše zmíněná Sáblíková umí bruslit, či špičkový neurochyrurg z fakultní nemocnice operovat mozek. Spousta lidí umí špičkově svou profesi a leckdo z nich se skutečně o prosperitu naší země zasloužil, přesto se o nich ani nemluví. Pan Hůlka dostal vyznamenání, konkrétně "medaily za zásluhy" za svsvůj zpěv. O co konkrétně se tedy zasloužil on? V čem jsou jeho zásluhy větší, než zásluhy Sáblíkové, nebo onoho neurochyrurga, či dalších nejmenovaných vědců? Proč on dostal vyznamenání a oni ne? Hůlka umí výborně zpívat, měl tedy dostat vyznamenání za zpěv (případě za kultůru). Proti tomu by jistě nikdo neprotestoval. Ale proč za zásluhy? Připomíná mi to doby minulé, kdy často docházelo k absurditám, že například "Orchestr města Prahy" dostal vyznamenání "za zásluhy o výstavbu" *bzum*.

A že neumíme to, co on? To je pravda. On ale zase neumí to, co my.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.16 22:29
avatar

magdon, ale on přece dostal medaili Za zásluhy I.stupně v oblasti umění (a pod to podle vás nespadá zpěv či kultura?):-D, která je nižší formou vyznamenání.V roce 2015 tuto medaili ze zpěváků dostal např.V.Neckář a v roce 2014 Lucie Bílá. Máte pravdu, že za dřívějšího režimu opravdu bylo propůjčováno vládním nařízením z roku 1951 vyznamenání Za zásluhy o výstavbu,které bylo souhrnným názvem, pro oceňování osob z různých činností a oborů působnosti, takže mezi oceňovanými mohly být, jak se ve vládním nařízení uvádělo, i osoby, které se zvlášť zasloužili o rozvoj vědy, kultury nebo techniky.Samotný název možná absurdní byl, protože v něm chyběl konkrétní dovětek za co.Pak by to zas tak absurdně nevyznělo.Nemyslíte? To je můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.16 22:22

já umím zase výborně programovat CNC obráběcí stroje, umí to pan Hůlka jako já? Těžko že. Každý z nás něco umí a dostáváme medaile...? To, že pan Hůlka umí zpívat lépe než my není argument pro jeho ocenění!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 01.11.16 17:38
avatar

Dobrý den, pan Hůlka to vyznamenání dostat musel, protože zásluhy má (i když ne jenom o zpěv) a byl na řadě. Tento názor má zřejmě většina lidí a nic na tom nezmění ani to, že je vystudovaný operní zpěvák (tedy, pokud se nemýlím a pamatuji si to dobře). Ta státní vyznamenání jsou různě odstupňovaná a nejsou stejného druhu, tak nelze moc srovnávat pana Hůlku např. s veterány války. Jinak, líbilo se mně, že letos byla ta oslava ve Vladislavském sále taková rodinná a zůstala prázdná pouze jedna židle. Přítomnost starších dětí byla oživující a celou akci to omladilo. Jenom nevím, jestli od Ovčáčků tam bylo více členů rodiny nebo od Hujerů . Zdravím!


doplněno 02.11.16 19:57:

magdon - myslel jsem to tak, že většina lidí si myslí, že pan Hůlka dostal vyznamenání za tu předvolební pomoc k funkci prezidenta. Jen menšina si asi myslí, že je to za jeho umění a zpěv.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.16 14:08
avatar

JENTAK..Kdo z vás kritiků Hůlky, umí zpívat jako on? Kolik kolem sebe znáte lidí, kteří umí zpívat jako on? Není snad státní cena právě o téhle výjimečnosti?
...

Dobrý argument. Ovšem uznal bych ho až ve chvíli, kdy by už měli doma všichni lepší zpěváci než on. A že jich tu světoznámých pár máme.

Kdyby se to jmenovalo Medaile za servilitu a podporu Miloše prezidenta, nemohl bych namítat a fň, ale takhle mám /a nejsem sám / dojem že je to odměna za podporu ve volební kampani.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.16 15:57
avatar

ben - "Tento názor má zřejmě většina lidí..."

Nevím odkud máte tuhle informaci, ale na jistém fóru (adresu si už nepamatuju a hledat to znova nebudu, nehledě na to, že by to bylo proti pravidlům) souhlasilo s vyznamenáním 27 % diskutujících. To není zrovna moc přesvědčivá většina.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 02.11.16 22:31
Tak pokud vyjdete z toho, ze prezident byl zvolen vetsinove, tak s vyznamenanim Hulky vetsina souhlasi. Nezapokinejte na onu povestnou mlcici vetsinu, ktere to je naprosto sumak.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.16 14:24
avatar

Ladislav Štaidl, Pavel Šporcl, Libuše Šafránková, fotbalista Pavel Nedvěd... a jiní.

Nikoho to nevzrušovalo tolik, jako oceněný Daniel Hůlka.

A co Karel Gott? Eva Pilarová? To vám taky nevadilo? *nevi*

Je to rozhodnutí prezidenta republiky. Určitě nebude z vlastní vůle udělovat vyznamenání nějakému Kocábovi, který si na jméně Zemana přihřívá polívčičku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 02.11.16 15:08

Havel vyznamenal jedince co byli z větší části jen jeho kámoši a nic víc a to vás nechalo v klidu *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 03.11.16 06:31
avatar

Dobrý den, máte pravdu jen částečně, resp. pan Havel uděloval také některá vyznamenání (jako později pan Klaus či dnes pan Zeman) kontroverzní, ale bylo to namícháno ze všech oblastí života - a všude nemá kamarády snad nikdo. Navíc je rozdíl i v těch kamarádech. Pan Havel měl kamarády z minulého režimu - spolubojovníky za svobodu a demokracii či zaprodance, zkrachované existence a kriminálníky, jak jim říkal minulý režim. A takové kamarády pan Zeman nemá, protože se pohyboval v jiném prostředí a nedovolil si veřejně proti režimu vystupovat (snad až v roce 1989, kdy napsal kritický článek a vystoupil v TV - ovšem, to na kriminál nebylo). Pan Havel vyznamenával kamarády za jejich minulou činnost, ale pan Zeman je vyznamenává za pomoc při změně bydliště z Vysočiny na Hrad - a to je ten podstatný rozdíl. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 06:42
avatar

není co dodat, souhlas.

*hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 07:34

Jenomže právě proto, že tito jedinci, kamarádi Havla se něčím a často něčím podstatným zasloužili o tento stát. Oni otevřeně vystupovali proti režimu, který vraždil. Stále vše otáčet na Havla je snad národní sport. Tady se otázka týká trojice Hůlka - Zeman - Vyznamenání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.16 16:10
avatar

Zdravím. Já se musím krapítek ohradit. Tady nikdo neřekl (nenapsal) nic, čím by znevážil zpěv Hůlky. Kdo jste jeho vyhranění příznivci, nemáte důvod "stavět se na zadní". Tady je jen k Hůlkově smůle příliš velká "náhoda", že dostal Státní vyznamenání za zásluhy jaksi bez zásluh (je profesí zpěvák, tak zpívá a není známo, že by provozoval něco jiného a pro stát záslužného, na rozdíl od mnoha jiných) a po tom, co osobně fandil Zemanovi při volbách na prezidenta. Takže se to celé tváří, jako osobní poděkování Zemana Hůlkovi za jeho osobní a veřejnou přízeň. Jaksi se může zdát, že se jedná o veřejné vyjádření toho, že se vyplatí projevit osobní přízeň prezidentovi. A zároveň nevyplatí tuto neprojevit. Nebo ne? Ida

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.16 16:20
avatar

že se lidi hádají kvůli nějakému vyznamenání? Kousek plíšku?

Proč se hádáte?


doplněno 02.11.16 20:19:

Ido, nebojím se, pokud se diskutuje k tématu a s respektem k jinému názoru. Ale proč do toho tahat jiné politiky, jiné státy a podobně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.16 17:22
avatar

Zdravím. Milancukrar, to né, my se nehádáme. My jen využíváme možnosti svobodně se vyjádřit. Tak si tu každý píšeme, jak to cítíme. Ale nehádáme se. Hádání vypadá úplně jinak. Nebojte. Ida

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 02.11.16 21:02
avatar

milancukrar

- no - on není plíšek jako plíšek. Tento předmětný "plíšek" způsobil ve "světě" skoro revoluci - a hádaly se významnější osobnosti, nežli pár nevinných čtenářů zde na Poradně.


doplněno 02.11.16 21:08:

- ještě bych dodala - v souvislosti s vyznamenáním D.Hůlky jsem si znovu pustila z youtube pár jeho písní z 90-let, včetně Draculy - a nevidím důvod, proč by nemohl být vyznamenán, i když pozdě - byl fakt dobrej !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 07:40
avatar

Asi tak nějak to bude:


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.16 20:39

No nevím, ale byl to zrovna tento umělec, kvůli kterému zavřeli za bolševika člověka kvůli protistátním řečem. Tento muž je prachsprostý udavač.


doplněno 05.11.16 21:00:

Jméno uvedeno nebylo, ale můžu vás odkázat na knihu Jaroslava Hutky - Požár bazaru, kde o této příhodě píše. Mimochodem Hutka tohoto umělce veřejně obvinil, ale ten k celé záležitosti mlčí. Falešné obvinění by si jistě líbit nenechal. Až budu mít čas, uvedenou stať najdu a ocituji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.16 07:26
avatar

salamos, důkaz! Dej alespoň jméno. Kterého člověka udal a ten šel sedět? Dej jméno!*bum*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.