Mohu ještě vyrůst?

Od: Datum: 28.10.16 07:18 odpovědí: 8 změna: 28.10.16 23:53

Zdravím, bude mi za 3 měsíce 18 a měřím 167cm.

Matka má stejně jako já, otec cca 178, sestra cca taky těch 178.

Děda má 175cm, no, jsem z rodiny dá se říct nejmenší z kluků.

Nevíte, jestli mám ještě nějakou šanci na to, že bych vyrostl do výšky?

Popř. jestli jsou nějaké tablety pro podpoření růstu, např. růstový hormon pro kosti?

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.10.16 07:44

Vyrosteš, nechto na přírodě.

Datum: 28.10.16 10:22

Jo, vyrosteš. Když jsem kdysi končila gympl, tak jeden můj spolužák byl takový menší tlustý kluk, sice sportoval, ale byl takový oplácaný. Za 4 roky se ke mně hlásil jakýsi pěkný vyšší borec a on to byl on! Fakt vyrostl aspoň o 15 cm, nikdy bych tomu nevěřila. kdybych to neviděla na vlastní oči.

Od: hankadvorakova
Datum: 28.10.16 11:15

Kluci rostou až do 22. roku klidně a dospívají pomaleji než holky, určitě ano, hlavně neber žádné hormony, akorát si zničíš tělo. Jez zdravě, více mléčných produktů atd a ono to půjde

Datum: 28.10.16 15:05

Můj syn byl do šesté tř. nejmenší, sportoval dobře jedl. Byla jsem s ním na měření těch štěrbin , co ukážou jestli ještě poroste. do 20 let vyrostl 20 cm. dnes je jeho míra 177 cm. není žádný dlouhán ale stačí to.. tak trpělivost ml.muži !

Od: maky®
Datum: 28.10.16 16:41

Duchovně určitě, kouknii na Napoleona /malý velký muž/

Datum: 28.10.16 17:23

To ti takto od stolu nikdo určitě neřekne.

Rostěš do 22let... někdo se vytáhne v 14letech a už zásadně nevyroste, někdo až v 20 a někdo se třeba nevytáhne vůbec.

Pokud by tě to dost zajímalo, lze to částečně zjistit z RTG ruky a vývoje chrupavek a kostí, z těch jistý předpoklad zjistit lze, zdali se vývoj už zastavil, nebo se dá ještě nějaká změna očekávat.

Ovšem zde víc než kde jinde platí - že ukáže jen čas.

Patřím také k nižším lidem a vůbec mi to nevadí. ;)

Od: vyska
Datum: 28.10.16 19:30

Zdravím, všem děkuji za odpovědi, ale ještě jsem zapomněl dodat:

Na základní škole jsem byl v 9. tříde jeden z nejvyšších, měl jsem nějakých 164cm. Asi rok již posiluju a příjde mi, že od základní školy jsem nevyrostl skoro vůbec, možná nějaké ty 2 - 3 cm.

Od: balzerka
Datum: 28.10.16 23:53

Ještě pár let porosteš. Růst se zpomalí, jakmile začnou hodně růst vousy a naposledy to je ochlupení na hrudi. Když už už i to je, tak je to signál, že dál moc neporosteš. Při tom chlapští postava do šířky, svaly, ramena.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.