Podpora hmotná nouze

Od: Datum: 25.10.16 19:03 odpovědí: 2 změna: 26.10.16 12:45

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, moje známá dlouhodobě využívala příspěvky v hmotné nouzy a příspěvek na bydlení. Teď však prodala svuj byt v osobním vlastnictví za který dostala 2.900 000,-Kč a vzala si pronájem dvougarsonky za 16.000,-Kč měsíčně.(V pronajatém bytě nemá trvalé bydliště). Může i teď co má na účtě docela dost peněz využívat příspěvek na bydlení? Ona tvrdí, že úřady stav účtu nekontrolují. A tudíž může dál peníze čerpat. Mě to správné nepřijde.

Za odpověď děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.10.16 00:00
avatar

Pro účel státní sociální podpory (příspěvek na bydlení) se sledují jenom příjmy domácnosti. Majetek se dokládá až v případě žádosti o pomoc v hmotné nouzi.

Ovšem k přiznání příspěvku na bydlení je nutné mít k bytu nájemní smlouvu uzavřenou na své jméno a mít v bytě trvalý pobyt.

Před chvilkou jsem odpověděla na podobnou otázku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.10.16 12:45
avatar

Úřad chce po žadateli čtvrtletně vyplnění formuláře,který je dost na tělo.je možná i kontrola správnosti údajů,v případě lživých se těšte na sankce!

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.