Už nakupujete na Vánoce?

Od: Datum: 24.10.16 15:23 odpovědí: 12 změna: 24.10.16 20:45
avatar

Vážení rádcové a všichni kolemjdoucí. Nemám ráda přeplněné obchody a tak nakupuji na eschopech s předstihem. Vánoce mám letos už vyřešené. Dcera parfém, vnučky kočárek, domeček pro panenky, knihy, leginy + triko,dětský parfém, manžel 2 trika s obrázkem motorky-babety, kocour konzervičky Miamor, slepice granule pro nosnice, venkovní kočky Felix konzervy, ježkům na chalupě konzerva masa. Na víc letos moje kapsa nestačí.

Dcera mi umyla okna a utřela prach na skříních, sousedka mi vytáhla dečku na stůl a tím je můj vánoční úklid splněn.

Jak jste na tom s nákupem a přípravou na Vánoce vy? K otázce mě inspirovala moje mamka, před chvílí volala co budu chtít upéct. Mějte se krásně Lída.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.10.16 15:33
avatar

Ano. A už mám skoro všechno. :)


doplněno 24.10.16 15:54:

Děti zatím nemáme, řešíme rodiče, neteře a synovce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.16 15:45
avatar

Vzhledem k tomu, že už Vánoce pár let nedržím, tak nic ani nepřipravuju :-P. Takže všeobecný předvánoční chaos a zmatek se mě netýká. Je to zkrátka skutečně čas klidu a pohody *frajer* . Mým blízkým se to sice zpočátku nelíbilo, ale už si zvykli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.16 15:50

Gratuluji, jsme na tom v rodině stejně. Vánoce jsou pro děti, my dospělí se na vánoce sejdeme, něco dobrého sníme a vypijeme, poklábosíme a to bohatě stačí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.16 15:56
avatar

Není to tak dávno, co jsem se naučila žít tím, co je teď, dnes. Je krááásný podzim, pod okny mám zlaté a skořicové javory, do kterých svítí sluníčko. Dorka lítá v listí. Tato krása bude nanejvýš 14 dní a pak se z ní stane obtěžující svinstvo. Tak si užívám to, co je dnes. ;) Když mi na monitoru naběhne nějaká hodně zajímavá reklama, kouknu na ni a dám si stránku do Oblíbených, ve kterých mám složku Vánoce. Ale žiju tím, co je dnes.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 24.10.16 16:14
avatar

Jen náhodně, když vidím něco šikovného pro vnoučata...žádná křeč :-D


doplněno 24.10.16 16:21:

Tak je to správně, jaképak šílenství s úklidem, na dušičky přijedou návštevy na hroby, tak trochu víc uklidím a už to budu udržovat až do Vánoc, podle času něco ještě ošolíchnu, většinou mám keramické PF upečené dřív, nežli vánoční pečivo*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.16 16:21
avatar

Vidím, že většina stejně jako já, Vánoce- úklid a nákupy nehrotí, jsou to svátky klidu a ne úklidu. Vánoce jsou pro děti a dospělcům jen maličkost pro radost, těším se na Vánoce, jsem sice bezvěrec ale miluji vánoční mši v kostele, nejraděj mám odpolední pro děti, málo kázání a hodně zpěvu, hlavně úžasné varhany. Pro moji maminku jsou Vánoce o pečení, každý rok zjistí co kde chce upéct a s radostí nám všem ve svých 75 letech napeče.

Od: maky®
Datum: 24.10.16 16:28
avatar

po několik roků vždy na Štedrý den odpoledne naše tři vnoučata zpívala se skautama v kostele koledy, pak se rozdávalo betlémské světlo a byla to nádhera, pak se tam nekdo s nekým nepohodl a už se to nekoná, škoda.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.16 17:00

Vánoce miluji jak doma tak v kostele na půlnoční a vůbec jsou to dny pohody , klidu a štědrostí.Já spíš vzpomínám , porovnávám moje vánoce v dětství, mojich dětí a vánoce vnoučat.Rozdíl je veliký, jak v dárcích , tak v nabité lednici ale podstata je skoro stejná.Těšení se na štědrý večer, na dárky , vánoční koledy a výzdoba bytu.Letos to bude na mé straně jednoduché. Dceři co žije v USA pošlu po známém který tam letí v listopadu pro ni dvě knihy , jednu od M. Viewegha a Khaleda Hosseina at si počte ,dětem nějaké maličkosti at toho není moc na celnici. Rodině druhé dcery krásný přehoz na dvě postele do ložnice, dětem taky knížky.Synovi malý domácí gril- ještě ho nemám.Přátelům připravím do skleniček detox , je to nastrouhaná směs z řepy, zázvoru, jablek a citronu, po vánocích se bude hodit.A ještě mám připravené domácí víno z aronie, čer. rybízu a ostružin, výborný pití.. a velký úklid mě nečeká , uklízím totiš stále.Jen bych se měla pustit do třídění papíírů, a to se mi teda moc nechce. uvidíme? tak doufejme že vánoce budou bílé a budeme se koulovat...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.16 20:17
avatar

"...a budeme se koulovat..."

Jo jo, taky se možná zkouluju... *pivo* *frajer*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.16 16:42
avatar

Zdravím,
popravdě jsou mi Vánoce od střední školy šumák. Nebaví mne se stresovat nákupem a vymýšlením dárků, či se crcat s pečivem, které nejím. Zároveň, v posledních letech, ani není ta správná zimní atmoška, není bílo, snížek. Kompletně jsme si zdevastovali všechna roční období, celé je to opožděné, otočené a ochuzené, i přírodě jde z toho hlava kolem.

Plus se zrovna v penězích netopím, do toho jsem momentálně i nezaměstnaná, tak mám priority zcela jinde. Pokusím se sehnat finance, prodejem krevní plazmy, alespoň na obdarování rodiny (mamka, taťka, bratr, kocour) nějakými blbůstkami, ale počkám si na "den dopravy zdarma" v eshopech, v listopadu, než cokoliv podniknu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.16 17:05
avatar

Naprosto souhlasím s Liduš, taky nesnáším vánoční mumraj. Obdaruji celkem pět osob, dvě z nich dostanou peníze, pro další dvě už mám nakoupeno. Zbývá poslední a to brzy vyřeším. Kromě toho budu průběžně obdarovávat ptactvo kolem domu. *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.16 20:45

Dárky jsou koupené, nemám rád kupování na poslední chvíli.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.