1x

Svatba,kolik vas vysla

Od: Datum: 20.10.16 22:46 odpovědí: 39 změna: 25.10.16 08:47
Ahoj
Kolik myslite ze vyjde svatba na klasickem obradu?Pronajmuty sal ve vesnici za 1000kc,cca 40lidi,vlastni gulas,rizky a bramborovy salat...bejaky zakusky a dort?Jsem 22 lety kluk .. Vim ze se ty penize vrati na darech ale pujcku si brat urcite nebudu .. Nasetreno mam 35 000 ..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.10.16 00:14
My planujeme s přítelkyní svatbu příští léto. Planujeme svatbu pouze pro 20 lidí v jedné malé vesnici s večerním rautem (bez oběda) a zhruba nás to vychází na 100 tisíc se vším všudy.
Od: paw®
Datum: 21.10.16 03:51
My meli svatbu pro 20 lidi. Jebom oed a kafe. Vse z putykyy nikdo nepil. V hispode jsme nechali ccca 12 000. Ale kdyz to vezmu celkove (prstynky, pujceni satu, muj oblek, fararka, kytice, malovani, oznameni...), tak celkove jsme byki nekde na 60 000. Svatba byla v Havirove.
Datum: 21.10.16 06:13

Naplánovala bych to jinak. Proč tam musí asistovat 40 lidí? Udělejte si svatbu malou, jen obřad s rodiči a sourozenci. Na darech se Vám nikdy nevrátí, co jste do toho dali. A ještě někdo pomluví, což bývá běžné...

Známá se před lety vdávala, měli celý ohromný kulturák pro sebe, asi 120 lidí. Bylo to spíš jako hasičský ples, co do počtu lidí. Svatební dary - 3 x stejný budík, 3 x stejná kávová souprava, kvanta nepotřebných skleniček na všechno možné, které člověk ani nepoužije, sošky a podobné ptákovinky. Kdyby dali raději pánve, kastroly, pekáče...nebo peníze! ;)

Za 2 roky šli od sebe. To Vám, samozřejmě nepřeji, ale ona dodnes říká: Takovou trachtaci jsme dělali, co peněz to stálo a k ničemu to nebylo.

Udělejte si opravdu malou svatbu, peníze si raději ušetřete do začátku. A navíc dneska už velké svatby nejsou ani moderní, ani běžné. Je to jen na Vás, ale proč vyhazovat peníze za hostinu pro 40 lidí, když si za to můžete následně koupit něco do domácnosti.

Navíc, těch 35.000 je stejně pro 40 lidí málo. V restauraci počítat na hostině minimálně 1.000 Kč na hosta. I když budete mít jídlo dělané doma, stejně bude stát dost peněz. A kde máte další věci - prstýnky, kytici, oblek, boty, košili, sud/y/, řidiči s auty...

Bramborový salát bych na svatbu nedělala. On se rád občas podívá ze žaludku ven, proč je tam nahoře tak veselo. ;) Guláš je prima. Také by se nechalo opékat prasátko, ale na podobnou akci je už asi chladno, to spíš je příjemné v létě. Záleží to prostě jen na Vás, je to jen moje rada, přesvědčovat Vás nebudu. Je to Vaše svatba, tak ať je podle Vašich představ. Hodně štěstí Vám i novomanželce. *pivo* Jaga.

Datum: 21.10.16 09:38

Asi budu extrémista a rekordman ohledně ceny svatby, ale 3500 prstýnky,? manželčiny svatební šaty (fakt nevím a nezajímalo mě to), necelá tisícovka kytice, 5000 oběd v restauraci pro 10 lidí. Někdo má holt jiné priority než bohatou svatbu.

:)

Od: xxxy
Datum: 21.10.16 16:08

Nevím jestli jsou velké svatby out, v mém okolí je jich stále dost a spousta kamarádů má svatbu pro 50+ lidí. Sám za sebe říkám že chci malou svatbu s max 20 lidmi. Hodně lidí nedělá dobrotu...

Od: jmlc®
Datum: 21.10.16 09:46

Ideální je sál v obci pro dané účely, třeba i tělocvična,která se používá na akce a má dostatečné zázemí. K tomu gastro firma, co zajistí oběd, raut i večeři. Alkohol vlastní nebo od vinaře z okolí, nějaká ta cukrářka... celkem max. 30tis pro těch 40 lidí -vč. všeho a nějaké hudby stylu harmonikář se zpěvačkou.

Ale asi záleží na lokalitě - v Prahe to bude asi dražší, viď?

Také bych řekl, že svatba není to důležité - to důležité jsou další desetiletí po svatbě.

Datum: 21.10.16 09:50

Když se před 2 lety ženil syn, měli svatbu i obřad v hospůdce Ve stodole.

Přijeli i nějací jeho pražští přátelé, jinak byli na svatbě jen rodiče, prarodiče a sourozenci s partnery a dětmi, celkem 35 lidí. Celá svatba stála 75.000 se vším všudy, rozdělili jsme se na třetiny (manželata, my a nevěstini rodiče), takže žádná hrůza. Jídlo bylo excelentní, prostředí příjemné, akorát jsme se museli svážet a rozvážet, ale i to se vyřešilo v pohodě.

Svatební dort pojali takto-viz foto. Malé dortíčky se rozdaly svatebčanům.

Datum: 21.10.16 16:20

Inžinýrka, ale to je veliká krása! *palec*

doplněno 22.10.16 17:31:

*sok* Skoro už to není ani pravda! Že?

Datum: 22.10.16 16:54

Díky, byl to čokoládový piškot s čokoládovou šlehačkou a čerstvým ovocem v marcipánové manžetě a bylo to moc dobré. Kromě toho si nevěsta na svatbě přála frgále (mňam), trubičky z lístkového těsta se sněhem a barevné makronky. Její maminka tam podvrhla pár drobných kousků cukroví. Do ničeho jsem jí nemluvila, a bylo to fajn - žádné roztékající se tučné zákusky plné máslových růžiček. Frgále se dojedly v neděli ráno k snídani a zbytek se dal Pražákům na cestu domů.

Datum: 21.10.16 09:53
Nas to vyslo na cca 800kc na jednoho. Vy ale mate vlastni obed, takze to bude o trosku levnejsi. Zbytek jako raut, šaty , oblek , alkohol, prstinky. Pak zalezi na tom , jak chce clovek utracet.
25lidi a dohromady cca 50tisic.
Od: milkaa
Datum: 21.10.16 11:23

mají všichni pravdu, 40 lidí /asi jsou to kamarádi/ je moc na tak málo peněz, bud snižte počet lidí anebo přidejte prachy od rodičů a od tchánovců. Nebudete se přece dívat, kolik co kdo vypije a kolik si vezme zákusků. Taky bych zvala jen nejbližší rodinu, sourozence a ne ostatní kamarády,nanejevýš jednoho dva nejlepší kamarády, ostátní kámoši s rodinou to moc dobrotu nedělá. Ale je to vaše věc.. U nás je pěkný zvyk, že když se někdo žení, tak přijede osobně pozvat na svatbu, ne nějakou blbou pozvánku. Vždy se všichni ptají, co chtějí a každý je pak na to připravený a nestane se, že to manželčata dostanou 2x. V poslední době ovšem začínají všichni říkat peníze, což chápu, ale je to takové divné. Mimochodem krásný nápad s dortem.

Od: pb®
Datum: 21.10.16 12:52

Ale ne, peníze jako dar dnes vůbec nejsou divné, naopak jsou odůvodněné. Hodně lidí spolu žije už před svatbou a mají byt zařízený, tedy nepotřebují dostávat sady nádobí, talířů atd. Tohle mělo smysl v dřívějších dobách až po komunismus, kdy něco vyrobit bylo pracné, případně se to za komoušů koupit nedalo nebo jen občas. Mixér byl prostě mixér, byl jen jeden typ a čekalo se na něj, nic jiného sehnat stejně nešlo. To samé další výrobky, ne nadarmo mají lidé dodnes doma stejné hrníčky, skleničky atd. Zkrátka nic jiného nebylo k dospozici. Mladí lidé také spolu nebydleli roky před svatbou. Dřív by to nebylo myslitelné z hlediska morálky, za komoušů zas kvůli bytové situaci, kdy kolikrát lidi žili u rodičů i roky po svatbě. Dnes je situace úplně jiná. Jelikož mám doma jako svatební dar několik neotevřených sad talířů ještě po tchýni, kdyby mi chtěl někdo dát další, asi se mu nepoděkuju. Protože by to byly naprosto vyhozené peníze za něco, co nepotřebuju a vzhledem k množství ani nemůžu využít a ještě si tím zabordelím byt.

Datum: 21.10.16 14:05

K svatbě před 32 lety jsem dostala sadu talířů, tytéž má maminka mojí snachy. Opravdu to tak bylo.

Datum: 21.10.16 14:32

Netroufla bych si přijít na svatbu bez svatebního daru v nižší hodnotě než je očekávané pohoštění (včetně nákladů na hudbu, dopravu atd.). I kdybych měla přijít jen na odpolední posezení, přinesla bych alespoň krabičku plnou "zlatých" dvacetikorun.

Jinak hotovost místo svatebních darů je dnes naprosto běžná. A je vítaná. Existují také seznamy svatebních darů. Snoubenci si v nich uvedou konkrétní předměty, a to v různých cenových relacích. V sezamu někdy nechybí ani údaj "příspěvek na svatební cestu", "příspěvek na několik cihel" atd.

Podobný seznam jsme kdysi dostali v práci, když se vdávala kolegyně. Vybrali jsme si, zeptali se, jestli je to ještě volné, a koupili. A že si opravdu přála velmi konkrétní věc, se ukázalo ve chvíli, kdy předané příbory byly lesklé a ona chtěla matné (nebo naopak). Ty špatně objednané má dnes moje dcera. Měla tehdy také před svatbou a měla opačný vkus.

Tím vším chci říct - neostýchejte se požádat o věci, o které opravdu stojíte. Nebo o peníze.

Datum: 21.10.16 14:41

35 000 nic moc, hostinu si platíte sám, pozvěte sebe + nevěstu + svědky a možná ještě rodiče cca 10 osob. Vaše meny se mi na svatební hostinu nelíbí. Uberte lidí, upravte meny. Půjčka to rozhodně ne, to by byl hodně špatný začátek manželství.

Říká se do hospody bez peněz nelez, pokud nemáte peníze, nedělejte svatbu, stejně to pro vaši lásku a manželství není důležité.

50 hostů cca 100 000,- včetně šatů, kytek, prstýnků...prostě komplet svatba.

Datum: 21.10.16 15:51

Pokud se chtějí vzít, mohou se vzít i bez následné svatební hostiny...

Od: martacccc
Datum: 21.10.16 15:46

Nám vyšla svatba pár korun. Nikomu nic neřeklio,domluvili jsme si 2 svědky,nechali se oddat na úřadě a šli ve 4 na oběd, Toť vše. Rodiče jsem neměla,manžel jen mámu co neoplývala financemi,my jsme měli našetřeno 00nic a věřte tomu že jsme spolu už 42 let. Peníze si schovejte na zařízení ap. Mít svatbu za 100 t. to není problém,ale není to zbytečné v dnešní době? Pokud ovšem máte zazuobané rodiče tak proč ne...

Datum: 21.10.16 16:18

Já nevím jak u vás, ale u nás, na našem konci republiky, nevěsta zajišťuje jídlo a ženich prstýnky, kytici a veškeré pití. ;)

Datum: 21.10.16 16:50

Svatba pro 40lidí se dá pořídit za 200tis, ale i za 20tis. Záleží na náročnosti, úrovni snobství, princeznovství nevěsty a ochotě příbuzných přiložit ruku k dílu. Někdo jen za fotografa zaplatí 15tis, jinému udělá hezké fotky kamarád amatérský fotograf zadarmo. Některá zaplatí za půjčení šatů 20tis, jiná si koupí šaty použitelné i po svatbě za 2tis, někdo zajistí flotilu taxíků, jiní se od domu, na obřad a ke kuluráku odvezou sami a pak rozvoz zajistí 1-2 abstinující kamarádi.
Nejdražší je práce lidí a pokud to zajistí příbuzní svépomocí nebo když si najmete pár kuchařek ze školní jídelny, tak to přijde podstatně levněji. Na druhou stranu si to tolik neužijou.
Přijde mi ale jako hloupost vydat všchny našetřené peníze za jednodenní oslavu. Byl jsem na několika svatbách pořádaných jako grilovačka na zahradě a většinou byly lepší než ty v přezdobených salóncích. Záleží, jaké máte vztahy v příbuzenstvu a jak si to tam sedne. BTW větší zábavu si užijete na svatbách těch druhých, protože tady jste tou hlavní atrakcí vy a měli byste se věnovat všem hostům.
Někdo draží podvazek nevěsty, jiní zase vybírají do střevíčku ... Nám se to příčilo, jako bysme si říkali o vstupné, takže jsme to před lety s manželkou zakázali. Stejně jako únos nevěsty, kdy ženich s nevěstou na 2hodiny zmizí a zábava se rozklíží. Čert vem svatbu, hlavně ať vám to klape

Datum: 21.10.16 21:37

Nevím jak kde ,mně v BN před 27 roky ny cca 30 000.byla pronajata hospoda a nevím asi 30? hostů jo a plus poplatek za obřad místo na MNV tak v obřadní síni na Konopišti .Jinak jsem s mojí nechtěli nic, jen obřad,pak oběd s rodiči a svědky a hotovo.Jenže tchýně ne ,musíš pozvat ty a tamty a pak ještě tyto a nakonec to dopadlo tak,že všichni nás pomluvili a ještě když se ženil manželky brácha tak ani sestru nebyla zvána ale jinak opět hejno další ano l!Dnes? bych ji poslal do... a jen na úřadu nic víc! Jo a ty peníze se v darech ani náhodou nevratili.

doplněno 21.10.16 21:46:

zapomněl jsem těch +- 30 tisíc je jen a pouze za hospodu co jsem si platil já sám jako ženich! nevím kolik platil tchán za pronájem a hudbu,nejsou v tom další věci-oblek+ šaty ,prsteny, kytka ,auta a další včetně ceny ubytování pro mého spolužáka,ale paradoxně manželčina svědka.

Od: mot
Datum: 21.10.16 21:59
tak nejak pres 150tis... sam nevim za co ale platili jsme vsem ubytovani pres noc, nebyl to zrovna levny hotel. ale velka cast se nam vratila na financnich darech.
ac mam kamaradu dobrych fotografu dost, najal sem si profika, ktery foti fotky stylem co se nam libi...dostal zaplaceno, udelal svoji praci a v terminu. tohle byva u znamych vzdycky problem, obzvlast pokud je to zadarmo...
Od: m123
Datum: 22.10.16 00:43

Myslím, že když si uděláte rozpočet, tak vám to stačit bude.

Já se vdávala před 4 lety. Oběd jen pro 8 lidí / každý co chtěl včetně sektu, alka i nealka / a pak odpolednovečerní raut / řízky a grilovaný žebra / pro 20 lidí. Platili jsme jen pivo a nealko. Na panáky jsme zvali individuálně. Důvod byl jak finance, tak i to, aby se nám tak nikdo nezlil pod obraz.

Ceny uvádím jen přibližně. Prstýnky nám zaplatila tchýně jako svatební dar + přivezla nějaký koláčky a cukroví. Dort platila má sestra taktéž jako dar. Moje šaty z půjčovny ne svatebních, ale společenských šatů asi 2 tisíce. Kytky jsem nakoupila a pak sama uvázala. Moje + další dvě pro sestru a tchýni vyšly i se všema ozdůbkama na 400. Kadeřnice a manikúra asi 700 .Manželův holič 100,- , oblek měl vlastní už dříve koupený. Oznámení jsem vyráběla sama. 30 kusů vyšlo asi na 50,- kč. Fotili všichni, kamarád nahrával i videa, takže další služba zadarmo.

Svatba nás vyšla asi na 15 tisíc. Ale kvůli peněžním darům byla vlastně pro nás zadarmo celá.

Pokud budete dělat vlastní jídlo, prstýnky koupíte třeba ocelový / mmch. jsou kolikrát hezčí jak zlatý / , tak vám ještě peníze zbydou.

Hlavně pamatujte na to, že svatbu děláte pro sebe a ne pro lidi, takže pokud se něco někomu nelíbí, tak je to jeho problém a ne váš. Nejdůležitější je, aby vy dva jste se cítili dobře.

Datum: 22.10.16 07:29

m123, máte můj obdiv a tleskám vám velmi vehementně! *hej**palec*Máte moje uznání. Tak, moc krásně, se dá svatba zajistit cestou nejmenšího odporu s nejmenšími náklady, aby se rodina mohla podílet a všem se líbilo. A den zůstal slavnostní a nezapomenutelný. *slunce*Hodně štěstí celé vaší rodině. babka z Ostravy

Datum: 23.10.16 10:22

Možná budu za pesimistu, ale nedá mi to. Já osobně bych dělal hostinu jen pro nejužší rodinný kruh. Rodič, prarodiče, sourozenci. A rozhodně ne pro 40lidí. Se nedoplatíte. A večer už jen někde zamluvit hospodu s nějakým zaplaceným pitím(podle rozpočtu), vyjde vás to levněji. To podle toho, kolik do toho chcete vrazit.

Každý(á) chce mít pořádnou svatbu, "aby bylo na co vzpomínat". Ale na co, chcete kromě obřadu, a nějakých těch tradičních srand jako rozbité talíře a zametání střepů apod. vzpomínat. Na polívku? Na řízky? Na to, jak se všichni za vaše peníze zmazali, pak jim bylo špatně, nebo se pohádali příbuzní? Co je na hostině ke vzpomínání? Možná vypadám jak pesimista, ale v dnešní době, když se musí otáčet každá koruna, je velká hostina pro hodně lidí, vyhozené peníze. To radší lepší hostinu pro pár přímých příbuzných. A věřte, že se bude víc vzpomínat mezi vašimi vrstevníky na pijatyku večer, než mezi příbuznými na obřad a hostinu.

Datum: 23.10.16 12:01
Tak nejak. Pro nas bylo dulezite prostredi a dobre jidlo. Na to se vzpominat da. Ze jste se dobre najedli. A pak uz vuce neni treba. Do 20 lidi se clovek vleze. Pokud chcete pozvat kamarady, tak udelejte oslavu jindy na zahrade, kupte becku piva a je to. Vsichni donesou flasku, opiji se dle predstav a hotovo. Ani opekani neni treba.
Datum: 23.10.16 12:54
kazdy ale nemusi otacet kazdou korunu, aby mel svatbu na obecnim urade a obed v mistnim kulturaku na to opravdu nebude po lezech vzpominat jako romantickou chvili a nezalezi na poctu lidi...
za zivot clovek zbytecne vyhodi tolik penez, ze nejaka svatba...
Datum: 23.10.16 13:05

Každá koruna je dobrá. Dcera chtěla velkou svatbu cca ze všim všudy 100 000,-, často ji říkám, že "má na co vzpomínat". 5 let manželství a už jen ty vzpomínky. A my s manželem můžeme vzpomínat na ty vyhozené peníze, sice si říkáme, že ty dvě krásné vnučky nám za to stály ale těch 100 000,- se dalo využít i lépe. Mladý muž si bude svatbu hradit sám, myslím, že bude peníze potřebovat na byt, zařízení, děti...co z toho, že se na hostině pobaví x lidí.

Datum: 23.10.16 13:12
to je se vsim, kazdy musi vedet, kolik si za co muze dovolit utratit. nekoho svatba za 150tis netrapi, nekdo na ni musel dlouho setrit. pak je nejhorsi, kdyz dela dahhou svatbu jenom proto, aby ostatni videli,ze na to ma.
Datum: 23.10.16 15:09
Rozhodne ale neni treba si na svatbu pujcovat. To je stejne jako si pujcit na dovolenou.
Datum: 24.10.16 18:10

mot: Dávám vám za pravdu, že když se ty peníze utratí za obřad v nějaké romantice, aby bylo na co vzpomínat, a možností je nepočítaně, tak potom je na co vzpomínat. Chce to trochu fantazie. Ale na vzpomínat na řízky a pětipatrový dort, to neuznávám. Možná proto, že já mám, z mladické nerozvážnosti, podobnou svatbu za sebou. Ale měli jsme štěstí a letos oslavíme 35 let spolu. Tak ať to tazateli vyjde alespoň stejně jako nám, bez ohledu na to, kde, a za kolik bude svatba.

Datum: 23.10.16 15:27

Vemte si všechny rady k srdci, já bych počítala tisícovku na člověka a tomu přizpůsobit počet hostů. V žádném případě si nepůjčovat! Za mého mládí se u nás vdávala jedna, čekala dítě a ještě dělala školu, její otec měl plno příbuzných, na svatbu si půjčili a pak to spláceli ještě několik let po tom, co se ona rozvedla a ještě bylo plno zlé krve kvůli příbuzným, kteří jim dali údajně málo hodnotné dary a nepozvali je na svoje svatby.

Datum: 24.10.16 18:14

1OOOkč

Od: marekvoracek
Datum: 24.10.16 19:02

Nevím, ale když už svatbu, tak bych hlavní menu jako domácí moc rád neviděl. Přijde mi trošku nevhodné pronajmout si něco a pak doma navařit kotel něčeho, na mě by to působilo jako šetření. To už si rovnou nic pronajímat nemusíš a můžete se sejít u vás doma. Jen můj názor...

při počtu 40 lidí je 35 tisíc opravdu málo. Kdyby přidala 35 000 nevěsta nebo její rodiče + 35 000 tví rodiče, tak ano, to už jsme na sto tisících a svatba by byla taková, jak by měla být.

pokud máš takto omezený rozpočet, raději bych pozval jen několik lidí, ty pohostil v restauraci a stačilo by to

Datum: 24.10.16 19:22

marekvoracek. A jak poznáš, že guláš je domácí nebo hospodský? ;) Náhodou najmout si prostor a mít svoje jídlo, je velice dobrý nápad. No jen se holt musí velice dobře vybírat svatebčané, aby se mezi nimi neobjevili tací, co by ofrňovali rypáky. Takováhle svatba se dá prožít v daleko lepší náladě, než někde v načančaném hotelu, kde každý pozoruje každého.*bum*

Datum: 24.10.16 19:32

Sebod, syn kamarádky měl oddavky na radnici, ženich, nevěsta, svědci, pak na nádvoří hradu Veveří přátelské posezení u ohně, opékání špekáčků, pivo. Za pár korun a stále na to vzpomínám, bylo to super.

Datum: 24.10.16 22:48

Já měla podobnou svatbu. Bylo nás dvacet, jeli jsme na chatu a užili tam plno legrace. Super. Sestra měla "velkou" svatbu (asi 100 lidí), někde v restauraci. Hrůza.

Od: marekvoracek
Datum: 24.10.16 19:32

No jde o princip, jak zmiňuju, jde jen o můj pohled. Prostě kdybych si měl plánovat svatbu, tak by to mělo mít nějakou úroveň, restaurace, kde mi guláš přinese servírka, takže je jasné, že byl uvařen v té hospodě.

Když si pronajmu nějakej sál a bude mě obsluhovat někdo z rodinných příslušníků, tak je asi jasný, že ten guláš i uvařili a přijde mi to prostě takový divný, že na hlavním jídle takhle šetří. Něco jinýho jsou zákusky, pár zákusků, to pak jo, ale hlavní jídlo, no nevím.

Proto bych, když už bych měl plánovat něco takovýho, se radši sešel u mě doma, pojal to jako přátelské posezení, kde bude domácí všechno - prostředí, jídlo, obsluha.

Prostě mi to přijde jako paradox, dělat ze sebe frajera, že je to velká svatba, pozvu na ní 40 lidí, tak by se očekávalo, že na to teda mám. I k rodině mi to přijde takový neohleduplný, aby někdo něco navařil, kmital kolem hostů a oni se bavili.

Za sebe bych to udělal buď se vším všudy, ať to má nějakou úroveň, když bych na to měl. Když bych na to neměl, tak bych pozval míň lidí a ty buď pozval do té restaurace, nebo bych udělal pěkné domácí posezení doma. (za předpokladu, že mám místo, mám rodinný dům a nebydlím v bytě)

Jen můj pohled na věc, samozřejmě je každýho věc, jak svatbu pojme.

Od: kareldommorsky
Datum: 25.10.16 06:52

Syn se ženil před 6 týdny. Hostů cca 70-75. Taková párty pro kamarády a nepříliš širokou rodinu, neformálně pojatá, s hrami a zábavami pro dospělé i pro přítomná dítka od 3měsíců do cca 8 let. Oběd pro všechny, večer raut, drobné cukroví (11 druhů) - vlastní, dort na zakázku, skvělá Frankovka Rosé, skvělé Chardonay, slabý Zweigeltrebe, nealko, káva (samoobslužný kávovar), čaje atd. v místě z penzionu, sud piva vlastní. V jednom penzionu, hospůdce a kulturním středisku v jednom, v renovovaném starém mlýně nedaleko Třemošnice. Pro 10 lidí z rodiny ubytování na dvě noci, pro další rodinu (7 lidí) jedna noc. K tomu ještě ubytování pro některé "chytřejší" hosty, kteří ignorovali na pozvánce napsané, že ubytování lze zajistit, ale hradit si ho musí sami. No, peníze jsme z nich násilím nevymáhali. Nakonec syn prozradil, že přímo tam platil za pronájem celého objektu, obsluhu, ubytování, jídlo a zkonzumované tamní pití 85 tisíc. Od ubytovaných (a platících) hostů se mu vrátilo asi 7000. K tomu kytice a kytičky a myrta (5000). Šaty, prstýnky, sud piva a ten dort na zakázku atd.- to nevím. Všem to přišlo jako pohodová svatba, neformální, všeho dost, půlka rautu zbyla na snídani a ještě spoustu toho zase zbylo, co se dalo použít se pak odvezlo domů. Fakt je, že si všechno plánovali a organizovali výhradně sami dva, s případnou pomocí pár kamarádů, svatební oznámení si udělali sami podle svých představ, nějakou květinovou výzdobu na stoly vytvořila maminka nevěsty - bývalá zahradnice. Šaty si nechala nevěsta ušít u nějaké staré paní, snad bývalé kostymérky z divadla, prý to vyjde levněji (?), než pražská půjčovna. My, rodiče, jsme měli obavu, že to trochu s velikostí přehnali, ale bylo to fakt bezva, lidi se mohli volně rozptylovat po celém objektu podle nálady, být na disko v sále, ve výčepu u piva, jít na raut vedle, posedět na dvoře, u jezírka, projít se kolem řeky, odpočinout chvilku na pokoji (hlavně my, starší) a pak se znovu vrhnout do zábavy. My, vesničani, ale i pražáci, jsme byli spokojeni a moc se nám to líbilo, brácha prohlásil, že takovou svatbu by chtěl, kdyby se znovu ženil. Já osobně bych do toho ty peníze možná nedal (jsem známý lakomec), ale oproti mé vlastní svatbě se mi to pojetí stonásobně víc líbilo. Mladí budou mít krásnou vzpomínku na celý život a my taky. Tož tak.

Datum: 25.10.16 08:47
Jelikož jste ještě mladý, tak bych za svatbu moc neztrácel. Člověk se bohužel žení 2x-3x za život, takže bych posetril i na tu/ty budoucí ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.