Čtení myšlenek

Od: Datum: 09.11.16 11:17 odpovědí: 28 změna: 24.11.16 08:33

Určitě znáte lidi jako je Vosáhlo nebo Nesveda.

Jak to podle vás dělají, jsou to jen příjemci informací jako popisuje přenos Helinker v Sistemických a rodinných konstalacích

nebo je to prostě napárování = transpersonální vztahy.

Nebo to jsou nějaké formy neuroligvistického programování mysli.

co myslíte

děkuji za vaše postřehy

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 09.11.16 11:21

A Vy tomu čtení myšlenek věříte?...

Od: maky®
Datum: 09.11.16 12:00

pt nejen věřím, ale často se mi to potvrzuje. Vzpomenu si na kamarádku, co se mi odstěhovala do ciziny a říkám jí v duchu . ´´...ty jsi mi už dlouho nezavolala...uplyne chvilka a již volá. Vyšlu k ní myšlenku, což je energie, ona si myšlenku přečte, přesněji přijme mnou vyslanou energii a reaguje...je to prosté.

Datum: 09.11.16 12:14

"maky", asi jsem nerozuměla otázce tazatelky. Ale telepatie má asi něco do sebe, už jak to píše "bmbx"...;)

Od: janm
Datum: 09.11.16 12:17

maky

-Ano přesně, opravdu to funguje, snad i existují techniky jak se naučit přijímat podrobně celá sdělení podobně jako když nám někdo zavolá na telefon, pro "mobilní sítě" je ale "štěstí" že "dokonale" to ovládá asi jen zlomek lidí této planety, protože to by jinak asi "zkrachovali" *smich*

Datum: 09.11.16 12:31

věřím, protože jsem to viděla. Viděla jsem i mnoho věcí, nad kterými zůstaval náš přirozený rozum stát

Datum: 09.11.16 11:36

Zdravím

Nevím zda-li jsem dobře pochopil otázku, ale telepatie čili "přenost myšlenek" 100% existuje, funguje, je to věc velmi stará a známá a lidé ji dříve velmi hojně používali, tyto schopnosti má více méně každý není na tom nic "magického ani démonického" je to v podstatě něco takového jako "mobilní telefon" i mozek má k dispozici tuto "funkci", ovšem pracuje zřejmě na "jiném principu" což ukázala řada pokusů, přenos je totiž bez problému možný na velké vzdálenosti a to dokonce i když jsou "stíněny" el.mag. vlny, zřejmě se tu využívá fyzikálních jevů světa, které ještě nejsou plně prozkoumány. Většině lidí včetně mně, kteří v tomto "nejsou tak sběhlí" je známa pouze taková ta "jednoduchá telepatie", kdy na vás někdo "pomyslí" a vám se "začkne" nebo si na někoho náhle bez důvodně vzpomenete a za chvíli máte telefon a dotyčná osoba vám opravdu volá...

doplněno 09.11.16 11:45:

Myslím že "čtení myšlenek" bude spadat do "shodného ranku" jen v tom smyslu že zde jde o přenos "simplex" (např. vysílačka hovořit může vždy jen jeden pak druhý, nebo jeden pouze "poslouchá" čili "čte myšlenky" ) kdežto předpokládám že telepatie je "duplex" podobně jako mobil (mohou hovořit oba současně)

"Negativní mínění" těmto jevům udělala řada "podvodných kabaretních produkcí" provozovaných pro pobavení i dnes což pochopitelně nahrává do krámu všem co jsou vůči těmto schopnostem "skeptičtí". Nicméně se proslýchá že s těmito schopnostmi je činěna řada pokusů probíhajících tajně za účelem vojenského využití, baštou experimentů byl dřívější sovětský svaz snad i dnešní Rusko a pozadu nezůstává ani USA a snad i další země, nikdo se tím příliš veřejnosti "nechlubí" ta jen ví že se něco takového intenzivně zkoumá...

Od: bmbx®
Datum: 09.11.16 11:51

S touto schopností se člověk rodí a s věkem, nebo spíš díky nepoužívání o ní příjde asi tak na úroveň jak píše janm.

Když se děti učí mluvit, tak odivuhodně rychle chápou smysl a význam slov, jediné vysvětlení je telepatické spojení s rodiči, když jej učí mluvit.

Datum: 09.11.16 12:01

Ludvík Souček (pro někoho kontroverzní spisovatel jako např. Deniken) popsal v knize myslím že to byla "Tušení stínu" příběh kdy jakýsi evropan viděl ženu jak "mluví do stromu" připadalo mu to podivné tak se jí zeptal "co to provádí", ona mu odpověděla že říká manželovi který byl tou dobou na trhu co má koupit a dodala že kdyby byla "bohatší" (byla jiná doba, dnes mají mobily i lidé bez domova) pořídila by si telefon, čili asi tak :) Jinak tedy nečetl jsem to už asi 20 let takže doufám že jsem příběh alespoň "zhruba" dobře popsal, případné detaily najdete v knize.

doplněno 09.11.16 12:12:

V knize se objevuje také jméno cestovatelky filosofky a mystičky A.D.Néelové, z jejichž poznatků čerpal nejen tento autor, viz.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Alexandra_David-N%C3%A9elov%C3%A1

Datum: 09.11.16 12:33

Měla jsem nehodu. 1500km ode mne tomoje máme to věděla a hned mi zavolala.

Datum: 09.11.16 12:44

Ano, vzdálenost není problém, dělali tuším pokusy nejen se vzdáleností ale i s různými "bariérami" jako jsou členitost terénu, voda apod. např. přenos ze souše "X tisíc km" až na ponorku apod...

Datum: 09.11.16 14:50

Jestliže můžete dokázat, že něco takového existuje, zareagujte na níže uvedenou výzvu. Získáte 1 000 000 Euro. Taková částka jistě za to stojí. http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1356617592

Datum: 09.11.16 16:26

na to nejde exaktními metodami odpovědět. To je jako dokázat, že máte strach. Ten taky neexsituje?

Datum: 09.11.16 17:31

To není dobré přirovnání. Strach je pouze vnitřní pocit (ale i ten se dá částečně změřit), ale to, jestli někdo čte nebo vnímá cizí myšlenku, to se dá experimentálně docela snadno ověřit. Těch kontrolovaných pokusů byla provedena celá řada, ale existence telepatie se nikdy nepotvrdila.

Datum: 09.11.16 17:49

nene, ten se změřit nedá stejně jako telepatie, nebo jasnovidství.

Těch kontrolovaných pokusů mohlo být učiněno spousta, ale takhle se existence telapatie nebo studu změřil nedá.

To je jakoby jste měřil vodu metrem nebo teplotu rukou, každý to bude hodnotit jinak.

Mícháte váš subjektivní dojem a objektivní nepravdu do jedné nádoby.

Podívejte kolik lidí bere homeopatika, těm taky řeknete že jsou blbci, protože víra se nedá měřit?

Datum: 09.11.16 18:07

Nebo se spíše potvrdila, jen stále zůstává pod pokličkou. Mimochodem, ten sisifos tu akci dávno zrušil.

doplněno 11.11.16 13:50:

@moravan Taky tam čtu následující : Přihlásit se může každý dospělý občan ČR v době od 1.ledna do 30. června 2013

Datum: 09.11.16 20:06

Nezrušil. Pokud si otevřete odkaz, uvedený výše, je tam jasně napsáno.Jeden milion euro tomu, kdo prokáže za kontrolovaných podmínek paranormální schopnosti jako telepatie, telekineze, levitace a další. A námitka, že telepatie existuje ale nedá se změřit? Vzpomněl jsem si na známý film (Císařův pekař a pekařův císař) a elixír mládí. Slovy vynálezce " Elixír mládí je ale pít se nedá". S telepatií je to to samé.

Datum: 09.11.16 23:12

Telepatie objektivně existuje a sama s ní mám velké zkušenosti. Ale vyvolat ji na povel... tak to neumím ani náhodou. :)

----

Ještě mám tu zkusšenost, že např. pronesete nahlas větu a někdo, kdo je od vás třeba 3000 km ji přesně uslyší vaším hlasem (a není to po telefonu, pochopitelně). Ani nevím, jak se tento jev nazývá.

doplněno 09.11.16 23:15:

*zkušenost

Datum: 10.11.16 12:34

Zdravím. Bruno2, to nemáte pravdu. Čtení myšlenek ne, ale telepatie potvrzena byla. Je prokázáno, že na telepatii je např. založena komunikace psů (vlků) ve smečce při lovu. Vlci vybíhají naráz v chumlu, a na povel vůdce smečky (a ten neštěká, ani viditelně nezmění chování), se psi různě rozběhnou a bez chaosu kus uloví. Přitom strategie není stejná, ani stejní jedinci smečky neloví na stejné straně (třeba jako levé křído) skupiny. Pokaždé jiní vybíhají a stále jiní obkličují. Ida

Datum: 09.11.16 23:39

Mozek je úžasný nástroj. Něco jako organický počítač. A tento počítač nejspíše není napojen jen na tělo, ale i okolí. Takže věřím, že existuje něco jako WiFi připojení. Pokud to neovládají všichni, neznamená to, že to neexistuje. M.

Datum: 10.11.16 13:07

Mona, přesně. Je pravda, že jsou lidé, kteří mají silnou telepatickou schopnost a lidé s hodně slabou. Záleží na vzdálenosti. Na krátkou, jen několikametrovou, to umí každý. Kdysi jsme se bavili v autobuse tím, že jsme si stoupli úplně dozadu a každý si vybral jednu "hlavu" a zadíval se jí na týl. A pak se hodnotilo, komu se "jeho hlava" otočí dřív. A otočil se každý člověk, a na toho správného telepata. Takže tuto schopnost na krátkou vzdálenost má každý. Ida

Od: jarina
Datum: 11.11.16 16:40

A co dělají?

Datum: 21.11.16 16:00

děkuji všem ...

jenže co jsou potom sistemické konstalace, nebo někdy i rodinné konstalace? Vyšší telepatie?

Tam se nejedná jen o vztah současný,ale tam se jde i do minulosti. Tam úplně cizí lidé se chovají, Vaši jako příbuzní i když se nikdy nesetklay

Popisuje to Hellinger.

Ale jak je toto prostě možné.

Datum: 21.11.16 16:23

Možná by bylo lepší načíst si Junga...*cteni*

doplněno 21.11.16 22:45:

pro příklad:

V opozici k filosofické psychologii se Jung zabýval experimentální psychologií, v níž odvozoval zákony se stejnou platností, jako ve vědě.

doplněno 22.11.16 07:51:

Myslím si, že Jung to krásně shrnul do jednoho slova, "kolektivní nevědomí", což podle mně zahrnuje vše.

Datum: 21.11.16 20:29

proč?

Datum: 21.11.16 23:03

Jung se zabýval analýzou. Analyzoval a hledal v hlubinách nevědomí komplexy člověka, které ovlivňovaly jeho život. Prostě uložené rovnice v podvědomí, které ovlivňují chování člověka.

Já hledám odpověď na čtení myšlenek, jestli to je čtení, nebo psaní myšlenek - to co si máš myslet.

Jung se dá říct, že je slabikář psychologie, ale mě zajímají přenosy myšlenek - transpersonální vjemy.

Je jasné, že mě zajímají i transgheistové vjemy.

Nebavím se o intuici.

Datum: 22.11.16 09:00

to ale víme, že to neprobíhá srkze kolektivní vědomí. Kdyby to probíhalo při vědomí, mnozí by to odhalili a mohli by se tomu vědomě bránit.

Víme, že auto má kola a motor a lije se do něj benzín. To ale neznamená, že víme jak to auto funguje, ale to se tady asi bohužel nedozvím.

Pokud se bavíme o kolektivním nevědomí, jedním i takových zneužívaných zázraků je davová psychóza, při které tancujeme, smějeme se, plačeme nebo, schvalujeme něco, co bychom jako individualisté nikdy třeba neudělali a všichni hojně bez bázně a hany.

proto mně zajímá jak to funguje a poté, jetli se tomu dá bránit a jak

děkuji

Datum: 23.11.16 10:28

"mirkaol", funguje to v nevědomí a zabránit se tomu dá jedině, když se tomu vyhneme. I tam je to něco, jako davová psychóza. Možná to píšu neodborně a Vy byste to popsala jinými slovy.

Datum: 24.11.16 08:33

Mirko, možná informace níže již znáte, pokud ne, mohly by být pro Vás užitečné:

1) v knihách Břetislava Kafky, který konkrétně v knize NOVÉ ZÁKLADY EXPERIMENTÁLNÍ PSYCHOLOGIE (lze najít volně i na internetu) píše:

Znám dva druhy přenášení myšlenek: buď se tak děje vědomě, kdy se dva lidé chtějí myš­lenkami na dálku dorozumět bez hmotných pomůcek (či jeden vysílá vědomě vůlí a obraz­ností myšlenky na jiného, třeba bez jeho vědomí), nebo myšlenky samy unikají z mozku osob bez jejich vědomí. Tyto dva způsoby se liší:

1. Vědomé, záměrné vysílání myšlenek: přenos se děje přímočaře letícími vlnami částic myšlenkového fluida. Tyto vlny vytrysknou z mozku telepata, jsou oživeny jeho obrazností, hnány jeho vírou ve zdar přenosu a usměrňovány jeho pevnou vůlí. Po dosažení cíle narazí na protosplana žádané osoby, rozvlní je ve svém rytmu, a dalším působením na mozek se pře­nos uskuteční. Tyto částice myšlenkového fluida nebyly dosud vědecky zkoumány. Jako prů­vodní jevy (nikoli podstatné) vznikají v mozku při přenosu také vlny elektrické.

2. Neuvědomělé, náhodné přenášení myšlenek: přenos se děje bloudivými vlnami částic myšlenkového fluida. Z mozku nic netušící osoby samovolně vytrysknou vlny myš­lenkového fluida při některých intenzivních a obrazností oživených představách, a protože nejsou usměrněny vůlí, bloudí prostorem a rozechvívají protosplana osob, na něž náhodou dopadnou. Většinou se tak děje ve spánku, a takto zachycené představy se mění ve sny.

2) dále pak může být zajímavý pohled p. Velechovského z modraalfa.cz. Ze základního semináře je kniha https://anitram.files.wordpre…com/2012/10/modrc3a1-alfa.pdf kde na straně 8 je kapitola o mimosmyslovém vnímání.

3) fenomén sté opice: http://www.priroda.cz/slovnik.php?detail=942

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.