V létě 33 klíšťat - doktor odmítl udělat test

Od: Datum: 16.10.16 21:39 odpovědí: 7 změna: 18.10.16 18:48

Dobrý večer,

obracím se sem pro váš názor na mou situaci. V létě jsem hodně sportoval a chodil do lesa. Miluju přírodu a příroda asi miluje mě, protože jsem si jeden den přinesl přisátých 33 klíšťat. Měl jsem je úplně všude...

Klíšťata jsem vyndal a místa jsem vyčistil Jodisolem. Nechtěl jsem nic podcenit a raději jsem šel ihned za doktorkou aby mi poradila, co mám dělat a zda to mám v budoucnu řešit. Bylo mi řečeno, že dokud se mi neobjeví flek po kousnutí, není potřeba nic dělat. Flek se neobjevil.

Nedávno jsem mluvil s jednou mou kamarádkou a úplně náhodou jsme se dostali na toto téma. Její kamarádka po několika letech od kousnutí klíštěte ochrnula. Rozhodl jsem se tedy jednat a nějak mi začalo být jedno, že mi při minulé návštěvě má lékařka řekla, že to moc hrotím. Ano, pociťuiji, že se o své zdraví bojím asi víc, ale přece jenom tak vysoký počet není normální.

Jaký je váš názor na toto? Moc to hrotím nebo trvání na testech je na místě? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.10.16 21:44
avatar

Útok více než třiceti klíšťat se musí nějak projevit, logicky. Mám obavu, že už se tak stalo. Hezký večer.

Datum: 16.10.16 21:56

Určitě trvejte na testech, přece jen nejde o možnost dostat rýmu, ale o případné závažné zdravotní komplikace. Osobně se dívím postupu vaší lékařky.

Datum: 16.10.16 21:58

Nemá smysl dělat testy příliš brzy, testy jsou průkazné až za 6 týdnů po kousnutí, dřív se nic nenajde, protože se protilátky ještě nenamnoží. Jinak můj lékař dělá testy na boreliozu i několikrát do roka a žádný flek nehledá. Na testech trvejte. Příznakem boreliozy mohou být různé neurologické poruchy (nevysvětlitelné brnění, svědění, bolest). Pokud se testů nedovoláte, změňte lékařku.

Čistě matematicky, infikované je každé 10. klíště, pokud jste jich měl 33, tak pravděpodobnost, že jedno z nich bylo nakažené, je 97%. Ale je to jen statistika, není tam zahrnuto například nerovnoměrné rozložení infikovaných klíšťat.

Od: balzerka
Datum: 17.10.16 00:05

Jestli v létě a teď je říjen a nic, tak je velká naděje, že se vám infekce vyhnula. Ono taky záleží na oblasti. Někde je promořenost podstatně vyšší, jinde skoro nic. Mně se kruhy- několik velkých- objevily 11. den a hned mi dali dvoje antibiotika. Sama jsem si navíc koupila a paralelně užívala kapky přírodního antibiotika Drags Imun. Testy mi nedělali. Ani před léčbou, ani po ní. Sledujte se. A k lékaři i s takovými potížemi, jako jsou při lehčí chřipce. Mohlo by to souviset.

Datum: 18.10.16 01:08
avatar

Měla jsem jedno klíště a hned infikované. Místo sání bylo nezvykle citlivé, červený kousanec se se zvětšoval do velikosti dvoukoruny, brzy mně začaly bolet drobné klouby na prstech rukou i nohou, následovalo něco jako chřipka a pobolívala mně hlava. Dr. mi dala proto antib. hned, asi po třech dnech, ale tam byl zjevný důvod. Nechte si udělat test za 6 týdnů.

Od: gjvc
Datum: 18.10.16 03:06
To chce hned nasadit antibiotika, později už se to blbě řeší. No, na to je každopádně pozdě. Já bych to řešila testem jako samoplatce. Prostě si to uhradte sám.
Od: fram
Datum: 18.10.16 18:48

Dá se nechat udělat i test klíštěte, které jste vytáhl. To jen pro příště. Laboratorní vyšetření krve se opravdu dělá až při příznacích, stejně tak předepisování antibiotik. Kvůli pozdější rezistenci. Jedině přesvědčit doktora. S oteplováním se klíšťata posouvají do vyšších poloh a vůbec jim to svědčí. Přibylo nakažených, někde to je každé páté, takže obavy jsou velmi na místě. Nemusí se ochrnout, bakterie borrelie nabourají úspěšně imunitu, takže vlastně nevíte (bez testu) co vám je. Borrelie je spirocheta, spirocheta je i ta, co způsobuj sifyfilis. Virus od klíštěte je ještě horší záležitost.

 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.